6x05

לא ראיתי אבל הבנתי שביג אמור להיות ה-גבר, לא?!

ומסכים לגבי פין-אלישה, אבל מקווה שאם יהיה משהו אז רק בעונה הבאה.. בנתיים אני אוהב מה שיש בינהם עכשיו.

דנה1982

New member
אוי, הוא כל כך לא היה ה-גבר

הוא אף פעם לא היה בשביל קארי, הוא היה פחדן, ובחתונה שלהם (בסרט הראשון) הוא גם נטש אותה בחופה. הכל תמיד היה לפי מה שהוא רוצה, מה שנוח לו, מה שמתאים לו, והיא תמיד התקפלה בשבילו.
&nbsp
הוא האכיל אותה מרורים לאורך כל הסדרה והסרט, שמבחינתי העובדה שהיא התחתנה איתו בכל זאת - זה אחד הדברים הכי לא נכונים שקרו בטלוויזיה. הדמות שלו הייתה נוראית בעיניי.

LeAnnDylan

Well-known member
בתור ביג, גם אני לא סבלתי אותו

אין לי גם סנטימנטים מיוחדים לשחקן עצמו.
אבל בתור פיטר בעיני הוא מהמם

דנה1982

New member
אוקיי, אז ככה

היה פרק מעולה, כי כל פרק עם אלזבת' טסיוני הוא פרק מעולה, והטריקים של אלישה היו גאוניים - וקורעים מצחוק. הנוירוטיות של אלזבת' פשוט הורסת אותי.
&nbsp
אני לא יודעת למה יש פה שמחה על לאנה, אני לא סובלת אותה ואני ממש לא סובלת את קלינדה בדיוק בגלל כל המיניות הלא-ברורה בעליל שלה. או שהיא לסבית או שהיא סטרייטית, או שהיא עם קארי או שהיא משתרללת, אבל רבאק - רק שתהיה עקבית. הדמות שלה התחילה כאפלה ומעניינת, אבל הפכה להזויה ובלתי נסבלת.
&nbsp
יש לי שאלה מפגרת עכשיו - האם לא היינו צריכים לקבל פרק שמטפל בהודעה של אלישה לדיאן וקארי על זה שהיא רצה, לפני שהיא מודיעה על זה רשמית? אני אוהבת את זה שלא מורחים בסדרה הזו כל סיפור על פני נצח, אבל עדיין הייתי שמחה לעוד פרק אחד לפני ההכרזה. אלא אם מתכננים לנו פרק חמישי סטייל הפרק החמישי של העונה הקודמת (או שאני טועה במספר הפרק שבו וויל הפך שולחנות על אלישה?)
&nbsp
בכל מקרה, פרק נהדר, אני ממשיכה לנוע בין אהבה לשנאה ביחס לפיטר, ואני מבסוטית על אלישה שבוחרת להישאר נאמנה לעקרונות ולחברים שלה, ומתעקשת שפין יציג אותה. מצד שני, פיטר יצא מזה הכי טוב שהוא יכל, כנראה.

Serf SaN

New member
פרק 5 זה היה ההפיכת שולחנות :)

וקאלינדה לא לסבית ולא סטרייטית - יש דבר כזה והוא נקרא ביסקסואליות. מה שמעצבן אותי שהכותבים מוציאים אותה בי סטריאוטיפית - לא מצליחה להחליט איזה צד היא מעדיפה אז היא בוגדת בכולם יחדיו בו זמנית. זה ממש מגעיל בעיניי ופשוט הרס לה את הדמות. אולי אם יפתחו משהו על הסיפור עם ההורים שלה זה יעניין יותר... כרגע קאלינדה ממש לא מה שהייתה בעונה 1.

jess r

New member
מעניין. לא חשבתי על זה

מצד אחד - זה פשוט נורא קלינדה, כל היחס שלה לא.נשים באופן כללי, וקשה להאשים את התסריטאים בהומופוביה מכל סוג שהיא בסדרה הזאת בכלל, אבל זה באמת ייצוג סטראוטיפי של בי-סקסואלים.

LeAnnDylan

Well-known member
מה זאת אומרת למה?

כי היא כוסית על!!

כן כן, אני שיטחית לחלוטין אבל מה אני יכולה לעשות, הבחורה פשוט הורסת. והיא סוכנת FBI, שזה עוד יותר סקסי

&nbsp
ועכשיו בנימה קצת יותר רצינית לגבי הדמות של קלינדה. מצד אחד, אני יכולה להבין למה חוסר ההחלטיות שלה יכול להציק לצופים, במיוחד כיוון שכצופים אנו מורגלים בשיטת ה-happy ending ובמקרה של קלינדה זה פשוט מסרב להגיע.
אבל אני לא יכולה להגיד שהדמות שלה לא 'אמיתית' או עקבית. אני לא חושבת שאלו הגדרות מדויקות (אגב, לא בהכרח שלך דנה 1982, אני מגיבה עכשיו באופן כללי).
אני מכירה הרבה נשים שמתנדנדות בין גברים לנשים, אני לא אכנס להגדרות מגדריות והעדפות מיניות כי לפעמים באמת שאין קשר. במקרה של קלינדה, אני לא חושבת שהיא לא יודעת מה היא מעדיפה. לי זה די ברור שהיא מעדיפה גברים (אפשר לראות שברוב בסצנות שלה עם הנשים בסדרה היא נראית פחות 'מתעניינת'). אבל אין לה שום בעיה להשתמש במיניות שלה כדי להשיג את המטרה שלה. באיזשהו מקום, הרבה נשים (ולצורך הענין גם גברים, אבל נפוץ יותר אצל הנשים), משתמשות בנתונים הפיזיים שלהן כדי להשיג דברים. זה לא חייב להסתיים באקט מיני, וזה לא חייב להיות בצורה "שרלילתית". אין שום דבר רע בלפלרטט/לעשות עיניים למישהו. ושימי לב גם שקלינדה לא ממהרת להיכנס למיטה עם כל אחד והיא אף פעם לא נכנסת למיטה עם מישהו ממש דוחה, ולא נראה לי שזה רק בשביל הרייטינג. נראה שזה סוג של משחק בשבילה והיא מספיק בטוחה בעצמה ובמיניות שלה כדי להשתעשע בין הצדדים. אחרי הכל, מי קבע שסקס חייב להיות קשור לרגש? הרי גברים במשך דורות ידעו לעשות הפרדה מאוד ברורה בין סקס לרגש (כמובן שלא תמיד) אז למה כשאישה עושה את זה, זה מצטייר כל כך רע? ומה אם היא לא מעוניינת במערכת יחסים? אני יכולה להעיד על עצמי שאני בן אדם שלא בנוי למערכות יחסים. אז כן, כמו שכולם טורחים להגיד לי מידי כמה ימים "את תתבגרי", ויודעת מה, אולי כן, אבל זה לא אומר שזה משהו שצריך לחיות לפיו וזה לא משהו שנכון לעכשיו. אני חושבת שמההתחלה, טרחו להסביר לנו בצורה מאוד ברורה, שקלינדה לא בן אדם שמתמסד בקלות. גם בחוזה שלה בלוקהארט/גארדנר היא אמרה לוויל שהיא תעבוד עבורו עד שיגיע יום בו היא פשוט תקום ותעזוב. בלי שום התחייבות, בלי להסתכל לאחור.
שום דבר שעשתה בשום מערכת יחסית שהייתה בה במהלך הסדרה לא רמז על הרצון שלה להתמסד או להתביית, אז איך זה הופך אותה ללא עקבית?
הזויה ובלתי נסבלת אני יכולה לקבל, לא מסכימה, אבל מקבלת. אבל קשה לי עם לא עקבית.

דנה1982

New member
זה אפילו יותר מציק לי

אם היא "משתמשת במיניות שלה" כדי להשיג מידע כשהיא צריכה, זה יותר מטריד. לא ראיתי אף גבר בסדרה שעושה את זה. לא שאני איזו פמיניסטית גדולה, באמת שלא, אבל זה מאוד מעצבן אותי שזה עובד ככה אצלה.
&nbsp
אני יודעת מה זה בי-סקסואל, אני מבינה שהיא יכולה ליהנות גם וגם, ואין לי שום בעיה עם זה. אני חושבת שבעיקר מציק לי שהיא קופצת מאחד לאחת בלי שום מחשבה. לדבר עם קארי בזמן שהיא במיטה עם אישה אחרת ולשקר לו כי ברור לה שהיא לא בסדר... אולי זה עקבי, אולי באמת בחרתי מילה לא נכונה, אבל זה נמאס, כי הדמות שלה לא התפתחה בשיט לאורך הסדרה. ככה היא הייתה מהתחלה, ובעוד שדמויות אחרות התפתחו וגדלו (אלישה, קארי, וויל, דיאן, פיטר וכו'), קלינדה נשארה בדיוק אותו הדבר, לא משנה מה קרה לה בסדרה (הבעל המטורף שלה, המוות של וויל - כלום לא משפיע עליה).

LeAnnDylan

Well-known member
תראי

אני חושבת שבאיזשהו מקום, כמעט כל אישה בעולם, "עושה עיניים" לאיזה מישהו כדי להשיג משהו. זה יכול להיות להגיע בצורה קצת פחות בוטה, כמו לפלרטט קצת עם פקח שבא לתת לך דו"ח כי חנית במקום אסור, או 'להסתחבק' עם הברמן כדי שיתן לך צ'ייסר חינם (הקטע האהוב עליי
), ללבוש משהו קצת יותר מחמיא בראיון עבודה או אפילו לעשות עיניים למי שעומד לפנייך בתור לסופר עם עגלה מלאה כדי לעקוף אותו. יש מלא דוגמאות ואני בטוחה שכמעט כל אחת מצאה את עצמה מחייכת קצת יותר מידי למישהו כדי לנסות להשיג משהו שאפילו לא חייב להיות משמעותי כל כך.
במקרה של קלינדה, כמובן שזה הרבה יותר מוקצן, אבל היי, לכן זו סדרת טלוויזיה. ומה גם שהדברים/מידע שהיא מנסה להשיג, לא תמיד מסתכמים בעקיפת התור בסופר.
אני תמיד רואה את כל הקפיצות שלה ממיטה למיטה כסוג של משחק עבורה. היא נהנית מזה, היא לא אוהבת להישאר במקום אחד ועם פרטנר אחר, ולפי התגובה של קרי אליה בטלפון, עושה רושם שגם הוא מבין בדיוק איפה הוא עומד ולמה הוא יכול לצפות מהמערכת יחסים המשונה הזו שלהם.
ולשנוא דמות כי היא לא התפתחה וול, אין לי באמת תגובה לזה. ואנשים שלא משתנים בחיים או דורכים במקום במשך עשור את גם שונאת?
אני לא יודעת, נראה לי שבחיים לא יצא לי לנתח דמות בסדרה בצורה שיוצא לי לנתח את האישיות של קלינדה אבל ככל שאני מנסה להשוות אותה לאנשים או סיטואציות מוכרות מהחיים שלי, אני דווקא מוצאת אותה כדמות הכי אמיתית וחסרת בולשיט שיש בסדרה.

jess r

New member
כל הפיסקה הראשונה שלך

זה תירוץ שמיזוגנים משתמשים בו להסביר איך נשים התקדמו בחיים, והוא די מבחיל באופן כללי.
אגב, הרבה מהדוגמאות האלו יכולות להתאים לגברים, ולנצל מאפיינים אישיותיים או חיצוניים בשביל להתקדם בחיים זה משהו אחד. לנצל את גופך ואת המיניות שלך זה משהו אחר.
קלינדה עושה בדיוק את הראשון - היא מפעילה מספיק קסם אישי בשביל שאנשים ישתפו איתה פעולה.
עם מי היא שוכבת? זה כבר סיפור אחר.

LeAnnDylan

Well-known member
בדיוק מהסיבה שזה מתאים גם לגברים

וזה קורה כל הזמן, אני לא מבינה מה הבעיתיות בדמות שלה ובאמינות שלה. זאת אומרת, מלבד המובן מאליו.
&nbsp

jess r

New member
אה, החלק הזה בסדר

אני לא חושבת שהיא לא אמינה, הגבתי יותר על ההבדל בין להשתמש במיניות לבין להשתמש באישיות בשביל להתקדם.

LeAnnDylan

Well-known member
אין ספק שיש הבדל גדול

ואת יודעת מה, אם היא הייתה קופצת עם כל אחד שהיא רוצה להשיג ממנו משהו למיטה, אז היה אפשר להגיד עליה שהיא סלאט.
אבל בתאכלס, חוץ מפיטר שעושה רושם שהיא שכבה איתו נטו כדי להשיג משהו, כל האחרים שהיא שכבה איתם היו כאלה שנראה שהיא רצתה להיכנס איתם למיטה בלי שום קשר. לדוגמה בפרק האחרון, לאנה כבר הביאה לה את המידע שהייתה צריכה בלי שקלינדה נכנסה איתה למיטה, הבחירה להיכנס איתה למיטה אח"כ, לא הייתה תלויה במידע. אז נכון שאפשר להגיד שהיא נכנסה איתה למיטה לטובת קידום היחסים שלהם בעתיד. אבל אני חושבת שזה יותר מזה.
אני גם לא מבינה מה הבעיה עם אנשים שלא אוהבים לדבר על רגשות
לא כל אחד הוא open book, ולא כל אחד אוהב לשתף את כל מעשיות חייו ומערכות היחסים שלו כדי שיחשב נורמלי. אי אפשר להגיד שקלינדה חסרת רגש, כי כן רואים עליה מה היא מרגישה. אין לה הבעות קרות, היא פשוט לא מדברת על הרגשות שלה. ודווקא נראה שהחוסר ההחלטיות הזה לגבי המיניות שלה כן נותן איזשהו פתח למשהו עמוק יותר ונראה שזו כן נקודת תורפה כלשהי אצלה. אחרת, מה הייתה הבעיה שלה להיראות מתנשקת עם בחורה אחרת באיזה פאב חשוך, או למה הייתה צריכה להגיב בצורה שהגיבה כשניק כינה אותה dyke. אם היא באמת הייתה דמות כזו של "הכל על הזין שלי ולא אכפת לי מאף אחד או מה חושבים עליי" שום דבר לא היה מפריע לה.
נראה שיש לה בעיה של אינטימיות, והיא לא בוטחת באף אחד (בתאכלס, די בצדק, אנשים זה קקי
) וכן, היא גם מופנמת.
בקיצור, יש הרבה דברים לשנוא בדמות שלה וגם לי היא מעלה ת'סעיף מידי פעם. אבל אני עדין חושבת שהיא הדמות הכי אמיתית שם.

jess r

New member
זה לא שהיא לא אמיתית

זה פשוט לא כייפי לצפיה אחרי זמן מה. בסדרה שאמורה לבדר אותי, בא לי שהדמויות יתפתחו, ולכן היא פחות כייפית עבורי מעונה לעונה.

אגב, בתחילת הסדרה

אלישה שאלה אותה אם היא לסבית, והיא ענתה שככה היא משיגה דברים..

Serf SaN

New member
אומגאומגאומג איזה פרק!!!

הגעתי למסקנה שימי שני הם הימים שאני הכי מחכה להם בשבוע!
הפרקים האלה הם פשוט 40 דקות של תענוג!!!
אליזבת'!!!! 3>3> וואי נהייתי פאנגרל.
אני פשוט גם אוהב אותה בתור ארלין בדם אמיתי.. אבל אליזבת' פשוט פצצה מתקתקת!
&nbsp
&nbsp
מה שהפריע לי בפרק זה איך לעזאזל לא מפריע לחבר'ה במשרד עם כל הדברים שאלישה עושה..מאחורי הגב שלהם?

M a b e l

New member
6x05

פרק יחסית פחות חזק מאחרים אבל עדיין סבבה.
המקרה היה מעניין בעיני (נדמה לי שהוא מרפרר לפיטורי העורכת של הניו יורק טיימס?), אבל זה מעצבן כשאין הכרעה.
אלזבת' כל כך חמודה! זה היה מקסים כשהראו מה עובר לה בתוך הראש
אבל חששתי בהתחלה שאולי הכוונה היא שהיא חווה שבץ או שיש לה גידול במוח... לא הכי זכרתי מה היה בינה לבין ההוא מעקרות בית נואשות.

אני כל כך לא סובלת את קלינדה כבר, העלילות איתה פשוט מעיקות. אני זוכרת איך בעונות הראשונות ממש אהבתי אותה, אבל מאז מערכת היחסים המעוותת והמטרידה עם בעלה כבר ממש לא. מה קארי עושה איתה בכלל? הרי הוא ראה מתישהו בסוף העונה הקודמת איך היא מנצלת אותו ומשקרת לו, הוא יודע גם עכשיו שהיא משקרת לו... למה לא להתעמת איתה לפחות? שוב, מערכת יחסים מטרידה ולא נעימה לצפיה. כנראה שקלינדה ממש, אבל ממש טובה במיטה אם כל כך הרבה אנשים רוצים להיות איתה למרות שהם יודעים כמה נצלנית היא, מה שלא ברור הוא למה בנוסף הם עוד מצפים ממנה לסוג של רגש או אכפתיות. לפחות ההיא מהfbi התפכחה בסוף.
הדמות של קלינדה לא טובה לא רק כי היא נצלנית ומשתמשת בכל מי שמסביבה לצרכים שלה - אלא כי אין שום דרך לנו כצופים להבין מי היא או מה עובר עליה, אם היא מרגישה משהו כלפי מישהו, כלום. אז נכון שמקצועית היא מגניבה ותמיד מוצאת כל מיני דרכים לפתור להם את הבעיות (אהבתי את הפתרון היצירתי עם הרוסי
) אבל עדיין כדמות היא מיצתה את עצמה בעיני.

היה נחמד לראות סוף סוף את דיוויד לי והעצבים שלו מהעזיבה של דיאן... חבל שמייקל ג'יי פוקס לא היה שם גם
.
גם אני לא מבינה למה לא הראו שיחה של אלישיה עם קארי ודיאן על זה שהיא רצה, זה ממש חסר היגיון. הגיוני שתהיה להם דעה בנושא הזה, זה די דופק אותם הרי... לפחות שהיו מראים שהם מקבלים את זה בהבנה ומאחלים לה בהצלחה או משהו.

אני ממש אוהבת את פין, הוא כזה חמוד

נחמד שפיטר בכל זאת הגיע בסופו של דבר, אם כי לא הבנתי מה גרם לו גם להיעמד בפוזיציה ה"לא מחמיאה" במקום ללכת לשבת כמו שתוכנן. בכל מקרה, הסיום עם ההשוואה בין התמונות היה מגניב לגמרי.

jess r

New member
אולי כי לא אכפת לו?

זה ממש לא נראה שקארי בונה על מערכת יחסים יציבה וארוכת טווח איתה. היזיזות הזאת עובדת נהדר לשני הצדדים. איפה היא משלה ומנצלת אותו?

מסכימה לגבי כל השאר - האדישות שלה מיצתה את עצמה, והעלילות חוזרות על עצמן (איכזבה את לאנה, נפרדה מלאנה, חזרה ללאנה, איכזבה את לאנה... מיציתי).

M a b e l

New member
אבל אם זו הייתה סתם יזיזות

לא היה שום צורך לשקר ולהסתיר - וזה מה שקרה בפרק האחרון. אם זה היה אך ורק סקס בלי שום ציפיות אז הוא לא היה שואל אותה איפה היא ודברים כאלה או מסתכל במבט חשדני כשהיא נכנסת למעלית עם מישהי, והיא מהצד השני לא הייתה מרגישה צורך לשקר לו לגבי איפה היא נמצאת. בעונה הקודמת היא בפירוש ניצלה אותו כשהם עבדו בחברות שונות וכל הזמן היו מבקשים ממנה להוציא ממנו כל מיני פירטי מידע על החברה שלו מבלי שהוא ידע. זה לחלוטין ניצול וזה היה ברור שהוא נפגע כשגילה.
אז לא נראה לי שהוא מצפה ממנה לחתונה ושני ילדים וכלב, אבל עושה רושם שיש לו רגשות מסויימים כלפיה, ושמערכת היחסים בינהם היא מעבר ליזיזות.

למעלה