שאלת השאלות המינוס בבנק?

עליגל

New member
../images/Emo10.gif../images/Emo7.gifשאלת השאלות המינוס בבנק?

אני לקוח מול בנק. קראתי את המאמר 10 כללים לעבודה נכונה עם הבנק. יש לי 3 בעיות והשאלה אם תוכלו לסייע לי. 1. אני תמיד במינוס ואני לא כל כך יודעת אייך להסתדר עם זה. אני לא חושבת שהבנק הוא מפלצת אני פשוט חושבת אייך מאזנים את החשבון? מספר פעמיים לקחתי הלוואה לאזן אבל לא עוזר? מה עושים? אני חוששת שבסוף יהפכו אותי לחשבון מוגבל. ומדובר בזוג ששנינו עובדים. 2. בגלל כל הקשיים שלי עם הבנק אני בחרדת בנקים אייך מתגברים? 3. האם כדאי למשכן בית כבטחון לבנק על מנת שתהיה מסגרת גדולה? תודה.

irisam

New member
עליגל !

ממה שקראתי הבעיה שלך היא שתזרים המזומנים שלך (למרות שיש לכם 2 משכורות בחשבון) אינו מספיק ! ועל כן למרות לקיחת הלוואות ופריסת חובות בצורות שונות עדין המינוס גדל ואינך מצליחה לצאת ממנו. המסקנה היא פשוטה ! את מוציאה יותר ממה שאת מכניסה ופה את צריכה לעשות בדק בית . א. האם ניתן לקצץ בחלק מההוצאות בהדרגה עד למצב שיהיה שיוויון בין השנים. ב. האם ניתן להגדיל את המשכורת על ידי עבודה נוספת. אם התשובה לשני הסעיפים הראשונים היא לא ! שכן אז לדעתי הפתרון האולטימטיבי היא לבדוק . א. בניכוי כל ההלוואות הקיימות ורק בהתחשב בכסף שנכנס והכסף שיוצא (בממוצע) כמה כסף נשאר לך בסופו של דבר. הסכום הזה הוא הסכום שאת יכולה להוריד לטובת הלווואה, מעבר לכך את תמשיכי להיות במינוס . לאחר שבדקת זאת גשי לבנק ובדקי אפשרות להאריך את משך ההלוואה, כלומר אם לקחת הלוואה ל- 3 שנים (36 תשלומים) אולי ניתן להאריכה למשך זמן ארוך יותר וכך ההחזר החודשי יקטן ותוכלי לעמוד בו. אם לא ניתן להאריכו אולי כדי לקחת משכנתא נוספת היות ואז היא מחלקת את כל התשלומים לאורך זמן ארוך יותר. בכל מקרה, אם לא נשאר לך שום סכום מעבר כאשר את מנכה הוצאות מול הכנסות, אז שימי לב, אין מנוס חייבים לקצץ בהוצאות .. אחרת כל החיים תשארי במינוס. בחישוביך קחי בחשבון את העובדה שמידי חודש ישנם הוצאות לא קבועות כגון מתנות לאירועים, קיטנות לילדים וכו´ שגם הם סכום כסף לא מבוטל. זהו תהליך ארוך , אך עם מודעות וחסכון ומעקב אחרי ההוצאות וההכנסות אפשר לנצח את המינוס ! בהצלחה

עליגל

New member
תודה על ההתייחסות../images/Emo137.gif

ראשית אני מודה לך. אומרים אצלנו דאגה בלב איש ישיחנה. בקשר לעבודה נוספת אני לקחתי על עצמי עוד שעות הוראה אני מורה ועובדת מעל משרה רק שעל השעות העודפות אני משלמת 45% מס הכנסה בגלל שהן שעות נוספות. אני חושבת שאני צריכה ייעוץ יותר מפורט כלומר שמישהו יישב מולי עם כל המספרים שמייאשים אותי ויעזור לי לבנות תקציב שנוכל לעמוד בו. אנחנו משפחה גדולה 7 ילדים חלקם בבית וחלקם לומדים בחוץ. את יכולה לעזור לי בקטע המעשי. או אולי את מכירה חברה או עמותה כמו שיש בארה"ב שמסייעת לאנשים לצאת מחובות ע"י שמלמדים אותם אייך לבנות תקציב וכו. תודה.

irisam

New member
אני מכירה בנקאים !

לצערי הרב , איני מכירה אישית חברה כזאת, למרות שראיתי ב(6 עם אושרת קוטלר- תוכנית טלויזיה בערוץ 2) שיש חברה שמלווה אנשים במינוס ועוזרת להם בדיוק כפי שראית בארה"ב, לצערי איני יודעת את שמה. אבל מידי חודש מופיעה משפחה בתוכנית ואז כתוב שם החברה, אם תעקבי או משהו מהפורום ראה אולי יוכל לעזור. בנתיים, אני ממליצה לך להיכנס לבנק בו את מנהלת את חשבונותיך ולהתייעץ עם הבנקאי שלך בקשר לכל הנושא הזה. הוא צריך לבדוק לך קצת את החשבון, אם אינו יודע לבצע חישובים כאלה תפני למנהל האחראי עליו, הוא בטוח ידע. לפחות יוכלו לאמר לך בבנק ולסדר לך את ההלוואות כפי שתיארתי. כך אני מקווה לפחות. דרך אגב בקשר לתשלום של 45% על שעות נוספות ! אני לא מבינה מדוע , היות ואם את לא מגיעה לתיקרה כזאת (אם כן אז זה לא קשור לשעות) אינך צריכה לשלם ככה מס, אולי אפשר לעשות תיאום מס בסוף שנה ולקבל אחר , כי אם לא הגעת לתיקרה של 45% אינך צריכה לשלמם. מוטב שתבדקי גם את זה. בהצלחה,

mattyf

New member
ייעוץ כלכלי

הי עליגל, מצב המינוס המתמשך מאפיין מרבית ממשקי הבית בישראל. משפחות רבות מתמודדות עם דילמות זהות - איך סוגרים את החודש כשההוצאות עולות על ההכנסות גם כשעובדים בשתי עבודות? איך מתמודדים עם העובדה שגם אחרי כניסת המשכורות, אנחנו במינוס כבר בתחילתו של החודש, ועם המינוס הזה צריך לעבור את החודש? האם כדאי לקחת הלוואות, לפרוס את החוב בעו"ש, למשכן את הבית? וכד´,.... בניגוד למשפט הידוע - צרת רבים איננה נחמה לעניינו - כל משפחה מתמודדת עם תזרים שונה, צרכים שונים, ואפשרויות שונות. ואולם, עדין, ניהול כלכלי נכון של משק הבית נכון לגבי כולם - ניתן ורצוי למי שאין את הידע והכלים - לקבל ייעוץ כלכלי כדי לצאת מהבלאגן. אני עוסקת בייעוץ כלכלי למשקי בית וסיוע מימוני לעסקים. אשמח לתת לך פרטים נוספים בטלפון - כך שאם תחליטי שאת מעוניינת, נקבע פגישה ונתחיל לעשות סדר בבלאגן. את מוזמנת לשלוח לי אי-מייל ל: [email protected] ובו לציין את מספר הטלפון שלך - מבטיחה לחזור אליך. להשתמע ובהצלחה, מתי

למעלה