בשבת זה מתחיל- והתזמון?...

idanoosh17

New member
../images/Emo104.gif בשבת זה מתחיל- והתזמון?...

בסדרה שמדברת על חיילי צה"ל שנחטפו ונשבו בלבנון. השאלה אליכם היא האם אתם חושבים שהתזמון של הסדרה הוא מתאים בזמן שגלעד שליט יושב בשבי החמאס בעזה מעל 1300 ימים ולילות? האם אתם חושבים שאולי שידור הסדרה יפעיל לחץ ציבורי על הגורמים בממשלה וזה יכול לזרז את שחרור גלעד?

HetzVaKeshet

New member
לדעתי זו לא שאלה של תזמון

גלעד שליט זה הנושא אולי הכי מרכזי שיש למדינת ישראל יום יום. מה לא עשו כאן בשביל לנסות לגרום לשינוי המצב הבלתי נתפס הזה? כמה מאבקים ציבוריים כבר נעשו? אז למה שלא תעלה גם סדרה כזו שמתעסקת בנושא הזה? לעשות רע יותר מהמצב עצמו - אי אפשר כי אין יותר רע מזה שגלעד לא איתנו זמן רב כל כך. ואם הסדרה תוכל לשים עוד קיסם למדורת המאבק - זה לא יכול להזיק. וחוץ מזה - מה כן ייחשב תזמון נכון? כשגלעד יהיה בשבי X ימים אחר? או כשבעזרת השם יהיה בבית ויוכל לצפות גם הוא בסדרה?

idanoosh17

New member
זאת בדיוק הייתה הכוונה-

האם התזמון של לשדר את הסדרה בזמן שגלעד בשבי הוא תזמון טוב. לא אחרי כמה ימים בשבי יהיה תזמון טוב. אני אישית מסכים לגמרי שלהזיק זה לא יכול, אבל בואו נראה איך הכל מוצג בסדרה ונשפוט.

תזמון מצויין לערוץ 2. רשת או קשת... או מה שלא

יהיה... הכל עסקים. ובעסקים כמו בעסקים, הכל כסף. אז הנושא רגיש עכשיו ולכן בדיוק הזמן הנכון "להכות בברזל בעודו חם" ולעשות סדרה על נושא שמדברים עליו המון. חטופים. אין מה לעשות, חוץ מהאח הגדול ותוכניות ריאליטי אחרות מסתבר שהטלויזיה הישראלית היא שממה אחת גדולה. בערוץ 2 ביום שבת הם שמים תוכניות בישול ואנשים יושבים בבית וצופים באהרוני אופה עוגת פתיתים.. לא שריאליטי זה שיא החוויה הטלויזיונית, אבל במקום שבו האלטרנטיבה היא או חדשות או תוכניות בישול אין פלא שהאח הגדול לוקח על רייטינג של 30% כי חוץ מזה פשוט אין מה לראות... לא ראיתי פרק אחד מהסדרה הזו ולמען האמת לא נראה לי שאבזבז עליה את זמני. אני מעדיף להעביר את זמני עם כמה שפחות שריפת תאי מוח על הטמטום של עוד סדרה ישראלית שמבזה כל קונספט של בידור ואינה בוחלת בדרמטיזציה חסרת בושה של סבל אוטנטי של אנשים. ולמי שיגיד שזה כמו להגיד שאי אר מבזה אנשים חולים, אומר פשוט: שאנשים חולים תמיד יש, תמיד היו ותמיד יהיו. סדרה על בתי חולים היא סדרת דרמה אוניברסלית שעוסקת בחייהם של אנשים באופן כללי ואינה נטפלת לנושא פופוליסטי מסויים כדי לסחוט ממנו רייטינג. הסדרה חטופים מושתתת על עניין החטיפות, ולא בכדי היא יוצאת בטיימינג המסויים מאד הנוכחי. מה גם שרוב הסיכויים הם שחבל על הזמן בכל מקרה כי מהכירותי עם סדרות ישראליות אין הרבה למה לצפות. מפליא שיהודה לוי ועופר שכטר לא משחקים שם... וליוצרי הסדרה אומר: כל הכבוד על הרעיון המקורי ועל היוזמה. אתם ודאי מתפללים שהנושא לא ירד לכם מהכותרות. אל דאגה, גלעד עוד ישב כמה זמן בשבי כדי שתוכלו לקצור את השבחים שלכם ממפעלכם. המשיכו כך.

al haboker

New member
חרפה

לעשות כסף מהחיילים החטופים זה מה שזה. לא אראה את הסדרה, אפילו לא פרק אחד, אני מסרבת להשתתף בדבר הזה ועוד יום שבת בערב- במקום האח הגדול כדי שיהייה שיא הרייטינג אני לא מבינה איך מרשים לדבר כזה להיות משודר

Sharon Benyamin

New member
../images/Emo45.gif מסכים

ביזיון איך הם מרשים לעצמם לעשות רייטינג ולגלגל כסף על חשבון נושא כ"כ רגיש... לא מוכן לצפות וקורא לכל מי שיש לו טיפת אידאולוגיה גם להחרים את הסדרה

HetzVaKeshet

New member
מה קרה לכם? אתם גנובים?מה עם רשימת שינדלר?...

עוד מעט תגידו שלא ראיתם את זה גם כי זה מתעסק בנושא רגיש... יצירות תרבותיות מתעסקות בנושאים שרלוונטים לזמן ולאירועי היום יום שלנו. מה עדיף? לשתוק? לא להתייחס למה שקורה כאן? איפה אנחנו חיים?

Sharon Benyamin

New member
יש הבדל

רשימת שינדלר הייתה מבוססת על סיפור אמיתי ובאה להנציח משהו. חטופים פשוט מנסה לגלגל כסף עם סיפור מונפץ שתופס טרמפ על הגב של גלעד שליט חשבתי שקשת חצו את הקווים האדומים כשהם הפכו אדם עם תסמונת טורט לבדיחה של חצי מדינה, אבל כאן הם הגיעו לרף חדש

HetzVaKeshet

New member
נראה לך שרשימת שינדלר היה בשביל צדקה?...

וחוץ מזה אולי אם היו עושים סרטים כמו רשימת שינדלר בזמן השואה היינו יכולים להציל כמה מיליונים, לא?.. הכי קל זה להגיד - עושים את זה בשביל הכסף. אז נכון שכסף זה החלק הכי חשוב לערוץ מסחרי אבל מה עדיף שהיו עושם תוכניות שהיו מביאות כסף ומתעסקות בדברים שאין בערך ערך מוסף?

Chandler Rulz

New member
אף אחד לא תופס טרמפ על הגב של גלעד שליט

זה כמו לומר שסדרת בית חולים (ER, האנטומיה של גריי, האוס וכו') תופסות טרמפ על אנשים חולים, CSI תופס טרמפ על אנשים שנרצחו ו-"מ*א*ש" על מלחמת קוריאה (בזמן שהתחוללה מלחמת וייטנאם כשהסדרה עלתה לאוויר).. זה שהסיפור של גלעד שליט הפך לדיון ציבורי בולט, לא הופך את נושא החיילים החטופים לטאבו יותר מהנושאים שכתבתי למעלה..

Sharon Benyamin

New member
אף אחד לא אמר שזה טאבו

מותר, צריך ואפילו מומלץ להציף את זה לתודעה של הציבור באופן יומיומי, אבל לא ככה... כי הדבר היחיד שמפיקי הסדרה עשו זה לקחת את הנושא הכי מדובר עכשיו ולתפוס עליו טרמפ כדי להגיע לראש טבלת הרייטינג ללא כל התחשבות רגשית במציאות. הייתי מגיב באופן שונה אם היו עושים סרט או סדרה שמבוססים על הסיפור האמיתי של גלעד שליט, כמו למשל "לשרוד עד החופש" שמבוסס על סיפור אמיתי של חייל אמירקאי שנחטף בויאטנם (כמובן שסרט כזה יהיה חייב להגיע רק אחרי שגלעד יחזור הביתה וכל הסיפור יסגר) אבל ככה זה בעסקים... אם אתה רוצה להצליח בתחום, תשאיר את הרגש בבית ובמדינה שבה 90% מהאוכלוסיה הם עדר של כבשים שהולכים כעיוורים אחרי מה שמשודר בפריים טיים, מעטים האנשים עם מספיק אידאולוגיה שיקומו נגד

Chandler Rulz

New member
אם טלוויזיה הייתה נעשית רק בשביל רייטינג, לא

היו פה סדרות מתוסרטות בכלל.. "חטופים", לפי דעתי כמובן, לא נעשתה בשביל להגיע לראש טבלת הרייטינג. ניתן לראות את ה"סערה" הציבורית והקריאות לחרם צופים מקילומטרים כאשר שומעים על הסדרה - לא ממש מתכון לרייטינג גבוה (+ סיכון שאולי מפרסמים יכנעו לאיזשהו לחץ ציבורי ולא יסכימו לתת כסף). אני חושב שהסדרה עלתה כי היא הביאה סיפור מעניין, רלוונטי וכנראה גם תסריט טוב. ועכשיו שראיתי גם את הפרק הראשון, אני יכול להגיד שלפי מה שראיתי, דווקא כן התחשבו רגשית במציאות (אם הבנתי למה התכוונת) וניסו לספר סיפור שונה ככל האפשר מגלעד שליט (סוריה, זמן בשבי, משפחות וכיו"ב).

idanoosh17

New member
תשמע, עשו סיפור שונה לגמרי מגלעד

המדינה והזמן לא אותו הדבר. אבל השבי...זה לא ניתן להפרדה ממנו- אי אפשר לראות את זה ולא לחשוב מה קורה איתו...

Chandler Rulz

New member
נכון, אבל גלעד שליט הוא לא החייל היחיד

שנחטף וגם לא החייל היחיד שנמצא עכשיו בשבי (לא רק שלנו, אני מדבר ברמה בינלאומית). זה לא הוגן להגיד שבגלל שיש לנו חייל בשבי, וכל ישראלי חושב לפחות פעם ביום על מה קורה איתו, אז אי אפשר לעשות על זה סדרה. אם לדוגמה הפרופיל (לא הצבאי, כן?) של החייל היה יותר דומה לזה של שליט, הייתי אומר שכן - הייתה כאן איזושהי חוסר התחשבות, אבל לא זה המקרה והנושא, לדעתי, טופל בעדינות מספקת.

mhaifas

New member
הייתי רוצה שערוץ 2 יתרמו גם לעמותת הבנים.

לדעתי כל ההכנסות מהרייטינג, מגיע שילכו לעמותת הבנים, להעלאת מודעות לחיילים החטופים ולהפעלת לחץ על הממשלה שתשחרר את גלעד שליט. אם ערוץ 2 לא יעשו זאת, ראוי שהצופים יחרימו את הסרט חטופים.

idanoosh17

New member
אני חושב שהם כבר

מעלים את המודעות ואת הלחץ לשחרור גלעד.

mhaifas

New member
נכון! אבל לא מוסרי שהערוץ יעשה רייטינג.

על גבו של גלעד שליט, צריך שהוא גם יתרום לעמותת הבנים. כדאי להגדיל עוד יותר את הלחץ על הממשלה לשחרור גלעד שליט.

Sharon Benyamin

New member
יש לי הרגשה שגם על זה הם חשבו

כי פרסום רע הוא עדיין פרסום, ואת זה לומד כל סטודנט שנה א לתקשורת אני מנחש שבמשרדי קשת אפילו קיוו שתהיה סערה של הציבור נגד הסדרה. ככה גם מי שבאיזושהי דרך הצליח לפספס את עשרות אלפי הפרומואים שמשודרים כל שעה, בטוח ישמע שקיימת סדרה שנקראת חטופים ושהיא עושה הרבה רעש... אז הוא יצפה בפרק אחד בשביל להבין על מה כל המהומה וכאן הם כבר קנו אותו. סערת הציבור תהיה רק פרסום חינם לסדרה דוגמא מצוינת היא הסרט בוראט. כשחצי מארה"ב איימו לתבוע אותו הוא חייך ואמר שזה מצוין כי זה הפרסום הכי טוב והכי זול שהוא יכול לקבל לסרט שלו

MotheRonit

New member
לא בטוחה שאם הייתי יהודייה בשנת 45 שרואה

סרט על השואה לא הייתי מתהפכת כמו שקרה לי עכשיו...וזה בלי להיות ניצולת שואה אפילו (כי על אותו משקל לעולם לא אהיה משוחררת מהשבי...אבל היי גם אני יהודייה...כולנו אחים,לא?) לא שלראות את זה כדור שלישי שלא חי את התקופה בזמן אמת עושה את זה יותר קל...אז אחת כמה וכמה שאני פה חיה ונושמת בשנת 2010...אבל החיים נמשכים...לא? "מזל" שגלעד שליט מספיק רחוק ממני כדי שאני אוכל להרשות לעצמי לחיות את חיי השגרה...או שאולי בעצם יש לי רגשות אשמה על כך...רגע! בכלל יש לי זכות להרגיש רע עבורו...או אולי רק למשפחת שליט מותר?

למעלה