שרשור פרק הסיום!

mayabee55

New member
למה בדיוני? זו מטאפורה מצויינת, כל אחד שאיבד

מישהו יכול להבין, שלוקח זמן להבין שהוא איננו...

נא16

New member
חטופים - פרק אחרון - גרוע ביותר

לאחר שהסדרה נחלה מבחינתינו כישלון וחבל, החלטנו בכל זאת לצפות בפרק האחרון בסדרה.לצערינו נתנו ציון גרוע ( ואנחנו חולי סדרות ישראליות). הפרומואים היו יותר מעניינם מהפרק. להגיד שהתסריט אחד מהמרגשים???? ממש לא. סתם סדרה שנמרחה ונמרחה. לא היה שום דבר שמעניין- חבל על הזמן!!!

נא16

New member
חטופים - פרק אחרון - גרוע ביותר

לאחר שהסדרה נחלה מבחינתינו כישלון וחבל, החלטנו בכל זאת לצפות בפרק האחרון בסדרה.לצערינו נתנו ציון גרוע ( ואנחנו חולי סדרות ישראליות). הפרומואים היו יותר מעניינם מהפרק. להגיד שהתסריט אחד מהמרגשים???? ממש לא. סתם סדרה שנמרחה ונמרחה. לא היה שום דבר שמעניין- חבל על הזמן!!!

n o g a m o o n

New member
לכל מי שלא הבינו מה קרה, הנה ההסבר לפי דעתי

ג'מאל הוא אבא של זינאב שכביכול נרצח. ( זינאב היא הבחורה שהתקשרה לנמרוד וגילתה לו על איש השב"כ) אורי הבין את זה כשראה את התמונה שתלויה בבית שלהם בכפר על הקיר, שזו אותה תמונה שהיתה תלויה בביתו של ג'מאל עליה הסתכל כשבא ללמד את הבן שלו. איש השב"כ נתן כסף למשפחה של ג'מאל לתחזק את המוסך שלהם כדי שג'מאל ישמור על החטופים בחיים. כמה ארועים התרחשו במקביל , ג'מאל גילה שהוא חולה והולך למות, השובים גרמו לנמרוד להרביץ לעמיאל עד לאובדן הכרה. הם בטוחים שנמרוד הרג את עמיאל. ג'מאל מציל את חייו והופך אותו לאפוטרופוס לבן שלו כדי שזה לא יישאר לבד. נכון שקראתי שלא מתכננים עונה נוספת אבל כנראה שמכירת הסידרה לאמריקאים עוזרת להם להפיק עוד עונה. מה יהיה בעונה הבאה? למפיקים הפתרונים.

Yotamie

New member
שדדת את הרעיון שלי! D:

וכן, היום הודיע באתר של ערוץ 2 שגידי רף התחיל לכתוב את העונה השנייה.

לירית13

New member
לדעתי

ג'מאל הינו סוכן מוסד, שמשפחתו בישראל ממומנת ע"י המוסד, כשידע שימיו ספוריו, הוא הבריח את עמיאל, והפך אותו לממשיך דרכו.

ofrasch1

New member
עמיאל לאו דווקא ממשיך דרכו של ג'מאל

עמיאל היה על סף שבירה בעינויים, כבר רצה לוותר ולמות, או למסור המון מידע לשובים (אמר לנמרוד שלא יכול יותר, ביקש מג'מאל "תעזור לי") ג'מאל, שהוא אכן סוכן כפול, ועבד גם בשירות השובים וגם בשירות המוסד - דיווח למפעילו ראש המוסד על הדרדרות במצבו הנפשי של עמיאל הדרך היחידה של המוסד להציל את חייו של עמיאל - היתה לדרוש מג'מאל לביים את מותו, ואז להסתיר אותו כמוסלמי. העובדה שעמיאל נראה בלבוש מוסלמי - לא אומרת שהוא באמת התאסלם, הוא מתחבא וחי בזהות בדויה - אז ודאי שלא יתנהג ויראה כיהודי ישראלי אלא כערבי מוסלמי. לגבי הזמנים - נראה לי שאתם טיפה מתבלבלים: ה"מוות" לכאורה של עמיאל היה בשנת 1994 (ראו באתר), ג'מאל היה בחיים כששוחררו נמרוד ואורי ב2008. ג'מאל הציל את עמיאל ב1994 וביים את מותו לבקשת המוסד, כדי שלא ימות או ימסור מידע (ולא כדי להיות מחליפו של ג'מאל).

gile

New member
עדיין לא נראה לי הגיוני

עמיאל ארבע עשרה שנה יושב שם ולא ניסה פעם אחת לברוח/ליצור קשר עם מדינת ישראל ואחותו? נכון שסוריה/לבנון אינן מדינות שקל לצאת מהן אבל הבן אדם היה לוחם ביחידה מובחרת. אין סיכוי שהוא לא ינסה ליצור קשר... ואין סיכוי שבמשך ארבע עשרה שנה שמו עליו עין בכל שניה ושניה. אני מקווה שימצאו הסבר ריאלי אחרת הסדרה באמת מאכזבת.

דעתי (בשינוי קל)

ג'מאל לא הלך למות אלא התכונן להעלים את עקבותיו יחד עם עמיאל, אותו הוא התחייב להציל במסגרת היותו משת"פ של השב"כ. הוא היה חייב להציל את משפחתו ובגלל זה אמר להם שהוא הולך למות, אך דאג לכך שהמדינה תעביר אותם לישראל ותדאג להם להכנסה חודשית.

eynatosh

New member
חטופייםם

איזה סוף אדייררר!! פשוט ידעתי שזה מה שיקרה!!! מישהו יודע מתי מתחילה העונה הבאה??? אני ממש ממש ממש חייבת לדעת.. אני כבר לא יכולה לחכות..! :)

לעתיד

New member
פרק מלחיץ, עצוב וכואב

הסיום פשוט מאכזב, לא אמין. מטריד אותי הרעיון שעמי עובר לצד השני, מה זה אמור להיות? שהכל היה שקר? שגם הגופה ששלחו היתה שקרית? אני מודעת לכך שזו רק סדרה ולא משהו תיעודי, אבל עדיין,... נושא כל כך רגיש, ולתת כזו פרשנות. אישית אני ראיתי כל פרק בציפייה מרוב שהסדרה היתה מעולה מעצם הסקרנות והניסיון להבין סיטואציה בלתי נתפשת, למרות שיש התנגדות גדולה לסדרה בטענה שזו מתיימרת לדעת מה עובר על חטופים בעוד שיש לנו חטוף בשבי. אבל הסיום הזה, פשוט נראה לי חציית גבול.

shiri or

New member
פרק סיום - אני כועסת מאוד

אני יכולה לצפות לכל כך הרבה דברים מסדרות טלויזיה , אך מהסדרה הזו ציפיתי למשהו אחר.... סוף כזה מכעיס, מעצבן, מאכזב... גורם להבין שאולי אפילו בזבזתי את הזמן שלי במוצ"ש על משהו שעושה פשוט כואב, אומנם לא ציפיתי לאביר וסוס לבן אבל גם לא ציפיתי לכזה סוף מאכזב, לחשוב שישנם אנשים אשר איבדו את היקרים להם מכל למען המדינה והם צריכים לבוא ולראות כזה סוף מאכזב שאולי אפילו פוגע בכל אחד מאיתנו באופן אישי, אומנם הם פתחו שער לעונה שנייה ויש להם על מה להמשיך, אבל איך אחנו בתור הצופים מקבלים את זה, יכולתי לקבל כל סוף אחר אבל זה ממש לא היה ברשימה של ההפתעות שלי, לחשוב שחייל כביכול יושב 17 שנה בשבי, אוכל מכות ומרורים, החברים שלו מקבלים את אותו הדבר ועוד נותנים להם להאמין שהם הסיבה שהוא מת, ואז מכל הסבל בכל מובן המילה הוא עושה עם האויב "עסקה" או איך שאתם רוצים לקרא לזה והופך להיות ההפך הגמור , יכולה להיות האפשרות שהוא עשה את זה רק בשביל להישאר בחיים ואולי יום אחד לחזור לארצו שלו, אך זה לא אומר שהצופה מוכן לקבל את זה, צריך להבין שהסידרה הזו משקפת בצורה כלשהי את מה שעובר עלינו כמדינה, אני באופן אישי עקבתי אחרי הסדרה הזו בכל שבוע - לא העזתי לפספס אפילו פרק אחד, לחשוב שאתה בתור צופה חיי את הסדרה כאילו והייתה המציאות שלך ואז זורקים לך את הדבר הגרוע מכל שעליו לא העזת לחלום .... כואב לחשוב מה משפחות שכולות חושבות על זה. אני בטוחה שאני אמשיך לצפות בעונה הבאה רק בשביל לראות מה הבמאי חשב, והאם הוא יכול לגרום לי להבין ולחשוב אחרת ממה שאני חושבת עכשיו, עכשיו אני דיי מאוכזבת ואלי אפילו כואבת על העובדה שאיכשהו בחלק הכי קטן במוח שלנו אנחנו יכולים לחשוב על כזה דבר. אולי ישנם כמה אנשים שייכעסו על מה שאני כותבת כאן ויכול להיות שישנם כאלה שיזדהו איתי, זה מובן ומקובל, אבל אני בטוחה שכל מי שצפה בסדרה הזו דימיין סוף אחר ששונה מהסוף הנוכחי מקווה שלא פגעתי באף אחד

MrHyde1

New member
לצערי אני לא מסכים

אני בהחלט יכול להבין את הכעס והאכזבה, אבל חשבת שאולי הסדרה לא באמת נועדה לשקף את אירועי המדינה? אלא פשוט להיות סדרה מרתקת? הנושא רגיש, זה ברור, אבל ברגע שהעלו אותו על התסריט, אי אפשר להחזיק את הצופים רק עם הבעיות של נמרוד בעקבות החזרה מהשבי. בעיניי, לעונה שנייה, חייבים מעבר. וסוף העונה הראשונה נתן פתח לעונה שנייה יותר מעניינת ויותר בדיונית.

shiri or

New member
קשה לי להסכים

קשה לי להסכים עם כל מה שאמרת, בכל זאת אני חושבת שמעבר לכל הדימיון הפורה והמרתק שלהם הם חייבים להבין שעדיין ישנו שבוי אמיתי בחיים האמיתיים שיש לו הורים שאולי ראו את הסדרה, אני לא רוצה לדבר בשמם אבל אפשר להבין.... שוחחתי עם חברה והיא פשוט הייתה בשוק, נכון שהיו ויכוחים על הסוף והיא טענה שיש מצב שהוא עשה זאת רק בשביל להישאר בחיים.... אבל לחשוב על כזה דבר אפילו אוייבנו "הכחמים" לא היו חושבים לעשות... אתה לא יכול להפוך את העונה הבאה לבדיונית, לאן הם יכולים לקחת את זה, הרי הם זרקו כביכול את המציאות בפנים של הצופה? הדבר הבדיוני היחיד שאני יכולה לחשוב עליו זה הסוף שהם עשו לעונה הראשונה... ועוד דבר בדיוני שעכשיו אני נזכרת בו שראש המוסד דואג למשפחה ההיא... אוי נו באמת, כבר סרט של אבי ביטר אמין יתר

MrHyde1

New member
נכון, ודווקא ברגע

שהסדרה הופכת להיות יותר מופרכת ופחות מציאותית, למשפחה קל יותר לעכל אותה (אני מניח). סצינות האלימות בשבי טובות יותר? הרי אם כבר, למשפחה יותר קשה לראות אותן, כי אלו סצינות ריאליות יותר מאשר שבוי שכולם חושבים שהוא מת ובעצם התאסלם. בעיניי הסוף של העונה הראשונה חצה את הגבול הדק שבין המציאות לדמיון, ולא נראה לי שבעונה הבאה הם יחצו אותו חזרה.

mayabee55

New member
אולי תנסי להזדהות עם עמי שלא הצליח לעמוד בכאב

היה לו קשה מהרגע הראשון באופן חריג מהיתר. הוא היה החוליה החלשה והם ניצלו את חולשתו. הגיוני לגמרי. אם נשליך על המציאות - אל תשפטו אנשים אם לא הייתם במצבם. זהו מצב מאוד אפשרי ומאוד הגיוני. כנל גם לגבי אחותו ואופן ההתמודדות שלה / חוסר ההתמודדות שלה עם המציאות - פשוט לא לקלוט שהבן אדם מת. כל אדם הוא בעל יצר הישרדותי . ובמצבי אמת, אין גבול למה שהאדם מסוגל לעשות

MrHyde1

New member
אני שמח מאוד על הפרק ועל הסוף

הפרק הזה חצה את הגבול שבין סדרה תיעודית לבדיונית, ובעיניי סדרה מתוסרטת אמורה להיות בדיונית, גם עם היא עוסקת בנושא כל כך רגיש. יכול להיות שבהתחלה הרעש והבאזז סביבה החזיק רק בגלל הנושא בו היא עוסקת, אבל עובדה שככל שהיא התקדמה כבר הייתה פחות התעניינות. אי אפשר להחזיק סדרה שלמה רק על הסיוטים של נמרוד, חייבים מעבר, והפרק הזה חצה את הגבול. אני מקווה לעונה שנייה יותר טובה ופחות טרחנית.

למעלה