אל ג'זירה

מוחמד5

New member
סבאח אל כיר יא אקרא

בשוף תעבית וג'אובית . (תנסאש נידאל אל הנוד באמריקא וקנדה ואוסטרליה
) תע'לביש חאלאק יא זלמי. שופית אל מודוע יא 14 ,אני כתבית הונאק , ואינתי מחדאש רחמאק . יעטיק אל עאפייה.

סבאח אלנור ונהארק סעיד

בוקר טוב לכולם והמשך יום טוב. בכל מקרה, למה הם הולכים לאלומרט הבייתה, אין לו כוח ללכת לתחנה כמו כולם?

אני מתנצל שהצבעתי על עובדות שמפריעות לך.

אני חי בארץ עם המציאות הזאת, ואני יודע שלעולם לא תתנו לעובדות לבלבל אותכם. לכל מה שאין לכם תשובה אתם תטענו "תעמולה ציונית" או דברים מהסוג הזה, אנחנו הרי מכירים לא מהיום, כבר עשרות שנים שאנו חיים יחד, נכון ? אז כדי לסבר את העין עם עוד עובדות, שעלולות אולי להפריע לסיפורים הבדיוניים על הנרטיב המדומה שייצרתם לעצמכם, הינה קישור לתמצית של ספר בשם Palestina שנכתב ע"י מטייל וחוקר זר בשם Hadriani relandi, חלילה לא יהודי, שביקר בארץ בשנת 1695 וכתב את רשמי מסעו בספר. הספר נמצא בחנות לספרים וכתבי יד עתיקים בבודפשט ויש בקישור - מלבד התמצית בעברית - גם צילום של כריכת הספר וכמה עמודים מהספר, אז במקום להתנפח שוב ולענות " אתה סתם מקשקש ", נסה לשם שינוי להתעמת עם העובדות. אגב, לפני כמה זמן היתה שנת 1695 ? מספר מענין, 313 שנים, נכון ?

ינשוף4

New member
וספר נוסף, בהקשר זה

THE INNOCENTS ABROAD של מרק טוין. (מלפני "רק" 140 שנה). תאור מסע/טיול של עיתונאי אמריקאי, לאירופה ולארץ הקודש. החלק כאן- מסע (על סוסים) מבירות, דרך דמשק, לירושלים.

השכן ממול, אתה חיי בשקר אמיתי

אני מציע לך להתעורר, הסיפורים שלך והעובדות שלך בחיים לא יבלבלו אותי, והנה תמצית שמתייחסת לקשקוש שאתה מציג בתור עובדה: "לשקר יש מקלדת: באדיבותו של אסף ברטוב, נתקלתי באופנה החדשה בקרב ה“יהודים הגאים“: ספר שנכתב במאה ה-18 על ידי המלומד ההולנדי אדריאן רלאנדי, והמתאר את פלסטינה בסוף המאה ה-17. באימייל שבו מזוכר הספר – שנשלח בתחילת ספטמבר – נאמר כי השולח מעוניין למצוא אדם המסוגל לתרגם את אחד מספריו של רלאנדי, Palestina ex monumentis veteribus illustrata. אי ידיעת הלטינית של הכותב לא הפריעה לו לכתוב שרלאנדי קבע שהיו מעט מאד מוסלמים בפלסטינה ב-1696, וכי רוב התושבים היו נוצרים ויהודים, וכמובן להוסיף ש”חברים, אין דבר כזה עם פלסטינאי, לא היה ולעולם לא יהיה, מדובר בפיקציה של הערבים בעידוד השמאל הישראלי הסובל ממחלת נפש קשה, של שינאה עצמית, ומשתף פעולה עם הגרועים שבאויבינו”. את הטקסט הזה אפשר למצוא בכל מקום. למעשה, זו התוצאה החוזרת-על-עצמה ומרפררת-אל-עצמה כשמחפשים Relandi או Relandi+ Palestine בגוגל. ערימה של קישורים שמדברים עם עצמם ושמכוונים את עצמם זה אל זה. אני לא יודע מה היה המצב הדמוגרפי ב-1696. אני יודע שסרג‘יו דלה פרגולה, מהמזדעקים שבדמוגרפים שלנו, חישב שב-1696 מספר המוסלמים בפלסטינה היה כ-219 אלף, שמספר הנוצרים עמד על כ-22 אלף, וכי רק כ-2,000 יהודים חיו אז בפלסטינה. יתר על כן, ב-1890 – תקופה חשובה מעט יותר – היו בפלסטינה על פי חישוביו כ-432 אלף מוסלמים, 57 אלף נוצרים, ורק כ-43 אלף יהודים. משם הדמוגרפיה, מסיבות ידועות, משתנה משמעותית. לא שאני טוען שהדבר מעיד על קיומו של עם פלסטיני, אז או עכשיו, אבל שקרים לא מועילים לאף אחד – או כך נהוג לחשוב; היעילות של הפצתם ברשת מעלה כמה סימני שאלה. יתר על כן, אני חושב שעצם הטענה הזו, כשהיא באה מחבר בקבוצה שמתעקשת שהיא עם למרות שהיא לא עונה על שום הגדרה של עם, היא חצופה במיוחד." יוסי גורביץ

אין שום "שקרי ציונות" אצלנו אין מעשיות אלף

לילה ולילה. עד 1880 אכן עדיין היה רוב ערבי בין הירדו לים, אך הרבה מאד ערבים הגיעו לשטח הזה אחרי 1880, הגיעו ממצרים, ירדן, סוריה, לבנון, עירק, סודן (ג'יסר א-זרקא למשל), והם הגיעו בגלל שיהודי הגולה החלו לחזור לארצם, פתאום הם נזכרו שיש כזה דבר בכלל "פלשתינה". דרך אגב, גפ רוב הערבים שברחו ("גורשו") ב48' היו אלה שהגיעו מאוחר יותר ולא אלה שהיו כאן כבר כמה מאות שנים.

kryp

New member
וגם אלה שהיו פעם לפני העלייה הציונית הראשונה,

מעולם לא טענו לבעלות על חבל ארץ, מעולם לא קראו לאיזור הזה פלסטין, מעולם לא קראו לעצמם פלסטינים. יהודים היו כאן, בכמויות מזעריות, מאז ומתמיד. יש היום בישראל צאצאים של מגורשי ספרד שהגיעו לא"י לפני כמה מאות שנים. אני מכיר כמה מהם שהם דור שמיני בארץ, בירושלים.

kryp

New member
כל מקור היסטורי אמין טוען זאת, גם

מקורות לא ישראליים ציוניים. מה דעתך?

למעלה