אז בואו נתחיל מחדש - הכרות

ענתש

New member
../images/Emo13.gif אז בואו נתחיל מחדש - הכרות

ספרו על עצמכם מה שאתם יכולים או רוצים. מה אתם בונים ? איפה אתם בונים ? מה החלום וכמה הוא קרוב למציאות ? נשמח לשמוע.

ענתש

New member
נעים מאד, ענתש ../images/Emo13.gif

אנחנו בונים בלב השרון. הסטטוס הנוכחי שלנו הוא מתחילים ביותר... רק ביקשנו דף מידע השבוע. אבל על התוכניות אנחנו עובדים כבר חודש בערך (מאז שסיימנו עם ענייני רכישת הקרקע. הועדה היתה בחופש בינתיים). החלום שלנו הוא בית מואר מאד, הייטקי ומודרני מאד גם בסגנון וגם באבזור (רשת בכל חדר, קולנוע ביתי גם באזור הסלון וגם בחוץ ועוד). קוים נקיים, צבעים בהירים עם נגיעות צבע פה ושם ליופי. האלמנט המרכזי בבית שלנו הוא חצר פנימית ובה יהיה ג'קוזי שקוע ברצפה. סגנון החיים שלנו בו אנחנו אוהבים לארח הכתיב לנו רצון בשתי חצרות - אחת פנימית לאירוח מבוגרים והשניה מאחורי הבית שתיועד לילדים יותר. וזהו, יוצאים למסע

איריסג

New member
בסוף יוצא שאני מתחילה מייד אחרי

המנהלת.... אז אני איריס, ואני ואישי היקר התחלנו לפני חודשים ספורים תהליך של בניית בית חלומותינו בישוב (או נכון יותר לומר במושבה) אבן יהודה. השטח הוא של האיש, ולשמחתנו יש לנו מגרש גדול (במקור לדו משפחתי) ככה שאנחנו יכולים בהחלט לממש את הפנטזיה הראשונה - בית שטוח, בלי אף מדרגה. כרגע, אנחנו בתוך תהליך התכנון מול האדריכלית. יש תכנון עקרוני, עכשיו מתחילים "להרים חזיתות" . יש לנו גם כבר מעצבת פנים, שהוכנסה לתהליך כמעט בראשיתו - וזה היה לטעמי אחד הדברים החכמים שעשינו. מבחינת חלומות - כרגע אנחנו יודעים שאת הדבר הבסיסי הגשמנו - יהיה לנו מטבח גדול (שטחו, עם פינת משפחה צמודה 26 מ"ר) שבמרכזו יהיה אי שישמש גם כמשטח עבודה (עם כיריים וכיור משני) וגם כשולחן אוכל ליום יום. את החלומות האחרים אנחנו כרגע מנסים להכניס לתוך התקציב. על חלקם כבר ויתרתי... הפנטזיה היתה תנור 90 ס"מ עומד של לה קוצ'ינה... ומקרר סאב זירו... - אבל מכיוון שאני לא יכולה לגור בתוך התנור וגם לא במקרר, ושניהם ביחד זה עניין של כמעט 100 אלף ש"ח - ויתרנו. לגבי שאר הדברים - אני מקווה שהכל ילך כמו שאנחנו רוצים - חלונות בלגים של קליל, פרקט ברוב הבית (חוץ משטחים רטובים) וגינה שיש בה רק עצי פרי.... אגב - המלצה חמה: במסגרת הצלילה שלי לתוך התחום הזה, אני משתתפת בקור סעיצוב פנים של "בניין ודיור" . זה קורס של שעתיים, פעם בשבוע, במשך 12 מפגשים - לא שזה יעשה אותי מעצבת פנים דגולה, אבל זה מעשיר את הידע שלי, בהמון דברי מאד מעניינים, ופרקטיים - לא רק איזו ואזה לשים ליד איזה חלון... יש שיעור על קריאת תוכניות, ועל תאורה, ועל פאנג שווי, ועל בניה ירוקה, ותיכנון חללי המגורים וכו' - מאד מומלץ. כך למשל, למדתי על כל מיני דברים שקשורים בבניה ירוקה (אקולוגית) - ואניחנו בעקבות זה מתכוונים להביא יועצת בניה ירוקה (זה לא סיפור יקר מסתבר) כדי להפוך את הבית לקצת יותר אקולוגי. לא, אנחנו לא נבנה בלבני בוץ, ולא עם צמיגים ישנים. אני גם לא הולכת להשקיע 20 אלף דולר כדי להקים חווה סולארית על הגג. אבל אנחנו כן מתכוונים לעשות מערכת של הפרדת מים, כדי להשתמש במים המטוהרים להשקיה. וכן חשוב לי היעוץ האקלימי - זה יחסוך לי חשמל על קירור וחימום - אז למה לא... וחוץ מזה - זה קורס מרתק, בעיקר למי שנמצא בתוך התהליך (הידעתם למשל שלא כדאי לשים צבע כחול במטבח כי זה צבע שאינו מעורר תאבון???)

איריסג

New member
שכחתי...

הויתור העיקרי שלנו היה על הצורה של הבית - מאד רצינו בית שטוח בצורת ח' (עם חצר פנימית... כמו שלך ענת) הפוכה (הפתח כלפי החצר האחורית). אבל לצערנו, הצורה של המגרש מכתיבה צורה של מין ר'... בסוף יצא מין H קצת עקום...

ענתש

New member
רציתי להמליץ לך באמת לקחת ממני

פנטזיה אחרת שאני הולכת להגשים בחצר - טאבון לאפיית פיצות/לחם. האדריכלית אומרת שאם עושים את זה תוך כדי הבניה זה ממש לא עניין יקר. נשמע לי שזה מתאים לסגנון שלך. ולגבי הסאב זירו והלה-קוצ'ינה - אז ויתרת על הלה קוצ'ינה תמורת המקרר ? אנחנו כאלו הפוכות... אני במקרר מסתפקת ב-LG הכפול שמאד מוצא חן בעיניי (עולה סביב 10000 ש"ח כשמתמקחים) ולא מוותרת על תנור אפיה איכותי ביותר. אין לי כסף ללה קוצ'ינה אבל משהו איכותי ובעיקר רחב ! וכנל כיריים. עוד לא עשיתי סבב חנויות. אגב, יש לי חברה שקנתה מקרר יקר יקר ואחר כך עוד LG כזה בתור "מקרר לאירוח" (אל תשאלי, יש לה בית ע-נ-ק-י עם קומת אירוח שלמה) ובסוף החליפה בינהם כשהיקר הופך למקרר המשני כי ה-LG כל כך מוצלח.

איריסג

New member
המקרר המשני יהיה המקרר הנוכחי

שהוא ווסטינגהאוז בינוני בגודלו שמשרת אותי נאמנה (טפו טפו טפו). התנור הנוכחי (סתם קינג "פושט") יהיה תנור שני. העניין עם הלה קוצ'ינה הוא כזה: זה גם עניין של מחיר, אני מודה. אבל יש לנו חברה מאד טובה,ף שהיא בשלנית אלופה ואופה עוד יותר אלופה, והיא גם מבוגרת מאיתנו בעשור וקצת. הפנטזיה על הלה קוצ'ינה היתה הפנטזיה המשותפת שלנו. ואז לפני כמה חודשים היא סוף סוף הלכה להחליף את התנור שלה (ששירת אותה בנאמנות 25 שנה... מאז החתונה....) - היא הלכה ללה קוצ'ינה ועשתה תחקיר מעמיק - וחזרה עם מסקנה שחוץ מעיצוב - הוא תנור סטנדרטי לגמרי ואפילו אין לו המון פונקציות שיש היום בתנורים חדישים - ולכן קנתה בסוף תנור אחר והיא מבסוטה עד הגג... ולגבי הטאבון - גיסתה של אותה חברה, שהיא גם חברה טובה שלנו, קנתה לא מזמן טאבון פוקצ'ות מברזל לשבט צופים שהיא עומדת בראשו - וזה כולה עניין של 600 ש"ח או משהו כזה - ולא צריך לזה איזו הכנה מיוחדת. בין מחנה למחנה זה עומד אצל אחד ממנהלי השבט בחצר. מה שכן - אני שונאת גריל גז לחצר. אם כבר עושים על האש - שיהיה עם הטעם והריח של הגחלים הנשרפות. אז אני רוצה לבנות גריל בנוי. נראהמה לאיש שלי יהיה להגיד...

ענתש

New member
אבל אני אוהבת אפיה על אבנים

ובשביל זה צריך לבנות (או לקנות לבנה לוהטת לתנור, אותו דבר בעצם...). מעדיפה לבנות.

איריסג

New member
אל תתפסי אותי במילה

ואני יכולה לבדוק את זה עם החברה שלנו - אבל אני חושבת שהטאבון הזה הוא באפיה על אבן...

ליcות

New member
נשמע מעולה

והקורס נשמע מרתק. איך הגעת אליו? אגב, תודה על המידע לגבי הפרקט, ממש לגזור ולשמור

איריסג

New member
איך הגעתי לקורס?

כשרק התחלנו בתהליך, הלכנו לתערוכת בילדינג 2006, ושם קיבלנו הצעהלקורס שלהם. ואז חיפשתי עוד קורסים - וראיתי שיש לבניין ודיור גם קורס כזה. הסתכלתי על הסילבוס של שני הקורסים, ועל המחיר - וזה של בניין ודיור מצא חן בעיני יותר. מי שמנהלת אותו ומעבירה את רוב ההרצאות היא ברברה ברזין, טיפוס אמיתי, אדריכלית , מעצבת ומורה לשירטוט. זה די כמו לשבת בסטנד אפ בשיעורים שלה... השעתיים האלה עוברות כמו טיל...

ליcות

New member
אפשר פרטים על מערכת הפרדת המים?

ניסיתי למצוא קצת באינטרנט אבל לא ממש מצאתי, וזה נשמע מעניין. איך עושים, עלויות, באיזה שלב צריך להכניס את זה.. תודה!

איריסג

New member
זה נקרא "מים אפורים"

אני מתכוונת להביא יועצת של בניה ירוקה, ששמה מיכל ויטל (נדמה לי) - היא היתה מרצה של בניה ירוקה בקורס של "בניין ודיור" שאני עושה עכשיו. הייעוץ נעשה בשלב הסופי של התוכניות, רגע לפני ההגשה לוועדה. צריך לקחת לזה בחשבון בערך שבועיים - שלושה - היא מגיעה לשטח של הבית עצמו, ואח"כ לוקחת את התוכניות - ונותנת עצות שקשורות בעניין המסה הטרמית וכו' - שעשויות להביא לחיסכון ניכר בהוצאות החימום והקירור של הבית, וגם מייעצת לגבי המים האפורים. בעיקרון - זה בשלב ראשון רק דורש הפרדה לשתי מערכות ביוב - אחת של האסלות והשניה של שאר הצינורות בבית - ואז הביוב (עם ה"מוצקים") הולך לביוב, ושאר המים הולכים למיחזור. מה שצריך להקפיד רק זה לא להשתמש בחומרים כימיים בניקויון (למשל אקונומיקה) אלא בתחליפים ידידותיים לסביבה (יש חברה נהדרת שקוראים לה "טיידי", יש להם חומרי ניקוי למיניהם - ידידותיים לסביבה) אחרי שהבית בנוי, מוסיפים מערכת שמטהרת את המים - יש כל מיני שיטות לא יקרות - ואז המים המטוהרים משמשים להשקיה.

ליcות

New member
אז כנראה אצלנו זה מאוחר מידי

כבר יש חצי שלד - קומת כניסה שכוללת מטבח, סלון וממ"ד כבר בנוי.. אפילו עשו הכנה למדרגות ואוטוטו יתחילו בקומה שניה.. חבל דוקא נשמע מעניין וכל כך יעיל
. אינדבר, בבית הבא..

איריסג

New member
למה הפסימיות הזו????

הנה הקישור לפרטים של מיכל ויטל - היועצת לבניה ירוקה שעליה דיברתי. תרימי אליה טלפון, תשאלי אותה אם זה מאוחר מדי או שהיא עדיין יכולה לעשות ייעוץ - היעוץ שלה לא יקר - אולי זה עוד לא מאוחר מדי????

ליcות

New member
כך הבנתי ממך ../images/Emo13.gif

רשמת שזה מתבצע בשלב התכנון ואנחנו כבר אחרי.. אבל אני אנסה להרים לה טלפון ולהתייעץ. תודה

אז אולי דווקא כדאי צבע כחול במטבח

אם אינו מעורר תאבון- בודאי יועיל לדיאטה....

fireman

New member
שלום לכולם...

אני חייב לציין שהגעתם קצת באיחור אבל לא נורא. שמי ערן ובניתי בית בבאר שבע בנאות לון, את הבית עצמו כבר סיימתי למעט כל מיני פינישים קטנים ומעצבנים והפיתוח הסביבתי שאני מתכנן ומבצע בעצמי בשבועיים הקרובים עצה לבונים המתחילים.....אל תתייאשו באמצע (ובטח שבטח לא בהתחלה) ואל תתעצבנו.
שכחתי משהו?

ליcות

New member
מזל טוב על הפורום ../images/Emo39.gif

אז נעים מאוד, אני ליאת, בונים בית ראשון דרך קבלן בפרוייקט מסודר, ולכן אין לי את כל הכאבי ראש שיש בד"כ כשבונים לבד, אבל מצד שני אני גם מתפשרת על כמה דברים. מדובר על בית דו משפחתי (כשבצד השני יגורו גיסי וגיסתי שאני מאוד אוהבת
), קומת כניסה שכוללת סלון גדול, מחובר עם פינת אוכל ומטבח פתוח, מאוד מואר (זו גם השריטה שלי) וגם ממ"ד בגודל סביר. קומה שניה כוללת חדר שינה גדול ומורחב ועוד 2 חדרי ילדים גדולים. כמובן שיש חדר אמבטיה בחדר הורים וחדר אמבטיה לילדים בנפרד. יש גם אופציה לעליית גג, אנחנו ניכנס אל הבית ללא עליית הגג ונבנה אותה יותר מאוחר כשיהיה קצת כסף
. חוץ מזה יש מרפסת וגינה מסביב לבית, לא גדול מידי אבל נחמד. השכונה עצמה חדשה, מלאה בזוגות צעירים ואני כבר מתה לעבור (אבל מתאפקת עוד שנה - שנה וחצי גג).

ליcות

New member
זה לא סתם משפחה ../images/Emo13.gif

הם "שכנים" שלנו כבר שנתיים (גרים במרחק הליכה) ואנחנו גם שותפים בעסק קטן.. בהחלט אומץ אבל טפו טפו.. אנחנו מסתדרים..לא הייתי מוכנה לגור ככה קרוב עם משפחה אחרת (חמותי, אמא שלי), איתם זה בסדר

למעלה