אז בואו נתחיל מחדש - הכרות

fireman

New member
אחד השכנים שלי

בנה בית אחד ענק עם גיסו (שתי משפחות תחת אותה קורת גג).....לקראת הסוף התפתח איזה סכסוך, אחד עזב את הרעיון והשני "נתקע" עם בית בגודל 320 מ"ר בנוי.

אמארונה

New member
הי...

אנחנו נמצאים עכשיו בעיצומו של תהליך בניית ביתנו בישוב קהילתי בגליל. השלד כבר מוכן, והמפקח שלנו עסוק בימים אלה בעבודה הקשה והמתישה באמת של התיאום בין כל אנשי המקצוע. מסתבר שהחלק של השלד הוא החלק הקל... הבית שאנחנו בונים הוא על צלע הר גבוה עם נוף של הרבה ירוק וכחול של ים. המגרש שלנו בנוי מ-2 מפלסים, מה שחייב אותנו לתכנן 2 קומות לבית, אבל בעצם כל אחת מהקומות מתחברת אל הגינה. סגנון הבנייה של הבית שלנו הוא הסגנון האהוב עלינו: ים תיכוני-יווני ומאוד מרגש לראות את הבית בהתהוות ולגלות שהוא מאוד קרוב לאיך שדמיינו ורצינו שיהיה.

מפציעה

New member
גמנחנו פה

אנחנו נמצאים כרגע בשלב השלד. הבית ניבנה בישוב קהילתי בגליל הירוק. השלד כבר מוכן, וכמו שנאמר כאן מסתבר שזה החלק הקל... הבית נמצא במקום מדהים, ומחלון סלוננו נשקף נוף גלוייתי עוצר נשימה של הרים מוריקים. משהו מדהים ביותר. השבוע הגענו לביקור, והתיישבנו על עדן החלון בסלון ונפעמנו מהגלויה שנשקפת מחלוננו
הבית ממוקם במגרש פינתי, כשמשמאלו שטח ירוק ומטע זיתים. ומימיננו השכנים החביבים. הרחוב אמור להיות "ללא מוצא", כשאנחנו בסופו (לא שיש איזה פקקי תנועה ביישוב, אבל בכל זאת, מאוד רצינו בית פינתי). יש לנו הרבה הרים וירוק מסביב. וזה מה שרצינו. הנוף נשקף מכל עבר, גם מחלונות הבית. המגרש שלנו בנוי מ-2 מפלסים, מה שמחייב גם את הבית להיות בנוי מ-2 מפלסים (אני מעדיפה בית שטוח או לכל היותר מספר מועט של מדרגות, אבל בפועל מפרידות כ-8 מדרגות בין המפלס התחתון לעליון) סגנון הבנייה יהיה די שונה מהסגנון אליו שאפתי מזה שנים כמנויה אדוקה של "בניין ודיור", ושל עוד ירחון צרפתי עם בתים מדהימים. החלום: רציתי שטח ענק, פתוח, ללא גדרות ושערים (כזה כמו שרואים בסרטים של פעם...), רציתי סגנון כפרי. מרווח מאוד. חדרים ענקיים-ענקיים ומרווחים, תקרת עץ גבוהה מאוד. פרקטים. עקרונות אתניים (שאת חלקם הבאנו מתורכיה) שישולבו בבית בצורת קרמיקה וכד'. בפועל - אין לי זמן להתעסק עם זה ! בקושי יש לי זמן לשבת על תוכניות החשמל וחלוקת המחיצות בתוך הבית שאני חייבת-חייבת-חייבת להגיש כבר. ואין לי זמן ומרץ להתעסק עם התרשימים הבלתי נגמרים האלו. הבית עומד להיות הרבה יותר קטן מזה שרציתי (כ-115 מ"ר בלבד). וכנראה גם יותר פרקטי מזה שתיכננתי. כאמור, רציתי בית ע-נ-ק. סלון גדול. מטבח גדול. חדרים ענקיים. בפועל - רוב הדברים סטנדרטיים. הדבר היחיד שייצא אל הפועל ושהיה מאוד חשוב לי זה - בית מואר מאוד, חלונות ענקיים ופתוחים שפונים אל נוף עוצר נשימה. כל השאר - יבוא אח"כ. אני מקווה. בעברי אהבתי מאוד תכנון ועיצוב, וכמעט כל מי שנכנס אל ביתנו הדל כיום (כולה 65 מ"ר) היה עוצר נשימה נוכח הפריטים הנהדרים שאספתי במהלך השנים ברחבי השווקים בארץ ובעולם. זה מה שנתן לבית, בסופו של דבר, את אופיו וייחודיותו, ולא המבנה שלו (שהוא די רעוע כשלעצמו). אני מקווה שגם הפעם התוכן של הבית יתן לו את ייחודיותו. זהו.

Phangan

New member
שלומות לכולם

את ביתנו נבנה בישוב בעמק יזרעאל, כרגע אנחנו בתכנון ראשוני מול האדריכל שחוץ מקוים כללים קיבל יד חופשית להציע לנו הצעות מעניינות. אינני רוצה בית סטנדרטי (מבנה ריבוע במרכזו של שטח ריבועי) אך מצד שני חייבים לעמוד בתקציב לא גדול. אני בתוך שזוהי התחלה של הרבה שאלות לעתיד.......

The-Princess

New member
שלום לכולם

אנחנו,יותר נכון ההורים שלי, משפצים את הדירה שלנו +הוספת קומה למעלה (קומה אחרונה בביניין), בתל אביב. סיימנו כבר את תכנון פנים הדירה +הלמעלה, עם האדריכלים שהם גם המעצבי פנים. למעלה יהיו ההורים, למטה אני ואחיי. היום סוף סוף אפילו סגרנו על הריצוף לבית, לקומה התחתונה, ולחדר של ההורים, ללשאר הקומה העליונה כנראה יום ראשון. את המטבח גם כבר סגרנו על העיצוב שלו, ונעשה אותו אצל נגר, מכיוון שהוא לא מטבח סטנדרטי שאפשר להזמין בחברת מטבחים, רגבה וכו. אמא ואני רצינו גם כמו איריס לה קוצינה משולב אבל ויתרנו כי שיכנעו אותנו שתנור נמוך, כאשר משתמשים בו המון, לא נוח בכלל, ויותר פרקטי תנור נקרא לזה גבוה. מקרר ,כבר הזמנו, (מפאת מגבלה מסויימת, חייב להיות עומק 60 ס"מ) ליבהר, אם מכירים. שאר הדברים גם יחסית סגורים מבחינת עיצוב וכו על הנייר אבל עדיין בשלבי בחירת הדברים עצמם בחנויות, צבעים וכו... למרות שאני אולי הבת של אלא שמשפצים, אני מאוד מעורבת והולכת לכל הפגישות עם האדריכלים, היסתובבויות בחנויות וכו... אז אם יש סתם עוד שאלות על איך אנחנו משפצים וכו אשמח לענות בכייף... זהו, בהצלחה לכולם. ומזל טוב על הפורום. אפי.

positive 27

New member
שנתחדש על הפורום, ונעים מאוד

אנחנו בונים בית באזור השרון , בחצי דונם שרכשנו לפני מספר חודשים. אנחנו זוג צעיר, עדיין ללא ילדים (מה שהופך את התכנון להרבה יותר קשה, ואהבתי מאוד את השרשור בנושא!) זה יהיה הבית ראשון שלנו (עד עכשיו גרים בשכירות), ובתקווה גם האחרון... אנחנו עובדים עם האדריכלים על התוכניות כבר לא מעט זמן, אבל לא יכולים כרגע לבנות בגלל בעיות טכניות, כך שבינתיים אין התקדמות מהירה ואנחנו מרשים לעצמנו "להתבשל עם התוכניות", כך שאני מניחה שלא אהיה מאוד פעילה בהתחלה, אך אני מניחה שאעקוב בשקט אחר ההתרחשויות... אנחנו מתכננים 2 קומות, בית בסגנון נקי ומודרני. החלום היה בית ללא מדרגות, אבל בחצי דונם, עם רצון לגינה ועם פרוגראמה לא קצרה, יוצא שאין הרבה ברירה אלא לעלות קומה. כבר רוצים מאוד לראות את הבית מתממש

ענתש

New member
../images/Emo13.gif שמחה שהשירשור על הילדים

עוזר לכם. אפשר לשאול איזה בעיות טכניות ? (אני ישר נבהלת, גם בונה בשרון... מפחד מאד להתקע בדברים שלא תלויים בנו)

positive 27

New member
אין לך ממה להיבהל....

אנחנו פשוט גרים כרגע בחול... מקווים לבנות כשנחזור, ובינתיים "עובדים" על התוכניות עליהן התחלנו לעבוד לפני המעבר לחול (בפועל- לא ממש עושים הרבה, בעיקר "מתבשלים" איתן)

נעים מאוד

אנחנו בונים ומשפצים את הבית בו כבר גרנו קודם (כן, גרים בתוך אתר בניה) אי שם במרכז הארץ. כרגע בשלהי הבנייה שהתעכבה מסיבות שונות, כך שאנחנו שייכים לשלב ה"לשון בחוץ" אבל גם לשלב ה"אור בקצה המנהרה".

ענתש

New member
מחכה מאד לשמוע את תובנותייך

לגבי "איך לא להסתבך עם שיפוץ/בניה".

אני את הבית שלי קבלתי מוכן..... ומי שחושב שברגע שגמרנו את הבניה, באנו אל ההנחלה,אז לא. זה אף פעם לא נגמר. תמיד יש עוד מה להוסיף או לשנות. וזה הכף. ושלא נדבר על תיקונים שהזמן מביא לנו. אשמח לעזור בכל נושא שקשור להצטידות בבית עצמו, כמו מכשירי חשמל ומוצרים אחרים. ונושא לא פחות חשוב, לעזור בעשיה עצמית בכל נושא שתחפצו. בהצלחה.

bis fd

New member
שלום

אנחנו בונים את בית חלונותנו ברמת הגולן אנחנו זוג +3 ילדים ..ובונים בשטחים צמודים גם אחותי ומשפחתה וגם ההורים שלי אנחנו בשלב אחרי תוכניות ..ומחכים לקבלת אישורי בניה..המלחמה קצת עצרה את ההתקדמות. רוב הבית הוא קומה אחת ,חדר אחד הוא קומה שנה, יהיה לי סטודיו וחנות צמודים, ושני צמרים בהמשך הסגנון קלסי בית קטן בגולן..גג רעפים, חלונות בלגים וויטראז', חיפוי חלקי כנראה אבן מקומית ,בזלת המון עצי פרי, יש לי חולשה להכנת ריבות חוץ מהקומה העליונה הכל נגיש לנכים

נשואים30

New member
ברכות על הפיכתכם לפורום

החלום שלי הוא בית מאוד מואר ומרווח, היות ואנחנו לא בונים בית אלא משפצים דירה אני מקווה שנוכל לעשות זאת. נתוני הפתיחה שלנו טובים כי הדירה מאוד מוארת. מטבח גדול, כנראה שנגדיל את המטבח על חשבון מרפסת השירות שקיימת היום. הדירה היום היא בת 4.5 חדרים, את החצי חדר אנחנו מתכוונים לפתוח לסלון. ואת חדר השינה של ההורים להרחיב מעט על חשבון המסדרון ולהוסיף מקלחת. החלום שלי הוא בית עם גינה ענקית היום יש לנו רק מרפסת אבל היא פונה לנוף יפה, כך שבנתיים נסתפק בזה... וכמובן אנחנו עושים את השיפוץ בליווי מעצבת פנים (עוד לא בחרנו, אחרי החגים...) ולפני כן אנחנו מקבלים יעוץ מיועצת פנג שוואי (ניפגש איתה השבוע!)

נעים מאד, שירה

עוד מתלבטת מה ואיך לבנות. אני לבד בעסק הזה... עם כל הפלוסים והמינוסים שבדבר. פה ושם מערבת את ילדי- במגבלות האפשר. הם מצידם היו רוצים יחידת דיור לכל אחד עם אמבטיה וחדר אירוח לכל ילד( אז הם רוצים....) בינתיים לומדת את הנושא, קוראת הרבה מכינה לעצמי רשימת צרכים וחלומות. ובין השאר הגעתי לפורום הזה, מוצאת שנחמד שיהיה עם מי להתייעץ וללמוד מנסיון אחרים מצד אחד ולשתף בהתנסויותי.

רינתפ

New member
החלום שלי..

בית שמשקיף לים, רצוי גם די קרוב לים. המקום הכי מוצלח מבחינתי הוא בנווה ים אפשר לבנות בית במרחק הליכה מהים. בית גדול, אבל לא במספר החדרים אלא בגודלם. מואר מאוד, רצוי בחזית דרומית או דרום מערבית. חדרים גדולים בהם אפשר לשים מיטות גדולות. פינוק מיוחד הוא חדר שינה גדול מאוד ולבן, עם דלת יציאה לגינה שמשקיפה לנוף ים. וילונות ארוכים לבנים. בית שכמובן יתוכנן על בסיס יעוץ פנג שוואי. רחוק מאוד ממנה שקורה היום כי אנחנו לא בונים. אבל אני מקווה שיום אחד, הלוואי בעתיד הקרוב זה יקרה. בקיצור הסנדלר הולך יחף - אני כל הזמן מתעסקת בבתים, ביעוץ לפני בניה, קניה או שיפוצים. ועדיין אני לא מיעצת לעצמי - אוף! אם נבנה בקרוב, כנראה שאני אוותר על החלום של נוף לים, כי אולי נבנה בעמק יזרעאל. אבל לפעמים חלומות מתגשמים...

אם פי 3

New member
וגמני פה

קיבוצניקית (עם בנזוג ושלושה ילדים), עומדת לבנות בית שחלקו על חשבון הקיבוץ, וחלקו על חשבוננו. הבניה היא בשיטה של ערכות (קיטים), כלומר: ישנו בית בסיסי, ומספר תוספות אפשריות לבחירה, אבל מעט מאד בחירה. כרגע עומדים בשלב של מכרזים לקבלנים מצד אחד, וישיבות עם האדריכל לסיכום המבנה הסופי של הבית (בחירה מבין אפשרויות + שינויים פרטניים). מאד מקווים שלא יפול שום דבר באמצע, ושהבניה תתחיל תוך כחודש.

talullah

New member
נעים מאד

רכשנו מגרש בחד-נס ברמת הגולן משקיף לכנרת חולמים על בית מרווח וגדול עם תקרות גבוהות (מה לעשות - שנינו גבוהים) בפועל אנחנו יושבים עם האדריכלית - ממש בתחילת התכנון יוצא לבנתיים כ 160 מטר (צריכים לצמצם ל 150) יש לנו תקציב מוגבל מאד- רוצים חלונות ענק לנוף עם סגנון מודרני (קוביות בטון) אבל זה לא ממש מתאים למקום יש סיכויי שנלך על סגנון קצת יותר כפרי נוטה ל beach house כנראה נעשה קומה אחת (למגרש יש מדרגה של 3 מטר באמצע - נבנה את ביתינו למעלה ו 2 צימרים למטה) מנסים לאמד כמה תעלה לנו הבניה - עדיין אין תוכניות אבל צריכים לדעת פחות או יותר כמה יעלה והאם ממש אבל ממש חייבים לוותר על 10 מטר בתכנון חושבים על שיטת בניה לא קונוונציונלית (פלדה) נשמח לקרוא על טיפים ולתת אם יהיה לי מה להוסיף שיהיה לכולנו בהצלחה

Tula1

New member
אנחנו מרחרחים לגבי בנייה ברחובות

רק התחלנו את התהליך, כלומר מחפשים שטח. קראתי את רוב השירשורים בפורום ואני כבר רואה איזה קשה זה לבנות בית...
אמשיך להיות קוראת כי אין לי תובנות כרגע לגבי בנייה, אשמח להתייעץ כשיגיע הרגע.

בינא

Member
שיטת בית ישראלי

הנכם מוזמנים להיכנס לאתר "בית" www.bayit-il.co.il זה יוסיף לכם המון. בהצלחה

למעלה