מיזוג בנק דיסקונט והבינלאומ

../images/Emo18.gifמיזוג בנק דיסקונט והבינלאומ

דווח על שיחות בעניין מיזוג בין בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי הראשון. נימוקים בעד: יצירת בנק שלישי גדול במתחרה של לאומי ופועלים, הצלה של דיסקונט הסובל מתיק אשראי בעייתי ורווחיות נמוכה, מענה לשאיפות משפחת ספרא, הבעלים של בינלאומי, להגדיל את חלקם בבנקאות בארץ. נימוקים נגד: התחרות דווקא תקטן כי יהיה פחות בנק אחד, המדינה תקבל יותר כסף תמורת מניות דיסקונט במכירה לבד, תיק האשראי של הבינלאומי חזק יותר מזה של דיסקונט וחבל להעמיס עליו. בכל מקרה, בבנק החדש לאחר מיזוג יהיו 220 סניפים, חלקם אחד ליד השני, ו- 10,000 עובדים. ברור שיהיה מקום לסגור סניפים ולפטר עובדים – ולזה הועדים לא יסכימו.

irisam

New member
נו באמת - המסקנה לברוח

נשמע מפתיע, אותי לא !!! דיסקונט שמצבו ידוע כעל הפנים והבילאומי שנחל כישלון במסגרת כרטיסי האשראי ועדין לא מצליח להתיישר עם השגיאה הזו, מתאחדים !!! מי מנסה להציל את מי ?!!! דיסקונט את הבינלאומי או להפך, אין לי מושג.. מה שבטוח יקרה, יסגרו סניפים, יפוטרו עובדים, לקוחות יצעדו ברגליהם החוצה, השינויים הגדולים, יותירו לקוחות מבועטים.. ואולי גרוע מזה.. מי לקוח סיכון כזה? אם היה לי שם כסף הייתי בורח .. חוסר היציבות שלהם כבנק קטן, כל אחד בנפרד, יהפכו בנק גדול לא יציב.. מפחיד !!! זהירות חברים, זהירות !

למעלה