שרשור שאלות לאירוח 14.9

shooni n

New member
שלום לך

אני סובלת מדרמטיטיס אוטופיק וזה מלווה באינסוף פריחות שכל פעם נדבקות למקום אחר ולא רוצות לעזוב. בדיקות שעשיתי הראו שאני אלרגית לאבק ברמה הגבוהה ביותר ולעוד כמעט כל מה שנבדק בבדיקה (ברמה נמוכה יותר). אני די חסרת אונים כי הבנתי שגם המשחה שבה אני משתמשת (אלקום) אינה בריאה לעור ורצוי להמעיט בה ומשחה נסיונית (פרוטופיק) רק החמירה לי את הפריחה. בקיצור מה לעשות? אני אפילו עדיין לא מוצאת סבון נורמלי שלא מגרה לי את העור ואני כרגע משתמשת בסבון לתינוק של ד"ר עור ואני אפילו לא בטוחה שהוא טוב.... תודה מראש :)

דרמטיטיס אטופית

לא ציינת את גילך אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור שמתחילה מגיל צעיר מאד בגיל בוגר היאלעתים קשורה באלרגיות רבות . אין תרופה אחת למחלה ,יש מספר אפשרויות טיפול ע"י משחות ,כדורים,אני חושבת שיש גם קשר נפשי ולכן חשוב לבדוק גם סיוע במקביל כדאי לנסות גם טיפולים אלטרנטיבים ,אבל חשוב שזה יהיה ע"י רופא מומחה .

האם

דניטיס סופרובה היא מחלה מדבקת? האם מי שלוקה בה [ויש לו ציסטות ופצעים לעיתים בהתקף במפשעות] יכול לקיים יחסי מין בלי חשש? האם בזמן שהציסטה לא מזוהמת ניתן לקיים יחסי מין? תודה.

ותוספת אנפורמטיבית קטנה לשאלתי:

באופן קבוע ועל בסיס יומיומי נמרחים האזורים הנגועים [כולל המפשעות] בפוסידין אוינמנט או בבקטרובן.

gc01

New member
יש לי שאלה

שלום ד"ר אלמן אולי תוכלי לעזור לי בשנתיים האחרונות אני סובלת מנשירה רצינית, שיערי הולך ופוחת וכיום יש לי שליש מהשיער שהיה לי בגיל ההתבגרות. מאחר ושיערי ארוך יחסית (אני מפחדת לגזור אותו), רופאים נוטים לבטל את עניין הנשירה. יש לציין שאני רק בת 30 ושהנשירה אינה נובעת מהיריון או משהו כזה. בנוסף, הציפורניים שלי נשברות ומתפצלות ואיני מצליחה להאריכן. וגם קר לי כל הזמן, גם בקיץ! האם יכול להיות שאני סובלת מחוסר של איזה ויטמין או משהו? האם זה נכון שניתן לבדוק דרך הציפורניים ממה הגוף סובל? או מה חסר לגוף? אם כן איפה מבצעים את זה? מה את ממליצה לי לעשות אני ממש מיואשת אני חוששת שלא יישאר לי שיער. תודה

suni123

New member
פיצעונים קטנים באזור האמה

שלום ד"ר אלמן, אני בן 26, וכבר מס' שנים שיש לי פיצעונים קטנים באזור האמה, מן חררה כזו שאני מאוד הייתי רוצה להפטר ממנה. כשהלכתי לרופא נתן לי לנסות משחה אך אמר שלא בטוח שזה יעזור ושזה תורשתי. מה דעתך? האם ישנו טיפול לנושא ?

dganit255

New member
שלום לך

יש לי פצעונים קטנים על כל העור של הידיים, הרגליים , הבטן והגב התחתון חלק אמרו לי שזה סוג של עור,גם לילדים שלי יש את זה, חוץ מזה העור שלי יבש יבש, , השאלה שלי אם זה באמת לא יכול לעבור ואים יש טיפול תודה!!

oasis21

New member
מיואשת מאקנה

ד"ר מוניקה אלמן, שלום רב. מגיל 16 אני סובלת מאקנה קשה, כיום אני בת 22 והמצב יותר "רגוע" מבעבר. אך העור שלי עדיין אדמומי, מצולק מעט ויוצאים לי פצעים מוגלתיים ובולטים בפנים. אני משתדלת מאוד שלא לאכול או לשתות דברים מתוקים, מלוחים, חריפים או שמנוניים מידי אך כלום לא עוזר. ה"התקפי" פצעים הולכים וחוזרים ללא קשר לשום דבר שאני אוכלת, זה לפחות ממה שבדקתי עם עצמי ולא מקצועית. מגיל 17 אין פעם שאני יוצאת מהבית ללא מייק-אפ, כי אני לא מסוגלת לחשוב על עצמי אפילו להיות בחוץ ללא כיסוי לעור הפנים. באותו גיל בערך גם המליץ לי רופא עור לקחת כדורים אך אבי באותו זמן לא הסכים מחשש שזה יפגע לי בכבד. כאשר התגייסתי לצבא ניסיתי לעשות טיפול בריקוטן דרכם, אך בשל ביוקרטיה גרועה שלהם התייאשתי וויתרתי, וגם לא ממש סמכתי על רופאים צבאיים. היום אני מוכנה לשים אלפי שקלים רק כדי שיום אחד אני אסתכל במראה והעור שלי יהיה חלק ונקי מפצעים. אני בחורה נאה וזה מה שהכי מציק לי, ואני לא מבינה מתי הפצעים האלה יגמרו כי אני כבר לא בתהליך התבגרות של הורמונים משתוללים. השאלה שלי היא אם אני יתחיל בטיפול בריקוטן, האם אוכל להמשיך לשים מייק אפ עד סוף הטיפול עם הכדורים, כי אני לא מסוגלת על לחשוב שלא עד שיעלמו לי בעיות העור? אני הודה לך מאוד אם תשיבי למכתבי, כי אני מיואשת לגמרי!! בתודה, הילה.

brock lesnar 2

New member
מיואש מהאלרגיה

אני לא יכול עם האלרגיה הזו. הקיצר יש לי אלרגיה באור וכל הזמן מגרד לי, יש לציין שאני בן 13. הלכתי לרופא עור והוא נתן לי סידלין, שמן מריחה באמבטיה ודרמקול למריחה אחרי המקלחת. עכשיו הסידלין הרגיע באופן מדהים אבל הוא נגמר לי ואני מגורד. דרמקול ממש ממש לא עוזר. אלוורה לפעמים עוזר אבל לא מי יודע מה ואלידל שלי מרגיע אבל אמרו להפסיק להשתמש כי הוא מסרטן. מה שגם הכי מגרד זה אחרי המקלחת. האזורים שמגרדים הם: בראש בעיקר. בידים ברגלים בחזה בבטן בגב ובאיזר המין ומעל איבר המין.בעצם בכל הגוף. מה לעשות? מקוה לעזרה.

אתי1984

New member
שאלה לגבי עיגולים שחורים מסביב לעין

שלום דר' אלמן, לפני כשנה שמתי לב שבעיקר מתחת לעיניים (מעל זה פחות בולט) העור נהיה בעל גוון כהה יותר. באותה תקופה גם התחלתי ללמוד באוניברסיטה ועברתי שנה די מלחיצה, אז חשבתי שהתופעה הזאת נובעת מהעייפות, ושעות שינה מעטות בנהלך השנה. אם אני לא מכסה את האיזור הזה בפודרה , אז תמיד שואלים אותי : מה קרה לא ישנת טוב? אז זה די חיזק אצלי את ההשערה שברגע שאני אסיים את תקופת המבחנים וכל הלחץ הזה ייגמר, גם העור יחזור לגוון הטבעי שלו. אבל כבר יותר מחודש אני לא לומדת, ישנה טוב, והעיגולים הכחולים-שחורים לא נעלמו. השאלה שלי היא האם ייתכן שזה נובע ממשהו אחר? האם ניתן לטפל בזה במשחה כלשהי? תודה מראש על התשובה

oshrito20

New member
קילופים בעור הידיים../images/Emo4.gif

שלום לך. כבר חודש שכפות הידיים ואצבעות מתקלפות לי והעור יבש. למה זה ואיך פותרים את הבעיה. תודה

קילופים

קילופים בידיים נובעים מרגישות לחומרי ניקוי , אלרגיה לניקלומתכות שונות, פטריות של הידים , חשוב להבדק אצל רופא מומחה ,לראות אם יש בעיה שחוזרת או בעיה חדשה האם יש גם ברגלים , לעתים גם דבקים ,טיפקס שמנים ועוד גורמים לכן ללכת להבדק

mirih1

New member
יבלות ויראליות

בני בן 11 סובל כשנתיים מיבלות ויראליות באצבעות הידיים, הרגליים ובעוד מקומות בגוף. היבלות בידיים נראות מחריד כמו גידול פרא סביב הציפוניים ומהוות מטרד רציני בעבורו. ניסינו כמעט כל דבר אפשרי, תרופות סבתא, שריפה ע"י חנקן (3 פעמים), טיפות למריחה, ג'ל למריחה (במשך חודשיים) וללא תוצאות !!! הרופאה האחרונה שראתה אותו אמרה שהיבלות התפרצו כתוצאה מ"סטרס", מה לעשות אנחנו נואשים ? האם שמעת על ריפוי בעזרת היפנוזה ? האם זה יעיל? מה את מייעצת לנו לעשות ?

לדר' מוניקה אלמן

שלום, אני מטופל אצלך בחולון למעלה משנתיים ורק רציתי להגיד שאת מצוינת והתרופות עיזרו לאקנה שלי לאעלם. תודה רבה.

kittiara

New member
גם לי יש בעיה קטנטנה...

שלום! אשמח אם תוכלי להשיב על שאלתי..למרות שאני כמעט בטוחה שאין זאת מחלת עור כלשהי, הבעיה עדיין קשורה בו... משום מה, מתחילת האביב ועד עכשיו, כפות הידיים שלי מתקלפות לפחות פעם בשבוע.<מרגישה כמו נחש...> אין לי מושג למה זה קורה. הידיים שלי לא יבשות...אשמח אם תוכלי לומר לי ממה זה כן יכול לנבוע. תודה רבה!

למעלה