דיון: איזה סרט כדאי לראות ראשון?

theEscapist

New member
../images/Emo202.gif../images/Emo40.gifדיון: איזה סרט כדאי לראות ראשון?

או במילים אחרות, כי הנוסח הנורמלי של השאלה לא נכנס לנושא...
על איזה סרט הייתם ממליצים לאדם שלא מכיר את טים ברטון? ואם אתם רוצים, אתם מוזמנים לכתוב איזה סרט היה הסרט הראשון של טים ש*אתם* ראיתם, ואם אתם חושבים שהיה כדאי, במבט לאחור, לראות אותו ראשון. תענו, תפרטו ותנמקו!

theEscapist

New member
ואני אענה... או לפחות אנסה../images/Emo3.gif

הסרט הראשון שאני ראיתי של טים היה בכלל צ'ארלי בממלכת השוקולד. ובכלל לא ידעתי שזה שלו
אני חושבת שלא כ"כ כדאי לראות אותו ראשון, לפני שמכירים את הסגנון של הבמאי, כי אם לא מכירים אותו הוא לא נראה מייצג... ואם כן מכירים את הסגנון הסרט נראה אחרת לגמרי. אני חושבת שאחד הסרטים הכי טובים לראות אותו ראשון הוא המספריים של אדוארד. ואני אסביר: הסרט הזה, מעבר לאוירה גותית (
) שמונגדת מאוד לצבעים המסנוורים של העיירה ההיא, באופן כללי כל האוירה הויזואלית שמאוד מייצגת את הסרטים של טים, יש בו עוד משהו.... אפשר לקרוא לזה "מסר". בעיניי, הסרט מעביר רעיון נורא נורא חזק... שבעצם, דבר שהופך אדם לשונה לחלוטין מכל השאר, הוא בו זמנית כישרון נפלא שמייחד את האדם לטובה- אם הוא יודע לנצל את הכישרון- ומצד שני, זה גזר דין של בידוד חברתי, שנובע מפחד וקנאה. בעצם הסרט משדר שלהיות מיוחד זה גם מתנה וגם עול כבד. ואני ממש אוהבת את זה שהסרט מעביר את הרעיון הזה נורא בשקט:) אה, ואני חושבת שטוב לראות אותו ראשון, כי מצד אחד הוא מאוד מייצג, ומצד שני הוא לא סרט "קשה"- סרט שלמרות האוירה, בסופו של דבר הוא לא נורא מפחיד, או נורא מדכא. (בעיני, כמובן) |סחפירה|

wolfyy

New member
אוו שאלה טובה

מממ... אהבתי מאד את ההסבר שלך ללמה אדוארד...
אם כי לא הייתי ממליצה עליו בכללי כסרט ראשון, כי אותי הוא ממש ממש מדכא... לפני שבועיים וקצת בערך ראיתי אותו עם אמא ובכיתי. אז אולי אם הייתי יודעת שהבן אדם שאני הולכת להמליץ לו על סרט של טים יאהב כזה סוג של סרט ויהיה במצב רוח לסוחט דמעות...
באופן כללי לסרט ראשון אני מסכימה עם סוליד במידת מה - אד ווד וסיפורי דגים מייצגים שני צדדים בסרטי טים, וכל אחד מהם מראה מימד אחר ותמונה כללית עמוקה יותר.. מצד שני Nightmare before Christmas הוא אהובי... והוא מדהים. אבל הבנתי שהוא לא כל כך הצליח בישראל כי אנשים לא התחברו לרעיון כי הם לא ממש יודעים באמת מה זה כריסטמס והלוואין. אבל אני מניחה שמי שיאהב את הסגנון ואת טים פשוט יאהב את זה אם או בלי להכיר את החגים באמת. לסיכום אני חושבת שזה לא באמת משנה - כי רוב הסרטים שלו יש בהם אלמנטים דומים של רומנטיקה, הומור, אפלוליות, עצב, יצירתיות.. אולי ההפך - יש סרטים שהייתי ממליצה *לא* לראות ראשונים, כמו ביטלג'וס שאני (חוקי הפורום אומרים שאסור לסקול מנהלים!)
לא אוהבת... אולי גם צ'רלי והשוקולדה כי הוא קצת חורג מהסגנון הכללי ולדעתי מי שלא יאהב אותו לא בהכרח לא יאהב סרטים אחרים של טים... מעבר לזה אני חושבת שהכל פתוח
וחפרתי

Learn To Fly

New member
מה?../images/Emo2.gif

ביטלג'וס זה הסרט שאני הכי אוהבת! אני באמת לא יודעת למה

LadySilkworm

New member
חבל רק שהסרט נהיה טיפונת ממסוחר

אני מתכוונת למסחור סביבו..כלומר, כל הארנקים\חולצות\בובות\מחזיקי מפתחות של ג'ק. אני מכירה הרבה אנשים שמחזיקים בדברים של ג'ק, אבל הם בכלל לא ראו את הסרט, לא מכירים את טים ברטון בכלל... ואני לא מדברת על מעריצים שקנו את זה, או אנשים שלא מחפשים לעשות פוזה.. ועוד יותר עצוב שעשו גרסא לילדים מהסיוט שלפני חג המולד, ממש מצויירת..זה ממש נורא \:

בדיוק אתמול ראיתי את המספריים של אדוארד

שכחת לציין שהוא מדבר על חוסר היכולת של החברה האמריקאית לקבל את השונה, והקרב בין ג'ים ואדאורד מאוד מדגיש את זה.

Learn To Fly

New member
לדעתי

כדאי להמליץ לראות את הפלישה ממאדים, ראיתי אותו כשהייתי קטנה (לא ידעתי אז שזה של טים, מן הסתם) והוא נחרט לי בזכרון, אהבתי אותו. אחרי כמה שנים ראיתי אותו שוב ואז כבר זכרתי את השם של הבמאי, ובגלל זה ראיתי את כל שאר הסרטים שלו. הוא קליל כזה, פונה לכמה קהלים ואותי הוא משעשע
וחוץ מזה, שחקנים מעולים.

חחחח ראיתי אותו שהייתי ממש קטנה וזה ממש הפחיד

אותי.. במיוחד הקטע עם החייזרית שהוא מוציא לה את המסטיק מהפה.. ועם היונים חח למרות שפחדתי אבל ממש אהבתי את הסרט...

Snow fairy

New member
../images/Emo9.gif

הסרט הראשון שראיתי היה הסיוט שלפני חג המולד וזה היה בגיל 8
אחלה סרט לסרט ראשון ולסרט בכלל
. אני לא חושבת שצריך להיות סרט מסויים. זה גם תלוי לאיזה אנשים פונים. נניח למבוגרים הייתי נותנת לראות ראשון את סיפורי דגים שישאיר בהם טעם חיובי מטים, לילדים את חתונת רפאים או הסיוט...:] לנוער שאוהב דם את סוויני טוד!!

OnlyLeigh

New member
סוויני טוד לדעתי לא רעיון כל כך טוב

כי סה"כ המחזמר לא שלו, אז זה לא 100% ברטון

Snow fairy

New member
../images/Emo12.gif

גם את התסריטים זה לא הוא כותב [או את רובם לפחות?], אז מה ההבדל?
גם ביטלג'וס היה סדרת טלויזיה במקור, וזה אחד ה-סרטים! טים הוא במאי, כל סרט שהוא לוקח הוא הופך אותו ליצירת אמנות, אז גם אם התסריט והרעיון לא שלו, זה עדיין יכול להיות מאוד טים אני חושבת:]

OnlyLeigh

New member
נקודה יפה :)

אבל הכוונה שלי הייתה לא שזה לא נחשב שלו, להפך, הוא בין האנשים הבודדים שלקחו מחזמר והפכו אותו לחלוטין לשלהם עד כדי שינוי דמויות. הכוונה שלי הייתה שבשביל בנאדם שרואה לראשונה טים ברטון, זה הצעה פחות טובה בגלל העניין הזה.

wolfyy

New member
אני חושבת שההבדל

הוא בכך שסוויני טוד הוא לא רעיון שלו ולא דמויות שלו. ברור שהסרט עצמו הוא יצירה של טים, ובסגנון הייחודי שלו ,אבל בסרטים אחרים, עם זאת שהוא לא תסריטאי, הוא הוגה הרעיון וממציא הדמויות - מה שהופך את זה לשלו. זאת אומרת, שר הטבעות זה של טולקין, למרות שפראן וולש, פיטר ג'קסון ופיליפה בוינס כתבו את התסריט - כי תסריטאות זה לדעת לקחת רעיונות או סיפור של ממש ולכתוב להם דיאלוגים כמו שצריך - וזאת אופרה לגמרי אחרת מאשר לביים או לכתוב ספר. אבל לעומת זאת Nightmare Before Christmas, שהוא לא ביים, עדיין שייך לטים לגמרי, כי הספר שלו והדמויות שלו...

למעלה