לבלבו אגס וגם תפוח - הכונו למצעד החדש!

nitsansh

New member
מיס בננה - אריק איינשטיין

מלים: יעקב רוטבליט לחן: מיכה שטרית כל השיר שווה ציטוט כי הוא מלא פירות... לגברת בננה דרוש מאהב גברת בננה יודעת היטב שבא לה תפוח עסיסי ומרנין רגיש וחכם מתחשב ומבין היה איזה קטע קצר עם תפוז אך מה שיצא לה היה סתם חפוז השזיף רק מסמיק ומיד מתיבש המשמש ממשמש לא ממש מרגש לגברת בננה דרוש מאהב לגברת בננה דרוש מאהב ליישר את גבה הכפוף מכאב איזה פרי שהבשיל ומוכן לקטיף את גברת בננה בעסיס להציף אבטיח הבטיח אבל לא עמד המנגו החליק לה ישר מן היד למלון יש מילים שאין במילון ומי רוצה פרצוף חמוץ כמו לימון לגברת בננה דרוש מאהב לגברת בננה דרוש מאהב לגברת בננה דרוש מאהב לא אגוז מצומק יתחמם לה בלב מי יתן ויופיע לפתע בגן פרי אקזוטי בטעם של תות מעודן לגברת בננה דרוש מאהב גברת בננה יודעת היטב היא תמיד נמשכה אל הפרי האסור וכעת מתברר שאין סוף לסיפור

nitsansh

New member
אשה באבטיח - חוה אלברשטיין

מילים: נורית זרחי לחן: שלמה גרוניך אישה אחת, גרה בתוך אבטיח גדול נורא היו לה שני שרפרפים וכסא ומנורה היא חתכה לה חלון וחצבה לה סלון ותלתה שם תמונה והכניסה ארון וחתול שיצוד עכברים היא גידלה בפינה ופתאום הסתיימה העונה

nitsansh

New member
הבלדה על זומטי ולבטי - אריק איינשטיין

מילים: אריק איינשטיין לחן: חיים קריו ומיקי גבריאלוב אי-יי-יי-אי כי אין דבר כזה בשום מקום אי-יי,אי-יי כמו אבטיח אדום אדום אדום אדום... אדום אדום אדום... אדון תאכל אבטיח אדום! אדוני תאכל אבטיח אדמוני! גברת, אם את לא גומרת - תאכלי אבטיח אדום! מה את אומרת?

nitsansh

New member
שיר - מתי כספי

מילים: יעקב גלעד לחן: מתי כספי שוב צפוף בים התיכון בשמים טס עפיפון שוב מוכרים בכביש אבטיח תירס טרי וארטיק לימון

nitsansh

New member
מעל מרבד של עננים - דיויד ברוזה

מילים ולחן: חואן מנואל סראט תרגום: יהונתן גפן אחי כשאתה טס לקליפרוניה 767 של אל-על תזכור למסור לה בושם ריח של פרדס פורח אבטיח, מלח ים, חול חמסין וצל של דקל המית חליל, מיתר של נבל לילה בכינרת וחיילים בדרך סוף של מלחמה אתה גבוה כל כך גבוה מעל מרבד של עננים חושב רק עליה מתגעגע אתה בורח אחי כשאתה טס לקליפורניה 767 של אל-על ספר לה מה נשמע בבית ענפים של זית אקליפטוס, תאנה, חורשת ברושים שמיים תכלת ממטרה וצחוק של ילד קח לה למזכרת חיילים בדרך סוף של מלחמה

nitsansh

New member
כשאומרים - הכבש השישה עשר

מילים: יהונתן גפן לחן: יוני רכטר כשאומרים צנון מרגישים את הלשון כשאומרים בצל מקבלים תאבון להגיד קולורבי זה כמו לצעוק להגיד אפונה זה כמו לשתוק כשאומרים תפוח הפה נהיה נפוח אחרי שאומרים פטרוזיליה צריך לנוח כשאומרים לחם מרגישים בבית כשאומרים אבטיח מרגישים קיץ כשאומרים אשכולית סימן שאין מה להגיד כשאומרים בננה מרגישים קטנים כשאומרים ארטישוק מתקמטים כל הפנים אבל הכי מצחיק זה להגיד כרובית

nitsansh

New member
ונצואלה - בצל ירוק

מילים: דן אלמגור לחן: משה וילנסקי כי שם בנות בצבע שוקו ותלבושתן - קליפות בננה, מפזזות במחול מניאנה בג'ונגל, בין עצי הקוקוס וגם... עצי קפה ואבוקדו, מכרות זהב באלדורדו. .

nitsansh

New member
שדות גולדברג - מאיר אריאל

מילים ולחן: מאיר אריאל ילדתי שלי אל תלכי לבדך אל תלכי לבדך בשדה המוזהב ילדתי שלי אל תלכי לבדך הוא ימכור אם ואב השדה המוזהב הוא יתן לך רעננה הוא יביא לך מטר רץ פרדס חנה כרכור צל עלי בננה רק ליבך הנמרץ נמרט נשרט ונמחץ בחיים עובר שבוע עוד מעט נרדם לב נודד אל מבוע אל שלחייך פרדס רימונים כפרים עם נרדים

nitsansh

New member
שיר התפריט - פרפר נחמד

מילים ולחן: דתיה בן דור סלט פירות יש בשיר הזה... מי שרעב שיטול ידיים. האוכל כבר מוכן, וכל אחד מוזמן לבוא אל השולחן ולאכול את ארוחת הצהריים. מה, מה, מה, מה אוכלים היום? מה, מה, מה, מה אוכלים היום? גבינה צהובה וגבינה לבנה, מרק איטריות ומרק אפונה, ריבה מתוקה וריבה חמוצה, וחמיצה. דג ממולא ודגים מלוחים, תפוז, אפרסק, ולפתן תפוחים, כרוב מאודה כרובית אפויה, ועוגיה. מה, מה, מה, מה אוכלים היום?... פלאפל וטחינה, חמאה ומרגרינה, גויאבה, רפרפת, וגם זיתים. גזר, בננה, ותה מתוק עם נענע, שמנת קצפת, ושני תותים.

nitsansh

New member
פרי חדש - חיים צינוביץ'

מילים: נעמי שמר לחן: עדי רנרט הכי הרבה פירות יש בשיר הזה... יש אומרים וזה נכון שברחובות במכון בשנייה הזו ממש ממציאים לי פרי חדש פרי חדש פרי צבר חלק חלק או לימון מתוק מתוק אבטיח שחציו אדום חציו ירוק מנגו, פיטנגו קרמבולה אצלינו בבוסתן מהפכה גדולה מפתחים פירות ענק מקבלים עצי ננס מכליאים לשם משחק אפרסק עם אננס אננס.. טנג'רינה, נקטרינה פסיפלורה מתוקה לקשור אותם ביחד ולתלות לי בסוכה מנגו פיטנגו... לפעמים יש געגוע לפירות ישנים שנראים לך הרבה הרבה יותר מעניינים ת'מת פתאום לרדת אל גינת אגוז קטנה אל הגפן אל הזית אל התאנה עם הבננות ועם התפוחים החיים שלי הרבה יותר שמחים עם האשכולית ועם תפוז הדם וכל מיני פירות ואבוקדו גם אבל יש לי בטחון שברחובות במכון בשנייה הזו ממש כבר עובדים על פרי חדש

nitsansh

New member
בפרדס ליד השוקת - יהורם גאון

מילים: יורם טהרלב לחן: נורית הירש בפרדס ליד השוקת צל ערביים וירוקת וציפור שותה. אשכולית תלויה עדיין בין החורף והקיץ ואני כמותה.

nitsansh

New member
פירות הקיץ ופירות הסתיו - חוה אלברשטיין

מילים ולחן: חוה אלברשטיין ענבים באמצע החורף אשכולית בקיץ החם מה הדחף מנין הצורך לשנות סדרי עולם אני בשלה לקראת החורף אני שייכת לפירות הסתיו אז אל תשמור אותי לקיץ אכול אותי עכשיו

nitsansh

New member
פגישה לאין קץ - חוה אלברשטיין

מילים: נתן אלתרמן לחן: נעמי שמר לספרים רק את החטא והשופטת. פתאומית לעד, עיני בך הלומות, עת ברחוב לוחם, שותת שקיעות של פטל, תאלמי אותי לאלומות. עד קצווי העצב, עד עינות הליל ברחובות ברזל ריקים וארוכים, אלוהי ציווני שאת לעוללייך, מעוניי הרב שקדים וצימוקים שם לוהט ירח כנשיקת טבחת, שם רקיע לח את שיעולו מרעים, שם שקמה תפיל ענף לי כמטפחת ואני אקוד לה וארים.

nitsansh

New member
הוי ארצי מולדתי - שוקולד מנטה מסטיק

מילים: שאול טשרניחובסקי לחן: נעמי שמר המון פירות... זית אצל זית גדר קו צבר רשע ריח פרדסי אביב צל שקמה נופלת כרם גפן נים לא נים

nitsansh

New member
תיבת הזמרה נפרדת - הפרברים

מילים: נתן אלתרמן לחן: נחצ'ה היימן על העיר עפות יונים, על העיר, על יער פרא, על כיכר התליינים, על ריסי נשים בערב. בערב עם הרוח הנודדת לא נסע הרחק מכאן. השקיעה נשאה בדרך את סלי הדובדבן.

nitsansh

New member
אחינועם לא יודעת - אריק איינשטיין

מילים: יהונתן גפן ורוב האקסלי לחן: רוב האקסלי בעיניים עצומות שני סרטים ושתי צמות סך הכל ילדה קטנה קטנה בשפתיים רקומות תות שדה עם חלומות סך הכל ילדה קטנה קטנה היא לא יודעת כלום את לא יודעת כלום אחינועם מחייכת ענבים ואנחנו מקווים סך הכל ילדה קטנה קטנה והחלומות יפים בין עלים וענפים לילה טוב ילדה קטנה קטנה

nitsansh

New member
לימון וצלחת - נורית גלרון וגידי גוב

מילים: נתן אלתרמן לחן: משה וילנסקי

למעלה