יום הזכרון ליצחק רבין ז"ל

../images/Emo32.gifיום הזכרון ליצחק רבין ז"ל

זה משהו שכתבתי בפורום של הבית ספר שלי והוא פונה למורים ולתלמידים, אבל אני רוצה להעלות את זה גם כאן וזה פונה גם אליכם. ממש חשוב לי הנושא הזה וכואב לי שמידי שנה זה נשכח עוד ועוד. אז הנה זה: אני רוצה להעלות לדיון בפורום את הנושא הזה, שנעלם מעיני רבים מתלמידי ישראל בגלל השביתה.. אני רוצה להתייחס למשמעות היום. היום הזה, אינו נועד להראות על רבין האיש, לא על מורשתו, ולא נועד לאבל עמוק. למרות שגם לאלה יש מקום. היום הזה נועד כדי לזכור, לזכור ולא לשכוח. לא לשכוח, ולא לסלוח. היום הזה נועד כדי לשמר את זכרון תושבי ישראל בנוגע לתהליכים אנטי דמוקרטים בעליל שהתרחשו לפני הרצח, והשהרוצח יגאל עמיר לא היה איזה "מטורף" אחד ובודד. אלה היו תנועות נוער, רבנים, מגזרים גדולים בימין, פוליטיקאים, אזרחי מדינת ישראל. אלה היו שגרמו לרצח.. כשקראו קריאות כמו "בדם ובאש את רבין נגרש", או "הענקת פרס נובל לטרור למר יצחק רבין", או "נחסל אותו ביחד". הפגנות ההסתה אשר התרחשו בכיכר ציון לא היו נחלתם של כמה משוגעים מהימין הקיצוני! לא ולא! אלא של ציבור שלם! של רבנים שהטילו פולסא דנורא על יצחק רבין, על פולטיקאים כגון ביבי, אריאל שרון ולימור לבנת שעמדו שם במרפסת בכיכר ציון ועודדו את ההתנהגות האנטי דמוקרטית הזאת. לאחר הרצח, נשמעו קולות של "עת פיוס". כואב, ראש הממשלה נרצח. קריאות אלה מייצגות את קולם של המרצחים, של המסיתים, של האנשים שביטלו והחריבו את הדמוקרטיה הישראלית! הם רוצים לזרוק את האחריות הזאת מעליהם, ולכן הם מרגישים "כואבים והמומים". חברי התלמידים והמורים, עלינו מוטלת המשימה להזכיר כל פעם מחדש את התהלכים האנטי דמוקרטים שמתרחשים בחברה הישראלית יום יום. להזכיר ולשנות. לא ניתן לתהליכים אנטי דמוקרטים להתרחש בחברה שלנו! קומו ועצרו את רוצחי הדמוקרטיה! עלו והגשימו

bigwill

New member
איכשהו תמיד יוצא שאני הקיצוני של הפורום..

אבל אני חייב להגיב =] אתה מדבר פה על הימין בהכללה גדולה מאד. הפגנות ימין לא קוראות לרצח. הן קוראות לשינוי פוליטי. אמנם יש את הקיצוניים ביותר שקוראים לרצוח כאלה ואחרים (ובינתיים בהצלחה רבה :-\), אבל אתה לא יכול להגיד שהפגנות כאלה הן הפגנות של רצח. גם ציינת משהו לגבי ימנים שהרגישו "כואבים והמומים". News Flash - גם לימנים יש רגשות, ואפילו לקיצוניים ביותר. אכן הלם. אני רק רוצה לציין שאני לא מעודד רצח.. בערך. :| אה, ותמיד יוצא שאיכשהו אני ואתה נכנסים לדיונים, אז רק להגיד ששום דבר אישי

ההכללה שאני עושה בנוגע לימין

היא לא מנותקת מהמציאות.. באותה תקופה, אכן הימין היה אחראי על ההפגנות האלה.. תנועת בני עקיבא, אישים מכובדים בליכוד ועוד רבים היו המעורבים ולפעמים המארגנים של הפגנות ההסתה. "נחסל אותו ביחד", "בדם ובאש את רבין נגרש". והסיסמאות ממשיכות.. תמונות של רבין במדי SS, הובלת קברו של רבין, שריפת תמונות ועוד ועוד.. זה לא מנותק מהמציאות. אני אינני טוען כי הפגנות ימין קוראות לרצח. אני אומר כי ההפגנות ההן קראו לרצח.. אתה מסכים איתי שבלתי הגיוני לקרוא לרצח של בנאדם, לא לחשוב על תוצאות הקריאות האלה, ואז כשהבנאדם נרצח להיות "כואבים והמומים" כאילו כל מה שנעשה לא נברא בעצם.. ומזתומרת אתה לא מעודד רצח.. בערך? ברור ששום דבר אישי, אני שמח מאוד שיש דיונים בפורום שמעשרים פה אנשים. שמח אם עוד ישתתפו ועוד משו- בדר"כ זה ממש יורד מהפסים וזה מתחיל להיות דיון קצת אלים, חברה, בואו נשמור על זה הפעם כמו שצריך

bigwill

New member
well

את הדעות הפוליטיות שלי אני חושב שרובכם מכירים :X ו.. זהו אחי. בסך הכל מסכים איתך חחחחחח

קראו לרצח ועוד איך קראו../images/Emo70.gif

בגלל זה אין לי אמון בדתיים
עם זאת שאני באה מבית דתי. חלק מהאחים שלי חרדים. אני לא עושה הכללות. אבל אמון וביטחון קשה לי לתת בהם. אנשים שמאמינים בתורה. איפה 'לא תרצח' איפה
קוראים למוות של אחר? אז נכון שלדעתם אותו אחר פוגע ושמגיע לו למות (לטענתם, כן? אז הם מתפללים יומם וליל למותו!) מה אני אגיד לכם? קודם צריך להיות בן אדם, אחר כך דתי
-כשף!

bigwill

New member
אם יש אנשים שדווקא הכי צריך לתת בהם אמון..

אלה הדתיים. לפי דעתי - האנשים הכי מוסריים בארץ הזאת. אז מה נגיד על השמאל הקיצוני? שמוכן לחלק את ירושלים כאילו זה לחם. תגידו לי השתגעתם!? את ירושלים!@?$ קודם תחלקו את הבית שלכם עם פלסטינאים ואחרי זה תגידו לי את הבירה של המדינה שלי! ועל רמת הגולן אני בכלל לא יתחיל לדבר כי באמת צריך להיות בן אדם עם מחלה בראש בשביל להגיד כאלה דברים. או סתם אידיוט. לילה טוב.

ברור שאני נותנת בדתיים אמון../images/Emo70.gif

שמהמיסים שאני משלמת ילכו אליהם! אבל לא ניכנס לזה :X השמאל הקיצוני? אני תמיד נגד קיצוניות.. '..תגידו לי השתגעתם!? את ירושלים!@?$..' למי מופנה ההשתגעתם? כולה מדברים אחי, את הכעסים שלך על הפוליטיקה אל תוציא עליי.. גם לי יש כמה כעסים בעניין ואני לא מנחיתה את זה עלייך עם סימני קריאה ותוקפנות. אידיוט, מחלה בראש, שמאל קיצוני, דתיים מוסריים
בוא תכניס ת'דיון לפרופורציה.. פאנן? שיהיה אחלה ערב
-כשף!

bigwill

New member
:ם לא הובנתי כהלכה

התוקפנות לא הייתה עלייך כשף =] סתם על הרעיונות שרצים לאנשים בראש.

בבקשה לא נתחיל

את הדיון הזה עכשיו למרות שגם לו יש מקום, אבל בחייאת, יום הזכרון ליצחק רבין, דברו על הנושא ואל תגלשו ככה לנושאים האלה.. גם לי יש 101 דברים להגיד על זה שיושבים לי בבטן בל היום הזה יותר חשוב

Ras Or

New member
אני מוכן לעשות איתך סיבוב לגליל לפגוש כמה רבס

אולי הם מובילים דעות לשמור על ארץ ישראל השלמה וכל זה , אבל מוסריים, הם לא. ראס.

otzzto

New member
אם זה יפתור את הסכסוך המזרח תיכוני

הייתי נותן בכיף חצי מהבית שלי. קודם כל, תענה לי בתכלס, חוץ מלהגיד "זה שלי" מה יש לך לעשות עם ירושלים שלמה ומושלמת (ואעיז גם להגיד מטוהרת) כמו שאתה מתאר אות?. אתה באמת שם אדמה לפני חיים של אנשים?

Ras Or

New member
חמוד, זאת מסורת ומורשת וכמה שתתעלם ותצא

נגד זה לא יעזור לך, כולנו יהודים, עם כל הכבוד לדעות שלך ולהתנסחות שלך שאני מכבד, אתה מתעלם מזה שאנחנו יהודים, כל אחד ואחד פה. ירושלים היא קדושה וירושלים היא הסיבה שדורות על גבי דורות אכלנו חרא רק בשביל לחזור לכאן בסוף לעוד בעיות וריבים, אבל ירושלים זו ירושלים לי אישית אין בעיה לחלוק אותה עם מוסלמי ונוצרי גם. אבל בחיים לא לוותר עליה. ראס.

הן קראו לשינוי פוליטי שהתבטא בלהוריד את האיש

ולא משנה באיזו דרך. במקרה של רבין זה היה רצח. במקרה של שרון זה פולסה דנורה. לצערי אפשר להמר מה מהם יעשו לאולמרט אוטוטו
אני אפילו זוכרת שהיו את המשפטים האלה לרצח ולהסתה. שמעתי מהילדים בבית הספר את המשפטים האלה, וכשחזרתי הבייתה שאלתי את ההורים למה ילדים ככה מדברים (תמימות של ילדה
) ומזה אומר?! בערב הרצח, חברה של אחותי הייתה אצלנו ואני זוכרת שהיא אמרה 'סוף סוף מישהו קם ועשה משהו כמו שצריך', וואה וואה מזה הדיבורים האלה? אני עדיין מזועזעת מזה. אחרי זמן מה, היא לקחה את דבריה בחזרה. בן אדם, חולה בראש, קם ולוקח את החוק לידיים, מחליט על זכות קיום של אדם אחר, באיזו זכות
איך אתה יכול להכניס 'בערך' לאותו משפט שבו יש 'עידוד לרצח'? שיהיה אחלה ערב -כשף!

otzzto

New member
סחה עליך כשף

אבל קצת צורם לי כל הקטע הזה עם ה"מטורף הזה" שקם ולקח את החוק לידיים, אני מבטיח לך שמאחורי המטורף הזה הייתה גם איזו ישיבה של "מטורפים" ובראשה איזה רב "מטורף", וכל האנשים האלה פשוט ירדו מהפסים ואין להם שום קשר לאיך שנראתה החברה באותו זמן. הייתה הסטה מודעת (!) לרצח, אמרו בפה מלא, קחו מה שבא ליד ותהרגו את האיש הזה, למה הרעיונות שלו לא בראש שלנו, ובמיוחד לא דמוקרטיה. וכשסוף סוף זה קרה כל החברים הטובים שלנו מהמגזר החרדי ייצאו במחולות, אך מייד הפסיקו, כי הבינו שזו אחריות שאין ביכולתם לקחת אז מה התחלנו לשמוע? "אנחנו מצטערים", "לא חשבנו ש..."," איך זה קרה לנו (!)?" והכי הדליק אותי: "הכתובת הייתה על הקיר". הבעות מחילה, תמימות וחלחלה מהצד הימני של המפה הפוליטית, שוק של ממש. תעשו לי טובה, לא ידעתם? הרי ביקשתם את זה! ולא בלב, לא בסתר, לא הייתה לכם משאלה כמוסה. ממש ממש ביקשתם את זה, "בדם באש את רבין נגרש".

otzzto

New member
מה?

כל מה שבבסיס של הימין הוא חוסר אמון באדם. נחמד שאתה בערך לא מועדד רצח. מה דעתך על להיות נגד?

noa08128

New member
ואיכשהו יצא שברוב המקרים

אני מסכימה עם שקד. יש לראות את המעבר. את ההשלכות שברצח.

ohadbs

New member
בני עקיבא, רבנים, ימין

תגידו אתם רציניים? הדברים שלכם הם גזענות לשמה! בדיוק מה שעשו פעם לשחורים בארה"ב. מר שקד היקר מתוך אילו עובדות אתה מדבר? היית נוכח במפגשים של תנועות הנוער של הזרם הדתי באותה תקופה? אני מניח שבגיל 4 לא הולכים לתנועות נוער. היית נוכח בדרשות של רבנים? היית נוכח במפגשי ימין? ההכללה הגורפת הזאת פשוט מטריפה אותי. בדיוק כמו שלא כל השמאל הוא משת"פ, חלש אופי, ותרן ושוגה כך גם הימין. ציבור שלם? תעשה לי טובה. ציבור שלם גם מרגיש בסדר עם פינוי גוש קטיף, חלוקת ירושליים והחזרת רמת הגולן. דברים בוררים לכל בר דעת כמטורפים. אמנם יש כל מיני תהליכים אנטי דמוקרטים שמתרחשים אבל מפה ועד ההכללה הגורפת הזאת? נהה. יש לי עוד הרבה מה להגיד אבל לא זורם לי, אולי בפעם הבאה. בשורות טובות.

למעלה