האם לדעתכם יש צורך לשנות את השם של הפורום?

../images/Emo41.gifהאם לדעתכם יש צורך לשנות את השם של הפורום?

אם כן, מהו השם לדעתכם הטוב ביותר עבור הפורום?

Gyongyos

New member
לדעתי צריך לשנות

לפורום יהדות משיחית או יהודים משיחיים. אני אומר זאת כי לא יצא לי להיתקל כאן בנוצרים ונראה שכל המשתתפים כאן הם יהודים משיחיים או מתעניינים בזה, אך אם זה רק במקרה ואכן יש כאן חבר'ה נוצרים אז זה משהו אחר..

לא מסכימה

זה יצר ויכוחים ממש גדולים בעבר וחבל... לפורום נכנסים גם נוצרים,גם יהודים משיחיים,גם משיחיים שאינם מגדירים את עצמם כיהודים או נוצרים,וגם מתעניינים. אם לשנות אז לשנות ל''האמונה בישוע'' או ''מאמינים בישוע''

nrmlsr

New member
הצעה

אני מציע לשנות את שם הפורום לשם: העולם המשיחי על מנת שיבינו שמטרת הפורום היא לדון בנושאים המשותפים באמונה בישוע ושאין מדובר בפורום שמטרתו עוסקת בזרמים שונים שסותרים זה את זה אלא בשם שיבהיר שאכן מדובר בפורום שהאמונה בישוע היא המרכז העיקרי של הפורום ולא זרמים ודתות כלשהן.

nrmlsr

New member
תשובה

השם משיחי מקורה מהמילה משיחיים מהברית החדשה. משיחי(Christian) לכן העולם המשיחי(The Christian world). יש אגב גם את הודעת המנהל שהם יוכלו לקרוא וגם הם יכולים ללחוץ על אודות הפורום ולקרוא על הפורום. המושג הזה לא מציין עקרון אמונה אורתודוקסית חב"דניקית או אורתודוקסית רגילה אלא מציין מושג שיש לו קשר לכתבי הקודש. אין דבר מטעה בשם הפורום כי אין עוד פורום עם המילה משיחי אם היה אז הייתה סיבה מוצדקת לבחור שם אחר. אפשר גם שמנהל הפורום יציין את פירוש השם משיחי ויבהיר שפירוש השם הוא Christian. כלומר כמו שהסברתי מקודם העולם המשיחי(The Christian world). אין פה שום דבר מטעה,את המאמינים הראשונים באנטיוכיה כינו בשם משיחיים מהמילה משיח(Christ) ועל כן הם נקראים משיחיים(Christians). המילה נוצרי היא שיבוש של המילה נצרת ולא של מושג המציין את האמונה בישוע. לעומת זאת המושג משיחי בא מהמילה משיח. משיח על פי האמונה המשיחית מכונה באנגלית בשם התואר: Christ(משיח). ועל כן מאמיניו נקראים משיחיים(Christians).

nrmlsr

New member
תיקון שגיאת כתיב

השם משיחי מקורו מהמילה משיחיים מהברית החדשה. משיחי(Christian) לכן יש לקרוא לפורום בשם העולם המשיחי(The Christian world). זה החלק שבו רשמתי שגיאות כתיב ולכן תיקנתי. שאר החלקים נכונים ואין בהם שגיאות כתיב.

Christian

(ת') נוצרי, של ישו, של הנוצרים או הנצרות (ש"ע) נוצרי, מאמין בישו, מחסידי ישו, מאמין בנצרות, משתייך לנצרות

nrmlsr

New member
תשובה לח אפריים

שלום ח אפריים, אני מבין שלקחת את המידע שבמילון שלא באשמתך. בכל מקרה יש כללים לפורום,אם אינך מכיר אותם תוכל לקרוא אותם בכתובת: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/EditorMsg.asp?id=1674 לגבי שמו אכן שמו הוא ישוע והמושג נצרות הוא מושג שגוי לפורום שכן הוא יוצר רושם שישוע הקים את הדת שבכלל קמה אחרי תקופה כה ארוכה. ישוע בערך נולד בשנת 200 לפנה"ס אם כך בזמן מסויים כאשר הגיע לגיל שלושים קמו לו תלמידים רבים והפיצו את דבריו כפי שציווה אך הדת עצמה כבר קמה אחרי מותו ותקומתו של ישוע מן המתים ואחרי עלייתו השמימה ולכן היא הומצאה ככל הנראה על ידי אנשים שראו את עצמם כיורשיהם של השליחים. למשל המנהג להתפלל לקדושים מקורו איננו מהברית החדשה אלא ממקורות הקאנון הקתולי. וגם מנהגים חדשים שאינם מוזכרים בברית החדשה גם הם מהקאנון הקתולי אך לא חלק מכתבי הקודש. כשהגיע ישוע לגיל שמונה ימים קיבל את שמו(ישוע) שבו קראו לו הוריו ואחרי כל השלבים הראשונים שהם קיימו לאחר מכן הם לקחו אותו למקדש ושם פגש אותם שמעון הצדיק(שמעון השני שהיה כהן גדול בערך בתקופה של כמה מאות שנים לפני קום הדת) והוא בירך את אלוהים ככתוב בבשורת לוקס בפרק ב': 27 כַּאֲשֶׁר הֵבִיאוּ הַהוֹרִים אֶת הַיֶּלֶד יֵשׁוּעַ, לַעֲשׂוֹת בּוֹ כַּנָּהוּג עַל־פִּי הַתּוֹרָה, 28 לָקַח אוֹתוֹ בִּזְרוֹעוֹתָיו וּבֵרַךְ אֶת אֱלֹהִים וְאָמַר: 29 "וְעַתָּה, אֲדֹנָי, פְּטֹר נָא אֶת עַבְדְּךָ בְּשָׁלוֹם, כַּאֲשֶׁר דִּבַּרְתָּ, 30 כִּי רָאוּ עֵינַי אֶת יְשׁוּעָתְךָ 31 אֲשֶׁר הֲכִינוֹתָ לְעֵינֵי כָּל הָעַמִּים: 32 אוֹר לְהָאִיר לַגּוֹיִם וְתִפְאֶרֶת יִשְׂרָאֵל עַמֶּךָ." 33 אָבִיו וְאִמּוֹ תָּמְהוּ עַל הַדְּבָרִים שֶׁנֶּאֶמְרוּ עָלָיו. 34 בֵּרְכָם שִׁמְעוֹן וְאָמַר אֶל מִרְיָם אִמּוֹ: "הִנֵּה זֶה נוֹסַד לְמִכְשׁוֹל וְלִתְקוּמָה לְרַבִּים בְּיִשְׂרָאֵל וּלְאוֹת אֲשֶׁר יִתְנַגְּדוּ לוֹ ־ 35 וְגַם בְּלִבֵּךְ אַתְּ תַּעֲבֹר חֶרֶב - לְמַעַן תִּגָּלֶינָה מַחְשְׁבוֹת לֵב רַבִּים." הראשון שזיהה את ישוע כמשיח ובירך אותו וראה בו כגואל ישראל בתוך המקדש היה שמעון הצדיק שהיה כהן גדול כאשר ישוע היה עוד תינוק ולאחר מספר שנים נפטר שמעון הצדיק ואת מקומו לאחר מספר שנים ירש כהן אחר. שמעון הצדיק היה המאמין הראשון של ישוע במלכות הארץ באותה תקופה עוד לפני שלישוע קמו תלמידים ועוד לפני התקופה שאנשים החלו לראות אותות מישוע על היותו משיח.

nrmlsr

New member
המשך התשובה

גם בבשורת מתי בפרק כ"ח אומנם מוזכרת הטבלה בשם האב,הבן ורוח הקודש אך המושג נצרות לא מוזכר בבשורה הנה הציטוט: 1 אַחֲרֵי הַשַּׁבָּת, עִם עֲלוֹת הַשַּׁחַר שֶׁל יוֹם רִאשׁוֹן, בָּאוּ מִרְיָם הַמַּגְדָּלִית וּמִרְיָם הָאַחֶרֶת לִרְאוֹת אֶת הַקֶּבֶר. 2 לְפֶתַע הָיְתָה רְעִידַת אֲדָמָה חֲזָקָה, כִּי מַלְאַךְ יהוה יָרַד מִן הַשָּׁמַיִם, נִגַּשׁ וְגָלַל אֶת הָאֶבֶן מִן הַפֶּתַח וְיָשַׁב עָלֶיהָ. 3 מַרְאֵהוּ הָיָה כְּבָרָק וּלְבוּשׁוֹ לָבָן כַּשֶּׁלֶג, 4 וּמִפַּחְדּוֹ נִבְהֲלוּ הַשּׁוֹמְרִים וְהָיו כְּמֵתִים. 5 אָמַר הַמַּלְאָךְ אֶל הַנָּשִׁים: "אַל תִּפְחַדְנָה אַתֶּן. אֲנִי יוֹדֵעַ כִּי אֶת יֵשׁוּעַ שֶׁנִּצְלַב אַתֶּן מְחַפְּשׂוֹת. 6 הוּא אֵינֶנּוּ כָּאן, שֶׁהֲרֵי קָם לִתְחִיָּה כְּפִי שֶׁאָמַר. בֹּאנָה וּרְאֶינָה אֶת הַמָּקוֹם שֶׁשָּׁכַב בּוֹ. 7 לֵכְנָה מַהֵר וְהַגֵּדְנָה לְתַלְמִידָיו: 'הוּא קָם מִן הַמֵּתִים וְהִנֵּה הוּא הוֹלֵךְ לִפְנֵיכֶם לַגָּלִיל. שָׁם תִּרְאוּ אוֹתוֹ.' הִנֵּה אָמַרְתִּי לָכֵן." 8 הֵן עָזְבוּ מַהֵר אֶת הַקֶּבֶר בְּיִרְאָה וּבְשִׂמְחָה גְּדוֹלָה, וְרָצוּ לְהוֹדִיעַ לְתַלְמִידָיו. 9 פִּתְאוֹם פָּגַשׁ אוֹתָן יֵשׁוּעַ וְאָמַר: "שָׁלוֹם לָכֶן." הֵן נִגְּשׁוּ אֵלָיו, אָחֲזוּ בְּרַגְלָיו וְהִשְׁתַּחֲווּ לוֹ. 10 אָמַר לָהֶן יֵשׁוּעַ: "אַל תִּפְחַדְנָה, לֵכְנָה וְהַגֵּדְנָה לְאַחַי שֶׁיֵּלְכוּ לַגָּלִיל וְשָׁם יִרְאוּנִי." 11 בְּשָׁעָה שֶׁהָלְכוּ בָּאוּ הָעִירָה כַּמָּה מִן הַשּׁוֹמְרִים וְהוֹדִיעוּ לְרָאשֵׁי הַכֹּהֲנִים אֶת כָּל אֲשֶׁר קָרָה. 12 רָאשֵׁי הַכֹּהֲנִים הִתְכַּנְּסוּ עִם הַזְּקֵנִים וּלְאַחַר הִתְיָעֲצוּת נָתְנוּ לַחַיָּלִים סְכוּם כֶּסֶף נִכָּר 13 בְּאָמְרָם: "הַגִּידוּ כָּךְ: 'בָּאוּ תַּלְמִידָיו בַּלַּיְלָה וְגָנְבוּ אוֹתוֹ כַּאֲשֶׁר יָשַׁנּוּ'. 14 וְאִם זֶה יִוָּדַע לַנָּצִיב, אֲנַחְנוּ נְשַׁכְנֵעַ אוֹתוֹ וְנִפְטֹר אֶתְכֶם מִדְּאָגָה." 15 הֵם לָקְחוּ אֶת הַכֶּסֶף וְעָשׂוּ כְּמוֹ שֶׁהוֹרוּ לָהֶם. וְאָמְנָם שֵׁמַע הַדָּבָר הַזֶּה נָפוֹץ בְּקֶרֶב הָעָם עַד הַיּוֹם הַזֶּה. 16 בֵּינְתַיִם הָלְכוּ אַחַד־עָשָׂר הַתַּלְמִידִים לַגָּלִיל, אֶל הָהָראֲשֶׁר אָמַר לָהֶם יֵשׁוּעַ. 17 כְּשֶׁרָאוּ אוֹתוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ, אֲבָל הָיוּ כַּמָּה שֶׁהַסָּפֵק קִנֵּן בְּלִבָּם. 18 נִגַּשׁ יֵשׁוּעַ לְדַבֵּר אִתָּם וְאָמַר: "נִתְּנָה לִי כָּל סַמְכוּת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ. 19 עַל כֵּן לְכוּ וַעֲשׂוּ אֶת כָּל הַגּוֹיִים לְתַלְמִידִים, הַטְבִּילוּ אוֹתָם לְשֵׁם הָאָב וְהַבֵּן וְרוּחַ הַקֹּדֶשׁ 20 וְלַמְּדוּ אוֹתָם לִשְׁמֹר אֶת כָּל מַה שֶּׁצִּוִּיתִי אֶתְכֶם. הִנֵּה אִתְּכֶם אֲנִי כָּל הַיָּמִים עַד קֵץ הָעוֹלָם." אם נקרא בזהירות פסוקים אלה נוכל לראות שישוע לא הורה לתלמידיו ללכת בכל העולם ולהמיר אנשים לנצרות, אלא הוא הנחה אותם ללכת ולעשות חסידים, ללמד אותם לשמור את כל מה שהוא ציווה. חסיד הינו תלמיד או אדם התומך בדוקטרינות של מורו. לכן, על מנת להיות חסיד של ישוע יש עליך לשקף את מסורותיו ואמונותיו. עליך ללמוד את השיעורים שלימד, לחיות בדרך בה הוא חי וללכת לפי התיאולוגיה שבה הוא הלך בהקשר בו הוא הלך.

nrmlsr

New member
סוף התשובה

המקור שממנו לקחתי את הציטוט האחרון עם ההסבר הוא: http://www.cmy.on.ca/Monthly_Newsletter/2003/oct2003hebrew.htm אני ממליץ שתקרא אותו אם אינך מכיר,יש עוד מידע נוסף באותו אתר. חלק מהמילים בבשורה היו ללא רווחים למשל: אֶל הָהָראֲשֶׁר אָמַר לָהֶם יֵשׁוּעַ למרות שהכתב הנכון הוא: אֶל הָהָר אֲשֶׁר אָמַר לָהֶם יֵשׁוּעַ. בכל מקרה אני מקווה שהבנת את תשובתי.

sha na na revol

New member
אני כן חשבתי על זה,

בהקשר של איך אני מגדיר את עצמי. אבל האמונה אינה אמונה בישוע פר סה, האמונה היא באלוהים ששלח את בנו יחידו בתור משיח. זו טיפה טעות להזכיר את שם ישוע, בלי להגדיר את הקונטקסט שמשותף למאמינים, בניגוד ללא-מאמינים, שיכולים לראות פה משהו פחות כנביא או מטיף או אדם שחווה התגלות בדומה למוחמד וכדומה.

מעולם לא קראו לפורום בשם

יהודים משיחיים, הפורום נקרא בעבר האמונה המשיחית, ומתוך מחשבה ורצון שנוצרים יוכלו להשתתף בפורום, הוספנו את השם נצרות, אך לצערי הנוצרים הדירו את רגליהם, או במקרה שלנו את אצבעותיהם ועיניהם מהפורום הזה, וחבל. ומה שחבל יותר הוא שאנשים שחושבים את עצמם כמאמינים בישוע וטוענים שנולדו מחדש, נוטרים טינה, ומביעים כעס ולא מוכנים להתרצות - זאת לא הדרך של האדון ישוע שריצה אותנו לאלוהים ונתן לנו את היכולת לסלוח ולהתרצות אחד כלפי השני. הייתי מאד רוצה שהשם של הפורום יהיה מאמינים בישוע או האמונה בישוע. אך לא בטוח שהנהלת תפוז תאשר שמות אלו.
סחטיין על החתימה החזקה

sha na na revol

New member
לא.

לי אישית קשה לשים על עצמי תווית כלשהי, אבל בד בבד אני סבור ששם הפורום הוא כזה המכבד את יושביו, ומכיל כמה ממגוון ההגדרות האפשריות.

המשיח יבוא רכוב על עננים. הנביא דניאל וספר...

בס"ד תהילים. הַשָּׂם-עָבִים רְכוּבוֹ; הַמְהַלֵּךְ, עַל-כַּנְפֵי-רוּחַ.(תהילים,מזמור ק"ד,פסוק ג'). יג) רוֹאֶה הָיִיתִי בְּחֶזְיוֹנוֹת הַלַּיְלָה וְהִנֵּה עִם עַנְנֵי הַשָּׁמַיִם כְּבֶן אָדָם בָּא הָיָה, וְעַד עַתִּיק הַיָּמִים הִגִּיעַ, וּלְפָנָיו הִקְרִיבוּהוּ. (דניאל,פרק ז',פסוק י"ג). שבת שלום שנה טובה וחתימה טובה לעם ישראל ולכל הבריות-בני האדם. זוהי השבת שלפני ראש השנה שעפ"י האמונה והמסורת היהודית זוהי בריאת העולם,ולכן שומה(חובה) עלינו לבשר את הבשורה של מלכות השמים לכולם וכך נכתב בספר דברים,פרק ל"א,פרשת וילך: יב הַקְהֵל אֶת-הָעָם, הָאֲנָשִׁים וְהַנָּשִׁים וְהַטַּף, וְגֵרְךָ, אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ--לְמַעַן יִשְׁמְעוּ וּלְמַעַן יִלְמְדוּ, וְיָרְאוּ אֶת-יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, וְשָׁמְרוּ לַעֲשׂוֹת, אֶת-כָּל-דִּבְרֵי הַתּוֹרָה הַזֹּאת.

גם אני

לא שש להדביק לעצמי תוויות, זה לא מעניין אותי לקרוא לעצמי יהודי משיחי או כל כינוי אחר. העניין הוא שאני יהודי, ויש לי חשיבות עליונה שיכירו ביהדותי, כיוון שזה חלק מהזהות שלי וממי שאני, והאמונה בישוע רק חיזקה את יהדותי. ומכיוון שאני מאמין בישוע, ולאורך כל הדורות של האמונה המשיחית המאמינים נקראו משיחיים, אני יהודי משיחי. יהודי שמאמין בישוע המשיח.

../images/Emo124.gif האם השם "ישוע המשיח" מקובל על כולם?

אם כן, יש מצב ששם הפורום ישונה בע"ה לשם הזה. שלטעמי זה השם היחידי שמלכתחילה היה צריך להיות.

למעלה