האם לדעתכם יש צורך לשנות את השם של הפורום?

nrmlsr

New member
תשובה

זה אכן שם נחמד לפורום אבל במידה ולא יאשרו אותו ניתן לקרוא לפורום בשם: פורום הברית החדשה או בשמות אחרים. אבל אם השם ישוע המשיח יתקבל בהחלטת הנהלת הפורומים אז אני לא מתנגד שזה יהיה שם הפורום ואפילו אהיה בעד.

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gif../images/Emo249.gif

זה ה-שם שמתאים מאחד ומזמין את כולם..אם יסכימו ..מה טוב
אני זוכרת שפעם לא היו מוכנים לקבל אפשרות כזו של שם שכולל שמו של ישוע
גם לא " מאמינים בישוע המשיח" או "מאמינים בישוע מנצרת" או " האמונה בישוע" וכו'.. מתפללת שנשמע בשורות טובות בכיוון זה

מסכים עם יעקב האחד ששם הפורום יקרא:ישוע המשיח

בס"ד אנחנו מחפשים אחדות והסכמה,וחשוב שנזכור משנה חשובה מפרקי אבות: מחלוקת לשם שמים אין סופה להתקיים וזו מחלוקת של קורח וכל עדתו. ואילו לשם שמים סופה להתקיים,וזו מחלוקת בית הלל(שזו היא האסכולה עליה ישוע משיחנו נמנה כמדומני שהיא כולה פשרה,סלחנות ושלום) ובית שמאי.. ולכן דרך הצדיק ישוע עלינו להביא בשורה לעולם.

eitanb3

New member
ממליץ לשנות את שם הפורום ל"ישוע המשיח".

בהחלט שם מתאים וראוי לפורום בו התכלית של הפורום יהיה גם שמו! =)

אנשים שמחפשים להכיר

שלום רב, אנשים שמחפשים להכיר את הנצרות, לא יחפשו תחת "משיחי" ולא יחפשו תחת "ישוע". הם יחפשו תחת "נצרות". אם מאוד רוצים, אפשר לרשום "נצרות משיחית". זו דעתי בכל אופן. אבל בהצלחה לכולם. ביי

nrmlsr

New member
תשובה

שלום פרפר יצירתי, השם נצרות מטעה שכן הוא מדבר על הדת הנוצרית אך לא על האמונה בישוע. הדת הנוצרית לא בהכרח חייבת לשים את ישוע במרכז. למשל נקח את הזרם הקתולי בדת אצלו האפיפיור במרכז ולא ישוע ולכן האפיפיור כביכול משמש כמחליפו של ישוע ולכן הרעיון לקרוא לפורום נצרות עלול לגרום לחלק מהגולשים לחשוב שמדובר בפורום קתולי או פרוטסטנטי ושהדגש בו הוא על זרמי הנצרות או על אמונות שונות שסותרות זו את זו בדוקטרינה שלהן ושהמרכז שלהן הוא לא כתבי הקודש ללא מקורות חיצוניים והם: התנ"ך כפי שכתבו אותו והברית החדשה כפי שהיא כתובה ללא שום תוספות חדשות. הדגש הוא על האמונה המשיחית ולא על הדת. באמונה המשיחית ישוע הוא המרכז ולא דת כלשהי. האם תוכל\י להביא מקור המאשר שישוע הקים דת כלשהי על פי הברית החדשה? אגב הציווי בסוף בשורת מתי מדבר על הכרת הדוקטרינה שעליה הטיף ישוע ובקבלת האמונה בו ובדבריו ובכך המאמין בו הופך לחסיד אך הוא לא ציווה להטביל לנצרות אלא לעשות חסידים בקרב העמים אך לא ציווה להמיר את דתם של האנשים,אי הבנת דבריו יצרה רושם שמדובר בהמרת דת ולכן הציווי של ישוע קיבל אופי דתי בגלל אי הבנת דבריו בבשורה. הוא לא ציין הטבלה לנצרות אלא הטבלה לשם האמונה בו,באביו שבשמים וברוח הקודש אך הוא לא ציווה לעשות זאת לשם המרת דת אלא לשם קבלת האמונה בו ובדבריו ובמה שהטיף ובמצוות שציווה לשמור,כל מי שהסעיפים שמדברים עליו מתקיימים בו הוא חסיד ישוע אך אין להתבלבל בין מי שמכנה את עצמו:"נוצרי" אבל שם דגש על מצוות הדת שאליה שייך ולא שם דגש על האמונה הפנימית לבין מאמין משיחי שהדגש אצלו הוא לא הטקסים הדתיים או סמלים דתיים אלא אמונה בישוע ללא צורך במתווך שיחליף את ישוע או יטען להיות ממלא מקומו. לגבי השם נצרות זה שם שהיה כבר לפורום בעבר וגם השם נצרות משיחית היה בעבר שם הפורום והשם לא התאים כי הוא לא הובן במהות שלו ולכן ההצעות הללו לא יועילו כי המושגים הללו עלולים לשים את הדת הנוצרית במרכז חיי האדם ביחד עם טקסים דתיים במקום את ישוע במרכז חיי האדם. הנה הסבר: מתתיהו (מתי) כ"ח 19-20: "עַל כֵּן לְכוּ וַעֲשׂוּ אֶת כָּל הַגּוֹיִים לְתַלְמִידִים, הַטְבִּילוּ אוֹתָם לְשֵׁם הָאָב וְהַבֵּן וְרוּחַ הַקּׁדֶש וְלַמְּדוּ אוֹתָם לִשְׁמׁר אֶת כָּל מַה שֶּׁצִּוִיתִי אֶתְכֶם. הִנֵּה אִתְּכֶם אֲנִי כָּל הַיָּמִים עַד קֵץ הָעוֹלָם." אם נקרא בזהירות פסוקים אלה נוכל לראות שישוע לא הורה לתלמידיו ללכת בכל העולם ולהמיר אנשים לנצרות, אלא הוא הנחה אותם ללכת ולעשות חסידים, ללמד אותם לשמור את כל מה שהוא ציווה. חסיד הינו תלמיד או אדם התומך בדוקטרינות של מורו. לכן, על מנת להיות חסיד של ישוע יש עליך לשקף את מסורותיו ואמונותיו. עליך ללמוד את השיעורים שלימד, לחיות בדרך בה הוא חי וללכת לפי התיאולוגיה שבה הוא הלך בהקשר בו הוא הלך. לקוח מתוך: http://www.cmy.on.ca/Monthly_Newsletter/2003/oct2003hebrew.htm אני מקווה שהבנת את התשובה. לדעתי כדאי גם להוסיף את הלינק הזה לשאלות נפוצות עם הציטוט והלינק עצמו למי שאיננו מבין מהי האמונה המשיחית וחושב שהיא דת במהותה. דת היא מערכת חוקים דתית שהדגש בה הוא על הצדקה עצמית ולא על אמונה אמיתית בישוע וישוע בה לא המרכז אלא מערכת החוקים שלה והמנהיג העומד בראשה אבל היא לא מבטיחה ישועה אמיתית. האמונה המשיחית לעומתה היא אמונה שלא צריכה מתווכים זולתי(חוץ מ-) ישוע עצמו על פי כתבי הקודש ללא כל מיני המצאות שמקורן איננו בכתבי הקודש אלא בכתבים חדשים שהומצאו.

nrmlsr

New member
המשך התשובה

בעבר אכן הפורום עסק בנצרות בתקופת ההנהלה הראשונה בערך. אך מהות הפורום שונתה במהלך הזמן ושמה את ישוע במרכז במקום את הדת במרכז. לכן שם הפורום הוא ישוע המשיח. אם ישוע המשיח לא היה רלוונטי למהות הפורום אז בוודאי ששמות כמו: נצרות,נצרות משיחית או כל שם אחר היה נשאר לפורום ולא משתנה אך כאשר הפורום קיבל דגש על האמונה יותר מאשר על הדת אז אי אפשר כבר לנתק את המטרה האמיתית של הפורום. סיבה נוספת שאי אפשר לקרוא לפורום בשם נצרות זה בגלל שיש פה גולשים שגם אינם רואים את עצמם כנוצרים והם מאמינים בישוע לא מתוקף היותם בני דת כלשהי אלא מתוקף היותם חסידי ישוע החיים על פי דבריו,תורתו,מצוותיו וכו'. לא כל מי שקורא לישוע אדון או מושיע ונושא על עצמו סמלים דתיים הוא בהכרח מייצג את ישוע ונחשב לחסידו. חסיד אמיתי של ישוע הוא מי שאצלו לא המראה החיצוני מבטא את האמונה אלא דווקא האמונה הפנימית שלו עם אלוהים לא על בסיס חוקי דת אלא על בסיס של קשר אישי עם אלוהים האב דרך ישוע הוא הדגש האמיתי אצל חסיד אמיתי של ישוע. לקרוא לפורום נצרות ולהחזיר את אחד משמותיו הקודמים פירושו להרחיק את הדגש על ישוע מהפורום והפיכתו של הפורום לפורום דת שבו הדגש הוא על הטקסים ולא על האמונה הפנימית. אם ישוע הקים דת חדשה הוא היה אמור להודיע על כך בכתבי הקודש ואם לא הקים וציווה רק לעשות לא חסידים אז אין סיבה להפוך את הפורום לפורום דת אם הוא מתבסס רק על דברי ישוע הכתובים בכתבי הקודש ולא על טקסים דתיים שהומצאו לאחר כתיבת הברית החדשה בגירסתה המקורית שהיא זאת הקיימת בימינו ללא תוספות של הכנסייה הקתולית או של כל כנסייה אחרת אלא לפי האמונה המשיחית. אם ישוע היה חפץ להקים היררכיה דתית הוא בוודאי והיה מציין זאת בכתבי הקודש בעצמו ואף אומר זאת במפורש ולא מחכה כמה מאות שנים לאחר שכתבי הקודש כבר נכתבו. אם ישוע לא חפץ בהיררכיה דתית או בדת סימן שקריאה לפורום על שם דתי כלשהו פירושו התרחקות מדברי ישוע. אם המהות של הפורום היה נשאר הדת הנוצרית ומייסדיה הרומאים ולא הדגש על דברי ישוע ותורתו אז שם הפורום לא היה משתנה. הספירה הנוצרית החלה בערך 200 או 300 שנה לאחר צליבתו של ישוע ותקומתו מן המתים והדת בערך הוקמה בשנת 325 על ידי קיסר רומי שגרם לאמונה בישוע להראות כמו דת עם ערבוב מנהגים רומיים בתוכה וחגים בעלי רקע אלילי. הדת הנוצרית שהוקמה אז הייתה רחוקה שנות אור מהאמונה המשיחית ומתורת ישוע ודברי השליחים. ישוע חי בתקופת שמעון הצדיק וגם לאחר מות שמעון הצדיק שהוא היה כהן גדול כאשר ישוע היה תינוק ונפטר כנראה לפני שישוע הגיע לגיל מבוגר ואם שמעון הצדיק חי בערך בשנת 200 לפני הספירה הנוצרית וגם ישוע ותלמידיו אז סימן שהדת הנוצרית היא בעצם דת שקמה רק לאחר תקופת השליחים. את הברית החדשה כתבו במאה הראשונה לספירה ככל הנראה בידי אנשים שמצאו את כתבי השליחים ולקחו אותם ואחדו אותם תחת קובץ ספרים בשם הברית החדשה שלפני כן לא היה קיים בימי השליחים ורק במאה הראשונה נוצר כשדברי השליחים וכתביהם אוחדו תחת קובץ ספרים אחד. 11 השליחים לא כולל את יהודה איש קריות שגם היה שליח אך אלו שחיו אחרי תקופתו היו עדים לכך למה שישוע אמר ואף ציטטו ורשמו את דבריו בכתביהם וזה התבטא בארבע בשורות שאותם כתבו מתוך האחד עשר השליחים רק 4 שליחים. שאר השליחים הם שליחים שחיו אחרי צליבתו ותקומתו של ישוע מן המתים אך הייתה להם התגלות כלשהי מישוע. כותב חזון יוחנן היה ככל הנראה יוחנן כותב הבשורה על פי יוחנן אך קיימת מחלוקת אם אכן מדובר באותו יוחנן או בשתי דמויות שונות. יורשו של יהודה איש קריות הוא מתתיה שנבחר במקום יהודה איש קריות להיות השליח ה-12 לפי הכתוב בספר מעשי השליחים,כלומר לממלא מקומו של יהודה איש קריות. שאול השליח חי בתקופת השליחים אך בהתחלה הוא בעצמו היה זה שרדף את הקהילות המשיחיות ואף עינה בעינויים אכזריים את המשיחיים וקהילותיהם אך בסוף התגלה אליו ישוע וגרם לו להשתנות ולחזור בתשובה ממעשיו דרך ישוע לאב שבשמים ולהפוך לשליח גם ולא רק לחסיד ישוע. השינוי שחל בשאול השליח באמת הפתיע שכן רבים לא האמינו שישוע אכן יכל לשנות אותו ברגע אחד מאדם רע לאדם טהור ונקי מחטא. זה לא היה שינוי הדרגתי אלא שינוי מהיר שאילו היה חל בעוד משהו שעשה בעבר כמעשי שאול היה קשה להאמין שמי שרדף את המשיחיים יום אחד ישתנה ויהיה אחד מהם כשיגלה שדרכו הישנה הייתה מוטעת.

nrmlsr

New member
בבשורה על פי לוקס בפרק ב' כתוב

21 כְּשֶׁמָּלְאוּ שְׁמוֹנָה יָמִים וְהִגִּיעַ הַזְּמַן לָמוּל אוֹתוֹ קָרְאוּ אֶת שְׁמוֹ יֵשׁוּעַ, כַּשֵּׁם שֶׁקָּרָא לוֹ הַמַּלְאָךְ לִפְנֵי שֶׁהוֹרָה בַּבֶּטֶן. 22 כַּאֲשֶׁר מָלְאוּ יְמֵי טָהֳרָתָם לְפִי תּוֹרַת מֹשֶׁה, הֶעֱלוּהוּ לִירוּשָׁלַיִם לְהַצִּיגוֹ לִפְנֵי אֱלֹהִים 23 כַּכָּתוּב בְּתוֹרַת יהוה, שֶׁכָּל בְּכוֹר פֶּטֶר רֶחֶם קָדוֹשׁ לַיהוה יִקָּרֵא; 24 וּלְהַקְרִיב קָרְבָּן כָּאָמוּר בְּתוֹרַת יהוה, שְׁתֵּי־תֹרִים אוֹ שְׁנֵי בְּנֵי יוֹנָה. 25 אִישׁ הָיָה בִּירוּשָׁלַיִם בְּאוֹתָהּ עֵת, שִׁמְעוֹן שְׁמוֹ; וְהָאִישׁ צַדִּיק וְחָסִיד וּמְחַכֶּה לְנֶחָמַת יִשְׂרָאֵל, וְרוּחַ הַקֹּדֶשׁ הָיְתָה עָלָיו. 26 וּבְרוּחַ הַקֹּדֶשׁ נִגְלָה לוֹ שֶׁלֹּא יִרְאֶה מָוֶת בְּטֶרֶם יִרְאֶה אֶת מְשִׁיחַ יהוה, 27 וּבְהַדְרָכַת הָרוּחַ הוּא נִכְנַס אֶל הַמִּקְדָּשׁ. כַּאֲשֶׁר הֵבִיאוּ הַהוֹרִים אֶת הַיֶּלֶד יֵשׁוּעַ, לַעֲשׂוֹת בּוֹ כַּנָּהוּג עַל־פִּי הַתּוֹרָה, 28 לָקַח אוֹתוֹ בִּזְרוֹעוֹתָיו וּבֵרַךְ אֶת אֱלֹהִים וְאָמַר: 29 "וְעַתָּה, אֲדֹנָי, פְּטֹר נָא אֶת עַבְדְּךָ בְּשָׁלוֹם, כַּאֲשֶׁר דִּבַּרְתָּ, 30 כִּי רָאוּ עֵינַי אֶת יְשׁוּעָתְךָ 31 אֲשֶׁר הֲכִינוֹתָ לְעֵינֵי כָּל הָעַמִּים: 32 אוֹר לְהָאִיר לַגּוֹיִם וְתִפְאֶרֶת יִשְׂרָאֵל עַמֶּךָ." 33 אָבִיו וְאִמּוֹ תָּמְהוּ עַל הַדְּבָרִים שֶׁנֶּאֶמְרוּ עָלָיו. 34 בֵּרְכָם שִׁמְעוֹן וְאָמַר אֶל מִרְיָם אִמּוֹ: "הִנֵּה זֶה נוֹסַד לְמִכְשׁוֹל וְלִתְקוּמָה לְרַבִּים בְּיִשְׂרָאֵל וּלְאוֹת אֲשֶׁר יִתְנַגְּדוּ לוֹ ־ 35 וְגַם בְּלִבֵּךְ אַתְּ תַּעֲבֹר חֶרֶב - לְמַעַן תִּגָּלֶינָה מַחְשְׁבוֹת לֵב רַבִּים." ישוע פה מתואר במפורשות כמשיח על פי הנבואות בתנ"ך. אגב המשיח הוא ילוד אישה ולא גבר(זרע אישה ולא זרע גבר) ככתוב: על המשיח להיות זרע האישה ולנצח את השטן נבואה בתנ"ך בראשית פרק ג' פס' ט"ו - וְאֵיבָה אָשִׁית, בֵּינְךָ וּבֵין הָאִשָּׁה, וּבֵין זַרְעֲךָ, וּבֵין זַרְעָהּ: הוּא יְשׁוּפְךָ רֹאשׁ, וְאַתָּה תְּשׁוּפֶנּוּ עָקֵב. הגשמה איגרת שאול אל הגלטים פרק ד' פס' 4: אבל כאשר מלאה העת שלח אלוהים את בנו, ילוד אשה וכפוף לתורה האיגרת הראשונה ליוחנן ג:8 - לזאת נגלה בן האלהים, להפר את פעולות השטן. מרים אם כך נכנסה להריון מרוח הקודש וגם היחוס שלה הוא מבית דוד ולכן מבחינת היחוס לבית דוד ישוע הוא בן דוד דרך מרים ומבחינת הירושה יורשו של יוסף שהוא היה בעלה היחיד של מרים. רוח הקודש היא רוח שיכולה לבצע ניסים רבים. אם אלוהים ברא את האדם הראשון(אדם) ואת האישה הראשונה(לפי התנ"ך חווה) מתוך האדמה ואת חווה יצר מצלע אדם ללא אבות ביולוגיים אז בוודאי שזה אפשרי גם לגבי המשיח שמבחינת היחוס לבית דוד יהיה צאצא של בית דוד דרך מרים ומבחינת הירושה יהיה יורשו של יוסף שגם היה מבית דוד וגם היה בעלה של מרים שהייתה בתולה. מרים ילדה בדרך על-טבעית שמנוגדת לטבע ולכן האב הביולוגי של דמות ישוע הארצי הוא לא יוסף אלא אלוהים האב שהשתמש ברוח הקודש בכדי להכניס את מרים להיריון בדרך המנוגדת לטבע שהרי בדרך כלל הבורא לא מתערב בתהליכים טבעיים של היריון אך במקרה הזה היה מדובר בלידה מיוחדת שאף יותר מושלמת מבריאת האדם הראשון. האדם הראשון נברא מושלם ביחד עם אישתו אך בגלל שחטאו הם גורשו מגן עדן בגלל הנחש הקדמוני ששכנע אותם לאכול מהעץ האסור וכך החטא נכנס לעולם אך ישוע מראש כבר מן ההתחלה שמש כפתרון לבעיה הזאת כשנולד. האדם הראשון התפתה והאמין לשטן ונפל למלכודת. ישוע נולד מושלם ונשאר מושלם ובמקום שהשטן יצליח לפתות אותו ישוע הצליח לייאש את השטן בכך שנשאר נאמן לאלוהים האב. ישוע אף גדול יותר מן האבות ונישא יותר ממשה ולפיכך הוא גם משה החדש אשר נתן תורה חדשה שמבוססת על נבואת ירמיהו הנביא:"הנה ימים באים נאום-יהוה וכרתי את בית ישראל ואת בית יהודה ברית חדשה לא כברית אשר כרתי את אבותם ביציאתם מארץ-מצרים...." וגם בהמשך כתוב שזאת הברית אשר תכתבנה על הלב ולא על לוחות אבן פירושו שאותה ברית היא איננה ברית סיני אלא ברית חדשה שמבוססת על תורת החסד שהיא תחליף לתורת הקורבנות ותחליף למצוות הקורבנות ואף מועילה יותר מאשר הקורבנות עצמן שכן אין איש אשר יקיים את התורה בשלמותה ואף יצליח להקריב כל יום קורבנות על המזבח ולהיות מוצדק בכוחות עצמו על ידם שכן הם מסוגלים לכפר על מעט מאוד חטאים בקושי.

salt of earth

New member
אני יכולה לבקש ממך משהו?

קודם כל מזל טוב על שינוי השם- זה שם שיכול לאחד הרבה אנשים :) אני נחשבת ממקימי הפורום שאתה דואג להשמיץ את ההתחלה שלו במשפטים שלך "אם ישוע המשיח לא היה רלוונטי למהות הפורום אז בוודאי ששמות כמו: נצרות,נצרות משיחית" אני גם לא זוכרת אם ראיתי את הכינוי שלך, אבל אתה נוהג לצטט כל פעם את ההודעה שאני כתבתי בשאלות הנפוצות על משמעות השם של הפורום- ואני חושבת שזה קצת אירוני וחוצפני לבוא ולדבר דברים רעים על האנשים שהקימו את הפורום וכבר לא נמצאים בו מסיבות שונות. אני גם ראיתי שאתה נוהג לעיתים קרובות לתקוף את הזרם הקתולי שאני משתייכת אליו, ולכן זאת אחת הסיבות שלא מעודדות אותי לחזור לכתוב בפורום וזאת כי אני לא רוצה לבזבז זמן במקום להתדיין על דברים חשובים הקשורים לאמונה אז להתחיל להתווכח ולהגן על האמונה שלי כנוצריה משיחית (מסיחייה בערבית) המשתייכת לזרם הקתולי. אני רק נכנסתי לכינוי שלי שמזל שאני זוכרת את הסיסמא שלו, רק בשביל לבקש ממך משהו מאוד פשוט. כל הכבוד על ההודעות ועל המרץ שאתה מביא לפורום, אבל בבקשה תשאיר אותנו בחוץ... אל תתחיל להשמיץ אותנו מבלי שאתה מכיר אותנו או מכיר את האמונות שלנו- אתה לא יודע כלום על ייסוד הפורום לפני 3 שנים וקצת ואתה לא יודע גם במה נתקלנו- ולכן רק בקשה אחת, אל תדבר עלינו, תמשיכו במלאכה של טיפוח הפורום ותבורכו על כך... למרות שאני לא אוהבת לקרוא כבר בפורום בין השאר בגלל ההודעות שלך ובגלל הודעות אחרים בפורום. ולא כי זה לא שאני לא רוצה להתוודע על ישוע וזה לא בגלל שאני לא רוצה לקרוא דברים הקשורים לאמונה המשיחית- פשוט מאוד אני לא אוהבת לפתוח הודעות ולראות שאתה תוקף כל אחד לא מהזרם שלך... ולפני שאתה תתחיל לצטט פסוקים כמו שעשית לפרפרית שמוכיחים שישוע הוא המשיח ובו התגשמו כל הנבואות- תשאל את שפרד מי אני, היא פגשה אותי והיא מכירה אותי באופן אישי. תודה רבה ויום טוב

nrmlsr

New member
לא דיברת עליך

אני אכן הייתי בכינויים אחרים בפורום אומנם לא הייתי וותיק ממך בזה אני מודה. אין לי בעיה להודות בכך. לא תקפתי אותך,אלא הוכחתי שהפורום הוא לא עוסק בדת אלא מטרתו היא אמונה ובעבר יכול להיות שהמצב היה נראה אחרת. ייתכן ומטרת הפורום הייתה שונה בעבר ועירבבה אמונה עם דת אבל כיום זה לא כך. סליחה מראש שאני תוקף. אגב אני לא משתייך לאף זרם לכן אני פועל רק לפי כתבי הקודש. כאשר אני פועל שלא לפי רצוני אני רושם רק את מה שכתוב ללא הבעת דעה אישית כלשהי. לכן יש רושם מוטעה של התקפה. אני משאיר את הדעות האישיות שלי בחוץ ופועל לפי גישה אחרת גם אם היא לא טועמת לרצוני האישי. אני מוותר על רצוני האישי אך הבעיה שלי היא שאם אגיד שישוע חפץ בדת אז אני אצור פרדוקס ואצטרך ליצור רושם שדבר אלוהים הוא רק דת ואז יהיה לי קשה לגולשים הלא מאמינים כלל להסביר מיהו ישוע אם אצטרך להשתמש בהגדרה הדתית. אין לי משהו אישית נגד הזרם שלך משום שהאמירות שלי אינן נובעות מהדעה האישית שלי אלא רק ממקורות פנימיים ללא תוספות. קיימות אצלי דעות שאינן תואמות את מה שאני רושם אבל אני מעדיף לשמור אותן לעצמי בכדי לא להרוס את האווירה של הפורום. אם יש הודעה שנמחקה כאשר רשמתי בנוגע לדת אז לא הייתה לי כוונה לומר שהדתות רעות אלא שאלוהים לא חפץ בדת אלא באמונה שבלב האדם. זוהי מהות דברי וסליחה מראש אם דברי לא על סמך דעתי האישית הובנו שלא כראוי. אם זה היה פורום נצרות קתולית הייתי מביע את דעתי האישית ואפילו הייתי מביע התעניינות בעקרונות האמונה אבל זהו שזה לא פורום דת ולכן עליי לפעול בניגוד לרצוני ובניגוד לבדיקת הנושא לעומקו ולכן עליי לפעול לפי התנאים שלהם אני כפוף מבלי להביע את דעתי האישית או מחשבה כלשהי שנוגדת את מהות הפורום. יש לי דעות שעדיף שלא אראה בכלל כי הן סותרות את מה שאני רושם גם. אני נמצא במצב של קונפליקט פנימי מצד אחד אני רוצה לפעול לפי עקרונות הפורום ולכן אני פועל בניגוד להגיון שלי ומצד שני אני גם לא רוצה ליצור בעיה אך לצערי אני יוצר אותה. עדיף שלא אספר לך מה הדעות שלי וטוב יהיה לי לשתוק או לא להיות פעיל בכלל בפורום אך אסור לי להביע דעה שנוגדת את מהות הפורום.

שלום מלח הארץ ../images/Emo140.gif

יקירת אלוהים, לאיבגני לא הייתה שום כוונה רעה לפגוע בך או באמונתך כקתולית, הוא כן הראה את ההבדלים שבין הדת הקתולית לבין האמונה המשיחית, הבדלים שלמאמינים בישוע המשיח, שאינם קתולים אינם מובנים או אינם מובנים עד הסוף, אני יודע שיש לנו הרבה מאד מהמשותף, ישוע המשיח הוא אהוב נפשנו, ומושא אהבתנו, אנחנו מסרנו את חיינו אליו, ומאמינים שהוא בן האלוהים שירד לארץ לבש דמות של עבד בלידת הבתולים של מרים, ולקח על עצמו את חטאינו וקם לתחייה ביום השלישי. כן יש לנו חילוקי דעות על הדרך, ואני לא יודע אם תסכימי איתי או לא אך ישוע המשיח, הוא היחיד שחייב להיות במרכז חיינו והווייתנו ולא שום דבר אחר, ואם יש משהו אחר שתופס את מקומו של ישוע, אז עלינו לבחון את דרכנו. אסור לנו כמאמינים בבשורת החסד ליפול להצדקה עצמית ובטחון במעשינו, או לכעס אחד כלפי השני, ואם אנו נופלים לכעס - עלינו להתרצות מהר ולסלוח אחד לשני כמו שאבינו שמשמים סלח גם לנו על הבסיס של דם ישוע המשיח. עלינו למצוא את דרך המלך - דרכו של ישוע המשיח אחד עם השני.

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifיקירתי..בטח שמכירה..מלח הארץ ומלח הפורום

ואני גם לפעמים קוראת בין השורות משפטים עם רמזים שלא כלכך אוהבת..ושקצת עושות לי רע..אך אני מבליגה קצת בעיקר כי איני קבועה כבר בפורום ויוצא לי להיכנס פה פעם בחודש-חודש וקצת לכל היותר.. אני יותר מאמינה שמה שנכתב לא בא לפגוע ובחלקו מגיע מחוסר ידע ספיציפי..ובחלקו השני מסטירוטיפים שנוצרו עם הזמן דרך המדיה ומקורות לא אותנטים אחרים.. תהיי בריאה מלוחה והכינוי היפה שלך עשה לי קצת נוסטלגיה

ל-Salt of the Earth

יקירתי, חבל על הכוחות. זהו. יותר לא אכנס לכאן. מאוחדת איתך בתפילות לאדוננו, שלך פ.

למעלה