עדכונים מהוילה יום 23, ה-23.9

בוקר!!

מה ניש? כרגיל אני מצפה לעדכונים (שם אחרון ריאליסטי ואורן עפרה
) מתי הם קיבלו את האוכל? מה היה עם שפרה וצבר? ומה קרה ביום עד עכשיו? תודה!

סנאי נדיר

New member
קיבלו את האוכל אתמול ב11 בלילה

לא היה עם שפרה וצבר כלום ומה קרה עד עכשיו? יוסי קם ושתף כלים ודיבר על זה עם ג'ני ועכשיו שומעים את איתי וקרן מזיינים את השכל על העבודה הקשה שלהם כשהם היו ברמנים

ruti

New member
איזו עבודה קשה זו להכין כוס שתיה ולתת לאנשים

ולדבר איתם על כל הצרות והבעיות שלהם עד שהם שיכורים. ממש קשה. מאוד קשה. אני ממש מקנא בהם.

שיפרה וצבר זוג יפה!! ואסור להעיף את שיפרה סתם

הם מתאהבים.. ויהיה לדעתי ממש חבל להרוס את הקשר ביניהם ואת הכימיה אני גם חושבת שיש עוד זוג יפה ונסה ואיתי - גם להם לא חסר והם לפעמים הרבה ביחד האהבה פורחת..

רעיה 01

New member
צבר ושפרה

לא בטוח שיש לנו זוג חדש שפרה יותר היא OVER בשביל צבר והוא לדעתי לא מודע אפילו לכך שהיא מתאהבת בו ( וזאת במידה ואכן יש לה רגשות כלפיו ) ובמידה והם אכן יהפכו ל"זוג" אז בהצלחה לשנייהם.

babylon4

New member
את ואני

הבנים רקדו לצלילי את ואני של שלמה ארצי ששודר ברקע. אשר סימוני סיפר על העבודה בדואר ועל לעבוד במקום עבודה מובטח ומסודר. קרן ואיתי התווכחו על טיפים לברמנים - קרן סיפרה לאיתי איך היא לא מחזירה עודף ללקוחות ולוקחת זאת כטיפ. איתי הסביר לה שהוא מעדיף לא לצאת למקומות כאלה ולתת אחוז גבוה על זה שהברמן פתח לו בירה. אשר סימוני סיפר על חופים בתשלום ועל הבעיות בטבריה להקים קניון בשל בעלי העסקים בעיר שהתנגדו. בנוסף המשיכו הדיונים המעיקים על העישונים והתקציב. שפרה המשיכה לקרוא לקהל לשלוח עבורה אס אמ אסים.

רנין מדברת לתמונה..

שהאח הגדול יאסור עליה לדבר ערבית, היא בישראל, שתדבר עברית. כמו שאמרו לונסה ואיתי.

ShukyD

New member
להזכירך, זה לא מתוך הגיון

אף אחד לא שאל אותנו אם אנחנו רוצים שזה יהיה והסיבה היא שפשוט יש כל כך הרבה ערבים בארץ אחוז האנשים הלא ערבים שיודעים ערבית הוא נמוך מדי בשביל לקרוא לזה שפה רשמית

o p c

New member
בכל פעם שאני רואה את ההודעות שלך אני נגעל יות

ר ויותר מהגזענות, הברבריות והדעות הקדומות שלך. קודם כל מבחינת חוק, הערבית היא אחת השפות הרשמיות בארץ. כאשר 20% מהאוכ' הם דוברי ערבית כשפת אם יש סיבה באמת לקרוא לזה ככה ולא משנה מה דעתך על זה. דבר שני זה שאחוז האנשים הלא ערבים שיודעים ערבית נמוך לא קשור לזה שלא צריך לקרוא לזה שפה רשמית וכן בהחלט צריך להתחיל ללמד ערבית מהבי"ס היסודי.

איתי בל

New member
זה לא גזעני בכלל

הוא צודק... אנחנו בישראל אנחנו מדברים עברית עברית זו ה-שפה ה-רשמית ששל מדינת ישראל גם אם 20 אחוז מהאוכלוסית הם דוברי ערבית כשפת אם אני בספק עם 2 אחוז מהם צופים בתוכנית ואני בטוח ש80-90 מהצופים בתוכנית לא מבינים מה היא אומרת כשהיא מדברת בערבית באח הגדול יש חוק ברור שאסור להתלחש ולהעביר מסרים נסתרים שהצופה לא יוכל לראות לדבר בערבית בהחלט מפר על החוק הזה מכיוון שרוב גורף של הצופים לא מבינים... רק אולי יוסי מבין את רוצה לקרוא לזה שפה רשמית תקראי לזה שפה רשמית אני לא רואה סיבה להוסיף אותה כאחד המקצועות בבית ספר גם אל בתיכון לפחות לא באופן שזה חובה הסיבה היחידה שצריך ללמד ערבית זה רק מסיבות בטחוניות

הבהרה .

כמות דוברי הערבית בארץ היא גדולה . קחו את ערביי ישראל , וכל הישראלים שהגיעו מארצות ערב במקור והנה לכם כמות מכובדת של דוברי ערבית . ועד כמה שידוע לי מלמדים ערבית בבתי ספר יסודיים ( גם אני למדתי וגם האחיינים שלי שכרגע בביית ספר יסודי לומדים ) . אני לא יודע אם ערבית זאת שפה שניה רישמית במדינת ישראל אבל היא דיי פופולארית . השאלה היא האם היו עולות אותן הטענות אם נניח ונסה היתה מדברת יותר בצרפתית . לי באופן אישי עולות טענות כאשר ונסה מדברת באופן כללי ולא ממש משנה באיזה שפה , אבל זה אני .

o p c

New member
ערבית היא שפה רשמית בארץ. לא מלמדים ברוב הבי"

ס היסודיים אלא בחלק מהחטיבות ברמה די נמוכה שלא מאפשרת תקשורת בכלל ומי שרוצה מרחיב בתיכון.

o p c

New member
20% זה האטוכ' יש עוד הרבה דוברי ערבית

לא קשור הצופים, זו שפה רשמית? כן. זו שפת אימה? כן. אז לדעתי יש לה זכות להשתמש בה ביחוד ברגעים שהיא לא מרגישה בשיאה. ולגבי הלימודים, שוב זו שפה מבחינה חוקית רשמית אז צריכה להיות לדעתי חובה ללמוד אותה מגיל צעיר וחוץ מזה אנחנו מוקפים פה במדינות ערב.

ShukyD

New member
ילדון

כשהכרה בעובדות תהיה גזענות, תוציא אותי להורג "כי יש פה מלא ערבים" זו לא אמירה גזענית זה לא נאמר בכעס, לא בשנאה, לא בסלידה, לא בכלום עזוב להיות פעיל חברתי למען צדק ושיוויון, לך לתחום אחר.

o p c

New member
אתה מתנהג לאוכ' הזו בזלזול בכל הודעה שלך

בנושא לפורום. אתה בהחלט אדם גזען והתגובות שלך לא מכבדות את חברי הפורום האחרים ובטח שאתה לא מכבד את עצמך.

למעלה