עידכוני צהריים/ערב - יום 53 , ה- 23.10

ליאורי13

New member
../images/Emo45.gif בתכלס? אני די מרחמת על שיפרה

הדיבור והתנהגות פשוט מעוררים רחמים, חבל, חבל לי על עוד אדם שמתגלה כרע

Lomsahne

New member
תודה לאל...

כבר הייתי בטוח שאני היחידי שראיתי את זה. וואי איזה מעייף זה להיות בפורום וכל היום להיות סנגור למקרים שלא היו ולא נבראו.

SnowKing

New member
זה באמת מעייף

לא יודע למה אני עושה את זה. בהתחלה סתם משעמום, עכשיו זה כי אני רוצה לאזן את השטויות פה, אבל באמת שמתחיל כבר להימאס.

blur2

New member
מזל שיש מי שמאזן.

אנשים פה עושים רצח אופי ברמות ששי היה יכול רק לחלום לעשות.

FreshF5

New member
אתה לא היחיד

הדבר שאני מוצאת שהכי נכון לעשות במקרים כאלה (כשאינני קרבית או עם השראה) זה לפסוח על התגובות הנ"ל, ולהתייחס למגיבים, שנראה שאפשר לדון איתם על משהו מעבר לשטחיות ולקללות אם נפלתי ונתתי להם קרדיט יתר, אני פוסחת גם להבא גם עליהם.

אץ מסוגלת לנמק את מה שכתבת ומדוע

את רואה בבידודו המאורגן של אדם מבוגר המתמודד מול התמכרות קשה בסיגריות והערמת קשיים חברתיים עליו כמשהו חיובי או מלא אהדה? אני אשמח לשמוע.

אור2221

New member
אדם מבוגר שבחר להשתתף בתוכנית ריאליטי

אותה הוא יכול לעזוב בכל רגע נתון. הם לא בשבי הסורי ביחד, אוכלים ביחד פת לחם חרבה, חולקים את הסיגריה האחרונה ורבים על טיפות המים הדלוחות האחרונות שנשארו במימיה. נו ב-א-מ-ת. די לקרבן את הבנאדם, הלא מבחינה בריאותית (ואנחנו יודעים כמה חשובה ליוסי הבריאות), כל יום בו מייבשים אותו מבחינת סיגריות זה רווח נקי. הבנאדם מעשן 2.5 קופסאות סיגריות ביום והוא ירד ל2 סיגריות ביום כרגע, זה חתיכת הישג. הוא צריך להיות גאה בעצמו. גם זה תורם לו למשחק, להראות קורבן.

זו לא תשובה. זו התחמקות ממעשה לא מוסרי.

בשם תוכניות הריאליתי בכל העולם לאף אחד אין מנדט להתנהג בצורה לא מוסרית. נקודה.

ממש לא ועוד פעם לא

אני מאוד סבלנית לדעות של אחרים וזכותו של כל אחד לאהוב / לשנוא / לפנטז / להקיא על מי שיבחר אבל בנושא שהעלת את פשוט לא רואה את הדברים נכון מיוסי נמנע משהו ( ועיזבי כרגע את הסיגריות, אני מדברת ברמת העיקרון) שהוא צריך, שהגוף שלו צריך ושהוא סובל בגללו וכל מי שכותב כאן שזה יזרז לו את הגמילה או איזה יופי שהוא מפחית בכמויות כנראה לא מעשן ולא מכיר את מפלצת הניקוטין. משאר הדיירים לא נמנע שום צורך גופני. הם אוכלים, נכון שבצמצום ( ולא כולל את שפרה, התמונות מוכיחות) , הם שותים. אז אין מרשמלו או אלכוהול אבל אף אחד לא סובל מצורך גופני שנמנע ממנו. ואנחנו ממש לא נכנס לויכוח של "הוא אמר שלא צריך סיגריות" כי כבר כל כך הרבה דובר בעד ונגד אלא רק אגיד בנושא שמספיקה העובדה שאנשים שלא מעשנים! מסתובבים עם קופסאות אבל לא יתנו ויהנו לראות אותו נחנק. וזה מה שכל כך מרגיז את כולם.

אור2221

New member
את רוצה להגיד לי שאדם שמעשן כל כך הרבה

מעשן כל כך כבד, לא יודע מה יקרה אם הוא לא יעשן? היה צריך להיות גבר ולהגיד "אני לא יכול, בואו נהמר על פחות כסף" - אבל הוא בחר להסתכן ולא להודות בחולשה שאולי היתה גורמת לבני הבית להתרעם עליו, ואז הוא מקטר. אז אני לא אוהבת את זה, והסבל הזה זה חלק מהמשחק. לא שונה מגעגועים למשפחה או כל דבר אחר. את רוצה להגיד לי שיוסי היה נותן לשפרה סיגריה במצב כזה? אני אוהבת את שפרה, אני לא אומרת שהיא יותר צדיקה מהאפיפיור.

כן ! וזה בדיוק ההבדל

הוא היה נותן וכבר כתבתי פה תגובה על זה שהסכים בלי סיגריות. על ההתלהבות שלו מהרצון לנצח ובפרט שנבחר לאחד משני עושי המשימה והשכנוע העצמי שלו שיצליחו. אף פעם לא הסכמת למשהו כשהיית בטוחה שתעמדי בו ואחר כך התחרטת? אז לזה שהבטחת לו שתעמדי בזה יש 2 צורות להגיב: 1. בעיה שלך אמרת אז זהו. 2. קצת לב חנון ורחום. לא ביקשתי שיקנו לו 4 קופסאות מהתקציב אבל את רוצה להגיד לי שהיא יושבת שם עם קופסת סיגריות שלמה והיא לא מעשנת ! ולא רוצה לתת כי , ובפירוש היא אמרה שהיא רוצה שהוא יסבול ושלא ברור לך למה זה מעצבן אנשים או מוציא אותה לא טוב?

אור2221

New member
לא לגבי סיגריות

יוסי אמר בעצמו "אם היו אומרים לי שיש סיכוי שלא יהיו סיגריות, לא הייתי נכנס". מעשנים יודעים יפה מאוד עד כמה הם מכורים - הוא יודע יפה מה המגבלות שלו, הוא פשוט חשב שהוא ירוץ לאח הגדול ויקבל סיגריות בכל זאת, וזו הסיבה היחידה בשלה הוא אמר כן. זו לא סיבה לגיטימית. לחשוב שאתה יכול ולהכשל זה דבר אחד, אבל יוסי החזיק מעמד בדיוק יום לפני שהתחיל להסתובב בבית ולהגיד שהוא פשוט יבקש מהאח הגדול סיגריות. חוץ מזה, לשפרה אין קופסה, למיטב ידיעתי - היא חילקה את הכל.

SnowKing

New member
כן.

נכון שהוא אדם מבוגר וצריך לכבד אותו (דבר שהם עשו ועדיין עושים בפניו), אבל הוא שחקן, ומצהיר בפני כולם שהוא שחקן. שפרה שמעה ממנו הרבה שקרים והשמצות לאורך כל הסדרה (האחרון היה ענין ה"לא אמרתי שאת שרמוטה" אבל היו עוד הרבה) והיא מבינה שהוא ועינב אוטומטית נגדה, לא משנה מה היא תעשה. בנקודה שהיא הבינה את זה היא נכנסה למשחק. יוסי לא משתלב בבית, מבחינתם הוא רק מתחמן (והאמת שהבחורה שהכי מסיתה נגדו היא דווקא רנין, לדוגמה היא זו שסיפרה לכולם איך יוסי אמר לה לא להיות נאיבית). תכלס, נכון שהבנאדם מצחיק, אבל הוא לא באמת מתחבר אליהם. וזה לא ענין של מוצא בכלל (שי וונסה הם דוגמה טובה לזה שאין שום קשר למוצא) אלא כי הוא לא מרגיש צורך. וזה לא לשחק את המשחק, כי החוכמה באח הגדול היא ליצור מערכות יחסים עם אנשים, ומערכת היחסים שלו עם השאר שטחית עד בלתי קיימת. זו לא אשמת שפרה, כי עובדה שכולם מרגישים בזה. אין שום סיבה שהוא יצא נגד שפרה ושפרה תימנע מלדבר עליו רק בגלל שהוא אדם מבוגר. זה משחק, והוא חלק די גדול ממנו. לא נוח לה בחברתו, וזה לגמרי לגיטימי. היא עצמה אמרה שהיא יכולה לזייף איתו שיחה ידידותית על "איך אתה מרגיש?" אבל היא לא מרגישה שזה נכון לעשות את זה. נכון שזה לא יפה מצידה לבוא בטענות ללאון על זה שהוא מדבר עם יוסי והיא היתה בוטה, אבל מאוד קל להבין מאיפה זה בא. מה גם שלאון לא מסתיר את זה שהוא לא באמת מסתדר עם יוסי. אני לא רואה את זה בתור הסתה.

../images/Emo196.gif אזעקת צבע. . . אזעקת צבע . . .

ראשית, לנצח אדם מבוגר דרך ההרגלים שלו, והערמת קשיים על ההתמכרויות שלו זה דבר פסול מוסרית, ואולי נתפס בעניך כלגיטימי ומותר, אבל הצופים ישפטו אם לנצח בדרך הזו הוא דבר מוסרי. שנית, לגרום לצד שלישי לא לעודד נפשית אדם אחר שאתה לא אוהד, מצביע על האופי הבסיסי שלך כאדם ועם ההתמודדות שלך עם העולם. אין שום קשר למוצא, לאשקלון, לקבלנים או להשכלה, לראיה הבורות הצורמת והמרתיחה שמפגינה שפרה בתוכנית, לדוגמה היא רוצה ללמוד אסטרופיסיקה בכלל הספרים של אייזיק אסימוב, המשפט "נשארנו פה עם שאריות אדם" של יהודה עמיחי הוצא מהקשרו הטהור והיפה ולמשהו כ"כ מכוער מתנשא וגזעני. היא לוקחת קונטרול על איך כולם צריכים להרגיש ולחשוב , מה שמצביע על חוסר משווע באינטלגנציה רגשית ובכלל. יוסי לא משתלב, אפשר להצביע, ולומר דרך אגב בשיחה, אני לא מתחברת ליוסי , מה הוא בכלל עושה פה התרח הזקן הזה, וזה סגנון שכולם יכולים לבלוע. אבל ראבק...קצת יושר פנימי.

הוא שאמרתי

אתה כל כך צודק ממש כואב לי עליו על עינב לדוגמא אני פחות דואגת שתסתדר, שתאכל משהו יש לה עוד גוף צעיר וחזק אבל הוא ממש ממש סובל רשעות טהורה

SnowKing

New member
אתה לא מבין משהו בסיסי

היא לא עושה את זה כדי לנצח. אם היא היתה רוצה לנצח, היא כן היתה מתאמצת להתחבר ליוסי (כמו שאיתי וונסה עושים), הם מבינים שהוא אהוד בחוץ. היא באמת לא מתחברת אליו כי היא לא רוצה, כי לא נוח לה איתו. בעיני זה לגיטימי לגמרי ואפילו הדדי. על שאר מה שכתבת הגבתי פה כבר מאה פעם ובאמת אין לי כוח לחזור על עצמי.

למעלה