טיפים למגדלת והמטפחת המתחילהצבע|

b o t t e n

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo192.gifטיפים למגדלת והמטפחת המתחילהצבע|

אז אחרי שראיתי שאני לא לבד. בבקשה לשרשר פה טיפים למי מתחילה לגדל ציפורניים. לכוססות לשעבר. לכאלו שבחשו בחומרים
{כמוני
} ועוד.... מההתחלה. מה איך למה כמה מבאשית ל"בתולות" ציפורניים.

Mריונטה

New member
מצטרפת לבקשה - מדריך למצטבעת החדשה

איך מסירים לק עד הסוף בלי שאריות איך מורחים בלי ללכלך איך מטפחים בלי לשרוט עד איזה אורך איך לא נשבר...( הצפורן, ההתמכרות ) ומה עושים שנשבר ועוד המון סימני שאלה במקומות הנכונים ותודה לכל מי שמגיע לו על פתיחת הפורום ועל הגירוש מהפורום הפלסטיקי האחר בהצלחה

ענבל30

New member
טיפים למתחילות

אני אנסה לענות על השאלות ששאלת... אם כי אני ממש לא מומחית, וחלק גדול מהעניין הוא התאמה אישית לכל אחת ואחת...
להסיר לק בלי שאריות - אני אישית משתמשת באציטון או במסיר לק של לייף מהסופר פארם. אציטון הוא הבחירה הראשונה שלי. הוא מייבש את הציפורניים והעור שמסביב, אבל, הנה מגיע העניין האישי שדיברתי עליו, לי זה לא מפריע - קצת קרם ידיים טוב אחרי המניקור והכל בסדר. אני משתמשת בדיסקיות צמר גפן, כי צמר גן רגיל או הכדורים הצבעוניים - פשוט מתפרקים לי מדי, והדיסקיות האלו שומרות על צורתן גם בהורדה אינטנסיבית של גליטרים. מספיגה דיסקית אחת באצטון, מניחה על האצבע כ-40 שניות (יש שאומרות יותר מזה, לי אין סבלנות), משפשפת מעט ובעדינות ואז לוחצת קלות ומושכת לכיוון קצה הציפורן - 90% מהלק יורד ככה. את השארית עושים עם הצד השני של הדיסקית (או אם הצבע בהיר ולא מלכלך, עם אותו צד) פשוט משפשפים בעדינות עוד פעם-פעמיים. אם יש לקים עקשניים שגם זה לא עוזר להם - ויש בודדים כאלו - אני מקפלת דיסקית כזו, טובלת את הפינה באטיצון ומשפשפת בעדינות את המקום שנשארו בו שאריות לק.
למרוח בלי ללכלך. בעיני זה המון עניין אישי ועניין של מיומנות - דהיינו: אימון. מי שיש לה ידיים טובות (כולל שליטה טובה ביד הלא חזקה שלה) לא תהיה לה בעיה למרוח לק... ומי שבאופן כללי קשה לה עם מוטוריקה עדינה...
ומעבר לזה זה עניין של אימון. כל שמורחים יותר - יוצא יותר טוב. אני (ושוב, זה נורא אישי ומתאים לי, לא בטוח שלכולן) מורחת פס אחד במרכז הציפורן, ואז מריחה נוספת בצד, שמתחילה בעיקול קטן בבסיס הציפורן ומתיישר לקראת הקצה. מריחה שלישית בצד השני. ביד ימין תמיד קשה לי יותר למרוח (ומזל שלבלוג אני מצלמת את יד שמאל
) ויש לי שם נקודה מסויימת שאני כמעט תמיד מפספסת
מי שנורא חשוב לה שיהיה מושלם - שתתאמן... אני מקבלת גם חוסר שלמות וחיה עם זה בשלום.
טיפוח בלי נזק - אני משתמשת בפצירות קרטון
לא נוגעת בפני הציפורן עצמה אלא רק משייפת את הקצוות. משייפת פעם ב-10-14 ימים. הן גדלות לי די מהר. מי שרוצה לשייף גם את פני הציפורן כדי להחליק אותה, שתשתמש בבאפר עדין.
אורך - עניין אישי של טעם ונוחיות. אישית אני מעדיפה ציפורניים קצרות, מקסימום מילימטר-שניים מעבר לקו הציפורן. הגימור הוא ישר, ואני מעגלת מעט את הפינות (כדי לא להשרט ולהתפס בכל חתיכת בד). מעבר לזה - כל בחירה היא לגיטימית ותלויה בטעם האישי ובנוחיות (ובקצב גדילת הציפורניים).
איך לא נשבר - היות ואני לא נותנת לציפורניים לגדול הרבה, הן כמעט ולא נשברות. והיה וכן נשברו - משייפת בעדינות לתת צורה נורמלית ומחכה שבוע-שבועיים וזה מסתדר. למי שמגדלת ציפורניים ארוכות משלי, יש מגוון שיטות וערכות לתיקון ציפורן שנשברת. היות ואני לא משתמשת, אין לי את הפרטים... ולגבי ההתמכרות - יש תקופות שיותר "נשבר" ופחות בא לי להשקיע... אז אני שמה לק שקוף או בלי לק בכלל. מודה שהיו בעברי גם תקופות "נטורל" של הזנחה פושעת, שהציפורניים היו גודלות פרא ולא טרחתי לקצר או לסדר. זה עלה לי בשבירה והחלשות שלהן, וגם לא נראה להיט
ואז באה לי תקופה שמרחתי לק בהתלהבות ואז שכחתי מזה ונשארתי איתו עד שהתחיל להתקלף ונראה מזעזע - זה היה בתקופה שבכלל הזנחתי את עצמי וזה היה חלק מהעניין
התקופה הזו עברה ואני מקווה שלא תשוב. מעבר לזה - את לא חותמת ולא מתחייבת לכלום. אם לא בא לך למרוח לק - אל תמרחי. בעיני, אם הציפורניים מסודרות, הן בהחלט יכולות להראות טוב גם בלי לק. לא חייבים להתמכר ולא חייבים להחליף כל יומיים או אפילו כל שבוע. אפשר למרוח רק לאירועים, אפשר הכל! מה שמתאים לך, ולא מעיק עלייך ועושה לך טוב. מקווה שקצת עניתי...

seelinewoman

New member
../images/Emo45.gif תשובה מעולה ומדויקת!

אני מאריכה קצת יותר את הציפורן, אבל הליטוש הקלאסי אהוב עליי יותר מהמלבנים. כך שאו שאני משייפת כמו ענבל או שטיפה יותר מעגלת לכיוון שפיצי מעט. אבל עדיין - לא יותר מדי. בגלל זה, אגב, אני לא מוותרת על מחזק ציפורניים וגם מצאתי לק בסיס שמצליח להאריך את חיי הלק הצבעוני שאני מורחת מעליו, כך שזה מחזיק יותר. טיפ קטן משלי: כשמתחיל להתקלף מעט בקצה הציפורן ולחשוף את הירח הלבן הזה ואין לי זמן להחליף לק, אני מתקנת מעט באותו צבע ומורחת מעל זה טופ לייבוש מהיר שגם מחדש את הברק, וזה מחזיק לי עוד כמה ימים

Ultra marine

New member
תתחילו מהפוסט הזה ->

http://efratey.blogspot.com/2010/01/blog-post_29.html יש לנו גם שרשור חדש של מונחים -> http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=2177&MessageId=138221994 אני צריכה להתארגן... אז אני חייבת לכן איך מורחים לק בלי ללכלך (בשיטה שאפילו לי עובדת..) איך מורידים לק תיקתק (כולל גליטרים מעצבים) יש את שני אילו בסרטונים מעולה ביו-טיוב.

תולי01

New member
גם כוססת לשעבר ../images/Emo13.gif

זה קצת ארוך ואני צריכה ללכת עכשיו, אבל מבטיחה לחזור ולענות לך על הכל
בינתיים - תמרחי לק....חחחח.....זה היה המפתח אצלי

תולי01

New member
מעולה ../images/Emo45.gif

כמו שהבטחתי, אני אחזור אח"כ וארשום לך את כל שאר הדברים.
הציפורניים, הלקים, והפורום הזה עלולים לגרום להתמכרות ! (זה היה בשביל הכסת"ח
)

b o t t e n

New member
מקפיצה ל"גביית חובות"

או-טו-טו אתן במשרד... מה עוד יש לכן לעשות שם
לעבוד
על מי אתן עובדות?

תולי01

New member
אוקיי, אז סורי על האיחור ../images/Emo140.gif

אבל הנה זה בא: הטיפ הגדול ביותר שעבד אצלי ושינה את כל היחס שלי לנושא היה זה שרמזתי לך עליו - לשים לק
התחלתי רק ממחזק. בזמנו השתמשתי בתפוח, אבל היום אני יכולה להמליץ לך על הנייל אנבי של OPI, כי הוא יותר טוב לטעמי. הנטייה הראשונית היא כמובן לשים את הציפורניים בפה ולקלף את הלק והחלק החשוב ביותר הוא - להבין שזה בסדר. לא לחשוב "קילפתי ולכן אמשיך להרוס". לדאוג שתמיד יהיה מחזק זמין לידך, ופשוט לדאוג שכל הזמן תהיה לך לפחות שכבה של מייבש על הציפורניים. אני יודעת מאצלי ומעוד סיפורים ששמעתי, שהכי מתסכל זה שלא עומדים בהוראות - הרי בהרבה מהמחזקים, ההוראות הן לשים שכבה אחת, ואז כל יום להוסיף עוד שכבה. אבל איך אפשר להוסיף כל יום שכבה, אם כל יום מקלפים את השכבה הקיימת ? מה כל יום, כל שעה...חחחחח אז לא נורא - לא להתבאס מזה, הציפורניים מתארכות גם ככה, ועם הזמן רואים שאפשר להחזיק עם שכבה של מייבש חצי יום, יום, יומיים וגם שבוע
אני יכולה להגיד לך, שמהרגע שהתחלתי עם המחזק צמוד אליי ולא נתתי לעצמי להיות אפילו דקה בלי שכבה של משהו, התחולל השינוי
אז זה היה הטיפ הכי גדול והכי יעיל שאני יכולה לתת בקשר להפסקת הכסיסה. וכאן נכנסים הלקים - אם את רוצה לשים לקים, את שמה אותם מעל השכבה של המחזק. כאן כבר נכנס הטעם האישי שלך וההרגשה שלך. אני התחלתי עם לקים ממש בהירים, חצי שקופים וככל שהציפורניים שלי ארכו, הוספתי עוד לקים לאוסף והרגשתי יותר בנוח ללכת גם עם צבעים בולטים יותר. אז אם בא לך, תוסיפי לק, באיזה צבע שמתחשק לך ושעושה לך הרגשה טובה. לכי לחנות ותעמדי מול הסטנד ופשוט תבחרי את אלו שהכי מתחשק לך עליהם (איזו "משימה" כיפית, נכון ?) לגבי טופ קואוט - כאן זה כבר לגמרי לשיקול דעתך. בגדול, הדרך הרצויה למרוח לק, היא לשים שכבת בסיס (המחזק הוא שכבת הבסיס) מעל למרוח כמה שכבות של הלק שצריך (בדר"כ בין 1 ל-3) ומעל הכל לשים שכבה של טופ קואוט שמייבש את הלק במהירות, נותן גימור יפה ונועד להגן על הלק. אני יודעת שאצלי, בכל אופן, הלק גם ככה לא החזיק יותר מכמה שעות על הציפורניים, אז אם זה המצב אצלך, את יכולה לוותר על המייבש בשלב ההתחלתי..... אם את רוצה להתחיל למרוח לקים, אני בכל זאת ממליצה לך לרכוש מייבש כלשהו, כי בסה"כ, את תראי שעם השלבים האלה (בסיס, לק, מייבש) הציפורן מרגישה הרבה יותר חזקה. זה היה לגבי שלושת השלבים שקשורים בלקים. עכשיו לגבי טיפוח הציפורן והעור שמסביב - אני מבינה שאם את כוססת ורק מתחילה בתהליך, אין הרבה מה לשייף.....
אבל חשוב להיות מודעת לנושא ולקנות פצירה טובה - עדיף מקרטון ושלא תהיה מאוד גסה, כי זה יפגע בעור. מהרגע שהציפורניים מתחילות להתארך ואפשר להתחיל לראות את הלבן (וכל כוססת תדע על מה אני מדברת
) - להתחיל לתת צורה לציפורן. בהתחלה זה ממש בקטנה, אבל עם הזמן, תגלי איזו צורה מתאימה לך יותר - מרובע, עגול וכו' ואיזו צורה נוחה לך יותר. השיוף חשוב גם למראה מטופח יותר וגם על מנת למנוע שבירה (לא שזה ממש מונע, אבל אם הציפורניים גדלות פרא, הן נשברות יותר). מוצר נוסף שאת צריכה להכיר הוא הבאפר - הבאפר נראה בדר"כ כמו קוביה מלבנית והוא נועד לשייף בעדינות את פני הציפורן, כדי שהיא תהיה חלקה יותר (הוא מוריד את השכבה השומנית העליונה ומאפשר בכך ללק "להידבק" טוב יותר לציפורן). בדר"כ בבאפר יש דופן אחת שמאפשרת שיוף עדין (כמו פצירה מאוד עדינה) דופן אחת שמאפשרת החלקה ודופן אחת שמבריקה את הציפורן (בדר"כ יש שתיים כאלה). מה שצריך לדעת, שזה בעצם מסיר שכבה עדינה מהציפורן, כך שלא רצוי לעשות את זה הרבה, במיוחד על ציפורניים עדינות ורגישות, כי זה מדקק אותן. בתור התחלה, את יכולה לוותר על זה ובמקום זה, כשאת קונה את הפצירה, לקנות אחת שהיא דו כיוונית ושהצד השני שלה יהיה משייף מאוד מאוד עדין ולהשתמש בצד הזה לשיוף פני הציפורן. לגבי העור שמסביב לציפורן (הקיוטיקל) - אני משתמשת בשני חומרים - האחד נקרא Cuticle Eraser של CND והוא נועד לעזור בהסרת העור המיותר שמסביב לציפורן. הוא בא בשפורופרת ואופן השימוש בו הוא כזה - שמים מעט חומר על כל ציפורן (הציפורן צריכה להיות נקיה ובלי לקים, שיהיה מגע ישיר) ובתנועות סיבוביות מחדירים אותו לעור שמסביב לציפורן ולציפורן עצמה (הוא עוזר לחזק אותה). אפי המליצה בבלוג שלה על עוד מוצר של CND שנועד לטפל בקיוטיקל, שכחתי איך קוראים לו, אבל אני בהחלט רוצה לנסות אותו. המוצר השני הוא Solar Oil, גם של CND והוא נועד לרכך את העור שמסביב לציפורן ולתת מראה מטופח יותר. כתוב שהוא גם עוזר לחזק את הציפורן, אז אני מורחת אותו גם מעל לקים (מעל השכבה של המייבש, אחרי שהכל יבש) - בעצם כמעט כל וריאציה שומנית תעזור, אפשר להשתמש גם בשמן זית. יש שמנים שנספגים בעור מהר יותר ויש כאלה שלוקח להם זמן, יש ריחות שונים וכו', פשוט תבחרי מה שבא לך. מקווה שעשיתי לך סדר בכל העניין הזה של גידול וטיפוח הציפורניים. יש עוד המון מוצרים וחומרים, אבל אלה הדברים העיקריים שמצאתי שיעזרו לך לגדל את הציפורניים בצורה המהירה והבריאה ביותר שאפשר.

פנרה

New member
מחזקת!

גם אני כססתי במשך שנים, והדבר היחיד שעזר לי הוא לשים לק ולקלף את זה במקום לכסוס. בהתחלה השתמשתי רק בלק שקוף בכדי שלא יהיה בולט מדי. האמת היא שלפעמים עדיין יש לי חשק לכסוס, בעיקר כשאני נלחצת, ואז אני עדיין מקלפת את הלק (בנוסף לכך, שומדבר לא עמיד עלי ומתקלף במילא, אז אני לא מרגישה רע מדי
)

שקדור1

New member
כוססת לשעבר !

כסתתי בערך 3 שנים מגיל 7 עד גיל 10 בגיל 10 ראיתי את כל החברות שלי מתחילות לעשות פרנץ' לשים לקים נחמדים,לגדל ציפורניים לשייף וכו'.. אז יום אחד החלטתי שזהו שמתי סוף לכסיסה ביום אחד
עד היום (בת 12 וחצי) יש לי חשק לפעמים לכסוס במצבי לחץ או פחד.. אבל אני מרחיקה את היד מהפה! לפי דעתי- הכל ענין של רצון,כלומר רק אם מישהו רוצה בא-מ-ת להפסיק, הוא יצליח.

b o t t e n

New member
חמודי, לפעמים יש אנשים שיש להם OCD.

obsessive compulsive disorder שזה אומר שהם לא מסוגלים לשלוט במשהו שהם חייבים לעשות באופן אובססבי. לכסוס ציפורנים, לתלוש שיער וכו'.. הם עושים את זה ממש בלי לשים לב. לגבייך- תקחי מסטיק במקום לכסוס.

Ultra marine

New member
אין קשר בין OCD לבין לעשות משהו מבלי לשים לב

להיפך, אנשים עם OCD מאוד מודעים לאובססיות והקומפולסיות שלהם.. ממליצה לך לפני שאת מאבחנת אנשים באבחנה פסיכיאטרית תבדקי אם את יודעת מה משמעות ההפרעה... וכמובן שלא הייתי מאבחנת אף אחד בשום דבר דרך הודעות על גבי פורום..

Ultra marine

New member
אם ככה מה החלק האובססיבי בכסיסת הציפורניים...

באמת שמעניין אותי לדעת אם את יודעת מצוין מה זה OCD (ועוד מצטטת את ויקיפדיה..)

למעלה