טיפים למגדלת והמטפחת המתחילהצבע|

b o t t e n

New member
אין צורך בסקרזם.

OCD זה גם הרבה דברים שאנשים עושים באובססיה, בלי שליטה ומודעות. ויש כאלו שכוססים ציפורניים בלי לשים לב- היד פשוט נשלחת לפה ושהו. ויש אנשים עם קשיים סנסוריים בחלל הפה שחייבים גירוי אוראלי תמידי וכוססים ציפורניים- זה בלי נשלט רק מהמודע השיטחי של פשוט להחליט להפסיק. כשהן רוצים להפסיק הם צריכים גם להמיר את הOCD לפעולה אחרת וגם להיות כל הזמן דרוכים עם עצמם ושנן- לא לכסוס לא לכסוס- או כל דבר אחר.

Ultra marine

New member
ועדיין לא ענית לי...

מה החלק האובססיבי? (רמז, הכסיסה היא החלק הקומפולסיבי) ההסבר שנתת לי לא קשור ל OCD... מה שאני מנסה להגיד זה שלפני שאת ממהרת לתת אבחנה למישהו דרך האינטרנט תחשבי פעמיים.. אולי מבחינתך להגיד למישהו "יש לך OCD" זה כלום אבל יש אנשים שיש להם את זה או רגישים לנושא שעשויים להעלב. תחשבי שזה כמו שתגידי למישהי "מה את סכיזופרנית??" זה לא לענין, זה מעליב, זה זה פוגע באנשים שיש להם את זה באמת. ואגב, מעבר לזה, סתם ככה שתדעי, זאת דיבה. לא שכאן היתה ממש דיבה, אבל שתדעי להבא.

b o t t e n

New member
אבל לא איבחנתי אותה בכלל. דיברתי באופו כללי.

היא פשוט כתבה בנחרצות שאפשר פשוט להחליט ולהפסיק והסברתי לה שלא תמיד זה כך. אגב, OCD בעברית נקרא הפרעה טורדנית כפייתית או רציפה. זה אומר שבקומפלסיב נתבטא בכסיסה. האובססיה היא לעשות משהו.

Ultra marine

New member
אמרת אותו הדבר פעמיים...

אני אתן לך את הדוגמה ה"קלאסית" אדם שוטף את הידיים שוב ושוב את הידיים (קומפולסיה) כיוון שהוא מאמין שאם הוא לא ידאג להיות נקי הוא יהיה מזוהם ויחלה (אובססיה). המחשבה האובססיבית היא טורדנית, הוא לא יכול להפתר ממנה. לכן הוא מנסה להמיר את האובססיה במעשה שכביכול "ינקה" אותו מהאובססיה. וכך הוא מוצא את הקומפולסיה. הוא מודע לזה שהאובססיה שלו היא קצת מוגזמת, אבל הוא לא יכול להשתחרר ממנה (כלומר, הוא לא יכול להגיד לעצמו - "עזוב אותך שטויות, אף אחד לא מת מקצת לכלכוך"..) ולכן הקומפולסיה היא הפתרון מבחינתו. וכמו שאמרתי, לא השתמשת באבחון למישהו ספציפי. אני מודעת לזה, אבל השתמשת בהגדרה הזאת לתאר מצב לא קשור בכלל. ואגב, הפסקת כסיסה זה "הרגל מגונה". וכמו הרבה כאלה יש אנשים שיכולים להפסיק ב"בום" ויש כאלה שלא. בסה"כ מדובר על כוחות נפשיים להתמודד עם הרצון לכסוס / לעשן (או כל הרגל מגונה אחר). אין כאן "הפרעה" יש כולה הרגל שקשה לנו להפרד ממנו בגלל שאנחנו רגילים אליו והרבה פעמים אנחנו עושים במסיח הדעת כיוון שאנחנו כבר *רגילים*. אין בזה שום דבר אובססיבי קומפולסיבי או הפרעתי.

b o t t e n

New member
נניח. לא מדוייק אבל אין לי כוח לויכוחים.

כסיסת ציפורניים גם יכולה להיות תוצאה של OCD, ואדם שכוסס מ-OCD לא יכול להפסיק OOTB.

mgirl

New member
אני קצת מסכימה איתך וקצת איתה

בעיקרון זה נכון שלא מדובר פה בOCD, שהיא מחלה רצינית וקשה ומטופלת תרופתית, וכבר נפגשתי עם כמה אנשים שסובלים ממנה והם רחוקים מלהיות אנשים בריאים ונורמליים שרק כוססים ציפורניים. אבל זה אכן הרגל כפייתי, גם במובן הזה שאנשים ממשיכים לכסוס למרות שהם יודעים שזה רע להם, אבל בעיקר במובן שהרבה פעמים, כדי להפסיק לכסוס, אנשים צריכים להמיר את הכסיסה במשהו אחר. למשל, תראי כמה פעמים בנות כתבו פה שכדי להפסיק לכסוס הם היו מתחילות לקלף את הלק מהציפורניים...

Ultra marine

New member
זה כמו שאני אגיד לך

שכאב ראש שנובע מחוסר שתיה הוא זהה לכאב ראש הנובע מגידול במוח שלוחץ על אזורים קריטיים במוח. כסיסת ציפורניים: הרגל כפייתי - כן הפרעה פסיכיאטרית - לא ורצוי לעשות את ההפרדה הזאת ולא לזרוק מילים שלא מבינים את המשמעות שלהם ועוד על גבי האינטרנט.. ואגב, מה עם כל אותם אנשים שהולכים כפוף למרות שהם יודעים שרצוי ללכת ישר? גם להם יש OCD בגלל שהם עושים משהו שלא בריא להם? מה עם אנשים שצורכים המון גבינה צהובה כשיש להם במשפחה אנשים עם בעיה של כולסטרול? נו באמת, כל מי שיש לו הרגל שהוא "לא בריא" או "לא רצוי" הפך לחולה נפש?
ואגב, אין לך מה "קצת להסכים איתה" היא נותנת הסבר שגוי למחלה. בתור מי שלמדה את זה באקדמיה אני מצטערת להגיד לה שאם גם היא למדה את זה באקדמיה, אולי כדאי לחזור קצת על החומר במחברת..

mgirl

New member
אני קצת מסכימה איתה

בזה שהיא אומרת שזו בעיה כפייתית. והיא צודקת, ואת זה אני אומרת בתור מישהי שלא למדה את זה באקדמיה אבל כססה ציפורניים מגיל 0 עד גיל 20, וניסתה להפסיק אינספור פעמים. אז יכול להיות שההגדרה שלה הייתה קצת שגויה, אבל נדמה לי שהתעצבנת בעיקר מזה שהיא התייחסה לזה כהפרעה פסיכיאטרית. ואת צודקת, זאת לא הפרעה פסיכיאטרית בכלל (אא"כ רוב אוכלוסיית העולם מופרעים לחלוטין). ובכל זאת אין טעם להרוג אותה על זה, היא כולה עשתה טעות קטנה

Ultra marine

New member
טעות קטנה שהיא ממשיכה להתעקש עליה..

מסכימה איתך שזאת התנהגות כפייתית שקשה להפתר ממנה.. אבל יש המון התנהגויות כאלה שלנו ביום יום. כאלה שאולי אנחנו אפילו לא חושבים עליהם ככאלה. שאנחנו "פוגעים" בעצמנו בעצם זה שאנחנו לא שמים לב למה שאנחנו עושים. אבל זה נורמלי, כלומר, על פי רוב זה נמצא בטווח הנורמה. אם זה פוגע בצורה מהותית בשגרת החיים שלנו אפשר בכלל להתחיל לחשוב על הפרעה פסיכיאטרית. אבל שוב, לא הייתי נותנת לאף אחד הגדרה כזאת מבעד לאינטרנט ובטח שלא הייתי מזכירה את זה כי רוב הסיכויים שמדובר על "הרגל רע" שקשה להפתר ממנו. וכמו שאמרתי, יש לנו מספיק כאלה..

b o t t e n

New member
התפוז מבריח לי הודעות חופשי.

רבה וחן-חן. למרות שאני כבר שנים לא כוססת.

4LeafClover

New member
גיל 10?

אני היחידה שלא הייתי מודעת לדברים האלה בגיל כזה? :-*

kaur

New member
את לא היחידה ../images/Emo13.gif

אני רק לפני כמה חודשים התחלתי עם הענין הזה - ואני בת 35
ההתקדמות שלי בענייני "טיפוח ויופי" ונשיות במובן המקובל - בקצב של
. האמת, לא רע לי עם זה. כשאגיע לפנסיה כבר אדע הכול

meduza74

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifשאלה לגבי מחיר של OPI ENVY

הי מה הוא מחיר סביר של המוצר ? אני גרה באנגליה, ראיתי שבבוטס מוכרים ב-£17 שזה נראה לי יקר, כי מחזקים אחרים על המדף עולים פאונדים בודדים מצאתי עוד אתר שמוכר ב-£12 או 2 ב-£20 (http://www.in-falmouth.co.uk/nails/) זה סביר ? האם הוא באמת באמת יותר טוב מתפוח ואחרים ? אני בת 36....כוססת לשעבר ("לשעבר"= אמצע דצמבר 2009) ופיתחתי סוג של אובססיה חדשה לציפורניים. אני כל כך מזדהה עם מה שכתבת פה ומה שכתבו הכוססות לשעבר האחרות.... אף פעם לא הצלחתי להתמיד כ"כ הרבה זמן כמו הפעם ואני באמת חושבת שזה בזכות זה שאני מורחת/מטפחת/ מתעסקת/ משייפת. בקיצור האם 12 פאונד שזה בערך 70 ומשהו ש"ח זה סביר ? המון תודה

meduza74

New member
תודה. אני רואה שהמחיר שמצאתי בינתיים הוא יקר

ממש אני אמשיך לחפש אני דוקא שמתי עין למוצר שנקרא OPI Nail Envy Original את ממליצה יותר על OPI Nail Envy Original? ואני רואה שהלינק ששמתי לא עבד, מנסה שוב פה

Ultra marine

New member
אני ממליצה על זה שכתבתי עליו

כיוון שהוא אינו מכיל פורמלהיד וכו'.. מנסה שוב עם קישור שעובד.. ואגב, תבדקי אם הם שולחים אליך... http://transdesign.com/default.htm מכאן תקליקי על Treatments (בצד שמאל) ואז תבחרי למעלה את OPI

למעלה