צהבת היילוד

התשובות שלי:

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? לידה וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? לא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? אפידורל האם לבתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? כן כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? ביתי היתה בפוטותרפיה מספר שעות בלילה השלישי לאחר הולדתה, אח"כ שוחררנו, חזרנו לביקורת אחרי יומיים והיתה מגמת ירידה רציניצת עד לערכים נורמליים של הבילירובין ולכן לא היה צורך במעקב נוסף האם הנקת את התינוק ? כן, הנקה מלאה, ועדיין מניקה בנוסף למוצקים (כמעט 11 חודשים)

galzil

New member
אני עונה בשם אישתי

לידה וגינלית בדחיפה האחרונה היה שימוש בוואקום, עקב ירידת דופק של העובר (מוזר לי לקרוא לאור עכשיו 'העובר') תודה לאפידורל
היתה צהבת נמשכה כחודש (נעלמה בחודש) היתה הנקה חלקית עד גיל חודשיים

ayush

New member
עונה גם ../images/Emo13.gif

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? לא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? אפידורל האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? כן כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? בגיל 3 שבועות היא ירדה לערכים נמוכים ובגיל חודש נעלמה האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן?חודש

ayush

New member
שכחתי לענות לגבי הטיפול..

4 ימים אחרי הלידה התאשפזנו בבי"ח לטיפול בפוטותרפיה, הבילורובין בשיאו הגיע ל 21. אחרי יומיים טיפול היתה ירידה והשתחררנו לאחר 4 ימים עם מעקב בילורובין למשך כ 3 שבועות. הברית נערכה בגיל 3 שבועות עם ערכי בילורובין של 11-12.

ravguy

New member
אני גםעונה:

לידה וגינלית לידה רגילה ללא אפידורל לבתי ביתה צהבת פיסיולוגית נמשכה 3 ימים - בילרובין 13 הנקתי ואני עדיין מניקה (4 וחצי חודשים)

boringvered

New member
תשובות

- לידה וגינלית - לידת ואקום - לקחתי אפידורל (לא עזר לכאבים) - הייתה צהבת - נמשכה כמה זמן לאחר היציאה מבי"ח, אבל הערכים היו בירידה עם היציאה. - הנקתי ועדיין מניקה מידי פעם (ביתי בת שנה ושמונה). ורד

ציפורוש

New member
תשובות

ובהצלחה לך עם המחקרהלידה הייתה קיסרית, לא מתוכננת אבל צפויה (מצג עכוז) בלידה שהקדימה בשבועיים מהתל"מקיבלתי את המשכך הרגיל לקיסרי. לא יודעת מה בדיוק. אמרו לי שכמו אפידורל אבל משהו אחר. (גם בהזרקה לגב)לבני הייתה צהבת קלה, שדעכה לקראת הברית שנערכה במועדהאני לא יודעת לגבי הערכים המדוייקיםהנקתי ועודי מניקה, בן שנה ו-5 לא היה טיפול מיוחד לצהבת, פשוט חיכינו שתדעך. היא מלכתחילה לא הייתה חמורה.

lulyK

New member
../images/Emo39.gif

-לידה וגינלית -לא -קיבלתי אפידורל -לא היתה צהבת - -הנקתי ישירות מהציצי 3 שבועות. קבל חלב שאוב (לא את כל הארוחות) עד גיל 3+ חודשים.

עונה

לידה וגינלית ואקום לקחתי אפידורל היתה צהבת נעלמה אחרי שבוע בערך הנקתי 8 חדשים לא ממש טיפלו לו בצהבת. ביום השחרור גילו שיש לו צהבת. ואז באנו כל יום לבדיקה.עד ליום הברית שאמרו לנו שאפשר לעשות ברית כי כבר אין צהבת

תשובות

> לידה וגינלית לאחר זירוז > ללא ואקום > עם אפידורל (תודה לאל ולמי שהמציא את האפידורל...) > הייתה צהבת > נמשכה עד כחמישה ימים לאחר הלידה, ללא טיפול ייחודי > שאבתי חלב במשך חודש, ואז עברנו לסימילאק בהצלחה!

ag 26

New member
עונה בשמחה../images/Emo140.gif

היה לנו לידה רגילה(וגינלית)
לקחתי אפידורל סף הכאב שלי נמוך...
היה לו צהבת אבל ממש לא גבוה והיה ברית כמתוכנן
הצהבת היתה כמה ימים לא זוכרת במדויק...
הינקתי מלא את הבונבון שלי מרגע שנולד עד גיל 10 חודשים(לצערי רציתי יותר אבל התחלתי ללמוד...). בקשר לצהבת מאוד פחדנו שלא יהיה ברית בזמן ושיהיה סיבוך עם הצהבת יום לפני הברית הלכנו לרופא ילדים בדק אותו ואמר שהכל בסדר הצהבת נמוכה. שיהיה לך בהצלחה במחקר.....

קרניבל

New member
עונה../images/Emo39.gif

יש לי שני בנים
: דניאל
האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ?לא ולא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ?כן- אפידורל האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ?כן כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ?כעבור שבוע האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן?עדיין מניקה
איתי
האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ?לא ולא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ?כן- אפידורל האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ?כן כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ?כעבור 3 שבועות- הייתה בסביבות 12.5 האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן?עדיין מניקה

sassy3

New member
../images/Emo174.gif

1. קיסרי. 2. לא מתוכנן. 3. אפידורל. 4. כן. 5. כשבוע. 6. הנקתי 12.5 חודשים.

BufferBear

New member
עונה

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? (וגינלית) האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? (לא ולא) האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? (לא) האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? (כן) כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? (מכיוון שילדתי בלונדון ולא עושים כאן בדיקות דם לצהבת {פשוט מחכים חודש וחצי - חודשיים ונותנים לה לעבור לבד רק אם חיצונית הצהבת מחמירה או לא עברו חודשיים מתחילים טיפול} בגיל שלושה וחצי שבועות הגענו לארץ וכמובן עשינו בדיקות דם והערכים היו נמוכים ובירידה אבל הפסיק להיות צהוב לחלוטין רק בסביבות גיל חודשיים) האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? (עדיין מניקה, בן חמישה וחצי חודשים)

ליאתיש

New member
עונה:

לאופק לא היתה צהבת (בילירובין בסביבות 9) אבל הוא נראה צהוב יותר, והאחות והרופא כל הזמן התפלאו שהבילירובין לא גבוה יותר. נולד בלידה רגילה, משקל 2700, יונק עד היום (כמעט 7 חדשים). הצבע הצהוב עבר כעבור שבועיים בערך.

sherybery

New member
גם אני, גם אני

לידה רגילה, נולדה במשקל 3715.
אפידורל קיבלתי אחרי פתיחה של 9 (ואחרי איומי תביעה אם לא יתנו לי אפידורל)כי עד אז לא היה חדר פנוי ולכן את הצירים עברתי במסדרון. מן הסתם חוץ מחתיכת דקירה בגב ורעידות האפידורל לא עשה דבר, הכל הורגש.
לא היתה צהבת
הנקתי מלא עד 4 חודשים ואח"כ בשילוב עם תמ"ל עד 8 חודשים

הג יולי

New member
עונה

1. לידה וגינלית 2. רגילה ללא וקום 3. לקחתי אפידורל 4. לא היה צהבת 5. הנקתי ועדיין מניקה (בן שנה עוד שבוע)

sharoni101

New member
תשובות....

לידה וגינלית לא ואקום ולא קיסרי לקחתי רק פטידין וגז צחוק (לכמה דקות) לא הייתה צהבת הנקתי חודשיים בשילוב פורמולה

למעלה