צהבת היילוד

עונה כי מענין אותי, שתפי בתוצאות!

-וגינלית -לידה מאוד קשה אבל רגילה -לקחתי כל מה שאפשר נגד כאבים- טשטוש ואפידורל מאוחר יותר -היתה צהבת אחרי הלידה -נמשך שבועיים ללא טיפול היה גבולי -הנקתי עד גיל שנתיים לדעתי יש קשר בין חווית הלידה האין סופית והקשה לצהבת.

ayush

New member
באמת מעניין...האמת שחסרה פה שאלה

לדעתי, כי הבנתי שיש קשר לשבוע הלידה וככל שהלידה בשבוע מוקדם יותר הסיכוי לצהבת גבוה יותר. הרי זה "מנגנון" פיזיולוגי שלא אמור להיות מושפע ממשך הלידה, אלא מהתפתחות העובר (או שאולי אני טועה
)

אמאגוט

New member
עונה בשמחה..ובהצלחה במחקר!

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? לא ולא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? אפידורל האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? כן כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? נמשכה כחודש. עשינו אחר כך בדיקת דם נוספת שגם לא הראתה ערכים אפסיים אבל נמוכים יותר ממה שהיה כשיצאנו מביה"ח..הרופא התרצה אז הפסקנו לבדוק.. האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? הנקתי 7 חודשים (מתוכם 5 הנקה מלאה). הפסקתי כי חזרתי לעבודה ירדתי לבוקר וערב של הנקה ולצערי הקטנה כבר לא ממש רצתה לינוק יותר... בהצלחה!

גם אני עונה

נועה - האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? לא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? לא האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? לא כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? לא היתה צהבת האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? כן, 11 חודשים נטע - האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? וגינלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? לא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? לא האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? כן כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? התגלתה ביום השני אבל שיחררנו מכיוון שהערכים היו נמוכים מאוד. למחרת היום היא כבר לא נראתה צהובה האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? כן, עדיין מניקה (בת 9 חודשים)

א פ ר ת1

New member
אלו תשובותיי

1. 2 הלידות ואגינליות 2. לידה טבעית..... 3. לידה ראשונה - אפידורל . לידה שניה - ללא שום משכך גם לא אפידורל. 4. שניהם קצת היו צהבהבים בעיקר ביום השלישי-ורביעי לא יותר מזה ולמזלינו לא משהו שהפתח לצהבת חמורה. 5. נעלמה לרב תוך יום- יומיים. 6. הנקתי את שניהם. הגדולה - עד גיל 4 ח'. הקטן - בן 1/2 שנה עדיין יונק. בהצלחה במחקר !!!

רותרות1

New member
עונה גם ומבקשת לשמוע את המסקנות

לידה קיסרית לא מתוכננת שבוע 35 ירידת מים צירים לאחר כמה שעות מצוקתעובר וניתוח קיסרי אפידורל כשהוחלט על ניתוח תינוק פג שבוע 35 2 קילו יש צהבת כבר כמעט חודש פעמיים סבב פוטו אנחנו עדיין במעקב עכשיו עומדים על 15.6 התינוק יונק בנתיים אמרו לא להפסיק הנקה מנסים שהצהבת תרד לבד

ע ו ד ל א

New member
גם אני עונה-

|כוכב| לידה וגינלית |כוכב| קיבלתי אפידורל |כוכב| לא היתה צהבת, |כוכב| לא ינק - למרות שניסינו כל מה שיכולנו כולל יועצת הנקה, כבר 3 חודשים מקבל חלב שאוב בבקבוק.

carmits

New member
עונה

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ? קיסרי האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ? לא האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ? הרדמה אפידורלית האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ? לא כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ? לא רלוונטי האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן? 3 שבועות

גם אני מצטרפת לסקר

לידה וגינלית + אפידורל,ואקום ברגע האחרון, היתה צהבת יחסית קלה נמשכה 3 שבועות הרופא המליץ לשים את התינוק ליד החלון ללא בגדים ובאמת עזר. כן הנקתי את יהונתן 5.5 חודשים, 4 חודשים מלא נפסק בשל העבודה. יהונתן ילד רגוע ושליו אוהב לשחק במשחקים אוהב לקרוא ספרים מדפדף ואגאגאגא...

kees

New member
גם אני עונה

האם הלידה היתה וגינלית/קיסרי ?- לידה ואגינאלית האם זו היתה לידת ואקום או קיסרי לא מתוכנן ?- לידת ואקום ומלקחיים !! האם לקחת אפידורל או משכך כאבים אחר ?- כמובן אפידורל האם לבנך/בתך היתה צהבת פיסיולוגית לאחר הלידה ?- לא הייתה צהבת כמה זמן נמשכה הצהבת ? ומתי נעלמה לחלוטין (או מתי הערכים של הבילירובין היו אפסיים) ?- לא רלונטי האם הנקת את התינוק ? אם כן כמה זמן?- 6 שבועות בלבד וגם זה חלקי

jesse1

New member
עונה על שתיהן

לידה וגינלית בשתיהן לא ואקום ולא קיסרי בשתיהן לקחתי אפידורל בשתיהן לשתיהן לא היתה צהבצ פיזיולוגית את הראשונה הנקתי (חלקית, בערך 30% הנקה השאר תמ"ל) במשך שנה וחודש את השניה מניקה מלא - היא בת חודש.

עונה לשרותך ../images/Emo13.gif

לידה וגינלית רגילה אחרי ירידת מים 3 שבועות לפני התל"מ קיבלתי אפידורל 7 שעות אחרי תחילת הצירים. לעומר ייתה צהבת פזיולוגית אחרי הלידה. הצהבת נמשכה יורת מחודש. אחרי חודש ימים הבילי' הייתה בערכים של 8 ואפשר לעשותב ברית מילה. עומר ינק, עד גיל 3 חודשים-מלא. אחרי הלידה, מאחר וזו הייתה תקופה של שביתות בבי"ח נסענו פעמיים בשבוע לבי"ח כרמל (מהקריות) לעשות לעומר בדיקת בילי' במשך 3 שבועות. בדיקת הדם נעשו מעקב כף הרגל והיה מעקב רופאת ילדים במקביל. בהצלחה.

כרמיון

New member
עונה:

* הלידה הייתה בניתוח קיסרי (חירום) * הניתוח לא היה מתוכנן, ולפני שנעשה עשו ניסיון ואקום שכשל. * כן, קיבלתי אפידורל, וגם טישטוש בגלל הניתוח. * לבני הייתה צהבת לאחר הלידה, והוא קיבל בביה"ח כעשרים וארבע שעות טיפול באור (יומיים-שלושה אחרי הלידה). * אני לא יודעת מתי בדיוק הצהבת נעלמה לחלוטין, כי לא המשיכו לבדוק את הערכים המדוייקים אחרי שיצא מביה"ח. הרופאה בקופ"ח הסתכלה, מיששה לו את הרגליים ואמרה שהוא בגבול הנורמה. בהדרגה נעלם הצבע הצהוב, זה לקח כמה שבועות. * הנקתי את התינוק הנקה חלקית (ארוחה אחת ביום של חלב אם) במשך חודש וחצי, ואז הפסקתי לגמרי להניק.

כרמיון

New member
תיקון והבהרה:

הרופאה שלו אמרה בשבועות שאחרי הלידה שהוא אומנם עוד צהוב קצת, אבל זה לא ברמה שמצריכה לדעתה בדיקות דם חוזרות ונשנות (ואני סמכתי עליה). הוא יצא מביה"ח עם רמת בילירובין שלוש-עשרה.

אורחת לרגע, ובכל זאת עונה.

לידה קיסרית מתוכננת
הרדמה ספינלית
היתה צהבת בשל חוסר התאמה בין סוגי דם.
לא יודעת מתי ערכי הצהבת התאפסו. ביום החמישי היו מספיק גבוהים בשביל לאיים עלינו בהמשך אישפוז של התינוק, ובסופו של ויכוח לשחרר הביתה עם הנחיה לבוא למחרת לבדיקה חוזרת. למחרת היה כבר מספיק נמוך כדי שלא יציקו לנו יותר. לא המשכתי לבדוק אחרי זה. היום הוא בן 14 חודשים וכבר לא צהוב בכלל
.
ינק עד גיל 13 חודשים. בתינוקיה ניסו להשפיע עלינו שניתן לו בקבוק בשביל להוריד את הבילירובין יותר מהר, ניסיונות שנדחו על הסף. בהקשר הזה אני חייבת לציין את מחלקת הילודים ברמב"ם גם לטובה וגם לרעה.
למה לטובה? כי האחיות ויועצת ההנקה הבינו כמה ההנקה חשובה לי, הביאו לי אותו לכל הנקה (גם כשהיה צריך להוציא מהפוטותרפיה בשביל זה), הסכימו לנסות לאכיל באצבע עם חלב שאוב ולא התעקשו על בקבוק.
למה לרעה? כי אחד הרופאים צעק עלינו שאם הבילירובין ישאר גבוה יהיה לילד פגיעה קוגניטיבית, ואח"כ הסכים לשחרר אותנו הביתה, מה שאומר שהבילירובין כנראה לא היה כל כך גבוה ... ורופאה אחרת שהציעה את הבקבוק למרות ששוב לא היה בילירובין מספיק גבוה בשביל להצדיק אפילו המשך מעקב. אני יודעת שבילירובין גבוה יכול לגרום לצרות, אבל זה לא היה המצב. לעומת זאת, אמהות טריות הן בדר"כ קרקע נוחה ללחצים מצד הרופאים וזה מה שניסו לעשות לי. מזל שיש פורומים בעולם.

עונה על שתי בנותיי

של אופק: הייתה לידה וגינלית רגילה לקחתי אפידורל - שלא השפיע. היא נולדה ללא צהבת. אופק ינקה במשך שנה ותשעה חודשים. של דורון: לידה וגינלית וטבעית- ללא כל סוג של משכך כאבים. דורון נולדה ללא צהבת. היא עדיין יונקת (בת 9 וחצי ח')

ענתש

New member
עונה בשמחה ../images/Emo13.gif

הלידה של נגה (17.3.2002):
לידה ואגינלית
לא ואקום, לא קיסרי.
לקחתי אפידורל
היתה לה צהבת
נמשכה כשבוע והיתה לא רצינית בכלל.
הנקתי את נגה בסופו של דבר שנתיים ושלושה חודשים. היא נגמלה לבד. התחלת ההנקה היתה מזעזעת - סדקים, פצעים, ירידה במשקל. לא הוספתי תמ"ל בשום שלב (לא טעמה מימיה) ובכל זאת הצהבת נעלמה מהר. ההנקה הסתדרה לגמרי רק אחרי כחודש. הלידה של ליאור (25.5.2005)
לידה ואגינלית
לא ואקום, לא קיסרי.
לקחתי אפידורל
היתה לו צהבת
היה מאד צהוב. נמשכה יותר משלושה שבועות. השתחרר מבית החולים עם ערך גבולי (לגילו ולמשקלו) ונאלצנו לבצע מעקב בבית.
מניקה את ליאור, הוא בן 6.5 שבועות. מתכוונת להניק שוב כמה שהוא ירצה ועד שיגמל לבד,כמו נגה. רוצה לציין שזה מוזר כי דווקא ליאור יונק מעולה, היה בביות מלא, עולה במשקל בצורה מרשימה (נולד 4.090, השתחרר 3.970 והיום הוא כבר 5.600) ואצלו הצהבת נשארה לאורך זמן. נגה נולדה יותר קטנה (3.280), לא היתה איתי בביות מלא, ירדה במשקל וינקה לא ביעילות בהתחלה וכל חייה (עד היום) היא באחוזון 15 ובכל זאת היא התגברה על הצהבת בקלות לגמרי. זה לא הגיוני... מצטערת שאני מקלקלת לך את המחקר

ענתש

New member
אה, ושניהם נולדו בשבוע 41

הבנתי שגם זה קשור לעניין הצהבת וגם לשינויים בהמטוקריט (נולדו עם המטוקריט גבוה וביצענו מעקב).

למעלה