לדעתי הוא קצת מגזים...

מצב
הנושא נעול.

mucool2

New member
...וזה בכלל לא "טבעי"

למה אני חוזר על עצמי?
כמות הנוסעים ברכבת מכפילה את עצמה כל 5 שנים בערך. מה זה אם לא הצלחה?
...וזה בכלל לא "טבעי"
עד תחילת שנות ה-90 כמות הנוסעים ברכבת רק ירדה!

אז מצבינו היה...

...וזה בכלל לא "טבעי"
עד תחילת שנות ה-90 כמות הנוסעים ברכבת רק ירדה!
אז מצבינו היה...
הרבה יותר מגרוע, איזה מין מדינה זו שכמות הנוסעים יורדת בה
ממתי כמות נוסעים יורדת בכלל
איזה סיבה שפויה יש לה לרדת
אין סיבה שפויה למעט ירידה במספר התושבים / אזרחים, מה שלא נראה לי שהיה. בכל אופן, אני מניח שאתה מבין מאיפה באה הירידה.

mucool2

New member
מאיפה באמת?

אז מצבינו היה...
אין סיבה שפויה למעט ירידה במספר התושבים / אזרחים, מה שלא נראה לי שהיה. בכל אופן, אני מניח שאתה מבין מאיפה באה הירידה.
מאיפה באמת?

mucool2

New member
לא הבנתי כלום.../images/Emo4.gif

בדיוק מ...
הרכבת היום מצליחה, ובגלל זה אנשים עוצרים אותה ולא נותנים לדלתות להסגר, ותובעים ממנה כספים בכמויות. אז היא לא הייתה הצלחה, קשה לי לתאר בכלל כמה המצב היה גרוע.
לא הבנתי כלום.

אני אפרט...

לא הבנתי כלום.
אני אפרט...
בוא נעשה מד רכבת: 1 הצלחה עולמית - __________________________________________ 2 הצלחה - אנשים עוצרים רכבות ותובעים את הרכבת על איחורים. 3 מצב סביר - __________________________________________ 4 המצב רע - __________________________________________ 5 המצב גרוע - __________________________________________ לפי מה שאתה אומר ביום אנחנו במצב 2, הרכבת מצליחה, נסה להשלים מה קורה בשאר המצבים ואיפה היינו לפני עשר שנים

mucool2

New member
שאלתי: מאיפה באה הירידה

אני אפרט...
בוא נעשה מד רכבת: 1 הצלחה עולמית - __________________________________________ 2 הצלחה - אנשים עוצרים רכבות ותובעים את הרכבת על איחורים. 3 מצב סביר - __________________________________________ 4 המצב רע - __________________________________________ 5 המצב גרוע - __________________________________________ לפי מה שאתה אומר ביום אנחנו במצב 2, הרכבת מצליחה, נסה להשלים מה קורה בשאר המצבים ואיפה היינו לפני עשר שנים
שאלתי: מאיפה באה הירידה
בכמות הנוסעים עד לסוף שנות ה-80. לא ענית לי עדיין.

amirv

New member
בכל העולם המערבי

אז מצבינו היה...
בכל העולם המערבי
חלה ירידה בכמות הנוסעים בגלל המעבר לרכב הפרטי, בארה"ב סוגרים מסילות ברזל על ימין ועל שמאל כי אין ביקוש, ומבטלים קווי אוטובוס. ברוב הערים האירופאיות ביטלו את הטראמים (החשמליות) במקום לשדרג אותם. בפריז סגרו יותר ממאה תחנות מטרו (ופתחו אחרות, אבל פחות). הרכב הפרטי תמיד קורץ יותר, מי שלא משקיע בתח"צ, ורצוי באמצעים מגוונים של תח"צ, ימצא עצמו בפקק של פרייבטים.

mucool2

New member
אתה אולי מדבר על לפני 20-30 שנה

בכל העולם המערבי
חלה ירידה בכמות הנוסעים בגלל המעבר לרכב הפרטי, בארה"ב סוגרים מסילות ברזל על ימין ועל שמאל כי אין ביקוש, ומבטלים קווי אוטובוס. ברוב הערים האירופאיות ביטלו את הטראמים (החשמליות) במקום לשדרג אותם. בפריז סגרו יותר ממאה תחנות מטרו (ופתחו אחרות, אבל פחות). הרכב הפרטי תמיד קורץ יותר, מי שלא משקיע בתח"צ, ורצוי באמצעים מגוונים של תח"צ, ימצא עצמו בפקק של פרייבטים.
אתה אולי מדבר על לפני 20-30 שנה
היום פותחים קווים חדשים (בעיקר רק"ל) בערים רבות במערב, וביחוד בארה"ב. נכון שעדיין נסגרים קווים לא יעילים, אבל המודעות לתח"צ דווקא עולה.

mucool2

New member
אני חושב שהבנתי מה הבעיה שלך ../images/Emo62.gif

אז בוא נבדוק היכן הבעיה...
רכבת ישראל מספקת שירות לציבור, המדדים היחידים בהם אפשר לבדוק את ההצלחה הם:
עמידה בזמנים.
שביעות רצון (מה לא
)
נוחות.
מחיר (שזה הכי חשוב, ואני אפרט בהמשך).
איכות השירות.
תפעול בזמני שיא ולחץ. האם קו 370 לפני שש שנים היה הצלחה
לפי זה נדע למה כל אחד מתכוון כשהוא אומר הצלחה... לגבי מחיר - החזרי נסיעות בקו ת"א - ב"ש לדוגמה לפי המס הם בכלל לא בכיוון של המחירים של הרכבת, הרכבת מכפילה את הוצאות הנסיעה, והחזרים עבור נסיעה ברכבת כבר ינוקו ממס. בכל אופן, בוא נדבוק לרגע במהי הצלחה, הם התפוסה בלבד
האם קו 370 לפני הרכבת היה הצלחה
אני חושב שהבנתי מה הבעיה שלך

את פשוט לא מבדיל בין מצליח למוצלח. בעולם האידאלי שבו אתה חי, כל מה שמצליח הוא בהכרח מוצלח, וכל מוצלח הוא גם מצליח. זה רחוק מאוד מהמציאות, וכדאי שתפנים (זה ימנע ממך הרבה עוגמת נפש בהמשך הדרך
).

mucool2

New member
ההודעה למעלה מופנית לאוהד אסטון../images/Emo13.gif

אני חושב שהבנתי מה הבעיה שלך

את פשוט לא מבדיל בין מצליח למוצלח. בעולם האידאלי שבו אתה חי, כל מה שמצליח הוא בהכרח מוצלח, וכל מוצלח הוא גם מצליח. זה רחוק מאוד מהמציאות, וכדאי שתפנים (זה ימנע ממך הרבה עוגמת נפש בהמשך הדרך
).
ההודעה למעלה מופנית לאוהד אסטון

fireman

New member
אז מה אם 370 היה מלא....

זה שהציבור מצביע ברגליו...
לא אומר כלום. הציבור גם בחר במושחתים, והציבור גם מעשן, והציבור גם שם זין על העובדה שאסור לעשן בתחנה מרכזית בתל אביב. אז אם הסטטיסטיקה נכונה, זה לא אומר שהיא טובה, הרי גם לפני הרכבת, ממה שהבנתי (ותקנו אותי כי אין לי ניסיון בשיט), קו 370 היה מפוצץ מאוד, והציבור לא עשה כלום בנידון.
אז מה אם 370 היה מלא....
מה אתה רוצה שהנוסעים יעשו בנידון? גם המחירים של הדלק עלו.....מה הציבור עשה בנידון? בלע את הגלולה המרה והמשיך למלא את המיכלים. גם המחירים של הלחם עלו.....מה הציבור עשה בנידון? בלע את הגלולה המרה והמשיך לקנות לחם. מדינת ישראל לוקחת מעל 100% מס על רכישת רכב חדש...מה הציבור עשה בנידון?....כן כן אוהד...בלע את הגלולה המרה והמשיך לקנות מכוניות חדשות. מדינת ישראל מנוהלת ע"י מושחתים....מה הציבור עשה בנידון? המשיך לתת להם את הקולות. ואני יכול למלא לך את כל הפורום במשפטים כאלה....

נו אז זה טוב לפי מה שאתה אומר

אז מה אם 370 היה מלא....
מה אתה רוצה שהנוסעים יעשו בנידון? גם המחירים של הדלק עלו.....מה הציבור עשה בנידון? בלע את הגלולה המרה והמשיך למלא את המיכלים. גם המחירים של הלחם עלו.....מה הציבור עשה בנידון? בלע את הגלולה המרה והמשיך לקנות לחם. מדינת ישראל לוקחת מעל 100% מס על רכישת רכב חדש...מה הציבור עשה בנידון?....כן כן אוהד...בלע את הגלולה המרה והמשיך לקנות מכוניות חדשות. מדינת ישראל מנוהלת ע"י מושחתים....מה הציבור עשה בנידון? המשיך לתת להם את הקולות. ואני יכול למלא לך את כל הפורום במשפטים כאלה....
כי אם השלטון מושחת, וממשיכים להצביע לו, כנראה שהעם מרוצה - זה מעולה, הלא כך

fireman

New member
זה לא נכון מוסרית והגיונית

כי אם השלטון מושחת, וממשיכים להצביע לו, כנראה שהעם מרוצה - זה מעולה, הלא כך
זה לא נכון מוסרית והגיונית
אבל זה עדיין קורה..... עם ישראל ידע ימים יותר קשים וידע לספוג צרות גדולות יותר מאשר שחיטויות בשלטון, אבל עזוב, זה כבר לא קשור לנושא הפורום ואנחנו גולשים לתוך הפוליטיקה מבלי לשים לב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה