מה תעשו בערב הסילבסטר?

zebra25

New member
כן, מרוויחים יותר...

אבל בגלל שזה יום שישי, לא בגלל החג (הרי בישראל זה לא נחשב לחג). בגלל שזה יוצא יום שישי, מרוויחים 150%. אני עובדת בבית קולנוע - לכן צריכה לעבוד ביום שישי.

beatman

Member
להפעיל זיקוקים ?

איזה כיף לך,את יכולה לשגר חופשי. לא כמוני שנאלץ לאלתר כל מיני זיקוקים קטנים.

דנטל

New member
חופשי זה לא, בוא נדייק

הפעלת זיקוקין (חוקית) דורשת פרוצדורה די מתישה. זה מתחיל בהגשת טופס לחבלן המשטרתי של אותו אזור בו תהיה הפעלת הזיקוקין ואחרי חתימה מאשרת שלו - אם הוא מחליט בכלל לחתום - ממשיכים הלאה ומחתימים לאישור את מד"א ומכבי אש ורשות שדות התעופה. עם החתימות האלה חוזרים שוב לחבלן האזורי לחתימה נוספת שגם עליה הוא לפעמים יוותר, הרבה פעמים מטעמי כסת"ח. בכל מקרה, מהלך תקין של הענין גם ידרוש פגישה עם החבלן באזור ההפעלה וקבלת הוראות כתובות ממנו לגבי הבטיחות הנדרשת לטעמו, שזה למשל גידור המקום ו/או מרחק מסוים מכבלי חשמל ו/או זויות מסוימות של סוללות הפגזים. אם אשכרה הצלחנו לעבור את כל המסכת הזו, צריך לתאם לגבי יום ההפעלה נוכחות של מד"א אם הם מחליטים שנחוץ ונוכחות של מכבי אש אם הם מחליטים שנחוץ והודעה לרשות שדות התעופה ולמשטרה. הפעלה של דקות בודדות, תערוך 5 שעות של התכוננות שלא לדבר על כך שאם לגמרי היו שומרים פה על חוקי הבטיחות זה היה אומר שצריך לחכות עד הבוקר ולעשות סריקה שאין נפלים. עכשיו, בתור מי שיש לה רשיון ומודעת לסכנות הגדולות של אבק שריפה, אני מפצירה בפניך להזהר עם זה. לבש בגדים מגנים כמו ג'ינס ודובון גם בקיץ, משקפי הגנה וכפפות עבודה. אני אמורה להגיד לך לא לגעת בזה בכלל, אבל אם אלך על ההגיון שבאמת תשמע לי, עדיף לפחות לספק מידע על ההגנה. מדובר בחומר מסוכן על פי האו"ם ולא סתם קיבל את התואר הזה. אנשים מגיעים למיון בגלל דברים כאלה וחוזרים הביתה בלי אצבעות במקרה הטוב, או שנשארים לשיקום של הפרצוף שלהם לאיזה חצי שנה במקרה הפחות טוב. פשוט תזהר.

beatman

Member
אוי ואבוי ממש מטרד!

חשבתי את יכולה לשגר חופשי. למשל בחו"ל,בליל השנה החדשה אפשר בהרבה מקומות לקנות ולשגר לבד אפילו זיקוקים די גדולים. את הסריקה בבוקר אני עם חבריי עושים כל יום עצמאות
וכך יש תחמושת לחגים. כבר למדתי עם הזמן איך להשתמש ולהיזהר ואני מודע לסכנות. תודה על האזהרה בכל מקרה.

דנטל

New member
בחו"ל לא צריך רשיון בשביל זה

לישראלים יש נטיה לנהוג בפזיזות ולכן במדינה ראו צורך בחובת רשיון ועוד שלל חוקי זהירות, וזה לא שבחו"ל לא קורים אסונות בגלל זה, אבל אצלנו החליטו לעשות ככל הניתן בשביל להוריד את כמות האסונות. הסריקה של הבוקר היא בדיוק בגלל אנשים כמוך שבאים לחפש נפלים (שאגב, אלה הפגזים הכי מסוכנים כי אצל זה שהם נפל כבר אומר שמשהו בהם פגום). אם היו עושים את הסריקה הזו כמו שנדרש על פי החוק, לכם לא היתה תחמושת, אבל כמו ששנינו יודעים - על זה לא ממש מקפידים... ולא רק על זה. העיקר שתהנו בלי פציעות מיותרות

beatman

Member
אני מוצא לרוב סטארים (המילוי של

הפגזים),לפעמים פתילים קטנים,פתילי הפעלה(גדול עטוף קרטון),רק פעם אחת מצאנו פגז קטן שכנראה הפתיל שלו היה ריק באמצע. יש שם כל כך הרבה סטארים שבחיים לא הייתם מצליחים למצוא את כולם
.

דנטל

New member
הדברים האלה מיוצרים ביד

יושבים עשרות אנשים על הרצפה (אני מדברת על סין שהיא ספקית הזיקוקין הכי הגדולה) ודוחסים את החומרים לפגז. לכן יש המון פאקים. צריך דיוק בעבודה הזו ופאשלות זה נפוץ. הבעיה היא שלתת למכונה לעשות את זה לא יקבל את העדינות שעבודה כזו דורשת ולכן ממשיכים לייצר את זה ידנית. למצוא פתילים זו לא הבעיה. הבעיה היא כשמוצאים פגז. זה החלק המסוכן. רע מאוד שנשאר פגז בשטח אחרי הפעלה.

סלבסטר היה אפיפיור שטבח ביהודים

בכל תחילת שנה אזרחית מה שנקרא.. סיבה מספיק טובה לחגוג את תחילת השנה האזרחית ולקרוא לה סלבסטר לא?

y e g e r

New member
במקרה הוא יצא על ערב יום שישי...

אז כמובן יוצאים קצת להתפרק מכל השבוע שעבר עלינו לטובה אז מה איתכם?... תהנו לכם ושנת 2005 טובה מוצלחת ומלאה באהבה ואושר

P a r i s

New member
שטויות לדעתי

אל תשתמשו בתירוץ הזה לדעתי, כי רק בישראל קוראים ל New year`s eve סילבסטר. בכל מקרה, מסיבה בעיר שלי, לצאת עם משיהו , ואז מסיבה במתחם ביג ב"ש....

bad attitude

New member
יש פה אנשים בגילאי חטיבות ביניים?

שמחפשים מסיבה טובה בסילבסטר באזור רחובות אשדוד והסביבה? אז אוקיי יש לכם אפשרות מצויינת בערב הסילבסטר מסיבה במועדון הקקטוס ברחובות הספירה לאחור עם אבי מסיקה עם כל החבר'ה וכל הלהיטים וגם שיר חדש במיוחד לסילבסטר מחיר :60 שקל איי ס קיו לפרטים 165116799 פלאפון 0545480577 חן

Girlie

New member
אנשים תעזרו לי

יש לי יום הולדת בסילבסטר...רעיונות איך לחגוג? אני בי"ב.

אלונה 14

New member
אני חוגגת תשנה החדשה

אני לא חוגגת תסילבסטר אני חוגגת את השנה החדשה!

הצעות לחגוג את הסילבסטר!

נו תביאו רעיונות.. או מקומות של מסיבות שוות בירושלים לכיתות ט' י' יא' יב'

למעלה