מעוררי השראה

הספרים שהכי עושים לי את זה....

אלכימאי, הספרים של חליל גובראן, ואוספים של סיפורי עם, מכל מקום, זה לנשמה ולנפש בכל זמן ןמקום.

ותרשי לי הגבירה לדבר על השראה

אחרת. בשבוע שעבר ספרתי עם עוד כמה מספרים מכובדים על הבמה בפרדס חנה וזאת הפעם הראשונה שחשתי כיצד מקום ואווירה שלו יצרו בי השראה ואילו לא נגמר הערב הייתי מספר עוד ועוד עד כמה חשובה הסביבה בה מספר המספר? האם יש עוד כמוני ביינכם המספרים שדווקא מקום ו"סביבה" עשו להם את זה

נשמע בנאלי ובכל זאת

אני מניח שזה נשמע באנלי - ובכל זאת אומר זאת - התנ"ך. כן - כן התנ"ך. עתיק - ישן - עב קרס - עברית קשה - אך הוא מוערר בי השראה. ואם תתעקשו בה בתמנ"ך במיוחד מעורר בי השראה - אז יש רבים וטובים - אך אני מניח שאיוב יכול להיות אחד המעורכים ביותר.

בינקיס

New member
ספרים מעוררי השראה

מקום ראשון, ולא חשוב- בנאלי, לא בנאלי- "רצות עם זאבים"/ קלאריסה פינקולה אסטס. הספר נמצא אצלי בבית כבר כמה שנים, וניגשתי אליו לאט-לאט-לאט (בגלל הגודל והכובד) והתודות לגבירה- שמיקדה אותי אליו והוא מהווה עבורי כל הזמן "ספר- דרך" אני צמודה אליו ושואבת ממנו אוצרות, מכל הבחינות! ועוד שניים נוספים, בולטים: "קליניקה לבובות"/ מלגוז'טה הולנדר (מפולנית: יעקב בסר) "אגדה פסיכואנאליטית". הגיבורה- ילדה מאושפזת במרפאה שאמורה להפוך אנשים ל"בובות מאושרות". מלא הזיות,חלומות, השפלות כמיהות. מציף, מעורר, מרטיט. ושירה- "אהבה קוריאנית- שירי אהבה בני זמננו" שירים עדינים ,שאני שומעת מתוכם זעקה גדולה. עריכה ותרגום: רות ארזי ומיונג פארק.

מעורר השראה ולאחרונה

האחרון שקראתי - ספרו של הרב לאו "אל תשלח ידך אל הנער" (אם אינני טועה). מדהים איך מי שאיבד את אימו בגיל 5 ועבר 7 מדורי גהינום כמו הילדון הזה שיצא בן פחות מ-8 מהמלחמה הנוראה - יכול להפיץ אופטימיות מדהימה כזאת

בינקיס, גם אני רצה עם

הזאבים לאט לאט, קוראת, מחפשת את הסיפורים... מתעמקת, קוראת שוב... עוד ספרים שתמיד כיף לחזור אליהם :"מאה שנות בדידות" של מארקס, וכמעט כל מה שקראתי של באשביס-זינגר ובעיקר "האחוזה" ו"הנחלה" וגם "חלף עם הרוח" ועוד יותר רחוק - "נשים קטנות"

בינקיס

New member
לקוראת בקקאו: מזאבה לזאבה

כיף לראות כאן עוד מישהי שמחוברת לשם. לספר, לעולם, לעומק. (אגב- פגשתי אתמול אישה שסיפרה שגם היא "רצה לאט עם הזאבים" חוזרת וקוראת, וכבר רכשה אותו עבור בתה, שלדעתה עוד מעט, כשתתבגר, תיגש אליו). וכמובן- הזכרת לי את מארקס הגדול, שבימים אלה אני מנסה "לעלות" על עקבות ספר אחר שלו, שנגע בי: "הסיפור העצוב שלא יאמן על ארנדירה התמה וסבתה האכזרית" -זהו השם המלא. לפני שנים אחי הביא את הספר לבית הוריי, כבר הזמנתי בסטימצקי, מחכה. וכמובן כמובן- נשים קטנות (גדלנו עליו, לא?)

בינקיס

New member
לקוראת בקקאו: מזאבה לזאבה

כיף לראות כאן עוד מישהי שמחוברת לשם. לספר, לעולם, לעומק. (אגב- פגשתי אתמול אישה שסיפרה שגם היא "רצה לאט עם הזאבים" חוזרת וקוראת, וכבר רכשה אותו עבור בתה, שלדעתה עוד מעט, כשתתבגר, תיגש אליו). וכמובן- הזכרת לי את מארקס הגדול, שבימים אלה אני מנסה "לעלות" על עקבות ספר אחר שלו, שנגע בי: "הסיפור העצוב שלא יאמן על ארנדירה התמה וסבתה האכזרית" -זהו השם המלא. לפני שנים אחי הביא את הספר לבית הוריי, כבר הזמנתי בסטימצקי, מחכה. וכמובן כמובן- נשים קטנות (גדלנו עליו, לא?)

אכן... זאבה לזאבה...

ספר גדול! תרתי משמע... אוהבת לשוטט בו... להניח, ולחזור ולשוטט... עוד ספרים שאני אוהבת לחזור אליהם - כמעט כל מה שכתב בשביס-זינגר ובעיקר "האחוזה" ו"הנחלה" ו"שונאים סיפור אהבה" השראה והעשרה לשונית מאלתרמן ושלונסקי (המכונה ע"י אלתרמן = לשונסקי...) וכמעט כל מה שכתב מאיר שלו, האחד, אין שני, כולל ספרי הילדים שלו ובעיקר "אבא עושה בושות"...

אוי ויי,

אני רואה שאני מתחילה לחזור על עצמי... זה לא התרגיל זה הגיל הסקלרוזה מסיידת את המוח זמן לברוח... הולכת לרוץ קצת עם זאבים

בינקיס

New member
"אבא עושה בושות"- אכן, ספר ענק!

רק מלהיזכר בו, עולה חיוך על שפתותיי..

למעלה