המצעד התפוזי השביעי: שירי לאה גולדברג

kapezio

New member
אני מעדיף את הדודאים ../images/Emo189.gif

שאגב, היו הראשונים שביצעו את השיר ב 1956/7 ועדיין "הוא פשוט ועדין וקולו כמו קול של הלב" (הקול של "הדוד הרזה")
חנן

nitsansh

New member
למדני אלוהי

למדני אלוהי ברך והתפלל על סוד, עלה קמל על נוגה פרי בשל על החירות הזאת לראות לחוש לנשום לדעת לייחל להיכשל יש לפחות 2 לחנים וכמה ביצועים.

יש לזה לחן לא מוכר

של המלחין מרקו בחט (אני בספק אם התכונת לזה), ובכל אופן, זה הלחן שאני יותר אוהב

nitsansh

New member
למי שאינו מאמין

לחן וביצוע: יהודית רביץ למי שאינו מאמין קשה לחיות השנה. השדות מבקשים ברכה הים מבקש אמונה ואתה אינך מבקש דבר.

nitsansh

New member
הזמן הכפרי

לחן: מיקי גבריאלוב ביצוע: אריק איינשטיין הזמן הכפרי הדשן הרחום כעטיני הפרה אל הדלי השמש חובקת את רוך היקום לוחשת כולך שלי ובפתח הרפת האם והבת ההולנדיות. בלובן ושחור כמים בשוקת נשכח המבט סילון לחלוחי של אור

nitsansh

New member
ההד - שם טוב לוי

ביצוע מקורי: קצת אחרת הנה בטבור השמיים עומד ההד כענן כבד עקר ללא מטר. עומד ואיננו חוזר אל קולי הבודד, אל קולי האובד, המיותם, המיותר. אשא לשמיים קרים תפילה דלה, אפיל תחנוני אימה מול הדממה: שמיים בקשו רחמים על מילה שגמלה, אל יהי השיר לשממה.

nitsansh

New member
ביום זה

ביום זה פורסים את הלחם ואוספים את הפרי אל הטנא. ביום זה חוזרים הבנים הביתה והבנות ממתינות בפתח. ביום זה הולכים עננים בשמיים לבשר מטר של ברכה לשדמה וגן. לחן: מוני אמריליו ביצוע: יוסי בנאי/רוחמה רז

nitsansh

New member
אולי מחר

לחן: יעל גרמן ביצוע: נורית גלרון אולי מחר אני אהיה יפה מאוד ובשחור אישוניך אהיה לבנה, ותראינה עיניך כי אני יפה מאוד ומצחי טהור כאור הלבנה. http://www.youtube.com/watch?v=N3HvY-KO4_8

למעלה