ככל הנראה בקבוק תבערה על הרכבת הקלה

מצב
הנושא נעול.
גנבו באנשלוס? הצחקת אותי שוב
לא שמעתי על נגנב שמריע ברחוב הראשי לגנב ואומר לו תודה והייל. אבל עזוב, זה נגיעה בעצב חשוף אצלי. מת על אוכל הונגרי...מאז שהשתחררו מהקומוניזם הרמה של המסעדות בהונגריה רק עלתה ותהיה זאת מסעדת פאר בבודפשט או פונדק באגם באלאטון.
האיכות במסעדות קטנות בכפרים
ולאו דווקא בבודפשט. תמציד מומלץ לצאת 50 ק"מ ממנה ולחפש בכפרים הציוריים מסעדות ביתיות. שם תמצא את האיכות ההונגרית המדהימה.

ככל הנראה בקבוק תבערה על הרכבת הקלה
יתכן ונזרק בקבוק תבערה על הרכבת הקלה בירושלים. הנה מידע שהגיע מחבר קרוב הקרוב לצלחת: "בקבוק תבערה ואבנים על הרכבת הקלה: מעדותו של אחד מעובדי התחנות, סיפר כי היו זריקות אבנים ובקבוק תבערה שגרם נזק לקרון. טוען כי הדבר לא פורסם בכדי לא לעורר פאניקה בציבור". אז עכשיו זה כבר פורסם ואסור בשום פנים ואופן להסתיר מהציבור את הענין, במידה והוא נכון. אינני יודע אם הארוע אכן היה אך המקור שסיפק את הידיעה נחשב לאמין ביותר ! נשמח לפרטים נוספים או אימות הידיעה.
נסעתי ברכבת מפסגת זאב אח"כ ולא היה כלום
חוץ מזה 20-30% מהנוסעים שם הם ערבים.

נסעתי ברכבת מפסגת זאב אח"כ ולא היה כלום
חוץ מזה 20-30% מהנוסעים שם הם ערבים.
עושה רושם שלא היה שום ארוע? רבי מהנוסעים ערב
ערבים. תודה על המידע הויזואלי. אני מניח שחלקם יעלה עם הזמן. מאוד נוח להביא שקי אורז, סוכר, בקבוקי שמן וכמה תרנגולות משער שכם לבית-חנינא בנידר-פלור..............

עושה רושם שלא היה שום ארוע? רבי מהנוסעים ערב
ערבים. תודה על המידע הויזואלי. אני מניח שחלקם יעלה עם הזמן. מאוד נוח להביא שקי אורז, סוכר, בקבוקי שמן וכמה תרנגולות משער שכם לבית-חנינא בנידר-פלור..............
הייתה נוסעת שלא הספיקה לדלת בשועפת
ואז היא צרחה ונתנה מכות לדלת עד שכמה לחצו על הכפתור ופתחו לה את הדלת. אף אחד לא הביא שקי מזון, חלק מהנוסעים באו לבילוי וחלק חזרו הבייתה

amit1270

New member
הייתה נוסעת שלא הספיקה לדלת בשועפת
ואז היא צרחה ונתנה מכות לדלת עד שכמה לחצו על הכפתור ופתחו לה את הדלת. אף אחד לא הביא שקי מזון, חלק מהנוסעים באו לבילוי וחלק חזרו הבייתה
אתה לא חייב להתייחס ברצינות לדברים האלה...

אתה לא חייב להתייחס ברצינות לדברים האלה...
הערה שלך לא במקום. הרכבת הקלה תכיל בעיקר שני
סוגי אוכלוסייה: חרדים וערבים. האליטה האשכנזית-חילונית-משכילה כבר עזבה ברובה את העיר וגם אלו שנשארו - רובם נוסעים ויסעו ברכב פרטי. אתה גם לא תראה אותם בשעה שאתה רואה דוסים-ערבים ושווארצס אחרים ברחובות כי הווזווזים עובדים..... ראיתי את האןוכלוסייה שבאה לקניון מלחה, מרכז העיר, קניון תלפיות האחים ישראל, קניון הדר, קניון הפסגה, קניון גילה ועוד......99 אחוז שייכים לקבוצת דוסים-ערבים ושווארצס....אנחנו הפכנו למיעוט בעיר הזו ונדמה לי שאתה נמנה על הקבוצה שלי האיכותית או שמא אני טועה? כנראה שאני טועה...

darkshadow1

New member
סוגי אוכלוסייה: חרדים וערבים. האליטה האשכנזית-חילונית-משכילה כבר עזבה ברובה את העיר וגם אלו שנשארו - רובם נוסעים ויסעו ברכב פרטי. אתה גם לא תראה אותם בשעה שאתה רואה דוסים-ערבים ושווארצס אחרים ברחובות כי הווזווזים עובדים..... ראיתי את האןוכלוסייה שבאה לקניון מלחה, מרכז העיר, קניון תלפיות האחים ישראל, קניון הדר, קניון הפסגה, קניון גילה ועוד......99 אחוז שייכים לקבוצת דוסים-ערבים ושווארצס....אנחנו הפכנו למיעוט בעיר הזו ונדמה לי שאתה נמנה על הקבוצה שלי האיכותית או שמא אני טועה? כנראה שאני טועה...
זה המצב כי החרדים והערבים מתרבים יותר מהר,
בגלל מדיניות מטומטמת של כל הממשלות בעשורים האחרונים (או אפילו מקום המדינה?) שמעודדת משפחות מרובות ילדים דווקא אצל מגזרים עניים. ודווקא יותר הגיוני שהחלק של החרדים והערבים מכלל הנוסעים ירד כשהנסיעה תתחיל לעלות כסף וכבר יהיה פחות משתלם לעשות שם טיולים עם הילדים. ובכל מקרה לא ברור לי מה זה משנה לך כמה חרדים וערבים נוסעים ברכבת הקלה, זה אומר שהם ישתמשו פחות באוטובוסים האהובים עליך לא?

זה המצב כי החרדים והערבים מתרבים יותר מהר,
בגלל מדיניות מטומטמת של כל הממשלות בעשורים האחרונים (או אפילו מקום המדינה?) שמעודדת משפחות מרובות ילדים דווקא אצל מגזרים עניים. ודווקא יותר הגיוני שהחלק של החרדים והערבים מכלל הנוסעים ירד כשהנסיעה תתחיל לעלות כסף וכבר יהיה פחות משתלם לעשות שם טיולים עם הילדים. ובכל מקרה לא ברור לי מה זה משנה לך כמה חרדים וערבים נוסעים ברכבת הקלה, זה אומר שהם ישתמשו פחות באוטובוסים האהובים עליך לא?
לאמיתו של דבר אני מרגיש אותם רק במקומות
ציבוריים כמו קניון מלחה נניח. ישבנו באחד מבתי הקפה והבטנו באופן נואש לחפש אשכנזי אחד חילוני.....מצאנו אולי אחד או שניים בשעה בשעה 17:00 לערך. לא יאומן כיצד כמעט כולם שם: או ערבים או דוסים או שווארצס. להיכן נעלמה האוכלוסייה האיכותית של ירושלים??? וזה כך בדיוק גם במרכז העיר. זה לא היה כך בשנות ה-60 וה-70. למזלי 99 אחוז מנסיעותיי מבוצעות ברכב פרטי כך שאני לא צריך לסבול מהריח שלהם, מהזיעה שלהם, מהשפה שלהם, מהשירים הזולים שלהם ללא שום מסר, ומהמראה שלהם. ברכב אני יכול לעשן, להקשיב למוסיקת AOR אמריקאית איכותית ונפלאה משנת 1978 למשל, לעבוד בפקקים, לחתוך את ירושלים מצפון לדרום ברבע שעה לכל היותר בשעות עומס ועוד. אז מה אטרקטיבי בתחבורה ציבורית בתוך ירושלים? היידיש? הריח? הערבית? הכורדית? הלאק הכתום על הציפורניים? הגופיות הצמודות? הזוהמה על החלונות? השיחות הבטלות? מערכת הכריזה עתירת הטעויות? הסלים של מחנה יהודה והעגלות? הזמן הארוך בהגעה ממקום למקום? אתה מבין עכשיו מדוע קו 68 הוא הקו האיכותי ביותר בירושלים????????

ציבוריים כמו קניון מלחה נניח. ישבנו באחד מבתי הקפה והבטנו באופן נואש לחפש אשכנזי אחד חילוני.....מצאנו אולי אחד או שניים בשעה בשעה 17:00 לערך. לא יאומן כיצד כמעט כולם שם: או ערבים או דוסים או שווארצס. להיכן נעלמה האוכלוסייה האיכותית של ירושלים??? וזה כך בדיוק גם במרכז העיר. זה לא היה כך בשנות ה-60 וה-70. למזלי 99 אחוז מנסיעותיי מבוצעות ברכב פרטי כך שאני לא צריך לסבול מהריח שלהם, מהזיעה שלהם, מהשפה שלהם, מהשירים הזולים שלהם ללא שום מסר, ומהמראה שלהם. ברכב אני יכול לעשן, להקשיב למוסיקת AOR אמריקאית איכותית ונפלאה משנת 1978 למשל, לעבוד בפקקים, לחתוך את ירושלים מצפון לדרום ברבע שעה לכל היותר בשעות עומס ועוד. אז מה אטרקטיבי בתחבורה ציבורית בתוך ירושלים? היידיש? הריח? הערבית? הכורדית? הלאק הכתום על הציפורניים? הגופיות הצמודות? הזוהמה על החלונות? השיחות הבטלות? מערכת הכריזה עתירת הטעויות? הסלים של מחנה יהודה והעגלות? הזמן הארוך בהגעה ממקום למקום? אתה מבין עכשיו מדוע קו 68 הוא הקו האיכותי ביותר בירושלים????????
גופיות צמודות זה דווקא יפה

darkshadow1

New member
עם כל הכבוד לך,
אני אעדיף להידחס בקרון צפוף עם 50 ילדים חרדים מאשר לנסוע איתך ברכב בזמן שאתה מעשן כמו קטר
ואני אעדיף קובה במחנה יהודה על פני ארוחה בבית קפה בתל אביב בכל מצב שהוא. ועכשיו לתשובה רלוונטית- אני בטוח שאתה יודע טוב מאוד שיש מקרים שבהם נסיעה ברכב עדיפה, ויש מקרים שבהם עדיפה תחבורה ציבורית. אם למשל אני צריך להגיע למקום כלשהו שהוא במרחק הליכה מתחנת רכבת ומדובר בנסיעה של מעל 20 דקות ברכב- אני אעדיף לקחת רכבת גם אם זה יאריך לי קצת את הנסיעה, פשוט כי אני מעדיף להימנע ככל האפשר מחיפוש חניה ומהנהג הישראלי הממוצע (בשבוע שעבר כמעט העיף אותי מהכביש נהג האמר שכנראה חושב שברור שכשהוא משתלב בנתיב שלי מימין- אני זה שצריך לתת לו זכות קדימה). אם אתה במקרה צריך לנסוע בתוך ירושלים למקום כלשהו כשעומסי התנועה נסבלים וכשיש לך חניה- ברור שאין סיבה להשתמש בתחבורה ציבורית. אבל אני בטוח שאתה יודע שזה לא המצב בחלק גדול מהמקרים.

itamo

New member
ממתי מזרחים לא יכולים להיות "איכותיים"
תמיד הצחיקו אותי אנשים שקוראים לעצמם "איכותיים". האם אתה מגדיר את עצמך כאדם "איכותי" ?

תמיד הצחיקו אותי אנשים שקוראים לעצמם "איכותיים". האם אתה מגדיר את עצמך כאדם "איכותי" ?
אני מדבר על דברים שהיו בשנות ה-70:
כל מיני חוגים חברתיים אוניברסיטאים בירושלים שהכילו אך ורק קבוצות מסויימות כולל תיכון שקיבל לשורותיו רק ילדים מקבוצה מסויימת. וכן, אם אתה שואל: אני השתייכתי לקבוצה הזו בגאווה רבה. ואני נשוי לבחורה חצי מזרחית בגאווה עוד יותר רבה !

עוד הבהרה לסיכום:
לא מעניין אותי איך אתה מגדיר איכות. לי אין על מה לדבר עם רוב האוכלוסייה בירושלים, אך במקומות כגון עומר, טבעון, כפר שמריהו, הרצליה פיתוח, רישפון וארסוף יש לי לא מעט חברים, מכרים ועוד, שאיתם יש לי המון על מה לדבר. על מה יש לי לדבר עם ערבי ממזרח ירושלים??? או עם חרדי מכל חלק בירושלים??? או עם השווארצס שבאים למרכזי הקניות??? על מה בדיוק??? עצוב שזה כך אך זו בדיוק המציאות. איזה מכנה משותף יש לי עם אוכלוסיות כאלו??? כלום ! אפילו המוסיקה שהם שומעים (כל השלושה) לא מדברת אליי כהוא זה. אז אתה תאלץ אותי לשמוע מוסיקה מזרחית? הצחקת לי את השפיץ... מספיקה לי המוסיקה שאשתי שומעת.... מהי איכות??????? להקות כמו אמברוזייה או פלאייר שאתה בטוח לא מכיר......זה מה ששומעים בכל המקומות שהוזכרו לעיל וגם אצלי בבית. לא את הדרעק שמוכרים כיום לציבור.......

יש כאלו שחושבים שאיכות קשורה לעדה,צבע עור
עם מוצא , ומין.

יש כאלו שחושבים שאיכות קשורה לעדה,צבע עור
עם מוצא , ומין.
אני שברתי את המחסום הזה בכך
שהתחתנתי עם אשה חצי מרוקאית ואין לי שום בעיה עם זה. המסכנה שומרת שבת והיא נאלצת לסבול בשבת ממוסיקה, ממחשב פועל ועוד אבל אין לה ברירה כי על גופתי אני אשמור שבת. מן הסתם גדלתי בבית אנטי דתי ואני לא רק שאני ממשיך את המגמה - אני מקצין אותה עד למקסימום האפשרי... האתאיזם שלי רק מתגבר ומגיע לשיאים חדשים ככל שעוברות השנים......צטער: טקסים פאגניים לא בשבילי שגדל על שינקן, סטייק לבן ועל האש ביום כיפור בצהריים בשדה שמעל לגשר בנות-יעקב. שם אנו הכופרים נפגשים בימי כיפור וכמות המנגלים הבוערים שם עולה בשיעור ניכר משנה לשנה או על אלו המודלקים בימי העצמאות....אנו מתרחקים לרמת הגולן כדי לא להפריע לאחרים אך בהחלט ניתן לומר שביום הכיפורים בצהריים ניכר פקק תנועה על גשר בנות יעקב...אתה מוזמן לנסוע איתי לסיבוב בכיפור ברמת הגולן...לשמור לך מקום? יום כיפור קרוב וצריך לקנות סטייק פילה לבן...

הדמות שלך כפי שהיא מצטיירת פה....
אוי ויי....

amit1270

New member
מעבר לגזענות שבדבריך
יש גם עובדות אחרות. http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4113031,00.html

מעבר לגזענות שבדבריך
יש גם עובדות אחרות. http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4113031,00.html
ידיעה משמחת משהו אך להערכתי אין לעירייה
נתונים מלאים על החינוך החרדי. הרבה דברים מתבצעים בפיראטיות אצל החרדים במיוחד בתחום החינוך. בכל מקרה אתה יכול לקרוא לי גזעני או איך שבא לך: לא אשנה את דעתי. יש לי עם מה להשוות. ירושלים של כיום הרוסה. היא הרבה פחות איכותית מירושלים של 1976. מצטער: מירב האוכלוסייה הטובה והאיכותית עזבה לארצות-הברית או לתל-אביב לה מגיע בצדק רב התואר בירת ישראל האמיתית. רוב הפעילות הכלכלית, רוב ההתרחשויות, רוב האוכלוסייה האיכותית מרוכזים שם ובטח לא בעירנו הגוססת ההולכת ומשנה את פניה ללא היכר ובקצב מואץ ועצוב בעשור האחרון. גם השכונה בה אתה גר מתחילה להתחרד וקיימת כבר מגמה חרדית לזוז לכיוון בית-הכרם כדי לכבוש את המעוז החילוני הזה. לאט לאט הם גולשים לכיוון שלך מבית וגן או באים לך מגבעת-שאול הסמוכה.....ברמת בית-הכרם גרים כבר לא מעט חרדים. היעד הבא שלהם לפי מה ששמעתי כאן: רחוב הבנאי...

מצב
הנושא נעול.
למעלה