אורי מילס מגיע לתפוז

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifאורי מילס מגיע לתפוז ../images/Emo9.gif

מחר, בשעה שמונה וחצי בערב, אורי מילס, סולן להקת כחול, יתארח בפורום ויענה לשאלות. אתם מוזמנים לשרשר שאלות לאורי מילס.

טיפקסית

New member
או מאן אורי אוהבים אותך בפורום טיפק

אורי רק רציתי להגיד לך בשם כל בני ובנות הפורום הרשמי של להקת טיפקס שאנחנו אוהבים אותך [המוווווווווווווווון[ וחושבים שאתה
האמת שהייתה לי שאלה אליך-יש מצב שתגיעו עם כחול להופעה באיזור של נהריה/עכו או/צפת? אגב קוראים לי בשמת ואני מהפורום הרשמי של להקת טיפקס,מדברים עליך הרבה שם. איך הגעת דווקא למוזיקה הקלטית האירית,מהיכן הגיעה ההשראה שלך לעסוק דווקא בתחום המזויקלי הזה? אממממ בבקשה בבקשה בבקשה אנחנו מתחננים תיכנס לפורום הרשמי של טיפקס מאוד נשמח לדבר איתך אז בבקשה [פרצוף פאפי] www.teapacks.com בכל מקרה-הרבה אהבה מכל מעריצי טיפקס בכל הזמנים אוהבים אותך,מללללך

thesheep

New member
לאורי

איך אתה מגדיר את סגנון המוסיקה של כחול? (נ.ב. יש לך איזה סט יד שניה למכור לי?..) :)

הגדרה כזו היא קצת בעייתית, אך...

אנסה: מוסיקה אירית וסקוטית בתיבלון של אלמנטים מעולם הרוק, ג'אז, אלקטרוניקה ועוד.... אני מעדיף (כמו אמנים רבים אחרים) לא להגדיר את היצירה שלנו, וכך נוכל תמיד לנסות דברים חדשים.

כן. אנו אמורים להופיע בחמדת ימים

אך התאריך לא נקבע עדיין. אפשר יהיה להתעדכן באתר של כחול. לגבי הפורום של טיפקס - בסיום המפגש כאן אשמח לקפוץ אליכם ולרחרח קצת.. את הרומן שלי עם המוסיקה הקלטית התחלטי בגיל 15 כששמעתי לראשונה את צלילי חמת החלילים. למרות אהבתי הרבה לפסנתר החלטתי שחמת החלילים תקבל אצלי מקום חמים ורציני.. בעניין ההשראה - אני שמח להאזין להמון סוגי מוסיקה (לא רק אירלנד וסקוטלנד) וברגע שמחליטים שמשהו מעניין אותנו כל העשייה והיצירה והמחקר מגיעים כבר מעצמם. כדאי לך לנסות... מסרי חיבוק ענק לחבריך בפורום ואני מבטיח להכנס!

azaria

New member
האם כחול תהיה בסולם יעקב החורפי?

"סולם יעקב" הוא פסטיבל מוזיקה אירית וכדומה. הראשי נערך בקיץ. אבל יש לו אח קטן ואינטימי באמצע החורף. חבל שבאף אחד משניהם לא רואים כל כך את האנשים שמתעסקים בזה למחייתם. בעיקר חובבים וסתם אוהבי המוזיקה מתקבצים. או לפחות זה הרושם שלי. אשמח לתיקונים אם אני טועה.

תיקון קטן: פסטיבל "סולם יעקב" אינו

פסטיבל של מוסיקה אירית. בהגדרתו הראשונית זהו פסטיבל של מוסיקת קאנטרי ו"בלו-גרס". עד לפני כ-4 שנים הופענו שם בשמחה, אך מטעמים כלכליים החליטו המארגנים להזמין הרכבים אחרים. אני מציע לך לשאול את מארגני הפסטיבל את אותה השאלה...

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifאורי שלום../images/Emo9.gif

שתי שאלות :
איך בכלל התחלת עם כל עניין המוסיקה האירית? הרי התחלת עם סגנונות שונים של מוזיקה, מה משך אותך להתחיל עם הסגנון האירי?
האם מתוכנן עוד דיסק בדרך? במידה וכן, יהיו בו גם שירים מקוריים / חידושים כמו "אני והרוח"?

היי גם לך.

על שאלה 1 עניתי בתשובתי ל-thesheep. תחילת העולם המוסיקלי כללה מוסיקה קלאסית, בארוק (התמחתי בנגינה בעוגב כנסייה...), רוק מתקדם, ג'אז ומוסיקה אלקטרונית. הדיסק הבא נמצא כרגע בשלבי עשייה חגיגיים...וכן - יהיו שם שירים מקוריים ואולי גם חידוש או שניים. אהבת את "את ואני והרוח"?

Witch Hunt

New member
אלוהה אורי מילס ../images/Emo72.gif

דבר ראשון סחטיקה על הגמל הקלטי!!!!! כמו שכבר ידוע, אתם לא הלקה היחידה שעושה מוזיקה אירית. מה מיחד אתכם משאר הלהקות? (ירוק עד, חמש תלתן, קטיפה שחורה, ושכחתי מישהו? אני חושבת שלא)

כן, שכחת כמה הרכבים...../images/Emo13.gif

קשה לענות על שאלה זו. הרבה יותר קל יהיה להאזין לכל אחד מההרכבים ולהחליט לבד...(אשמח לקבל הגדרות כאלה ממך, ומכל אחד אחר...)

שאלה אחת

אני לא כל-כך מבינה במוזיקה אירית ובסגנון בכלל. כל סגנון מוזיקה בא בדרך-כלל לבטא משהו. מה באה לבטא המוזיקה האירית? מה עומד מאחורי כל הכלי נשיפה והאקורדיון?

אני לא כל כך מסכים עם הגישה הזו...

כל סגנון יכול לבטא הרבה מאוד דברים. למען האמת, אין לי מושג מה באה המוסיקה האירית לבטא. בשבילי היא מאוד מגוונת: הרבה שמחה, עצב עמוק אך אופטימי, לפעמים קצת שטותניקית ולעיתים רצינית למדי. אנרגטית ותזזיתית לצד נינוחות ורוגע. הירהורים, חלומות ועולמות קסומים יכולים גם כן ללוות אותה. אך אני חייב להדגיש: שכל מה שנאמר כאן יכול להיות נכון גם לגבי מוסיקה בולגרית, דרום אמריקאית, ג'אז ומוסיקה קלאסית...

TheSegal

New member
ברכות אורי מילס!!!!

יוצא לי לשמוע הרבה מוזיקה אירית (בעיקר בגלל אחותי), ורציתי לדעת למה אתם לא יוצאים עם המוזיקה לרדיו? אני חושבת שהעניין יכול רק לקדם את סגנון המוזיקה האירית בארץ. לדעתי המוזיקה קופצנית ושמחה ויכולה להצליח ולכבוש לבבות.

השמעות ברדיו אינן נקבעות על ידי

האמן עצמו, אלא מסודרות ע"י שדרנים ומנהלי תכניות. וגם אז - הרבה תלוי בתזמון ובטעמו האישי של המחליט. אם זה היה תלוי בי הייתי משמיע איזה שיר שלנו פעם-פעמיים בשעה...(אנחנו מושמעים אגב, לא מעט יחסית ללהקה שהדיסק שלה מורכב ממוסיקה אינסטרומנטלית בלבד - להוציא שיר אחד כמובן-). בנוסף לכך, מטרתנו היא להשמיע את מה שאנחנו אוהבים לעשות עם המוסיקה שלנו, ולאו דווקא להפיץ את סגנון המוסיקה האירית בפרט.

טיפקסית

New member
אגב אורי סחתיין על האתר של כחול

אהבתי את העיצוב שלו לחלוטין. תגיד-רמי יוסיפוב עדיין מנגן אתכם? שמעתי חומרים שלכם כשהוא ניגן אתכם וזה היה מדהייייים מכיר את להקת "עשב בר" הם גם מנגנים מוזיקה אירית מה דעתך עליהם?

תודה שוב!

כן, רמי הגדול אכן מנגן איתנו ביחד עם עוד 2 גיטריסטים נפלאים: מיקי הררי ויואב קציר. עשב בר (להקה טובה!) ניגנו מוסיקה עם אלמנטים איריים. לא חושב שהם הגדירו את עצמם כלהקה אירית.

טיפקסית

New member
בזמנו הייתי בהופעה שלהם והם אמרו

שהם להקה שעושה מוזיקה אירית אבל אני מסכימה הם באמת להקה מצוינת. אם תגיעו לחמדת ימים אתה מוזמן לבקר אותי אני משרתת בפיקוד הצפון שבעיר צפת,נו למעלה בהר צפת שם. שוב תודה לאורי הגדול טוב נראה עכשיו אם תזכור זוכר את השיר "הומור נמוך" שעשיתם עם הקומדי סטור כשעוד היית בטיפקס? שידרו אותו לפני שבועיים,חחח הקטע שלך עם אסף אשתר במיטה פשוט ענק טוב אם אתה לא זוכר אז הנה התמליל" אסף:שמעת על הפרסי שהזמין את חבר שלו לארוחת צהריים אורי:ואללה לא,ספר אסף:גם לא תשמע ותגיד,כמה שוטים של חלב קובי הוריד בקליפ של איזה עולם,ומה זה הז'קט הירוק ומהזעזע שהיה לך שם? שיהיה לכולכם ערב טוב מגבול הצפון המופגז

הזכרת לי נשכחות נעימות!

חבל שלא ידעתי שזה משודר. אין לך הקלטה של זה בטעות...? אגב, נראה לך שאנחנו בחרנו את הלבוש שלבשנו בצילומים?

למעלה