אדוני ראש העיר

dafgol

New member
../images/Emo88.gif אדוני ראש העיר ../images/Emo88.gif

אדוני ראש העיר, אולי תתן לי לשנות, אני אוהב את ת´עיר, רק ליום אחד נחליף בכיסאות
אם היו ממנים אתכם להיות ראש העיר שלנו ליום אחד בלבד, אילו שינויים הייתם מבצעים בעיר??
כללי התחרות : -בתאריך 27/05/07 יפתחו בפורומים המקומיים שרשורי התחרות, גולשים שמעוניינים להשתתף בתחרות, מוזמנים לענות בפורום של הישוב שלהם. -הפעילות תמשך עד 03/06/07 -מבין כל משתתפי התחרות, יבחר זוכה אחד, והוא יזכה בנגן MP3 שימו לב - ניתן לשרשר עד 2 הצעות לכל גולש .
ענקית
דפנה

W a r r i 0 r

New member
רגע....

לפני הכל יש שאלה....האם גודל התקציב נשאר אותו דבר, או שהוא גדל?

dafgol

New member
התקציב אותו תקציב ../images/Emo130.gif

הכל נשאר אותו דבר, רק אתה מתחלף עם ברדה ליום אחד

../images/Emo88.gifלו הייתי ראש העיר ולו לכמה שעות.....

אז כך..::: א. פעילויות לילדים - נושא מאד חשוב במגדל העמק שלא מטופל (שהנוער ישתעמם פחות ויחפש פחות בעיות) ב. מקומות עבודה רלוונטיים שלאנשים יהיה לאן לפנות ולעבוד. בהצלחה גם לי,,, אילנה

dafgol

New member
אילנה פרטי קצת יותר....

איזה פעילויות את מציעה? לאיזה גילאים? איזה גופים ואיזה דרכים את כראש עיר יכולה להקים ולהפעיל כדי לעודד מקומות עבודה לתושבי העיר , בעיר עצמה ?

הפעילויות שאני הייתי מציעה

ראשית, מגיל הגן עד גיל 18 מציעה פעילויות קוגנטיביות הן שכלית/והן מעשית וזאת משום שכשילד מגורה מהבחינה הזו וממצא את עצמו,,,הרבה פשע,,שעמום,,,,וכל מה שגורם לחוסר הקוגנטיבי,,,נמנע!!! פעילויות כמו מרכז /אולם גדול בו יש מתנפחים לילדים,,קולנוע,הצגות לילדים/חוגים עשירים יותר,, בחולון למשל היה את המדיטק - מרכז בו היה הצגות,,סיפריה ענקית /מרכז למחשבים/אינטרנט,,, הרבה לימוד,,עשייה.- שם עוסקים המון בקטע הקוגנטיבי..משקיעים, פעיוליות בחגים יותר,,,הפנינג מידי פעם,,,,, בריכה נוספת עם מתקן שתיים,,לא רע בכלל... בנוגע לעבודה - מקימה עוד מפעל לעבודה בתחום כללי,,,,(לא יודעת עדיין מה חסר כאן ממש) מעודדת למידה של מקצוע - הרבה פעמים אנשים ללא מקצוע פשוט חשים שאין להם יכולת לתרום לחברה,,ממש מוטעה. כן חכם ללכת ללמוד מקצוע, אילנה

S r 35

New member
אני בכלל הייתי שולחת את כבוד ראש העיר לחולון

שיעבור שם השתלמות ויראה איך מרימים עיר, שהייתה לא משהו ... בלשון המעטה (יש לנו קרובים שם, ואני זוכרת איך חולון נראתה בשנות ה-80) ואיך היא נראית היום.
לראש העיר של חולון, יש מה ללמוד ממנו - במיוחד בכל הקשור לעשייה שלו עם ילדים ונוער.

ההצעות שלי

1. אני מציע להעביר את העיר למקום אחר! האזור פה ממש שנוא עליי לדוגא הינו עוברים לצפון הגולן או לגליל העליון-פשוט להעתיק את כל העיר לאחד המקומות האלו 2. רבע או חצי מההוצעות של המשפחה שהעיריה תשלם לדוגמא שמקבלים חשבון חשמל/מים העיריה תשלם חצי/רבע מהחשבון והמשפחה תשלם את השאר ולא רק בחשמל ומים גם בארנונה קניות בצפר וכל הדברים האלה

dafgol

New member
אודילה, למה אתה חושב שהעירייה

צריכה להשתתף ברבע או חצי מהוצאות המיסים והתשלומים? ולגביי ההצעה הראשונה....נסה לחשוב על משהו יותר מציאותי וראלי

כי תחשבי..

את משלמת את כל הדברים שאמרתי ובטח על עוד מלא דברים ואם תחברי אותם ביחד זה יוצא אלפי שקלים בחודש ויש כאלה שאין להם הרבה כסף.. אז העיריה תשלם חצי-ברור שיהיה סכום מוגבל אבל לפחות משהו.. ואין לי עוד משהו להציע..!

dafgol

New member
אבל העירייה לא צריכה לסבסד אותי

אולי להוריד את גודל המיסים העירוניים העיריה כן יכולה לעשות, אבל אם כמה שזה יכול להיות נחמד,עירייה לא אמורה לסבסד את תושבייה. בוודאי שאין קשר לעירייה לכמות החשמל שאני צורכת לדוגמא....ועירייה היא לא לשכת סעד\רווחה וואטאבר.... השאלה היא מה אתה כראש עיר ליום אחד יכול לשפר ולשנות נקודתית את העיר ולרווחת התושבים.

dafgol

New member
שימו ../images/Emo23.gif ../images/Emo26.gif אתם ראש העיר ליום אחד ../images/Emo70.gif

אין לכם תקציב בלתי מוגבל, אין לכם זמן....יש לכם יום אחד בלבד
ביום האחד הזה מה תעשו כדי לשפר ולשנות את העיר ? תחשבו טוב טוב.....

O n y X

New member
קודם כל-נוער

שיהיה לנוער מה לעשות בעיר, מקומות בילוי וכו' מועדונים/פאבים שיהיו פתוחים גם בשישי בערב, אחרת צריך לצאת מחוץ לעיר ואז מתפלאים שכל הצעירים בורחים מפה. רכבת ישראל-אמנם כבר שמעתי דיבורים על זה, אבל אם הייתי ראש העיר הייתי עושה, לא מדברת

dafgol

New member
../images/Emo41.gif תשובה בשם csilmh ../images/Emo41.gif

שעקב בעיה עם המחשב לא יכול לכתוב בעצמו , אלא העביר לי את ההצעות שלו שאעלה לפורום :
בתור ראש העיר הייתי עושה שניי דברים בסיסיים: 1. מביא את העיר לשנות האלפיים (2000) ולא כמו שהיא כיום נשארה מאחור באזור שנות השמונים. אייך: 1. דבר ראשון מביא עוד מפעלי HITECH לאזור התעשייה ומרחיב אותו (נושא שהתחיל שאול עמור ז"ל, ונעצר מאז שהוא איננו). זה יכניס כוח צעיר ורענן לעיר ויצור מקומות עבודה לכל אלא ש....... 1.1 איך להביא מפעלים - ע"י הטבות במיסויי למשל ישנם עוד המון דרכים צריך רק לרצות. 2. יסלחו לי הדתיים אבל העיר הזו "סגורה" מיום שיש בשעה 15:00 ועד יום ראשון בשעה 09:00. יש מקום לאפשר פתיחת עסקים גם בשבת ולהביא קצת תרבות לעיר ( דבר שהיה בעבר ונעצר משום מה ). 3. הטבות לזוגות צעירים - בכדיי ליצור אינטרס של תושבים מבחוץ לעבור לעיר. 4. נושא קצת בעייתי אבל.... מבטל חלק מתקציב הרווחה בעיר - נושא הרווחה מאוד חזק בעיר מה שגורם לאוכלוסיה פחות איכותית להגר לעיר ( כמו שעשה ביבי לתקציב הרווחה במדינת ישראל ). את החיסכון בתקציב הנ"ל יש להעביר לפיתוח אפשרויות חינוך ושיקום לאלו שידם אינה מסגת. 5. יש לי עוד מיליון דרכים איך להביא את העיר לשנות ה 2000 צריך רק הרבה רצון, תעוזה, סבלנות וביצים גדולות. 2. נושא החינוך בעיר לוקה בחסר - כל מי שאני מכיר עם ילדים בגיליים שבין שנתיים ועד 13 מתלונן על נושא החינוך בעיר אם בגנים ואם בבית הספר. רוב החברים שלי וכולל אותי העברנו את ילדינו לגנים מחוץ לעיר ( לא שלא ניסינו בתוך העיר ) אבל בהשוואה בין גן עם 32 ילדים גננת וסייעת שמתחלפת בשעה 12 , לבין גם עם 15 ילדים גננת ושתיי סייעות לכל אורך היום אני בוחר באופציה 2. בבתי הספר בעיה דומה מה שגורם לזוגות צעירים בעלי יכולת לעבור לישובים בסביבה הקרובה ( הרחבות במושבים וקיבוצים ) במקביל לזה יש מקום לפתוח עוד שטחים לבניה פרטית. אז זהו לעת עתה. מקווה שמר ברדה יקרא את הכתוב ואוליי יזמן אותי לפגישת התייעצות. ואם לא אז לפחות אמרתי את מה שיושב לי על הלב כבר משהוא כמו 34 שנים. סליחה 30 אם נוריד את השנים שאני לא כלכך זוכר. סיון

dafgol

New member
סיון יקירי מסכימה עם כל מילה שלך ../images/Emo45.gif

על מה שכתבת, ומקווה שתצליח להיכנס לכתוב ולהשתתף איתנו בדיון הזה ובכלל.
ענקי לכולכם דפנה.

LANIT1

New member
ראש העיר ליום אחד LANIT מספר אחד

הייתי משנה ביום אחד את הדברים הבאים: באופן דחוף ביותר מארגנת מקומות בילוי סרטים , דיסקוטקים, פאבים + כולל הסעות בשישי שבת, המצב שהנוער יושב בתחנות אוטובוס בריכוז גבוה מול כביש , מביא לסכנה לילדים חוסר תעסוקה, ודרדור למצב לא בריא. לדעתי יש לאפשר הקמת מקומות בילוי באופן דחוף ולהמשיך להוקיר ולכבד כל דת ודבר בלי לפגוע אחד בשני.. מגדל העמק כמקום מול מקומות דומים כעפולה רמת ישי נחשבת לאיזור שומם למדי... דבר שני: הייתי דואגת לבטל את החניה בתשלום , אשר גורמת לאנשים לא להגיע לאזור המרכז אלא במקרים ממש דחופים ... דבר שלישי: המרכז הישן גם ככה בקושי שוקק חיים ובשל כך באופן דחוף צריך לשפר את צורתו לעידן שנות ה 2000 ולהקים עוד מקומות מושכיי עליה לרגל כמו "גן רבין" .. מרכז שכייף לחיות בו לטייל ולקנות מה שהוא בכלל לא כיום.

למעלה