אדוני ראש העיר

rotemfiji

New member
דפנה הזמינה, אז באתי ../images/Emo9.gif

אומנם אני לא גרה במגדל העמק, אבל אני נימצאת שם כל יום לעבודה שלי (באחת מחברות ההיי טק) ואחרי 3 שנים כבר יצא לי פחות או יותר להכיר את העיר, אז ככה שיש לי גם כמה הצעות... קודם שאלה קטנה- לכל מי שאמר שהחינוך לוקה ואנשים מתלוננים עליו: משום מה יצא לי רושם שדווקא במגדל העמק בתי הספר זכו בשנים האחרונות לדגש ותקצוב גדול יותר. שמעתי מלא מעט הורים באיזור שחטיבות הביניים והתיכון במגדל העמק ממש מעולים, וגם שהוסיפו מלא תגבורים ותוכניות לעזרה ולחינוך למצויינות..תקנו אותי אם אני טועה- כי זה מה שסיפרו לי... וההצעה שלי כזו: דבר ראשון- בכניסה הראשית של העיר (מכיוון צומת נהלל-תמרת) לשים רמזור !!!! באופן בהול ! כמה זמן אפשר לחכות שייגמרו שם כבר כל התאונות הנוראיות והפקקים ביציאה ממגדל העמק והכל בפיתרון אחד מאוד פשוט- רמזור. 2- איזור התעשייה רמת גבריאל: בתור אחת שעבדה שם וגם החברה שלנו כבר הספיקה לעזוב שם (לנוף העמק), רמת גבריאל ניראת כמו איזור עוני ופשע ולא כמו מקום של היי טק מסודר ויפה כמו שצריך להיות (למשל כמו באיזור התעשייה בפתח תקווה שהוא מדהים!). צריך לחדש תשתיות במקום, גננות, להסדיר עוד מקומות חנייה, לפתוח שירותים שונים לחברות מסביב ועוד רבות... חבל שבמקום איזור יוקרתי (כפי שהוא היה ניראה בהתחלה), היום המצב שלו מאוד מבייש (ממש התפדחו בחברה אצלנו להביא לשם אנשים..). 3- נוער: יצא לי לא מעט להתקל בנוער במגדל העמק ובאמת שיש המון חברה מקסימים, אבל מצד שני.....יש גם המון פרחות וערסים! (ואני מקווה שאני לא פוגעת שבאף אחד עכשיו), חברה שיושבים בלילות מעשנים, שותים, אלימים (אפילו שלצערנו יש כאלו היום בכל הארץ), אבל בהחלט צריך לעשות משהו עם הילדים האלו. להכין להם מסגרות שונות- כמו למשל חוגים ומסגרות מעניינות לשעות אחר הצהריים, כי אחרי הכל הם דור ההמשך של המקום. 4- פיתוח שכונות: בזמן האחרון אני מחפשת בית במגדל העמק ויצא לי לעבור בהמון שכונות שניראות ממש רע...אפשר לעשות מבצע של שיפוץ כולל לשכונה ולהביא למשל בתור פועלים את כל ילדים התיכונים והחטיבות (שייצבעו, יינקו וכו..). חבל שרק השכונות החדשות ונוף העמק עומדות בסטנדרט גבוה ויפה וכל השאר ניראות כמו עזה.. 5- שיפוץ המרכז המסחרי הישן והקניון: המקומות האלו זקוקים דחוף לשדרוג, בכדיי שיהיה מקומות נחמדים לקהילה להסתובב בהם בשעות הפנאי ולא מקום שניראה ממש רע וישן ובוודאי שלא מזמין. 6- ממממ..היה לי משהו חכם ושכחתי
אם יהיה לי בהמשך עוד אוסיף--- מקווה שמישהו קרא
רותם

dafgol

New member
../images/Emo24.gif אני קראתי ../images/Emo45.gif

ומתכננת לפנות לראש העיר ולהזמין אותו לקרוא את השרשור הזה ולהביע דעתו....או לפחות לשמוע את רחשי ליבם של תושבים מהשורה, שמאוד מאוד רוצים שינוי ואפילו מוכנים להרתם למשימה. שמחה שאת איתנו

dafgol

New member
פניתי אליו

אני חושבת שהועלו פה דעות מגוונות וצודקות, ממתינה לתגובתו בימים הקרובים.

סיוי 24

New member
ראש עיר ליום אחד (ע"פ בעלי שנולד וגדל בעיר)

מגדל העמק זוהי עיירה אשר עדיין נמצאת בתהליכי שינוי ועיצוב עצמי אל מול הקולקטיב, מגדל העמק כעיר חייבת לקבל את הצביון שלה ואת היייחוד אחרת לעולם לא תוכל לפרוץ קדימה כעיר ולא תוכל לעצב דמותה אל מול העיירות הגדלות מסביב שכל מושא הצלחתן הוא בעצם בהבלטת הניגודיות שלהן אל מול העיירה מגדל העמק. לדעתי ע"מ שמגדל העמק תתחיל לצעוד קדימה היא חייבת להציב לעצמה מטרות ראויות וברורות לשנה הבאה, מטרות שכל תושב ותושב יוכל לבדוק למדוד ולהבין את תהליך הצמיחה של העיר, אין דבר חשוב יותר מלשתף את התושבים ברזי ההחלטות ובעיקרי הפעילות. מטרה ראשונה שאנו כעיר אשר מהווה מוקד עירוני למירב הישובים מסביבינ חייבים לשים לעצמנו היא הבדיקה העצמית: 1. הייתי מבקש להעביר חוק אשר אומר שבני אותה המשפחה לא יוכלו לעבוד כעובדי עירייה, חוק זה חובה ע"מ שנוכל באמת לבצע שינויים ולקבל החלטות שנוגעות לטובת העיר ולא לטובת המשפחה. 2. הייתי סוגר את הרחוב הראשי ביום שישי בערב לתנועה והופך אותו לטיילת, כמובן שנותן אישורי פתיחה לבתי הקפה ומסעדות, הדבר היה יוצר אווירה של עיר חייה ונושמת (יסלחו לי הדתיים אך זה בהחלט לא בכדי לפגוע באף אחד). 3. הייתי מוציא למכרז קבלנים את הריסת המרכז הישן ובניית מרכז יפה יותר כאשר כל בעלי החנויות יפוצו בחנויות במתחם החדש ושאר החנויות יהיו בבעלות הקבלן. 4. הייתי דורש מחברי העירייה לפתוח מוקדי מידע ובקשות לתושבים במספר שכונות מרכזיות, חשוב מאוד על מנת לקרב את נבחרי הציבור אל קהל הלקוחות שלהם ולא אל הכיסא במשרד ראש העיר. 5. הייתי דורש עוד מספר ימים לסיום השינויים אבל כמובן שלא הייתי מקבל אז בינתיים נראה לי שזה מספיק ליום אחד. אני באמת מאמין שזה לא בשמיים אני באמת מאמין שאפשר גם אחרת, העיר זקוקה לשינוי, העיר זקוקה לאמונה בדרך, פעם אחת כבר הוכחנו שאפשר, פעם כבר הצלחנו היכן שרבים נכשלו עכשיו זה הזמן שלנו לעשות את זה שוב. שלומי.

dafgol

New member
../images/Emo51.gif שלומי וסיווי

מאוד שמחתי לקרוא את דעתכם, מקווה שתשתתפו איתנו פה קצת יותר. כתבתם דברים מאוד מעניינים ונכונים.

dafgol

New member
../images/Emo202.gif בהחלט מסכימה ../images/Emo45.gif

גם קולנוע צריך פה

לולי72

New member
ואני אומרת שזה מתחיל בחינוך לגיל הרך

שלדעתי אין פה מספיק. יובל השנה בגן עיריה ואין חוגים בגן, מה שהיה בשנים קודמות בגלל שלטענת ראש העיר "אין תקציב". עלי המשפט הזה לא מקובל, מה זאת אומרת אין תקציב, תמצא לך תקציב ותיתן חוגים לילדים בהשתתפות מינימלית של ההורים. וזה צריך להמשיך כמו שאילנה אמרה בהקמת מרכז כזה כמו בחולון שיכולים להיות בו גם בתי קולנוע וגם אטרקציות לילדים כמו מתנפחים, ג'ימבורי, הצגות לילדים (בצורה תכופה יותר ולא 5 הצגות בשנה) לפחת פעמיים בחודש, מסובסדות יותר ולא במחיר יקר כמו היום, בתי קפה, מסעדות, מוזיאון ילדים, לארגן כל מיני דברים לנוער, לילדים, זה הכי חשוב וזה הדבר הראשון שהייתי עושה קודם. אח"כ זה צריך להמשיך במתן פתרונות הולמים לאנשים ממגדל העמק שגרים וגדלים כאן וליצור להם מקומות עבודה במקום לקחת אנשים שבאים מהקריות ומחיפה, קודם כל לקחת את הצעירים ממגדל העמק ויש הרבה כאלה שלמדו ומחזיקים בתואר ראשון ושני ולא יכולים להיכנס כאן למקומות עבודה מפני שמקומות אלה מאוישים ע"י אנשים שלא באו ממגדל העמק, ויסלחו לי כמובן כל אלה שאינם ממגדל העמק. בנוסף, כמו שאניטה כתבה (נדמה לי) להקים עוד פארק נוסף כמו גן רבין, במרכז, במקום שעומדת לה הספינה הנטושה שגם ככה מהווה סכנה, להפוך את הפארק הזה לפארק יפה יותר, מושך, מטופח ודומה לפארק רבין שימשוך אליו עוד ילדים ובכלל. זהו בינתיים.

../images/Emo24.gifשוב חשבנו יחד,,,מה שלומך??

הלוואי והיה מרכז כזה כאן,,כמו שציינתי,,הרבה פשע היה נמנע,,,,, היו נהנים מפעילות,,,מקווה שעם הזצן הדברים כאן ישתפרו,,ואגב,,יהיה מצויין אם ישפרו את הפארק כאן,, ליל מנוחה אילנה

shinon28

New member
קולנוע

היה פעם בעיר לא הצליח ונסגר,גם בעפולה נסגר,גם בנצרת עלית נסגר אין באזור שלנו קולנוע

הקולנוע בעיר לא נסגר בגלל שהוא לא הצליח

הדתיים בעיר הכריזו עלינו מלחמה בגלל שהוא עבד בשישי שבת ובגלל זה סגרו אותו

shinon28

New member
אתה טועה

הנה גם בעפולה סגרו ושם הדתיים לא דיברו וגם בנצרת עלית סגרו הסיבה היא שאנשים לא הולכים לקולנוע יש DVD וכבלים ובנוסף מחירי הכרטיסים היו גבוהים בין 33-37 ש"ח אז אל תאשים את "הדתיים" קל מאוד להתפס על הציבור הדתי

ממש לא

הקולנוע בעיר נסגר לפני המון שנים (אני לא בטוח שאז היה DVD) וגם אם היה אז למעט מאוד... אני לא יודע מה היה בעפולה ובנצרת עילית (וזה בכלל לא קשור אלינו) אבל אני בטוח במליון אחוז שבגלל הדתיים סגרו את הקולנוע

S r 35

New member
אודי צודק ../images/Emo70.gif הקולנוע נסגר בגלל לחץ של הדתיים

באמצע שנות ה-90 כשאף אחד לא חלם עוד על DVD ואנשים כן הלכו לקולנוע. זכור לי שהסרט האחרון שראיתי בקולנוע במגדל-העמק היה "רשימת שינדלר" - בהקרנה נכח אפילו ראש העיר דאז, שאול עמור ז"ל. זמן קצר אח"כ הקולנוע נסגר.
וזה היה סוד גלוי בעיר שהסיבה הייתה כניעה של ראש העיר לחוגים הדתיים.

shinon28

New member
אגב ראש העיר

עכשיו חזרתי משיעור תורה ומי היה שם..................................אלי ברדה נשארתי המום כשנכנסתי וראיתי אותו כל הכבוד!!!!

סיוי 24

New member
המרכז הישן- לאן?

ראש העיר הנכבד שלום, כמו בכל עיר מתוקנת ישנם מרכזי קניות הנועדים לבילוי, עריכת קניות והעברת שעות הפנאי בנעימים. כידוע לכולם במגדל העמק ישנם שני מרכזים עיקריים: הישן והחדש. אז נכון שבכל עיר יש את המרכז החדש, המפותח יותר, שכל החנויות חדשות ומזמינות, וכך הוא גם הומה ושוקק חיים, אך אין זו סיבה להביא ל"מותו" בטרם עת של המרכז הישן, להיפך! על מנת ליצור תחרות הוגנת יש לטפח גם את המרכז הישן ולהפכו לישן-חדש, החנויות ישארו אותן חנויות ותיקות וטובות, אך אם תשופר החזות החיצונית של הסביבה והמרכז יהפוך למעין מדרחוב עם שירותים, ברזיות, צימחייה, בתי קפה, המקום ימשוך אליו אנשים לא רק ממגדל העמק. כמו כן, אין שום סיבה לדרוש מאנשים שעושים קניות ומבלים לשלם על החנייה, אין בכך כל הגיון! בשום קניון בארץ לא משלמים חנייה, אם כך מדוע דורשים מאנשים לשלם חנייה שהם בסה"כ מגיעים לעשות סידורים או לערוך קניות? זה רק גורם לאנשים עוד יותר להתרחק מהמרכז הישן, ולהעדיף את המרכז החדש שם החנייה חינם אין כסף. בברכה סיון

למעלה