** OFF - שרשור פוליטיקה וכל מה שבוער בכם 🎤

מצב
הנושא נעול.
יהיו טינופות שיגידו שזה מגיע
סחתיין,
ואני שונאת פמפלטים. קבל סחתיין נוסף.

אתעכב על שני דברים מהותיים לי אישית.

סעיף ראשון אמת לאמיתה וטוב שצויין, אם כי היחס בין אלימות כלפי שוטרים
לאלימות כלפי מפגינים הוא בערך אחד למאה.

ודבר מה נוסף שמעניין אותי לשאול, איך לדעתך אנחנו אמורים להביע את זעמננו, חששנו,
אם לא נשתק צירים מרכזיים, בעת היסטורית?

יש כאן מעין מלחמה גם בין ערכים. מהו הערך העליון: חופש הביטוי, חופש ההפגנה,
או חופש התנועה ויתר הדברים שציינת.
החופש להפגין אינו עדיף על החופש לנוע בכבישים, עם ילדים באוטו, מבוגרים , חולים באמבולנסים, ממהרים לנתב״ג, או לחתונה- הזכות להפגין לא מתירה התנהלות אנרכיסטית פורעת חוק- לכן החוק גם לא מתיר חסימת כבישים!!!

ציבור גדול מאוד כן מעוניין ברפורמה- ואיננו מפגין כך ולא מתלהם כך ובטח לא מפריע לציבור האחר לנהל את חייו.

יונתנסקי

Well-known member
אם כבר נפתח מקום ייעודי להבעת כל הדעות ובגלל שלכל מטבע יש 2 צדדים, קצת איזון גם לצד השני. דעה לא פופולרית בפורום אך מאוד פופולרית בקרב חלקים גדולים בציבור:

1. לא רק אלימות משטרתית - חשוב לציין שיש תיעודים גם מהצד השני, של מפגינים שהולמים ברכב בו נהג נוסע עם ילדים קטנים שבוכים ומפוחדים ולא נותנים לו לעבור, יש מפגין שחבט בשוטר עם קסדה, ועוד ועוד

2. אכן מי שדורס צריך להיעצר ולהיכלא, אבל גם לחסום אזרחים תמימים זו עבירה על החוק ופגיעה בזכות בסיסית של חופש תנועה. תתעלמו מכך שהאזרח נמצא ברכב ודמיינו שאתם צועדים ברחוב וקבוצת אנשים עומדת מולכם ומונעת מכם להמשיך להתקדם. זה סוג של אלימות והייתם מתלוננים במשטרה על כך והחוסמים היו מעוכבים.

3. אלפי אנשים שרצו לחזור הביתה אחרי יום עבודה נתקעו במשך שעות.

4. עובדי נתיבי איילון (היכרות אישית) כולל כאלו שתומכים במהות של המחאה עובדים קשה אחרי כל הפגנה כדי לתקן את נזקי הכבישים ולאפשר מעבר בטוח לרכבים ומדובר בנזקים כספיים גבוהים.

5. הנזק של אכיפה בלתי שוויונית בהתאם לאוכלוסיית המפגינים מסוכן מאוד לעתיד. גם הנזק בקריאות על סרבנות או חרם כלכלי וכו'. אם מטרות יושגו כך, יום יבוא והצד השני ילמד ובפעם הבאה למשל כשיעמוד על הפרק הסכם לפינוי ההתנחלויות, יבואו יחידות חי"ר במקום טייסים ויאיימו לא לשרת, יבואו מתנדבי מד"א וזק"א ויאיימו לשבות מהצלת חיים (שם יש רוב דתי), ועוד ועוד. הנזק של לנרמל דבר כזה בעיני יותר מסוכן מכל תוצאה שתהיה או לא תהיה לחקיקה.

לגבי הויכוח על מי עשה יותר בשביל המדינה ועל זה שגיבורי ישראל מפגינים - מיותר - תמיד קורה לכל צד. יש גם חברי ממשלה שהם גיבורי ישראל ואחים שכולים ועדיין מגדפים גם אותם. יש נופלים מכל הצדדים (כולל בחודש האחרון) - מתוך תחומי ישראל ומהקו הירוק, עם ובלי כיפה.

כל הסעיפים עד כה - מבלי להתייחס בכלל לנושא המחאה אלא עמדה עקרונית. לא משנה אם בעד גיוס, נגד גיוס, בעד רפורמה, נגד רפורמה, מתנחלים, אתיופים, להט"בים. אין בעיה שגם מיליון איש יצאו לרחובות. אבל לרחובות ולא לכביש. ובלי לשבש שגרת חיים של בלתי מעורבים.

לגופו של נושא - בעיני זה יצא מפרופורציות משני הצדדים ומוצג כאיום קיומי לשווא.

1993 - הסכמי אוסלו יביאו שלום
2005 - פינוי גוש קטיף יוביל לשלום
2015 - מתווה הגז הוא אסון
2023 - שינוי הרכב הועדה לבחירת שופטים יביא לדיקטטורה

יש בי אמונה ותקווה שגם הנושא הזה ידעך ויישכח בסוף. זה מאוד פשוט. אם רוב העם לא מעוניין בחוקים האלו, יגיעו בחירות והוא יבחר בממשלה שתבטל אותם. ההפגנה הכי יעילה היא בקלפי. הצד השני הרגיש כמו הצד המפגין כשהוקמה ממשלה עם רע"מ וכשהם הרגישו שבנט גנב להם את הקול אבל לא השביתו את המדינה או איימו לא לשרת אלא חיכו בסבלנות לבחירות.
אתייחס ל - 2 נקודות בדבריך
1 אתה בטוח שיהיו בחירות?
הרי המנוולים יכולים להחליט ש"לא צריך
בחירות, אנחנו טובים מאוד גם כך"

2. בדמוקרטיה יש הפגנות ויש נפגעים.
שביתת מורים, רופאים וכו אין נפגעים?
במקרה הזה הנשטרה םגעה בצלמים
שניסו לתעד את אלימותה

tarimulu

Well-known member
בדיוק שלחתי יחד איתך הודעה נוספת שם יש התייחסות לעניין הבחירות. אני בטוח שיהיו ואם הייתי מאמין לרגע שיש סכנה לביטול הבחירות הייתי מפגין בעצמי

tarimulu

Well-known member
אז כדאי שתחשוב על להפגין...
בממשלת השינוי הקודמת, ליברמן הציג חוק לפיו יידרש רוב של 90 חברי כנסת כדי להפיל ממשלה. זה היה הדבר הכי קרוב לביטול בחירות שהיה כאן מאז קום המדינה. כמו שזה לא קרה בפועל - גם הפעם זה לא יקרה

יונתנסקי

Well-known member
בממשלת השינוי הקודמת, ליברמן הציג חוק לפיו יידרש רוב של 90 חברי כנסת כדי להפיל ממשלה. זה היה הדבר הכי קרוב לביטול בחירות שהיה כאן מאז קום המדינה. כמו שזה לא קרה בפועל - גם הפעם זה לא יקרה
חבל שאתה לא מבחין בסוגי החוקים שהם מחוקקים.
כל החוקים הםרסונאלים - שיא השחיתות
אז אל תשווה

sashalola

Well-known member
אם כבר נפתח מקום ייעודי להבעת כל הדעות ובגלל שלכל מטבע יש 2 צדדים, קצת איזון גם לצד השני. דעה לא פופולרית בפורום אך מאוד פופולרית בקרב חלקים גדולים בציבור:

1. לא רק אלימות משטרתית - חשוב לציין שיש תיעודים גם מהצד השני, של מפגינים שהולמים ברכב בו נהג נוסע עם ילדים קטנים שבוכים ומפוחדים ולא נותנים לו לעבור, יש מפגין שחבט בשוטר עם קסדה, ועוד ועוד

2. אכן מי שדורס צריך להיעצר ולהיכלא, אבל גם לחסום אזרחים תמימים זו עבירה על החוק ופגיעה בזכות בסיסית של חופש תנועה. תתעלמו מכך שהאזרח נמצא ברכב ודמיינו שאתם צועדים ברחוב וקבוצת אנשים עומדת מולכם ומונעת מכם להמשיך להתקדם. זה סוג של אלימות והייתם מתלוננים במשטרה על כך והחוסמים היו מעוכבים.

3. אלפי אנשים שרצו לחזור הביתה אחרי יום עבודה נתקעו במשך שעות.

4. עובדי נתיבי איילון (היכרות אישית) כולל כאלו שתומכים במהות של המחאה עובדים קשה אחרי כל הפגנה כדי לתקן את נזקי הכבישים ולאפשר מעבר בטוח לרכבים ומדובר בנזקים כספיים גבוהים.

5. הנזק של אכיפה בלתי שוויונית בהתאם לאוכלוסיית המפגינים מסוכן מאוד לעתיד. גם הנזק בקריאות על סרבנות או חרם כלכלי וכו'. אם מטרות יושגו כך, יום יבוא והצד השני ילמד ובפעם הבאה למשל כשיעמוד על הפרק הסכם לפינוי ההתנחלויות, יבואו יחידות חי"ר במקום טייסים ויאיימו לא לשרת, יבואו מתנדבי מד"א וזק"א ויאיימו לשבות מהצלת חיים (שם יש רוב דתי), ועוד ועוד. הנזק של לנרמל דבר כזה בעיני יותר מסוכן מכל תוצאה שתהיה או לא תהיה לחקיקה.

לגבי הויכוח על מי עשה יותר בשביל המדינה ועל זה שגיבורי ישראל מפגינים - מיותר - תמיד קורה לכל צד. יש גם חברי ממשלה שהם גיבורי ישראל ואחים שכולים ועדיין מגדפים גם אותם. יש נופלים מכל הצדדים (כולל בחודש האחרון) - מתוך תחומי ישראל ומהקו הירוק, עם ובלי כיפה.

כל הסעיפים עד כה - מבלי להתייחס בכלל לנושא המחאה אלא עמדה עקרונית. לא משנה אם בעד גיוס, נגד גיוס, בעד רפורמה, נגד רפורמה, מתנחלים, אתיופים, להט"בים. אין בעיה שגם מיליון איש יצאו לרחובות. אבל לרחובות ולא לכביש. ובלי לשבש שגרת חיים של בלתי מעורבים.

לגופו של נושא - בעיני זה יצא מפרופורציות משני הצדדים ומוצג כאיום קיומי לשווא.

1993 - הסכמי אוסלו יביאו שלום
2005 - פינוי גוש קטיף יוביל לשלום
2015 - מתווה הגז הוא אסון
2023 - שינוי הרכב הועדה לבחירת שופטים יביא לדיקטטורה

יש בי אמונה ותקווה שגם הנושא הזה ידעך ויישכח בסוף. זה מאוד פשוט. אם רוב העם לא מעוניין בחוקים האלו, יגיעו בחירות והוא יבחר בממשלה שתבטל אותם. ההפגנה הכי יעילה היא בקלפי. הצד השני הרגיש כמו הצד המפגין כשהוקמה ממשלה עם רע"מ וכשהם הרגישו שבנט גנב להם את הקול אבל לא השביתו את המדינה או איימו לא לשרת אלא חיכו בסבלנות לבחירות.
אין "בלתי מעורבים."
גם מי שיושב בבית מעורב. העתיד וגורל ידינו נכתב בימים קשים אלו. לאן פנינו מועדות?
בכל המהומות, האי נוחות, השיבושים המשך הפיגועים הנוראיים,
בשטחים מתנהלים דברים שכאילו לא נוגעים לחיינו בארץ,
כאילו זה לא אנחנו.
מאות פורעים שורפים בתים רכוש ואין אף עצור.
אלפים יוצאים לרחובות למחות ופצועים ועצורים,
צא ולמד

אני שוקוו

Well-known member
בשום פנים לא לפחד ממאום,
אל תתנצלי על עמדותייך לעולם.

ייתכן, ומאוד סביר,
שלא נסכים כלל,
את תשארי נאמנה לעצמך.

זה לא פורום מרץ, או שמאל,
זה פורום האח הגדול,
והכותבים בו מכל הקשת הפוליטית.
💕
ממש ממש קשה לי לקרוא שמישהי מגדירה את עצמה עוכרת ישראל ומתפארת בזה, זה מעציב אותי מאוד!!
כולנו חיים כאן ואין לנו ארץ אחרת פרט לישראל והשגנו אותה בדם ודמעות עם כ"כ הרבה חללים.. במשך כ"כ הרבה שנים וזה כואב!
אני שייכת למשפ' השכול... שניי בניי דודיי נהרגו בפעילויות צבאיות.. שניים!!!
ולכן אני כואבת ודואבת על מה שקורה כאן בבית שלנו בין אחינו!!
גדלתי בבית ימני, מפדלי וזה היה המוטו אצלנו..אני מגיעה ממשפחה דתית ולימים עזבתי את הדת מרצוני וכיבדו את דרכי
שנים הערצתי את ביבי, שנים!
אבל, בשנים האחרונות נפל לי האסימון שזהו, המלך עשה את שלו, והמלך צריך להתחלף
אבל לא פיללתי שנגיע למצב כזה עכור וכואב בבית שלנו
וזה מעציב אותי מאוד

אופה קטנטנה

Well-known member
❤️❤️❤️

שוקו יקרה,
ראשית, תודה גדולה על המענה. על עמדתך השונה והאמיצה כאן בין כל השמאלנים.
שנית, וחשוב מאוד שתביני. איני עוכרת ישראל, איני בוגדת.
כנסי לשרשור לילה, לקראת סופו, ותביני למה
אני משתמשת בסרקזם הזה.
זה סרקזם, גרידא.

אני שוקוו

Well-known member
❤️❤️❤️

שוקו יקרה,
ראשית, תודה גדולה על המענה. על עמדתך השונה והאמיצה כאן בין כל השמאלנים.
שנית, וחשוב מאוד שתביני. איני עוכרת ישראל, איני בוגדת.
כנסי לשרשור לילה, לקראת סופו, ותביני למה
אני משתמשת בסרקזם הזה.
זה סרקזם, גרידא.
טוב נשמה אקרא...
ותודה!! 💟💟

יונתנסקי

Well-known member
ממש ממש קשה לי לקרוא שמישהי מגדירה את עצמה עוכרת ישראל ומתפארת בזה, זה מעציב אותי מאוד!!
כולנו חיים כאן ואין לנו ארץ אחרת פרט לישראל והשגנו אותה בדם ודמעות עם כ"כ הרבה חללים.. במשך כ"כ הרבה שנים וזה כואב!
אני שייכת למשפ' השכול... שניי בניי דודיי נהרגו בפעילויות צבאיות.. שניים!!!
ולכן אני כואבת ודואבת על מה שקורה כאן בבית שלנו בין אחינו!!
גדלתי בבית ימני, מפדלי וזה היה המוטו אצלנו..אני מגיעה ממשפחה דתית ולימים עזבתי את הדת מרצוני וכיבדו את דרכי
שנים הערצתי את ביבי, שנים!
אבל, בשנים האחרונות נפל לי האסימון שזהו, המלך עשה את שלו, והמלך צריך להתחלף
אבל לא פיללתי שנגיע למצב כזה עכור וכואב בבית שלנו
וזה מעציב אותי מאוד
לא יודעת אם את ימין או שמאל
אבל חוש הומור אין לך
ברור שהכינוי עוכרת עשראל הוא
ציטוט מפי האידיוטים שחושבים שמי שאינו ימנון הוא עוכר ישראל

אני שוקוו

Well-known member
נ. ב. לא קשור
לא יודעת אם את ימין או שמאל
אבל חוש הומור אין לך
ברור שהכינוי עוכרת עשראל הוא
ציטוט מפי האידיוטים שחושבים שמי שאינו ימנון הוא עוכר ישראל
יונת...
אני ממש מכבדת אותך, ממש!!
יכולת להתבטא בצורה יותר עדינה ולא להיכנס בי ולומר שאין בי חוש הומור ומה שברור לך לא ברור לי.. מה לעשות שלא כולנו עם מנת משכל גבוהה...
חבל...

פאף פה

Well-known member
נ. ב. לא קשור

יונת...
אני ממש מכבדת אותך, ממש!!
יכולת להתבטא בצורה יותר עדינה ולא להיכנס בי ולומר שאין בי חוש הומור ומה שברור לך לא ברור לי.. מה לעשות שלא כולנו עם מנת משכל גבוהה...
חבל...
הלו
מה לא בסדר עם מנת המשכל שלך????
קחי חיבוק שוקו🤗💕 ולא להתייחס להערות פוגעניות

מצב
הנושא נעול.
למעלה