** OFF - שרשור פוליטיקה וכל מה שבוער בכם 🎤

מצב
הנושא נעול.

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
לאחר התלבטות קשה לאחר שבחנתי מה עדיף...(בעיקר כשהמצב במדינה כזה)
החלטתי לפתוח שרשור פוליטיקה.
תוכלו לכתוב כאן על פוליטיקה ועל כל מה שבוער בכם (משמע לא תוכלו לכתוב על זה בשרשורים הרגילים)
אבל אני מזהירה אל תעזו לחצות את הגבול ולנצל את זה
גם מהשרשור הזה אם יהיה צורך אני אמחק ואחסום.

🖤

אופה קטנטנה

Well-known member
❤️

כפרה, גרציה.
תמחקי כל דבר משרשור הלילה,
אין לי שום בעיה עם זה,
את יודעה.

נרדמתי כמו פגר,
וטלפונים ללא סוף,
ההפגנות ממשיכות מהבוקר.
גבישים חסומים, רופאים בשיבא
מתנגדים ומוחאים מול שרי הימין הקיצוני
על הגעתם למקום.
הפגנות לאורך כל היום מול בתי היושבים
בממשלה, לא לתת להם דקת מנוחה.

וזו תמונת יום האתמול שלי,
פרצופה של מדינה:

קבצים מצורפים

• 6A205F96-0647-4E9A-9CF2-F3579B72DC12.jpeg
    6A205F96-0647-4E9A-9CF2-F3579B72DC12.jpeg
    KB 131.6 · צפיות: 15

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
❤️

כפרה, גרציה.
אין לי שום בעיה עם זה,
את יודעה.

נרדמתי כמו פגר,
וטלפונים ללא סוף,
ההפגנות ממשיכות מהבוקר.
על הגעתם למקום.

פרצופה של מדינה:
לא, לא אמחק כלום!
ההחלטה היא שלי ושלי בלבד.

שמחה שישנת קצת...

גאה כל כך בכל המפגינים.
גאה בך!

יונתנסקי

Well-known member
❤️

כפרה, גרציה.
אין לי שום בעיה עם זה,
את יודעה.

נרדמתי כמו פגר,
וטלפונים ללא סוף,
ההפגנות ממשיכות מהבוקר.
על הגעתם למקום.

פרצופה של מדינה:
יהיו טינופות שיגידו שזה מגיע לו

❤️

כפרה, גרציה.
אין לי שום בעיה עם זה,
את יודעה.

נרדמתי כמו פגר,
וטלפונים ללא סוף,
ההפגנות ממשיכות מהבוקר.
על הגעתם למקום.

פרצופה של מדינה:
ואני חולקת עליכן, חח- שנים מאז כתבתי כאן- אבל תמיד קוראת כשיש פנאי.

חרפה בעיני- הבריונות של המפגינים והיחס הפריבלגי למפגינים מסויימים אלה מצד הרשויות.
לא יתכן שמאות ישבו שעות במכוניות- ילדים בוכים, מבוגרים, צרכים, אמבולנסים, הטסים לחול- כווולם נפגעים בגלל שהמפגינים רוצים לאכוף את דעתם על הציבור.

אין רפורמה
הימין החלש ויתר על הכל
עכשיו זה רק נסיון להפיל ממשלה נבחרת ולרצות את האספירציות החולניות של אהוד ברק - אנרכיסט ופשיסט לכל דבר ועיניין ( ויש לי תארים רבים נוספים עבורו…).

שיפגינו את עצמם לדעת- אבל לא בכבישים!!! פדוט המאיסו עצמם כל הפנסיונרים ו לשעברניקים המפחידים ציבור תמים.

ומי שחוסם כבישים במהלך ההפגנה, הופך את ההפגנה ע״פ חוק לבלתי חוקית ולכן יש לעצרו ולהעמידו לדין ולא לשחרר בלי הגשת כתב אישום -מאחר וזה מתאים לפרקליטות על אכיפתה הבררנית והכה מקוממת!

sashalola

Well-known member

חרפה בעיני- הבריונות של המפגינים והיחס הפריבלגי למפגינים מסויימים אלה מצד הרשויות.
לא יתכן שמאות ישבו שעות במכוניות- ילדים בוכים, מבוגרים, צרכים, אמבולנסים, הטסים לחול- כווולם נפגעים בגלל שהמפגינים רוצים לאכוף את דעתם על הציבור.

אין רפורמה
הימין החלש ויתר על הכל
עכשיו זה רק נסיון להפיל ממשלה נבחרת ולרצות את האספירציות החולניות של אהוד ברק - אנרכיסט ופשיסט לכל דבר ועיניין ( ויש לי תארים רבים נוספים עבורו…).

שיפגינו את עצמם לדעת- אבל לא בכבישים!!! פדוט המאיסו עצמם כל הפנסיונרים ו לשעברניקים המפחידים ציבור תמים.

ומי שחוסם כבישים במהלך ההפגנה, הופך את ההפגנה ע״פ חוק לבלתי חוקית ולכן יש לעצרו ולהעמידו לדין ולא לשחרר בלי הגשת כתב אישום -מאחר וזה מתאים לפרקליטות על אכיפתה הבררנית והכה מקוממת!
הממשלה לא חלשה ולא מוותרים על כלום.
אם ההפגנות היו מנומסות ונוחות לא היו שומעים עלינו.
גם בלי המהפך המשפטי הממשלה ממשיכה להעביר חוקים שהם לרעת כל אזרחי המדינה מלבד קומץ שמרוויח בגדול מבלי שיהיה חייב בתמורה.

הממשלה לא חלשה ולא מוותרים על כלום.
אם ההפגנות היו מנומסות ונוחות לא היו שומעים עלינו.
גם בלי המהפך המשפטי הממשלה ממשיכה להעביר חוקים שהם לרעת כל אזרחי המדינה מלבד קומץ שמרוויח בגדול מבלי שיהיה חייב בתמורה.
שום חוק לא חוקק לרעת אזרח כלשהו- אין חוק אחד כזה. זה ימין חלש ותרן ונחשל. נהפוך הוא. רצון המיעוט נאכף באופן כוחני על ציבור שלם.

יונתנסקי

Well-known member

אין רפורמה
הימין החלש ויתר על הכל

יש כמה אי דיוקים בדבריך
כמו למשל לומר שאין רפורמה כי הימין החלש ויתר.
זכרונך קצר.
רק אתמול, בועדת החוקה רוטמן העביר
את ביטול עילת הסבירות ברוב של 9 נגד 5
אפילו לא צמצום, אלא ביטול
שכחת ?

TalBrit

Well-known member
לאחר התלבטות קשה לאחר שבחנתי מה עדיף...(בעיקר כשהמצב במדינה כזה)
החלטתי לפתוח שרשור פוליטיקה.
תוכלו לכתוב כאן על פוליטיקה ועל כל מה שבוער בכם (משמע לא תוכלו לכתוב על זה בשרשורים הרגילים)
אבל אני מזהירה אל תעזו לחצות את הגבול ולנצל את זה
גם מהשרשור הזה אם יהיה צורך אני אמחק ואחסום.

🖤
מושלמת

sashalola

Well-known member
מרי, תודה על האפשרות הזאת.
כבת לניצולי שואה, שחזתה בהוריה מנשקים את אדמת ארץ ישראל כשהתגשם החלום ועלינו לארץ לבנות ולהיבנות בה כאנשים חופשיים בארצם,
אני בוכה.
אני בוכה על הפילוג, על השנאה שפושה בנו, על מחיקת זהויות דעות, והחלוקה לשתי מחנות. אין אמצע, אין פשרה ונגמרה ההדדיות.
מעולם בכל ימי ההיסטוריה הקצרה של מדינתנו הצעירה והמופלאה, מעולם לא קרה שניצבנו על פי תהום שנפערה בינינו כאסון טבע שפוגע בכולנו.
רוצה לדבר על כאב החוויה האישית שלי בכל זה.
הייתה לי חברה. הייתה. כאחות. בת משפחה. הצלתי את חייה תמיד אמרה לי, הייתי האור, המורה שהראתה לה את הדרך, כך אמרה לי תמיד. ואני רק הנהנתי לה ואמרתי לה שאני אוהבת אותה, זה הכל.
אי שם, בתחילת פרוץ המהפך המשפטי, אביה היקר הלך לעולמו. הייתי שם וליוויתי אותה בשעות בימים והחודשים הקשים לפני. אמרה שלא הייתה שורדת את התקופה הקשה הזאת בלעדי. שהייתי לה משענת ומזור מרפא לנפשה השבורה.
מיד אחרי הלוויה הזדרזתי אל ביתה להכין את המקום לקראת השבעה ובוא המנחמים.
משהלכו אחרוני המנחמים, ישבתי אתה חבוקה ובכינו ביחד. ברקע היו בעלה בנה הבוגר, דודה ובעלי, והתפתחה ברקע שיחה על המצב הפוליטי.
ככה משום מקום, כנשוכת נחש, התחילה לצעקו ולהתלהם, הגנה על בן גביר, ודיברה על ביבי שאין מלבדו, שהשמאלנים הבוגדים... אז ניסיתי להרגיע אותה ואמרתי עזבי, זה לא הזמן, אבל היא המשיכה ואמרה לי, לי ! שכן, היא רגילה לזה שסותמים לה את הפה, שהשמלאנים ששולטים בכל רק להם מותר... התחרפנה! ביבי ביבי ובן גביר המושיע. היא היפית במקור. אהבה שלום ושמחה עד שזה מגיע לערבים. ידעתי. ידעתי שהיא ביביסטית, דיברה לא פעם כאחת כזאת. תמיד צחקתי ואמרתי לה שהשמאלנים האלה שהיא מדברת עליהם בשנאה אני אחת מהם. והיא תמיד אמרה, טוב אבל את אחרת. אמרתי לה שאני מהשמאלניות הקיצוניות יותר, לא סער ולא גנץ וליברמן שהפכו גם לשמאלים בחלוקה. מאותו לילה, שעות אחרי שקברה את אביה, נשבר בי משהו. היא דברה אלי ועלי בשנאה. אני הייתי אחת מההם, הבוגדים שונאי הארץ, כך אמרה לי. שאני לא אוהבת את המדינה. לא אמרתי דבר. חשבתי טוב, היא נסערת. אשתוק. אבל זה הלך מדחי אל דחי. תקיפות ישירות, התלהמה עלי בשיחות, וכבר לא שתקתי. אנחנו לא מדברות כבר שלושה חודשים. כשירו עלינו טילים, בעלה התקשר לשאול אם אנחנו בסדר וזהו.
זה מה שקרה לי. אני הולכת להפגנות משתתפת פעילה במאבק לשמירת הדמוקרטיה, ואני עצובה ושבורה.

אופה קטנטנה

Well-known member
סשה,

גמרת אותי. איזה סיפור קשה ומערער את הערכים הבסיסיים בין בני האדם,
ערך החברות. ועל שום מה, לעזאזל? על הזכות לחשוב אחרת, על הזכות
לאהוב את המדינה ולרצות בטובתה, ולהציע פתרונות שונים מהקיים?
הפגיעה שחשת, סשה, נוגעת ותגע בכל יצור תבוני שפועם בו לב.

מאחלת לה, לאותה חברה, שלא תדע רגע של מכאוב וצער,
שתהיה בה היכולת להתבונן פנימה ולהבין, שלא ביבוש, ולא בן גביר,
יהיו שם עבורה, ברגעי אושר, וברגעי מצוקה, כי אם אחת, חברה
עוכרת ישראל, נדיבה, אוהבת אדם שהרעיפה עליה מעומק הלב.
❤️

sashalola

Well-known member
סשה,

גמרת אותי. איזה סיפור קשה ומערער את הערכים הבסיסיים בין בני האדם,
ערך החברות. ועל שום מה, לעזאזל? על הזכות לחשוב אחרת, על הזכות
לאהוב את המדינה ולרצות בטובתה, ולהציע פתרונות שונים מהקיים?
הפגיעה שחשת, סשה, נוגעת ותגע בכל יצור תבוני שפועם בו לב.

מאחלת לה, לאותה חברה, שלא תדע רגע של מכאוב וצער,
שתהיה בה היכולת להתבונן פנימה ולהבין, שלא ביבוש, ולא בן גביר,
יהיו שם עבורה, ברגעי אושר, וברגעי מצוקה, כי אם אחת, חברה
עוכרת ישראל, נדיבה, אוהבת אדם שהרעיפה עליה מעומק הלב.
❤️
תודה על המילים המנחמות|לב|

בלנקה המקורית

Well-known member
מרי, תודה על האפשרות הזאת.
כבת לניצולי שואה, שחזתה בהוריה מנשקים את אדמת ארץ ישראל כשהתגשם החלום ועלינו לארץ לבנות ולהיבנות בה כאנשים חופשיים בארצם,
אני בוכה.
אני בוכה על הפילוג, על השנאה שפושה בנו, על מחיקת זהויות דעות, והחלוקה לשתי מחנות. אין אמצע, אין פשרה ונגמרה ההדדיות.
מעולם בכל ימי ההיסטוריה הקצרה של מדינתנו הצעירה והמופלאה, מעולם לא קרה שניצבנו על פי תהום שנפערה בינינו כאסון טבע שפוגע בכולנו.
רוצה לדבר על כאב החוויה האישית שלי בכל זה.
הייתה לי חברה. הייתה. כאחות. בת משפחה. הצלתי את חייה תמיד אמרה לי, הייתי האור, המורה שהראתה לה את הדרך, כך אמרה לי תמיד. ואני רק הנהנתי לה ואמרתי לה שאני אוהבת אותה, זה הכל.
אי שם, בתחילת פרוץ המהפך המשפטי, אביה היקר הלך לעולמו. הייתי שם וליוויתי אותה בשעות בימים והחודשים הקשים לפני. אמרה שלא הייתה שורדת את התקופה הקשה הזאת בלעדי. שהייתי לה משענת ומזור מרפא לנפשה השבורה.
מיד אחרי הלוויה הזדרזתי אל ביתה להכין את המקום לקראת השבעה ובוא המנחמים.
משהלכו אחרוני המנחמים, ישבתי אתה חבוקה ובכינו ביחד. ברקע היו בעלה בנה הבוגר, דודה ובעלי, והתפתחה ברקע שיחה על המצב הפוליטי.
ככה משום מקום, כנשוכת נחש, התחילה לצעקו ולהתלהם, הגנה על בן גביר, ודיברה על ביבי שאין מלבדו, שהשמאלנים הבוגדים... אז ניסיתי להרגיע אותה ואמרתי עזבי, זה לא הזמן, אבל היא המשיכה ואמרה לי, לי ! שכן, היא רגילה לזה שסותמים לה את הפה, שהשמלאנים ששולטים בכל רק להם מותר... התחרפנה! ביבי ביבי ובן גביר המושיע. היא היפית במקור. אהבה שלום ושמחה עד שזה מגיע לערבים. ידעתי. ידעתי שהיא ביביסטית, דיברה לא פעם כאחת כזאת. תמיד צחקתי ואמרתי לה שהשמאלנים האלה שהיא מדברת עליהם בשנאה אני אחת מהם. והיא תמיד אמרה, טוב אבל את אחרת. אמרתי לה שאני מהשמאלניות הקיצוניות יותר, לא סער ולא גנץ וליברמן שהפכו גם לשמאלים בחלוקה. מאותו לילה, שעות אחרי שקברה את אביה, נשבר בי משהו. היא דברה אלי ועלי בשנאה. אני הייתי אחת מההם, הבוגדים שונאי הארץ, כך אמרה לי. שאני לא אוהבת את המדינה. לא אמרתי דבר. חשבתי טוב, היא נסערת. אשתוק. אבל זה הלך מדחי אל דחי. תקיפות ישירות, התלהמה עלי בשיחות, וכבר לא שתקתי. אנחנו לא מדברות כבר שלושה חודשים. כשירו עלינו טילים, בעלה התקשר לשאול אם אנחנו בסדר וזהו.
זה מה שקרה לי. אני הולכת להפגנות משתתפת פעילה במאבק לשמירת הדמוקרטיה, ואני עצובה ושבורה.
אני כל כך מבינה את הסיפור שלך,
כי אני כבר לא מדברת עם אח שלי וכל משפחתו, כלומר אשתו וילדיו, כבר כמעט שלוש שנים מאז שקמה כחול לבן. הוא נפגע ממני שאני תומכת באנשים שהם נגד ביבי כשאני יודעת שהוא ואשתו ובניו הם ביביסטים. איך אני מעזה לבגוד בו ובמשפחתו ולכתוב בפייסבוק פוסטים נגד ביבי וממשלתו? את מבינה? האח הגדול שלי לא מדבר איתי יותר כי העזתי לכתוב נגד ביבי ולא התחשבתי בו. כבר שלוש שנים שלא מדברים מלבד בווטסאפ של האחים שזה פעם בכמה חודשים בבחינת שלום שלום וזהו.

sashalola

Well-known member
אני כל כך מבינה את הסיפור שלך,
כי אני כבר לא מדברת עם אח שלי וכל משפחתו, כלומר אשתו וילדיו, כבר כמעט שלוש שנים מאז שקמה כחול לבן. הוא נפגע ממני שאני תומכת באנשים שהם נגד ביבי כשאני יודעת שהוא ואשתו ובניו הם ביביסטים. איך אני מעזה לבגוד בו ובמשפחתו ולכתוב בפייסבוק פוסטים נגד ביבי וממשלתו? את מבינה? האח הגדול שלי לא מדבר איתי יותר כי העזתי לכתוב נגד ביבי ולא התחשבתי בו. כבר שלוש שנים שלא מדברים מלבד בווטסאפ של האחים שזה פעם בכמה חודשים בבחינת שלום שלום וזהו.
עצוב כל כך. ממש הזוי.
למזלי אצלנו במשפחה המצומצמת והמורחבת כולנו בדעות דומות,
יש לנו חברים עם דעות שונות אבל עם רובם מצליחים לנהל שיחת סלון מכבדת.
הבעיה לא עם דעות ימניות, אלא עם ביביסטים שכמעט בלתי אפשרי לנהל אתם דיאלוג בלי לגלוש לשיח מתלהם

מצב
הנושא נעול.
למעלה