** OFF - שרשור פוליטיקה וכל מה שבוער בכם 🎤

מצב
הנושא נעול.

בלנקה המקורית

Well-known member
עצוב כל כך. ממש הזוי.
למזלי אצלנו במשפחה המצומצמת והמורחבת כולנו בדעות דומות,
יש לנו חברים עם דעות שונות אבל עם רובם מצליחים לנהל שיחת סלון מכבדת.
הבעיה לא עם דעות ימניות, אלא עם ביביסטים שכמעט בלתי אפשרי לנהל אתם דיאלוג בלי לגלוש לשיח מתלהם
למזלי, אחי הצעיר בדעותיי שלי ואחותי הגדולה ממילא לא איכפת לה מכלום מאז שהתאלמנה לפני שנה. אבל כן, גם היא פעם הטיחה בפניי שאני מתנשאת בזה שאני מכנה אנשים בשם ביביסטים. כשעוד הייתה בשיאה הטיחה בי - מי את חושבת שאת ? את מכנה אנשים אחרים ביביסטים. מה את יותר טובה מהם? כן. אמרתי. כן. אני יותר טובה. מה הבעיה שלך עם זה? מאוחר יותר היא ירדה ממני כי התעסקה בחיים עצמם. איבדה את בעלה וגם קצת את שפיותה. עצוב.

יונתנסקי

Well-known member
למזלי, אחי הצעיר בדעותיי שלי ואחותי הגדולה ממילא לא איכפת לה מכלום מאז שהתאלמנה לפני שנה. אבל כן, גם היא פעם הטיחה בפניי שאני מתנשאת בזה שאני מכנה אנשים בשם ביביסטים. כשעוד הייתה בשיאה הטיחה בי - מי את חושבת שאת ? את מכנה אנשים אחרים ביביסטים. מה את יותר טובה מהם? כן. אמרתי. כן. אני יותר טובה. מה הבעיה שלך עם זה? מאוחר יותר היא ירדה ממני כי התעסקה בחיים עצמם. איבדה את בעלה וגם קצת את שפיותה. עצוב.
אם הם נעלבים כשקוראים להם ביביסטים,שיחשבו למה קוראים להם כך.

אופס...סליחה,
אמרתי "שיחשבו".
טעות שלי.

עצוב כל כך. ממש הזוי.
למזלי אצלנו במשפחה המצומצמת והמורחבת כולנו בדעות דומות,
יש לנו חברים עם דעות שונות אבל עם רובם מצליחים לנהל שיחת סלון מכבדת.
הבעיה לא עם דעות ימניות, אלא עם ביביסטים שכמעט בלתי אפשרי לנהל אתם דיאלוג בלי לגלוש לשיח מתלהם
הכינוי ״ ביביסט״- הינו פוגעני ומזלזל. כמו לקרוא לציבור גדול ותבוני- ערסים או פרחים או הצחצחים.

גברתי היקרה- אני פרופסור למשפטים ובעלת 4 תארים נוספים ימנית מאוד ולחלוטין לא אוהבת שמשתמשים בכינוי המצמצם הפוגעני והדוחה הזה.

אם כבר - כל המפגינים על חצוצרותיהם הרמקולים והשריפות והחסימות ושאגות הבושה- הממאנות להניח לאדם כלשהו להגיב- בין אם זה בועדות הכנסת ובין אם זה ברחובות-השיח האלים והמתלהם שייך לתומכי המפגינים ולחלוטין לא לציבור הימני.

sashalola

Well-known member
הכינוי ״ ביביסט״- הינו פוגעני ומזלזל. כמו לקרוא לציבור גדול ותבוני- ערסים או פרחים או הצחצחים.

גברתי היקרה- אני פרופסור למשפטים ובעלת 4 תארים נוספים ימנית מאוד ולחלוטין לא אוהבת שמשתמשים בכינוי המצמצם הפוגעני והדוחה הזה.

אם כבר - כל המפגינים על חצוצרותיהם הרמקולים והשריפות והחסימות ושאגות הבושה- הממאנות להניח לאדם כלשהו להגיב- בין אם זה בועדות הכנסת ובין אם זה ברחובות-השיח האלים והמתלהם שייך לתומכי המפגינים ולחלוטין לא לציבור הימני.
גברתי, אני לא פרופסורית, יש לי כמה תארים אקדמאים בלתי נחשבים , וכמה תארים חדשים : בוגדת, אנרכיסטית, עוכרת.
אני לא גאה בתארים באותה מידה שאת לא אוהבת את התואר ביביסט. יעקוב, הירקן השכונתי שלנו, איש מקסים טוב לב, אוהב בריות באשר הם, גאה בתואר, ובין דובדבן ב50שח לעגבניות מגי ב28שח, מנהל איתי תמיד שיחה לבבית בה הוא שוזר בחיוך משפטים שכלולים בהם "..אתם האנרכיסטים... אנחנו הביביסטים" קשה לך עם זה? גם לי. לא נורא.
נ. ב.
שכחתי לשאול, ואם לא היית פרופסור והיית מנקת רחובות זה היה פחות פוגע?

גברתי, אני לא פרופסורית, יש לי כמה תארים אקדמאים בלתי נחשבים , וכמה תארים חדשים : בוגדת, אנרכיסטית, עוכרת.
אני לא גאה בתארים באותה מידה שאת לא אוהבת את התואר ביביסט. יעקוב, הירקן השכונתי שלנו, איש מקסים טוב לב, אוהב בריות באשר הם, גאה בתואר, ובין דובדבן ב50שח לעגבניות מגי ב28שח, מנהל איתי תמיד שיחה לבבית בה הוא שוזר בחיוך משפטים שכלולים בהם "..אתם האנרכיסטים... אנחנו הביביסטים" קשה לך עם זה? גם לי. לא נורא.
נ. ב.
שכחתי לשאול, ואם לא היית פרופסור והיית מנקת רחובות זה היה פחות פוגע?
הכינוי ביביסט איננו מחמאה- ולדעתי את מבינה זאת היטב.
כינויים כמו עוכר ישראל הינו פסול באותה מידה.
עליבותו של כינוי זה איננה פחותה מהאחר.

אבל- יש אזרחים במדינה הזו- כמו יאיר לפיד, החושבים- כדבריו -שהמדובר באנשים ״ אחרים״.

בדמוקרטיה הקול של הירקן הביביסטי שלך שקול לקול של אסתר חיות . ההפגנות הללו על מנהיגיהם- טוענים אחרת. כל פעולה של ממשלה נבחרת נוכחת זו נדונה לתרעומת והתנכלות .

sashalola

Well-known member
הכינוי ביביסט איננו מחמאה- ולדעתי את מבינה זאת היטב.
כינויים כמו עוכר ישראל הינו פסול באותה מידה.
עליבותו של כינוי זה איננה פחותה מהאחר.

אבל- יש אזרחים במדינה הזו- כמו יאיר לפיד, החושבים- כדבריו -שהמדובר באנשים ״ אחרים״.

בדמוקרטיה הקול של הירקן הביביסטי שלך שקול לקול של אסתר חיות . ההפגנות הללו על מנהיגיהם- טוענים אחרת. כל פעולה של ממשלה נבחרת נוכחת זו נדונה לתרעומת והתנכלות .
אה כן, כי הממשלה הקודמת ליקקה דבש.
אכן, כינויים זה לא יפה.

פאף פה

Well-known member
מרי, תודה על האפשרות הזאת.
כבת לניצולי שואה, שחזתה בהוריה מנשקים את אדמת ארץ ישראל כשהתגשם החלום ועלינו לארץ לבנות ולהיבנות בה כאנשים חופשיים בארצם,
אני בוכה.
אני בוכה על הפילוג, על השנאה שפושה בנו, על מחיקת זהויות דעות, והחלוקה לשתי מחנות. אין אמצע, אין פשרה ונגמרה ההדדיות.
מעולם בכל ימי ההיסטוריה הקצרה של מדינתנו הצעירה והמופלאה, מעולם לא קרה שניצבנו על פי תהום שנפערה בינינו כאסון טבע שפוגע בכולנו.
רוצה לדבר על כאב החוויה האישית שלי בכל זה.
הייתה לי חברה. הייתה. כאחות. בת משפחה. הצלתי את חייה תמיד אמרה לי, הייתי האור, המורה שהראתה לה את הדרך, כך אמרה לי תמיד. ואני רק הנהנתי לה ואמרתי לה שאני אוהבת אותה, זה הכל.
אי שם, בתחילת פרוץ המהפך המשפטי, אביה היקר הלך לעולמו. הייתי שם וליוויתי אותה בשעות בימים והחודשים הקשים לפני. אמרה שלא הייתה שורדת את התקופה הקשה הזאת בלעדי. שהייתי לה משענת ומזור מרפא לנפשה השבורה.
מיד אחרי הלוויה הזדרזתי אל ביתה להכין את המקום לקראת השבעה ובוא המנחמים.
משהלכו אחרוני המנחמים, ישבתי אתה חבוקה ובכינו ביחד. ברקע היו בעלה בנה הבוגר, דודה ובעלי, והתפתחה ברקע שיחה על המצב הפוליטי.
ככה משום מקום, כנשוכת נחש, התחילה לצעקו ולהתלהם, הגנה על בן גביר, ודיברה על ביבי שאין מלבדו, שהשמאלנים הבוגדים... אז ניסיתי להרגיע אותה ואמרתי עזבי, זה לא הזמן, אבל היא המשיכה ואמרה לי, לי ! שכן, היא רגילה לזה שסותמים לה את הפה, שהשמלאנים ששולטים בכל רק להם מותר... התחרפנה! ביבי ביבי ובן גביר המושיע. היא היפית במקור. אהבה שלום ושמחה עד שזה מגיע לערבים. ידעתי. ידעתי שהיא ביביסטית, דיברה לא פעם כאחת כזאת. תמיד צחקתי ואמרתי לה שהשמאלנים האלה שהיא מדברת עליהם בשנאה אני אחת מהם. והיא תמיד אמרה, טוב אבל את אחרת. אמרתי לה שאני מהשמאלניות הקיצוניות יותר, לא סער ולא גנץ וליברמן שהפכו גם לשמאלים בחלוקה. מאותו לילה, שעות אחרי שקברה את אביה, נשבר בי משהו. היא דברה אלי ועלי בשנאה. אני הייתי אחת מההם, הבוגדים שונאי הארץ, כך אמרה לי. שאני לא אוהבת את המדינה. לא אמרתי דבר. חשבתי טוב, היא נסערת. אשתוק. אבל זה הלך מדחי אל דחי. תקיפות ישירות, התלהמה עלי בשיחות, וכבר לא שתקתי. אנחנו לא מדברות כבר שלושה חודשים. כשירו עלינו טילים, בעלה התקשר לשאול אם אנחנו בסדר וזהו.
זה מה שקרה לי. אני הולכת להפגנות משתתפת פעילה במאבק לשמירת הדמוקרטיה, ואני עצובה ושבורה.
סשה יקרה
אוהבת אותך
מצרה על כאבך
מזדהה ומעדיפה לקוות שהכל לטובה ומה שלא Ment to be אולי עדיף להניח לו…
העיקר שאת בשלך ושלא יערערו את בטחונך וצדקת דרכך.
💗

Flawlessimperfection

Well-known member
אז הצלחתי לשבת לקפה עם שכן שלי
ואזרתי אומץ ושאלתי אותו מה הוא מרגיש עם המצב במדינה.
הוא ביביסט.
לא הסכמתי לדיון או ויכוח
מעבר לכך שנסכים לא להסכים.
הוא אמר שהוא מפחד.
ממש חש פחד שהוא לא חש עד כה בחייו
(הוא בן 77).
הוא חושש ממלחמת אחים שיריה אחת תתחיל.
והוא היה רוצה שהערבים מסביבנו יתחילו מלחמה כדי שהעם שלנו יתאחד שוב.
שתקתי.
בסוף חזרתי והזכרתי לו שביבי בשלטון כבר כל כך הרבה זמן שאת מי בעצם הוא מאשים במצב הנוכחי? את ההיסטוריה הרחוקה?
הפעם הוא שתק.
אמרתי לו שאני חושבת שהעם שצריך להתאחד
הוא כל תושבי כדור הארץ.
הוא אמר שאני נאיבית.
אמרתי נכון.
ושאני לא רוצה להשתנות.
עברנו לדבר על האקלים
נושא ששנינו מסכימים עליו.
ואז שאלתי למה אנשים שונאים, ממש שונאים,
אנשים אחרים בגלל דעות שונות?
אין לו תשובה.
מעבר לזה שרוב האנשים הם עדר ששותה פייק ניוז.

גמל. דבשת.

אמרתי לו שהקפה הזה הבוקר
היה לי חשוב
וזרע בי אופטימיות.
כי זה שהצלחנו לדבר זה הישג בשבילי.
הוא פחות.
הוא אמר שאנחנו רק שני אנשים
ומה זה כבר משנה.

וזה בדיוק העניין.
מה המצע בו נזרעים זרעי מחשבות.
פחד קיומי
או אופטימיות קוסמית.

ואני באמת רוב הזמן
אופטימית קוסמית.
זמנים קשים לאופטימיות.

אופה קטנטנה

Well-known member
קאשה,
אני באמת ובתמים אוהבת אותך.
פיסת חיים מרובת יופי במציאות מכואסת.
שני אנשים בשיחה כשהאחד שמח על עצם קיומה,
והאחר לא מבין את המשמעות במה זכה.

כולנו זקוקים לאופטמיות, תהא אשר תהא הדיעה הפוליטית,
לא בכולנו יש. לא לכולנו מתאפשר להזיז מעלינו את ענני הפחד,
התסכול, והזעם.

האופטימיות שלך חשובה והכרחית להאיר לכולנו, ולהזכיר
שאולי, רק אולי יש איזשהי תקווה.
היה מי שאמר על כך: פיתוי נאצל לראות בכל פגע הזדמנות.

מוקדש, סארטרה.
❤️

sashalola

Well-known member
אז הצלחתי לשבת לקפה עם שכן שלי
ואזרתי אומץ ושאלתי אותו מה הוא מרגיש עם המצב במדינה.
הוא ביביסט.
לא הסכמתי לדיון או ויכוח
מעבר לכך שנסכים לא להסכים.
הוא אמר שהוא מפחד.
ממש חש פחד שהוא לא חש עד כה בחייו
(הוא בן 77).
הוא חושש ממלחמת אחים שיריה אחת תתחיל.
והוא היה רוצה שהערבים מסביבנו יתחילו מלחמה כדי שהעם שלנו יתאחד שוב.
שתקתי.
בסוף חזרתי והזכרתי לו שביבי בשלטון כבר כל כך הרבה זמן שאת מי בעצם הוא מאשים במצב הנוכחי? את ההיסטוריה הרחוקה?
הפעם הוא שתק.
אמרתי לו שאני חושבת שהעם שצריך להתאחד
הוא כל תושבי כדור הארץ.
הוא אמר שאני נאיבית.
אמרתי נכון.
ושאני לא רוצה להשתנות.
עברנו לדבר על האקלים
נושא ששנינו מסכימים עליו.
ואז שאלתי למה אנשים שונאים, ממש שונאים,
אנשים אחרים בגלל דעות שונות?
אין לו תשובה.
מעבר לזה שרוב האנשים הם עדר ששותה פייק ניוז.

גמל. דבשת.

אמרתי לו שהקפה הזה הבוקר
היה לי חשוב
וזרע בי אופטימיות.
כי זה שהצלחנו לדבר זה הישג בשבילי.
הוא פחות.
הוא אמר שאנחנו רק שני אנשים
ומה זה כבר משנה.

וזה בדיוק העניין.
מה המצע בו נזרעים זרעי מחשבות.
פחד קיומי
או אופטימיות קוסמית.

ואני באמת רוב הזמן
אופטימית קוסמית.
זמנים קשים לאופטימיות.
המילה פחד, ממש מצמרר. כי עד כה מעולם לא חשנו שחילוקי הדעות מאיימים עלינו מבפנים.
במלחמה עם הערבים, מי? מדינות שכנות או פלסטינים? מקווה שנצא מנצחים אבל זה לא יפתור שום דבר.
התקווה והישועה תבוא רק בפתרון מדיני. ושלא יגידו עזה. עזה הייתה מאז היציאה משם למחנה פליטים אחד גדול. סגורה ומבוצרת ותלויה בחסדי הכובשים שעזבו. רק שתי מדינות לשני עמים הפתרון. וכשפלסטין תהיה מדינה עצמאית עם גבולות, אז נוכל להפגיז אותה כמדינת אוייב בלי כל בעיה. כל זמן שאנחנו הכובשים שולטים בחיי האזרחים שם, לא יהיה לנו שקט
חייבים אופטימיות

Flawlessimperfection

Well-known member
המילה פחד, ממש מצמרר. כי עד כה מעולם לא חשנו שחילוקי הדעות מאיימים עלינו מבפנים.
במלחמה עם הערבים, מי? מדינות שכנות או פלסטינים? מקווה שנצא מנצחים אבל זה לא יפתור שום דבר.
התקווה והישועה תבוא רק בפתרון מדיני. ושלא יגידו עזה. עזה הייתה מאז היציאה משם למחנה פליטים אחד גדול. סגורה ומבוצרת ותלויה בחסדי הכובשים שעזבו. רק שתי מדינות לשני עמים הפתרון. וכשפלסטין תהיה מדינה עצמאית עם גבולות, אז נוכל להפגיז אותה כמדינת אוייב בלי כל בעיה. כל זמן שאנחנו הכובשים שולטים בחיי האזרחים שם, לא יהיה לנו שקט
חייבים אופטימיות
בעני התמונה יותר רחבה אפילו מזה
כי העולם כולו בטירוף
אקלים
ליברליות מול שמרנות ולאומנות
והשנים שיבואו יהיו קשות עד מאד.

כולנו תושבי הכדור
כולנו פה ביחד.
עם אנושי אחד
מרובה שבטים.

ואם לא אכפת לנו אחד מהשני
עד רמת מלחמות נצחיות
הרס וחורבן
רמיסת השונה
לא מגיע לנו זכות קיום.
כאנושות.

בין אדם לאדם
בין מדינה למדינה
ובין האנושות לטבע.

אופה קטנטנה

Well-known member
אני אוהבת את הניחוח השמאלני הזה שנודף ממך, התגעגעתי.

אתמול, בעיצומה של סערת רגשות ובכי, למרוש,
אמרתי לה: מאמי, מרבית חיי הייתי שמאל רדיקלי,
בשנים האחרונות התמתנתי, ברגע שהשלטון הנוכחי עלה,
כאפקט המטוטלת שבתי למקומי הטבעי.
סיימתי להתנצל על היותי שמאלנית, או להוריד את ראשי.
שהם יתנצלו, שהם יתביישו.

Flawlessimperfection

Well-known member
אני שמאל ״רדיקלי״ ולא זזתי מילימטר מאז נעורי.
מה שכן אני פחות אקטיביסטית מבעברי.
המוח שלי מחפש פתרונות
ואין לי.
כבר מהמחאה של האוהלים ברוטשילד.

האקטיביות שלי היום
היא לזרוע זרעים של חשיבה אחרת.

כל דבר אחר
בעיני
זה לטחון מים.

Flawlessimperfection

Well-known member
:) כל אחד ומה שהוא מצטיין בו, דודבניה.