** OFF - שרשור פוליטיקה וכל מה שבוער בכם 🎤

מצב
הנושא נעול.
וואווו אני קוראת כאן אותכם והאמת.. מפחדת לכתוב את דעתי הן על התגובות והן עמדתי הפוליטית...
גם אני חושבת שההפגנות עברו קו אדום- בנתב״ג, באילון- פשוט נמאס מההתנהלות הכוחנית הזו, שריפות באיילון, מפגינים מכים עם המקל את הרכבים, וצופרים בקולי קולות ברמקולים שמפחידים את הילדים ומאוד מציקים- לא מאפשרים לציבור גדול מאוד שלא מסכים איתם, שהלך ובחר את בחירתו באופן דמוקרטי רק לפני 8 חודשים- לנהל את חייו. מאיימים, מכים, שורפים, מונעים ציבור גדול של אזרחים לנוע בדרכים- ובעיקר מקוממת האכיפה הבררנית- בהתנתקות אסרו במעצרים מנהליים בני עשרה(!)- כאן אין עצור אחד, לא הוגשה אף לא תביע. אחת- מאחר והפרקליטות תומכת בהפגנות. מכעיס ככ- ובלתי נסבל יותר.

עמי אשד הינו שופר של תומכי ההפגנות ולא התנהל מעולם כראוי. במקום לפנות את הכבישים - סייע לבצע חסימות בלתי חוקיות- פשוט חרפה.

sashalola

Well-known member
גם אני חושבת שההפגנות עברו קו אדום- בנתב״ג, באילון- פשוט נמאס מההתנהלות הכוחנית הזו, שריפות באיילון, מפגינים מכים עם המקל את הרכבים, וצופרים בקולי קולות ברמקולים שמפחידים את הילדים ומאוד מציקים- לא מאפשרים לציבור גדול מאוד שלא מסכים איתם, שהלך ובחר את בחירתו באופן דמוקרטי רק לפני 8 חודשים- לנהל את חייו. מאיימים, מכים, שורפים, מונעים ציבור גדול של אזרחים לנוע בדרכים- ובעיקר מקוממת האכיפה הבררנית- בהתנתקות אסרו במעצרים מנהליים בני עשרה(!)- כאן אין עצור אחד, לא הוגשה אף לא תביע. אחת- מאחר והפרקליטות תומכת בהפגנות. מכעיס ככ- ובלתי נסבל יותר.

עמי אשד הינו שופר של תומכי ההפגנות ולא התנהל מעולם כראוי. במקום לפנות את הכבישים - סייע לבצע חסימות בלתי חוקיות- פשוט חרפה.
פעם, אני זוכרת, איילון היה מוצף כל חורף, היה סגור שעות,
אז מצאתי דרכים חלופיות.
בשישי שבת אין רכבות, אין אוטובוסים
אז אני נוסעת בטרמפים

יונתנסקי

Well-known member

אני לא רואה קו אדום בחסימת איילון או נתב"ג.
קו אדום הוא בעיני אחיזה בנשק
ולדעתי גם לזה יגיעו.
המאבק על הדמוקרטיה הוא באמת
לחיים ולמוות.

אני לא רואה קו אדום בחסימת איילון או נתב"ג.
קו אדום הוא בעיני אחיזה בנשק
ולדעתי גם לזה יגיעו.
המאבק על הדמוקרטיה הוא באמת
לחיים ולמוות.
אבל יש כאן דמוקרטיה. המפגינים הם אחה המחבלים בהתנהלות הדמוקרטית הטבעית של ישראל.

המושחת מורשע- אולמרט דוגל באלימות. אהוד ברק מסית לאלימות. חולדאי קורא לאלימות. הרמטכ״ל הכושל של לבנון קורא לאלימות. רוב מנהיגי המפגינים קוראים לאלימות - אין מנהיג אחד בימין המסית או מתלהם כמו מנהיגי השמאל.

מנהיגי המחאה מייחלים לאלימות.
והמפגינים המוסתים אכן מתנהלים באופן אלים - כגון חסימת כבישים , שריפות, מכות עם מקלות הדגלים, תקיפת עיתונאים מהצד השני ( גם עיתונאית הרה), ביצור בתים פרטיים של מנהיגי ימין, כליאה של אשת ראש ממשלה במספרה- ועוד ועוד.

יונתנסקי

Well-known member
אבל יש כאן דמוקרטיה. המפגינים הם אחה המחבלים בהתנהלות הדמוקרטית הטבעית של ישראל.

המושחת מורשע- אולמרט דוגל באלימות. אהוד ברק מסית לאלימות. חולדאי קורא לאלימות. הרמטכ״ל הכושל של לבנון קורא לאלימות. רוב מנהיגי המפגינים קוראים לאלימות - אין מנהיג אחד בימין המסית או מתלהם כמו מנהיגי השמאל.

מנהיגי המחאה מייחלים לאלימות.
והמפגינים המוסתים אכן מתנהלים באופן אלים - כגון חסימת כבישים , שריפות, מכות עם מקלות הדגלים, תקיפת עיתונאים מהצד השני ( גם עיתונאית הרה), ביצור בתים פרטיים של מנהיגי ימין, כליאה של אשת ראש ממשלה במספרה- ועוד ועוד.
די לסלף
הם בפרוש מדברים על הפגנות לא חוקיות
אך בלתי אלימות
כן בלתי אלימות
זאת השיטה שלכם.
פייק
םייק
פייק

ועם שקרים לא בונים מדינה

מה זה לא חוקי?
הביאו דוגמאות
לחסום כבישים
לא להתנדב
לא לשלם מס

ועדיין לא אלימות

ועל הפרטים הקטנים של תקיפת עיתונאים
בלה בלה בלה אני בכלל לא מדברת
מי היו הראשונים שתקפו את כתבי ערוץ 13
ופגעו בטחול של הכתב ?
לא צריך להזכיר
אז בלי סימטריה, גזירה שווה, ובעיקר בלי
סילופים

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
חשוב לי לציין,
יש פה מקום לכל הדעות! לכולן!
בלי לפחד לכתוב אותן...

רק,
תשמרו על כבוד הדדי כי אחרת השרשור הזה ינעל ולא תהיה יותר אופציה לכתוב על פוליטיקה בכלל.

פאף פה

Well-known member
יש מפגינים שנוקטים באלימות וזה מפריע לי מאוד. לדעתי גם לא צריך להבעיר מדורות ולשרוף מחסומים, אבל בכללי ברור שאני בעד המחאה ומשוכנעת בנחיצותה, מתרגשת מהאומץ, היוזמה, היצירתיות ומכוח קפלן שעושה מלאכת קודש.

גועל נפש מה שקורה בממשלה.
מתעבת את סמוכטריץ, רוטמן, דיסטל, גוטליב, רגב, פין דרוס, You name it.
צרי מוחין וגללי עיזים המנסים בכל כוחם להרוס לנו את היופי והחופש לבחור.
על ביבי לא בא לי לדבר. קצתי.
אם אף פעם לא הצבעתי מרצ כנראה שאני לא שמאלנית, למרות הליברליות והנטייה לשמאל.
אז מה רציתי להגיד?
יצא לי פוסט סתמי שאין בו כלום.
טוב,
דמגוגית מעולם לא הייתי.
משאירה את זה לבגין עליו השלום.

יונתנסקי

Well-known member
יש מפגינים שנוקטים באלימות וזה מפריע לי מאוד. לדעתי גם לא צריך להבעיר מדורות ולשרוף מחסומים, אבל בכללי ברור שאני בעד המחאה ומשוכנעת בנחיצותה, מתרגשת מהאומץ, היוזמה, היצירתיות ומכוח קפלן שעושה מלאכת קודש.

גועל נפש מה שקורה בממשלה.
מתעבת את סמוכטריץ, רוטמן, דיסטל, גוטליב, רגב, פין דרוס, You name it.
צרי מוחין וגללי עיזים המנסים בכל כוחם להרוס לנו את היופי והחופש לבחור.
על ביבי לא בא לי לדבר. קצתי.
אם אף פעם לא הצבעתי מרצ כנראה שאני לא שמאלנית, למרות הליברליות והנטייה לשמאל.
אז מה רציתי להגיד?
יצא לי פוסט סתמי שאין בו כלום.
טוב,
דמגוגית מעולם לא הייתי.
משאירה את זה לבגין עליו השלום.
את רוצה קצת היסטוריה ?
הכל יחסי
בגין, בגין, בגין...

את יודעת מי היה הראשון שזרע את זרעי
השסע ?

בגין הצדיק שלך,
הוא זה שדיבר על בריכות השחייה של הקיבוצניקים,
תוך התעלמות מהעבודה הקשה, קדחת,
יתושים, ושינה באוהלים שקועים בבוץ

עד שהגיעו לשלב בריכות השחיה.

kbs1

Well-known member
מילה וחצי על פולטיקה
לא מבין גדול אבל..

הכל בנוי על היררכיות
כרגע שניי כוחות נלחמים
אחד בשני

וכמו בכל מבנה היררכי
זה לא באמת נוגע
לאלה שבתחתית

ירוקה מהכרמל

Well-known member
אני שמאלנית מבית, אפילו יותר שמאלה מכולם. מידי פעם אקטיבית. תלוי במצב
אם יש משהו שאני לא יכולה לסבול זה את התגובות האוטומטיות של נבחרי הממשלה וגם חלק מבוחריה שאומרים שהיו בחירות, נבחרנו ו"השמאל" (זילות מושג השמאל. כל מי שלא תומך בדרכם ישר שמאלני עוכר ישראל. יופי מאוד בוגר) לא מוכנים לקבל את זה שהם בשלטון ולכן הם וה"אנרכיסטים" מתנגדים ורוצים להפיל את השלטון. אז לא! חלאס עם גניבת הדעת. שנים היו ממשלות ימין שלא אני בחרתי, מעולם לא היתה התנגדות ויצאו להפגנות. כנראה שלחצי עם גם אכפת ממדינת ישראל שהוקמה בנס, והם מודאגים ממה שעלול לקרות בגלל כמה אנשים חסרי אחראיות שיש להם כוח בשלטון. ולא רק ביבי. לכן, כבר שבעה חודשים יוצאים להפגנות ומנסים להחזיר את השפיות והנורמליות עד כמה שניתן למדינה שלנו. חייבים ללמוד ולזהות מההיסטוריה או ממדינות אחרות שקרה להם שהפכו לדיקטטוריות. אם לא נעצור את זה, כנראה שנלך לאבדון ולא רק ביננו...

הלוואי שלא תהיה מלחמת אחים. אני אוהדת מכבי חיפה, האוהדים שלנו מגוונים מכל קצוות הקשת, ימנים שמאלנים, ערבים, עולים חדשים, דתיים, מזרחים, אשכנזים וכו'...כולנו מאוחדים באהדה לקבוצה. ככה צריך להיות במדינה, לדעת לקבל את האחר ולחיות ביחד. זה לא קל אבל הלוואי וזה יקרה בקרוב....

נערך לאחרונה ב:

tarimulu

Well-known member
עמדה לגיטימית שאפשר בהחלט לכבד ולהזדהות. גם בצד השני יש דברים כאלה ובשני המקרים זה לא לעניין. כמו בשיר שמביע ביקורת על כך "שכל שמאלני הוא בוגד, כל ערבי מחבל מתאבד, כל חרדי הוא שודד וכל המתנחלים רצחו את רבין. כל תל אביב טבעונית, כל נתיבות מסורתית עממית, כל הדתיים פרימיטיביים עם ציצית ועל הדרך מחקו את דארווין".

מה שכן, הפגנות בוודאי היו והרבה. אפילו מחאת 2011 התחילה חברתית והפכה פוליטית, היו גם ב2015, וכמובן מחאת בלפור/הדגלים השחורים שהחלה הרבה לפני הרפורמה וקדמה לממשלה הנוכחית

ירוקה מהכרמל

Well-known member
עמדה לגיטימית שאפשר בהחלט לכבד ולהזדהות. גם בצד השני יש דברים כאלה ובשני המקרים זה לא לעניין. כמו בשיר שמביע ביקורת על כך "שכל שמאלני הוא בוגד, כל ערבי מחבל מתאבד, כל חרדי הוא שודד וכל המתנחלים רצחו את רבין. כל תל אביב טבעונית, כל נתיבות מסורתית עממית, כל הדתיים פרימיטיביים עם ציצית ועל הדרך מחקו את דארווין".

מה שכן, הפגנות בוודאי היו והרבה. אפילו מחאת 2011 התחילה חברתית והפכה פוליטית, היו גם ב2015, וכמובן מחאת בלפור/הדגלים השחורים שהחלה הרבה לפני הרפורמה וקדמה לממשלה הנוכחית
הפגנות לאורך זמן כמו שיש עכשיו ובעוצמה כזאת לא זכור לי. לגבי המחאה של 2011, לגמרי מוצדקת ולא קשורה לשמאל או ימין , כמו סיבת המחאה הזאת אגב

יונתנסקי

Well-known member

עם כל הכבוד לך
אי אפשר לאחוז בחבל בשני קצותיו.
מרגיש לי שהפורום הזה מתחיל חהיות פילוסופי
ולא פוליטי.
רואים משפט, מושכים ממנו בפינצטה
מילה אחת, ועליו מפמפמים תיזה שלמה .
מתיש.

אני שמאלנית מבית, אפילו יותר שמאלה מכולם. מידי פעם אקטיבית. תלוי במצב
אם יש משהו שאני לא יכולה לסבול זה את התגובות האוטומטיות של נבחרי הממשלה וגם חלק מבוחריה שאומרים שהיו בחירות, נבחרנו ו"השמאל" (זילות מושג השמאל. כל מי שלא תומך בדרכם ישר שמאלני עוכר ישראל. יופי מאוד בוגר) לא מוכנים לקבל את זה שהם בשלטון ולכן הם וה"אנרכיסטים" מתנגדים ורוצים להפיל את השלטון. אז לא! חלאס עם גניבת הדעת. שנים היו ממשלות ימין שלא אני בחרתי, מעולם לא היתה התנגדות ויצאו להפגנות. כנראה שלחצי עם גם אכפת ממדינת ישראל שהוקמה בנס, והם מודאגים ממה שעלול לקרות בגלל כמה אנשים חסרי אחראיות שיש להם כוח בשלטון. ולא רק ביבי. לכן, כבר שבעה חודשים יוצאים להפגנות ומנסים להחזיר את השפיות והנורמליות עד כמה שניתן למדינה שלנו. חייבים ללמוד ולזהות מההיסטוריה או ממדינות אחרות שקרה להם שהפכו לדיקטטוריות. אם לא נעצור את זה, כנראה שנלך לאבדון ולא רק ביננו...

הלוואי שלא תהיה מלחמת אחים. אני אוהדת מכבי חיפה, האוהדים שלנו מגוונים מכל קצוות הקשת, ימנים שמאלנים, ערבים, עולים חדשים, דתיים, מזרחים, אשכנזים וכו'...כולנו מאוחדים באהדה לקבוצה. ככה צריך להיות במדינה, לדעת לקבל את האחר ולחיות ביחד. זה לא קל אבל הלוואי וזה יקרה בקרוב....
הדאגה ממה שעלול להיות- הינה דאגה המפומפמת שוב ושוב, וללא כל הצדקה ע״י מתנגדי הממשלה הזו. ככה דאגו בדיוק אנשי מפא״י והמערך כאשר הליכוד עלה לשלטון- והפלא ופלא כלום לא קרה. נהפוך הוא, ישראל רק התעצמה והתחזקה.

לעיניין דאגתו של השמאל לעם הזה- הימין דואג לא פחות אף יותר( לדעתי) לגורלה של ארץ זו ומדינה זו. יש מאות מדינות נוצריות ומוסלמיות- יש רק ארץ אחת יהודית ואנו כולנו מהותנו הינה יהודית ( לא דתית)- שונאים את כולנו או אוהבים כי אנו יהודים ( לא כי אנו דמוקרטים בכאילו).

זה לא שפוי ש11 שופטים שציבור לא בחר יגבשו ויממשו מדיניות משלהם
זה לא שפוי שיועמשית פוליטית - שהציבור לא בחר, תחבל בעשייה של ממשלה נבחרת - מטעמי שולחיה.
זה לא נורמלי שאנשים יבהלו ממה שאולי יקרה- וכלום לא קורה(!)
ואין לי עניין להטריח בדוגמאות נוספות

דיקטטורה זה להחליט שהדעות שלי לא נראות לך ולכן לא תתני לי לצאת מהבית ולא תתני לי להספיק להגיע בזמן לנתב״ג או לחתונה
דיקטטורה זה להחליט שאם דעתי איננה כשלך , אז ברור שדעתך נכונה או טובה או ראויה יותר

בדמוקרטיה גברתי- הרוב כן קובע. והרוב הזה לא פגע בלהטבים ולא בשמאלנים ולא בשופטים ולא באיש!!!

הרוב הינו דווקא הצד ההגיוני הרגוע והשקול יותר בהתנהלות הנוכחית.

sashalola

Well-known member
הדאגה ממה שעלול להיות- הינה דאגה המפומפמת שוב ושוב, וללא כל הצדקה ע״י מתנגדי הממשלה הזו. ככה דאגו בדיוק אנשי מפא״י והמערך כאשר הליכוד עלה לשלטון- והפלא ופלא כלום לא קרה. נהפוך הוא, ישראל רק התעצמה והתחזקה.

לעיניין דאגתו של השמאל לעם הזה- הימין דואג לא פחות אף יותר( לדעתי) לגורלה של ארץ זו ומדינה זו. יש מאות מדינות נוצריות ומוסלמיות- יש רק ארץ אחת יהודית ואנו כולנו מהותנו הינה יהודית ( לא דתית)- שונאים את כולנו או אוהבים כי אנו יהודים ( לא כי אנו דמוקרטים בכאילו).

זה לא שפוי ש11 שופטים שציבור לא בחר יגבשו ויממשו מדיניות משלהם
זה לא שפוי שיועמשית פוליטית - שהציבור לא בחר, תחבל בעשייה של ממשלה נבחרת - מטעמי שולחיה.
זה לא נורמלי שאנשים יבהלו ממה שאולי יקרה- וכלום לא קורה(!)
ואין לי עניין להטריח בדוגמאות נוספות

דיקטטורה זה להחליט שהדעות שלי לא נראות לך ולכן לא תתני לי לצאת מהבית ולא תתני לי להספיק להגיע בזמן לנתב״ג או לחתונה
דיקטטורה זה להחליט שאם דעתי איננה כשלך , אז ברור שדעתך נכונה או טובה או ראויה יותר

בדמוקרטיה גברתי- הרוב כן קובע. והרוב הזה לא פגע בלהטבים ולא בשמאלנים ולא בשופטים ולא באיש!!!

הרוב הינו דווקא הצד ההגיוני הרגוע והשקול יותר בהתנהלות הנוכחית.
תרשי לי להטריח אותך בכמה עניינים לא שפויים שמתרחשים מאז שהממשלה הזאת בשלטון
לא שפוי שאזרחים משרתים ומשלמי מיסים מממנים אזרחים שלא עובדים ולא משרתים.
זה לא שפוי שמקצים תקציבים למגזר לא פרודוקטיבי ומצמצמים את רווחתם של אלו התורמים.
זה לא שפוי שחברות מונופוליסטיות שולטות בשוק קפיטליסטי לכאורה
זה לא שפוי שפושעים מורשעים יהיו חברי כנסת
זה לא שפוי שיש לנו ראש ממשלה שצריך להתייצב שלוש פעמים בשבוע בבית המשפט והוא זה, או דורשי טובתו ימנו את שופטיו.
בשביל זה אנחנו צריכים שופטים שלא פוליטיקאים יבחרו
קוראים להם מגינים
לא מושלמים אבל הסתדרנו איתם לא רע עד עכשיו.
כן, אני פוחדת.
כשמאות פורעים שורפים בתים ורכוש ואין אף עצור והשר לבטחון פנים קורא להם לפשוט על הגבעות אני נחרדת

זה לא שפוי שמקצים תקציבים למגזר לא פרודוקטיבי ומצמצמים את רווחתם של אלו התורמים.
זה לא שפוי שיש לנו ראש ממשלה שצריך להתייצב שלוש פעמים בשבוע בבית המשפט והוא זה, או דורשי טובתו ימנו את שופטיו.
קוראים להם מגינים
כן, אני פוחדת.
כשמאות פורעים שורפים בתים ורכוש ואין אף עצור והשר לבטחון פנים קורא להם לפשוט על הגבעות אני נחרדת
לא ולא ולא.
יהודים נרצחו בחווארה. . ואין שם משטרה שתשמור עליהם . אל תשווי יהודים שנרצחו למחסן ששרפו צעירים מרוב תסכול.

מונופוליסטים נהנים מאחר ומזה 20 שנה בהמשפ והפרקליטות לא מטפלים בחבריהם- כ-20 משפחות עשירות עמוק עמוק בדיפסטייט מממנות בין השאר את ההפגנות ונהנות מפריבילגיות עצומות ששום ממשלת ימין לא מצליחה לקעקע בשל הכח העצום שלהן על מערכת המשפט.

רוב הצבא מורכב ממסורתיים מדתיים מימניים ורובם ביחידות הכי משפיעות.
מיעוט קטן- מיעוט עני חרדי לא משרת
( ולדעתי כן צריך לפחות שירות לאומי)- אצלם דתם אמנותם. והם עניים/ אין שעורי נהיגה אין אוטו לכל ילד בטח לא חדר לכל ילד אין מותגים אין נסיעות לחול אין אפילו מספיק אוכל- ועדיין יעדיפו ללמוד תורה- מי אמר שאמונתך נכונה יותר מאמונתם/???
והם מקבלים את החלק הכי קטן והכי מזערי בתקציב. מיליארדים הולכים לכל מיעוטיה - לא לחרדים. מאז ומעולם שבט לוי היה אמון על עינייני הדת של האומה , בכל ארץ יש תקציב לכנסיות למנזרים למסגדים וכו- רק אצלנו השינאה מחרפת הכל- מי אמר שנכון יותר לממן את תרבות הבימה ולא את תרבות הכוללים-?
למה תרבות זו נכונה יותר מזו?
ואת מי שונאים- את הכי עניים והכי צנועים- וכמה שיאיימו עליהם- לא יעזור כי אין להם יכולת להיות אחרת- זו אמונתם.

ומי אמר שרוב העם לא רוצה לתמוך בהם-? 70% מהאזרחים היהודים כן רוצים לתמוך במעט שהם מקבלים.

ולא- לא שפוי לא לחקור את ליברמן בעיניין קמיסה
לא שפוי לא לפתוח בחקירה נגד חימי
לא הגיוני לא לחקור את ההשתקה של פרשת האונס וסער
לא הגיוני להאמין שביבי מואשם בתקשורת אוהדת (!)- מוואלה- לא פחות
לא הגיוני שלא חוקרים את פרשת פגסוס
לא הגיוני שמשתיקים את עינייני גנץ והמשטרה והמיליונים שנעלמו- ואין חוקר

אכיפה בררנית
מאוד מאוד מבהיל

tarimulu

Well-known member
קוראים להם מגינים
כן, אני פוחדת.
כל מה שאמרת פה לא התחיל "מאז שהממשלה הזאת בשלטון" אלא עשרות שנים לפני כן. העניין עם החרדים לא התחיל היום. הרוב אכן לא מתגייסים וזו סוגיה שעוסקים בה מאז קום המדינה ודווקא ביחס לעבר היא השתפרה (יש הרבה שמתגייסים, או תורמים מחוץ לצה"ל, כמו במד"א, זק"א, איחוד הצלה וכו')

לגבי מורשעים חברי כנסת, זה מה שהחוק מאפשר והמחוקק בחר שלא לשנות עד היום. הייתה עד לפני שנה ממשלה שהייתה יכולה לשנות את הדברים האלה. אלו שחברי כנסת זה בגלל שריצו עונשם וכבר אינם מוגדרים עבריינים. אותו דבר לגבי ראש ממשלה. אם וכאשר יהיה פסק דין חלוט שמרשיע אותו, לא יוכל לכהן יותר. כל עוד זה לא קרה שמורה לו זכות החפות כמו ששמורה לי ולך. השופטים כבר אמרו ששוחד ירק מהפרק. הסעיפים בהם הואשם אינם קיימים בשאר העולם. והתקדים של כל אחד יתפטר עם הגשת כתב אישום יביא למצב שאנשים בודדים יוכלו להפיל פה ממשלה כל שני וחמישי (למשל אם היה יועמש ימני וגנץ היה מנצח בבחירות היה מגיש נגדו כתב אישום על המימד החמישי והופס, עליו להתפטר). אם וכאשר המשפט יסתיים בכלום, יסתבר בדיעבד שבוזבזו מאות מיליוני שקלים והעם עבר 5 מערכות בחירות סתם. אם יורשע - שילך הביתה. לגבי "יבחר את השופטים שינהלו משפטו" כבר הובהר נחתם והוכרז שלא יקרה עם או בלי רפורמה. יטפלו בזה רק שופטים מכהנים ולא מישהו שייבחר כתוצאה מפעולות של הממשלה המכהנת.

לגבי הפורעים - בוודאי שיש עצורים, כולל במעצר מנהלי ששמור למחבלים והיועמש"ית אסרה להפעיל אותו על ראשי ארגוני פשע כדי להילחם באלימות שהתגברה השנה בעולם הערבי. יש כאלה שנחרדים גם כשאלפי אנשים חוסמים ושורפים כבישים ואין אף עצור.

מצב
הנושא נעול.
למעלה