** OFF - שרשור פוליטיקה ⚠️

מצב
הנושא נעול.

אני שוקוו

Well-known member
טרם הספיקותי אז עכשיו זה הזמן לומר שגנצוש איכזב אותי. בענק!
מה, לא הספיקה לו הפעם הקודמת?
ובכל זאת אצביע לו למרות שלדעתי לא יוכל להנהיג בצורה טובה ולו רק כי את יאיר ״יהיר״ לפיד אני לא סובלללללתתתת
יאיר היהיר בול!!!!

Goneril 4444

Well-known member
במקביל, הצעדה ממשיכה ליעדה, בירושלים.

ככל שאוכל, אעדכן על מיקומי הפגנות נוספות
במהלך היום.

העברת החקיקה המטונפת הזו,
היא פתחה של מלחמת אחים,
מצד השלטון.
לצערי בשל מגבלה רפואית (מחלימה מפרוצדורה קטנה) אני כבר כמה שבועות לא במחאה
גאה בכל אחד ואחת מעוררי השראה כבוד גדול
שמרו על עצמכם

יונתנסקי

Well-known member
במקביל, הצעדה ממשיכה ליעדה, בירושלים.

ככל שאוכל, אעדכן על מיקומי הפגנות נוספות
במהלך היום.

העברת החקיקה המטונפת הזו,
היא פתחה של מלחמת אחים,
מצד השלטון.
מאיפה הביטוי "מלחמת אחים"?
אחים חורגים אולי
זאת תהיה מלחמת אזרחים
=======================
וזאת תרומתי הצנועה למאבק

קבצים מצורפים

• לחים.jpg
    לחים.jpg
    KB 204.7 · צפיות: 1

tarimulu

Well-known member
אל תיבהלו! התקיימנו מ-14 במאי 1948 עד 10 בנובמבר 1980, יותר מ-32 שנה, בלי עילת סבירות ובלי דיקטטורה.

נתקיים גם ב-2023 עם עילת סבירות מצומצמת ובלי דיקטטורה. מתוך התחשבות במיעוט שלא בחר בממשלה, הוחלט רק לצמצם ולא לבטל כליל.

3 אנשים שלא נבחרו ע"י הציבור הביאו את עילת הסבירות ב-1980, 64 נבחרים שמינו 2.5 מיליון איש מתקנים אותה.

sashalola

Well-known member
אל תיבהלו! התקיימנו מ-14 במאי 1948 עד 10 בנובמבר 1980, יותר מ-32 שנה, בלי עילת סבירות ובלי דיקטטורה.

נתקיים גם ב-2023 עם עילת סבירות מצומצמת ובלי דיקטטורה. מתוך התחשבות במיעוט שלא בחר בממשלה, הוחלט רק לצמצם ולא לבטל כליל.

3 אנשים שלא נבחרו ע"י הציבור הביאו את עילת הסבירות ב-1980, 64 נבחרים שמינו 2.5 מיליון איש מתקנים אותה.
לצערי, מתוך ה2.5 מיליון, רובם לא יודעים/איכפת להם במה מדובר.
חברתי לשעבר, למשל, חושבת שכל המהפך המשפטי קשור לכך שיתחילו לתת עונשים יותר חמורים לאנסים.
זה שמקדמים חוק שיאפשר לפושע מורשע שישב בכלא לחזור לכיסא בממשלה, זה לא איכפת לה,
כי גם במפא"י היו פושעים... מי? היו... אז תורינו...
כשליש מהימין על מלא מלא יודע רק מה שכתוב בתורה ומה שהרב אומר לו לחשוב ולעשות.
ומתחת ומעבר לחוק הזה
מעבירים חוקים מתחת לאף כך שאשתו של סמוטריץ לא תצטרך לשכב במיטה ליד ערביה

tarimulu

Well-known member
חברתי לשעבר, למשל, חושבת שכל המהפך המשפטי קשור לכך שיתחילו לתת עונשים יותר חמורים לאנסים.
זה שמקדמים חוק שיאפשר לפושע מורשע שישב בכלא לחזור לכיסא בממשלה, זה לא איכפת לה,
כי גם במפא"י היו פושעים... מי? היו... אז תורינו...
חברה שלך לא בדיוק טועה, לו הרפורמה היתה עוברת כלשונה, בטווח ארוך זה יכול היה להשפיע על החמרת חקיקה לאנסים ופושעים בכללי, לפחות בכל הקשור להחלטות שבהם דרג נבחר פעל להחמיר ובית המשפט בלם זאת.

לגבי כיסא בממשלה, זה עניין של השקפה - האם הציבור שנתן לדרעי מנדט הוא זה שיחליט שזה סביר שדרעי יכהן כשר, או שמיעוט לא נבחר יחליט שזה לא סביר. אין הגדרה בחוק למה נחשב סביר. עדיין יוכלו לפסול דברים על בסיס עילות שאינן קשורות בסבירות. דרעי הורחק מהפוליטיקה אחרי עונש המאסר ובהתאם לחוק ואחרי ששילם חובו לחברה עבר מספיק זמן כדי שיתאפשר לו לחזור. כל זה מכוח החוקים הדמוקרטיים שנקבעו הרבה לפני ביבי.. כמובן שאם דרעי היה מקבל עונש מאסר טרי, לא יכול היה לכהן היום בגלל חוק יסוד, בלי קשר לסבירות

sashalola

Well-known member
חברה שלך לא בדיוק טועה, לו הרפורמה היתה עוברת כלשונה, בטווח ארוך זה יכול היה להשפיע על החמרת חקיקה לאנסים ופושעים בכללי, לפחות בכל הקשור להחלטות שבהם דרג נבחר פעל להחמיר ובית המשפט בלם זאת.

לגבי כיסא בממשלה, זה עניין של השקפה - האם הציבור שנתן לדרעי מנדט הוא זה שיחליט שזה סביר שדרעי יכהן כשר, או שמיעוט לא נבחר יחליט שזה לא סביר. אין הגדרה בחוק למה נחשב סביר. עדיין יוכלו לפסול דברים על בסיס עילות שאינן קשורות בסבירות. דרעי הורחק מהפוליטיקה אחרי עונש המאסר ובהתאם לחוק ואחרי ששילם חובו לחברה עבר מספיק זמן כדי שיתאפשר לו לחזור. כל זה מכוח החוקים הדמוקרטיים שנקבעו הרבה לפני ביבי.. כמובן שאם דרעי היה מקבל עונש מאסר טרי, לא יכול היה לכהן היום בגלל חוק יסוד, בלי קשר לסבירות
לא לא לא ולאא.
אין לבלבל בין המהפכה המשפטית
לבין הרפורמה המתבקשת והרצויה כמו: להוסיף כוח אדם, לחייב זמן מינימום לטיפול בתיק וכאלה...

פגעסוס

Well-known member

ספציפית לגבי דרעי, הוא נפסל על סמך שתי עילות: הראשונה עילת הסבירות, שלדעתי במקרה הזה היא מאוד תקפה, כי אכן האדם הסביר לא ימנה עבריין מורשע שלוש פעמים במעילה בכספי ציבור לתפקיד שנותן לו מפתח לקופה ענקית של כספי ציבור. שים לב שזה לא מינוי ציבורי, אלא מינוי של ראש הממשלה - בית המשפט לא פסל את מינויו לחבר כנסת ולא את התמודדותו לכנסת, המפלגה שלו השתתפה בהסכמים הקואליציונים והיא מיוצגת בממשלה ובועדות הכנסת באופן נרחב (יש מפלגות אחרות, עם יותר מנדטים, שלא מיוצגות בממשלה כלל). אבל ניחא, גם אם אתה לא מסכים שזה מה שיחשוב האדם הסביר, הוא נפסל גם על פי עילת ההשתק השיפוטי.

השתק שיפוטי אומר בפשטות שאם התחייבת בפני בית משפט, במסגרת פסק דין, אתה לא יכול להפר את ההתחייבות שלך ובטח שלא לטעון ההפך בפני ערכאה אחרת. אם גם עילה זו אתה חושב שצריך לפסול ולאפשר לכל אזרח להפר כל התחייבות שלו בפני בית המשפט, אפשר כבר לבטל לחלוטין את בתי המשפט ולחיות באנרכיה.

---

עוד קצת בנוגע לסבירות, עילת הסבירות היא כלי משפטי ותיק, שנוצר מתוך המחשבה שהמחוקק לא יכול לחשוב על כל תרחיש אפשרי ולכתוב אותו בחוק, ומטרתו בעיקר ביקורת על רשויות השלטון האחרות. המחשבה היא שיש הלך רוח מסוים עליו יסכים האדם הסביר שאינו תואם לחוק, גם אם לא נכתב כך מפורשות.
לגבי השימוש המוגזם בעילה זו אני מסכים, בית המשפט השתמש בה בכמות "לא סבירה" כדי לבקר החלטות מנהליות, במקום לקדש כלים שיפוטיים אחרים. מדוע יש שימוש מוגזם שכזה בעילת הסבירות? אני מאמין שזה בגלל חולשתה של הכנסת.

לכאורה בדמוקרטיה שלנו יש 3 רשויות נפרדות שאמורות לבקר אחת את השניה ולשמור אחת על השניה משימוש לרעה בכוח שמופקד בידיהן. הרשות הנבחרת היא הכנסת והיא אמורה להיות המבקרה הראשית של הרשות המבצעת (הממשלה) אבל עקב שימוש, בהעדר מילים טובות יותר, בלתי סביר במשמעת קואליציונית ומאחר וכל החוקים עובדים דרך ועדת השרים לחקיקה, כ-90% מהחוקים שמקודמים בישראל מקורם בהצעות חוק ממשלתיות כך שהגוף שאמור לייצג את כלל העם, מייצג בפועל באופן עקבי אך ורק את הקואליציה. זו נראית לך כמו הפרדת רשויות תקינה? את הואקום הזה של ביקורת הדדית של הממשלה והכנסת (שלא קיימת כאמור), בית המשפט (הרשות המחוקקת) מוצא את עצמו נאלץ למלא.

אז אנחנו מסכימים שצריך לצמצם את השימוש בעילת הסבירות אבל אם יחד עם זה לא יוצע פתרון לחיזוק כוחה של הכנסת, אנחנו נישאר עם רשות מבצעת ללא שום ביקורת אפקטיבית שמחזיקה במרוכז בכל הכח באופן שלא מייצג באופן שוויוני את כל חלקי העם אלא רק את הקואליציה, שכפי שראינו בשנים האחרונות נתונה לסחטנות אגרסיבית דווקא של מפלגות קטנות מאוד.

יונתנסקי

Well-known member

איך זורם השקר ממקלדתך !!!
אתה כותב "עילת סבירות מצומצמת"?

כתוב בפירוש "בלי ריכוך"

לא איכפת לי ביביסטים
לא איכפת לי קומוניסטים.
שקרניסטים איכפת לי !!!

קבצים מצורפים

• בלי  ריכוך.png
    בלי ריכוך.png
    1.5 MB · צפיות: 1

tarimulu

Well-known member
איך זורם השקר ממקלדתך !!!
אתה כותב "עילת סבירות מצומצמת"?

כתוב בפירוש "בלי ריכוך"

לא איכפת לי ביביסטים
לא איכפת לי קומוניסטים.
שקרניסטים איכפת לי !!!
היא מצומצמת במובן שהיא לא מבוטלת לחלוטין. כלומר, עדיין תתקיים עילת סבירות לגבי נושאים שאינם קשורים במינויים ממשלתיים. החוק מוסיף סעיף שיבוא אחרי סעיף קיים ויחריג סבירות החלטות ממשלה לגבי מינויים או החלטה להימנע מהפעלת סמכות. הנוסח העדכני ביותר מופיע באתר הכנסת.

החוק לא חל על ראשי עיר, או על הכנסת עצמה. לו יעלה חוק שצריך לגרש את כל הערבים, עדיין ניתן יהיה לפסול אותו, הוא אינו קשור במינויים ממשלתיים.

לכן, עילת הסבירות לא מבוטלת אלא אכן מצומצת. לא נמחק סעיף אלא מתווסף סעיף. מי שגרם לך להבין אחרת הוא ששיקר.
l.jpg

tarimulu

Well-known member
שופט העליון קרא לתיקון עילת הסבירות לפני 3.5 שנים באמצעות פסיקה.

בג"ץ לא נענה לקריאה ולא נעשה דבר בנושא בזמן השנים האלו.

מספר מפלגות ניסו לקבל מנדט לתקן זאת בחקיקה ולרוב לא הצליחו, עד עתה.

בהתאם למצע של תקווה חדשה וגדעון סער (בתמונה), כעת הבשילו התנאים לתקן.
q.jpg

אופה קטנטנה

Well-known member
שופו זה,
עלה על בגדי הסוואה,
עם קלצ׳ניקוב,
ובקבוק מולטוב,
ואורב בכל השוחות.

( בהצלחה, תעלה את קולם של הימנים. ובמלחמת האחים, תגן עלי ברחובות,
השמאלנים נחנחים, מתנגדים לאלימות, אתם אחושמוטי אלימים,
אני עופיון, שלא יקרעו לי את הצורה)

tarimulu

Well-known member
שופו זה,
עלה על בגדי הסוואה,
עם קלצ׳ניקוב,
ובקבוק מולטוב,
ואורב בכל השוחות.

( בהצלחה, תעלה את קולם של הימנים. ובמלחמת האחים, תגן עלי ברחובות,
השמאלנים נחנחים, מתנגדים לאלימות, אתם אחושמוטי אלימים,
אני עופיון, שלא יקרעו לי את הצורה)
אם הימנים מקבלים את שלהם בחקיקה, למה שיקרעו לכם את הצורה? אם לא תפתחו במלחמת אחים אלימה, אין סיבה שיתנהגו מולכם באלימות, אתם הרי הצד שמתנגד לחקיקה הממשלתית

אופה קטנטנה

Well-known member
שאתה לא תזהה הומור?
אוי ואבוי.

אז, הנה, קח את זה בגרסת הכפית לפה,
מיודענו לייבוביץ, יקיר השמאל.

sashalola

Well-known member
שופט העליון קרא לתיקון עילת הסבירות לפני 3.5 שנים באמצעות פסיקה.

בג"ץ לא נענה לקריאה ולא נעשה דבר בנושא בזמן השנים האלו.

מספר מפלגות ניסו לקבל מנדט לתקן זאת בחקיקה ולרוב לא הצליחו, עד עתה.

בהתאם למצע של תקווה חדשה וגדעון סער (בתמונה), כעת הבשילו התנאים לתקן.
צפה בקובץ המצורף 83165
ולא בכדי.
כמו שממשלות מדברות על מחבלים ובטחון אבל הס מלהזכיר את הכיבוש

אופה קטנטנה

Well-known member
סשה כפרה,
תודה על המענה הנפלא,
ועל ההגדרה המיטבית לנעשה,
במענה לאנתיפאדת החקיקה, כפי שאמרת,

הם יקבלו:

קבצים מצורפים

• B46579C1-D9F7-482C-8CBD-BFB14C1BB8DD.jpeg