אחרי שצחקנו הייתי רוצה להעלות לדיון

She Dolphin

New member
תשובה לגבי מיעוט ה"בעד"

הנקודה הזאת עולה פה הרבה פעמים. מאשימים אותנו הרבה פעמים שאנחנו מנסים ליצור את התחושה שאנחנו לא מיעוט קטן אלא כוח עולה. טוב, אז אם זה לא היה ברור עד עכשיו, אני מודה ומדגישה: אנחנו אחוז זעיר, אפסי, מיקרוסקופי במדינת ישראל, ומעולם לא ניסינו (לפחות אני
) לטעון אחרת. אבל אנחנו קיימים. ואנחנו לא לבד, ומכיוון שאחד הטיעונים של תומכי המילה הוא שהבידוד והסבל החברתי שההורים שלא מלים את ילדיהם גוזרים עליהם, יגרום להם לסבל, אנחנו נמצאים פה אחד בשביל השני - בשביל להוכיח את ההפך וכבר מצליחים, כי נוצרה פה קהילה קטנה וחמה של אנשים - קרובים אחד לשני בתפיסת עולמם וגם, מסתבר, בדברים אחרים שקשורים בחינוך ילדים. עם זאת, בגלל שהנושא הזה (של אי מילה) נמצא בחיתוליו (
), ולהרבה אנשים שמתלבטים ומתנגדים יש מה לחפש פה ולהגיד, אנחנו מקבלים בברכה את כל מי שרוצה להכנס ולדון פה איתנו, או עם עצמו בעניין ברית המילה. הבעיה היא, כמו שכבר אמרו כאן, שרוב תומכי המילה לא רואים בנושא זה משהו כל כך מרכזי (כמו שאנחנו רואים אותו) ולכן הם באופן טבעי די משתעממים כאן. לי למשל, לא משעמם אף פעם לענות להורים מתלבטים בעניין הנושא החברתי, שמעניין אותי ומעסיק אותי עד היום. כמו שאמר מישהו בדיון המפורסם בפורום "להיות הורים": מאוד משמים שם, בפורום ההוא, בזמן האחרון." הוא בטח מתכוון שמאז שהוא הפסיק לכתוב כאן בעד ברית מילה, התקיימו כאן כמה דיונים חדשים, מעניינים ומרגשים (לפחות בעיני) לגבי נושאי בריאות, למשל, וגם נכנסו לכאן כמה אנשים שמתלבטים, ורוצים לקבל מידע לגבי עובדות שכל כך מעט אנשים בציבור יודעים עליהן. הבעיה שלי עם תומכי הברית, שמתארחים פה קיימת בכמה מקרים: 1. כשנכנסים לפה אנשים שתוקפים על ההתחלה בפראות וגסות, מקללים ומאיימים שיקרו לנו דברים נוראיים (מידי שמים, בדרך כלל), ובדרך כלל מראש לא מעוניינים בדיון בכלל, אלא לבוא לכאן כדי לפרוק משהו. 2. כשנכנסים לפה אנשים דתיים, שלמרות שאני מסבירה להם, מתעלמים בהחלטיות מהעובדה שאני חילונית, והשיקול הדתי לא קיים בתפיסת עולמי, לא רק לגבי מילה אלא גם לגבי כל נושא אחר. אני מתקשה לנהל דיון עם אנשים כאלה, זה פשוט בלתי אפשרי, והרבה פעמים אני מרגישה שמתנשאים מעלי - דבר שאני פשוט לא מוכנה לתת שיעשו לי. 3. כשנכנסים לפה אנשים שמאשימים אותי שאני הורסת את חייו של בני, כולל השוואות מקוממות למקרי התעללות אקזוטיים כאלו או אחרים של הורים בילדיהם. ומכיוון שכבר כתבתי קודם שאני לא נוהגת לעשות זאת להורים אחרים, אני לא מוכנה שיעשו זאת לי, ולכן, אדם מהזן הזה, צפוי לקיתון של רותחין - גם ממני, אוהבת השקט והשלום. 4. כשנכנסים לפה אנשים שרוצים בראש ובראשונה לעשות פרובוקציות, ויש גם כאלה שמתנגדים לברית מילה שעושים את זה (טוב, לא התחייבתי לאהוב אף אחד, גם אם הוא לא מל את בנו
). אנשים כאלה זוכים ממני בדרך כלל להתעלמות, וחבל שהם מצליחים לגרום מידי פעם לנזקים ולמריבות מיותרים ולעגמת נפש רבה לאנשים תמימים - שלא משנה מה דעתם על ברית מילה, (מקרה "אמא של אולג" היה בדיוק כזה, אם תרצי בדעתי, אבל באמת שאי אפשר להוכיח את זה). לסיום, אני רק אגיד שיש גם הרבה הורים שלא מלו את בניהם, או שלא מתכוונים לעשות זאת כשיהיו להם, שבכלל לא קוראים או כותבים כאן, והם אפילו לא חברים בקה"ל (קהילת הורים לילדים שלמים), ולא מתעסקים כל כך בנושא הזה, חלקם אפילו כותבים בפורומים אחרים ואף אחד לא יודע שהם כאלה
... לא לדאוג! אני לא עושה אאוטינג לאף אחד
. מקווה שהבהרתי את עצמי
.

תודה על ההסברים המפורטים

וגם לאבא הגאה ולחתולה. המצב שאת מתארת נשמע לי די הגיוני, ואני לא התכוונתי להאשים אותכם בנסיון ליפות את המציאות בה אתם מיעוט, פשוט הייתי מופתעת מהעדר האופוזיציה (חבל אם כך שלא מאפשרים לכם לשנות את השם של הפורום למשהו מתאים יותר).

אורית ג.

New member
../images/Emo45.gif מסכימה ב-100% כאן עם דולפינה

למעט העובדה ש(כבר) אפשר לשנות את שם הפורום. השאלה היא מה מתאים - בהנחה שאני רוצה שזה ישאר פורום גם לדיונים ולא רק קבוצת תמיכה. למה? * כי מעניין אות הלשמוע דעות בעד (שלא כמו אחרים , אבל מותר לי..) * כי מעניין אותי לפעמים לענות לאלה ש"בעד" ולהתווכח אתם. * כי אני חושבת שגם מי שלא מל או שמתלבט או שנגד - עדיף לו שיחשף לטיעונים מעמיקים ומשקעים (אם יהיו) ולהפניות למאמרים לטובת מילה - ולא רק לדעת ה"רחוב" כשהוא מתלבט. - כדי לקבל החלטה כמה שיותר מלומדת. * כי אני אוהבת את חופש הבטוי ומעריכה מגוון של דעות ולא הייתי רוצה שיהיה כאן רק פורום תמיכה. *ועוד : כי ההחלטה שלי הפיכה. אני מוכנה ורוצה לשמוע תמיד עוד דעות. אני תמיד יכולה לשנות את שלי (
) על כן לקרוא לפורום למשל "נגד מילה" - לא מקובל עלי (כי אני אצטרך אז למחוק את כל אלה שקוראים לי "הורסת את העם היהודי" .... ומה אני אעשה בלי זה
ולקרוא לפורום סתם "ברית מילה" יגרום להטעיה של כאלה שירצו המלצה על מוהל (ולזה הפורום באמת לא מתאים, אם כי אולי אפשר למצוא פה המלצות או ממליצים , ואין לי התנגדות - הוא מיועד בעיקר לוויכוח לשמו) אפשר אולי לשנות ל"ברית מילה - כן או לא?" האם זה נראה לך יותר? ואולי יש למישהו הצעות (במגבלות הנ"ל)?

pomelit

New member
את יכולה לקרוא לו

"דיון בברית מילה", ומקסימום לבקש מתפוז שישימו הודעה בפורום שזה לא להמלצות למוהלים (כמו בפורום הורים על הסקר)

יניב כ.

New member
מדוע את כ"כ מופתעת מהיעדר

האופוזיציה?מי שבעד מילת תינוקות יכול להכנס לפורום ולומר את דברו.אנחנו לא אשמים שאנשי הבעד הם מיעוט בפורום. וזה שאנחנו מיעוט בחברה(בינתיים),זה רק מצב זמני.יום יבוא ואנחנו נהיה הרוב במדינה ובעם היהודי.כמו שחיכינו 2000 שנה כדי לשוב לארצנו ולהקים בה מדינה יהודית,כך נחכה ונזכה לראות את היום שבו הורים יפסיקו להשחית ולקלקל את איברי ילדיהם. ואת שם הפורום אין צורך לשנות.שמו של הפורום הוא השם האידאלי והמתאים ביותר.לא רצוי שהפורום יהיה מעין קהילה סגורה אך ורק להורים לילדים שלמים.עיקר חשיבותו של הפורום הוא לשכנע,ולהפיץ את האמת.במיוחד כאשר באמצעי התקשורת לא עוסקים כלל בנושא,וכולנו זוכרים איך הרשות השניה עשתה את המוות לארי ליבסקר,כפתה עליו צנזורה והגלתה את סרטו לשעת לילה מאוחרת. אני למשל רואה חשיבות מאוד גדולה לכך שהורים שמתלבטים נכנסים לפורום כדי לשמוע יותר פרטים על האקט הנורא והאכזרי הזה.במקרים כאלה חובה עלינו לעשות הכל כדי להניא את אותם הורים מלפגוע בילדיהם ולגרום להם נזק בלתי הפיך לכל החיים,ועלינו לפעול לפי העיקרון שכל המציל נפש אחת מישראל,מציל עולם ומלואו.

למה אתם אומרים

שאבא גאה ואמתכם הנאמה הם הקיצונים? יניב כ. (אמן על כל מילה שלו), הרבה יותר קיצוני...

יניב כ.

New member
תודה חתולה../images/Emo54.gif,גם דעותיי הוגדרו

כקיצוניות ,יחד עם אבא גאה ואורין...אז אני בחברה טובה ואני גאה להיות קיצוני בנושא כזה.לגבי מה שמוגדר כקיצוניות,חשוב להבהיר שמדובר כאן בנושא מאוד כאוב,פיסית וריגשית.הפשע שביצעו נגדי בגיל 8 ימים,אני רואה אותו כפגיעה,כהשחתה.מה שנגזל ממני אז,כבר לא יחזור לעולם.נשללה ממני הזכות להנות מאיבר מין שלם,עם כל המשתמע מכך,ולא אכנס כאן לפרטים הטכניים... כשאני רואה איך לוקחים תינוק אומלל ומתייחסים אליו כמו אל תרנגולת המובלת לשחיטה,מחזיקים אותו בכח ומנסרים את איבר המין שלו,ועוד אח"כ אנשים אומרים ברוב חוצפתם,"הוא לא הרגיש כלום",כשאני רואה איך אנשים יושבים סביב השולחנות וזוללים מעדנים כאשר יצור שזה עתה בא לעולם צורח מכאבים וייסורים ומאבד חלק חשוב ביותר מגופו,כשאני רואה את כל זה,אני לא רוצה להיות מתון וסלחני.זה מקומם ומעורר זעם.אם פוגעים בי אני אהיה קיצוני ולא אשלים עם העוול שגרמו לי.אז אולי יש מי שחושב שהסגנון שלי מתלהם,אבל אלה שמבצעים את הפשע,הם שאשמים במצב.אי אפשר לצפות מהנאנסת להיות נחמדה לאנס.אי אפשר לצפות מאנשים שאיבדו את יקיריהם בפיגועים להתייחס בחביבות לארגוני הטרור.לא נשכח ולא נסלח.

דווקא לא אמרתי....

אני די בטוחה שלא כינתי אף אחד מכם קיצוניים... טוב אולי לא התכוונת אליי. בכל אופן אני חושבת שהבנתי נכון את המניעים ללהט שבמסרים שאת ויניב והאבא הגאה מנסים להעביר. הבעיה היא שזה גורם לרוב האנשים להכנס למגננה או לדלג על הדיון כי הוא צורם והמסר הולך לאיבוד.

אבא גאה

New member
לאמא של שחר

שחר בן או בת? מה שיפה זה שגם בעיניין הזה יש מי שמדבר יפה ובעדינות ומעביר מסרים בצורה א´ ויש מי שמתקומם ומעביר מסרים בצורה אחרת.... אני מסכים בגדול כי פעולות הסברה צריכות להיעשות בניחותא, ולכן לאחר שהעירו לי כמה פעמים פה, אני משתדל לא להיכנס לפורומים אחרים כל עוד יש שם שגרירים עדינים.... אבל מה לעשות וכשאני כבר רואה דיון / הודעה שמקפיצה אותי, אין לי שליטה על היד? וככה, זה כמו בכל נושא שבעולם: יש גליתתים ויש אבאים גאים
ואולי יש א/נשים ש"ניעור" מנער אותם? אז שמי שמבין וקל לו עם גלית - סבבא, ומי שמתנער ממני/יניב/חתולה אז סבבא לנו. (דרך אגב, אני עוד לא ראיתי את חתולה שחורה מתלהמת.... תמיד דבריה נראים לי עדינים ומנוסחים להפליא...)

בסך הכל אני מסכימה איתך

שחר היא בת, אבל זה לא משנה. לא חייבת להיות לי נגיעה ישירה ואישית לכל נושא כדי שתהיה לי דעה עליו. ואם מעשה כלשהו נראה לי לא מוסרי, הוא יהיה פסול בעיני גם כשאנשים אחרים יבצעו אותו. ומי יודע - אולי בפעם הבאה יהיה לנו בן ולא נוכל לברוח מהתמודדות אמיתית עם השאלה. אני מאוד מקווה שבעתיד תהיה לשחר אחות והברית היא בהחלט אחד המניעים לרצון הזה גם אם זה לא המניע היחיד ואפילו לא העיקרי. ברור שיש אנשים נינוחים יותר ונינוחים פחות. הרבה פעמים אני רואה דברים שמקפיצים לי את הפיוזים אבל אני לא מגיבה. זה לא אומר שאני מסכימה עם כל הודעה שלא הגבתי עליה. זה נובע בעיקר מפשרנות ואין בי את הלהט או את יכולת הניסוח/כתיבה לנהל ויכוחים ארוכים באינטרנט. אני גם מאמינה שההשפעה תהיה רבה יותר כשמדובר במעגל הקרוב יותר אליי.

נכון???????

פעם אמרו לי שאם 3 אנשים אומרים לך שאתה שיכור, עליך ללכת לישון. הרבה אמרו שהסגנון שלי ידעני, מתנשא ותוקפני. אני ממש לא מרגישה כך, ואני מנסה להתנסח במתינות למרות שבוערת לי המקלדת. חשבתי שאני מפגינה איפוק, אך אני גם מתחשבת בדעותיהם של אנשים כגון דולפינה ושירי ולכן הרכנתי את ראשי בענווה כאשר ננזפתי. עדיין אשמח לביקורת יותר ממוקדת כי אני עדיין לא רואה במה חטאתי, חוץ מאשר להעלות את הנושא מלכתחילה (וגם בזה אני לא בטוחה). קראתי שוב את הודעותי באותו פורום: לא דיברתי על טקס ברברי, לא אכזרי, לא אמרתי התעללות וכמובן שום כינויי גנאי לא עלו על דל מיקלדתי.

אני לא מצליחה להכנס לארכיון

כך שאני לא יכולה לצטט בדיוק מה הפריע לי בהודעתך שם. אני חושבת שהיתה לך שם הנחה (סמויה או מפורשת) שכל מי שמל את בניו עושה זאת ללא מחשבה כי כך כולם עושים. זה נראה לי הכללה גורפת מדי וגם קצת מזלזל באלו שכן שקלו אך הגיעו למסקנה שונה משלך. נדמה לי שחלק מהתגובות אלייך היו הרבה יותר חריפות , אבל מכיוון שלא אני כתבתי אותם וגם קראתי אותם רק ברפרוף, אני לא זוכרת בדיוק מה נאמר.

אכן אמרתי כי המניע של רוב

האנשים (התכוונתי לחילונים), מלים את בניהם כי כך עושים כולם (וההורים לא רוצים שונות חברתית). זו לא אמירה פוגעת.

לא צריך "בעדים"

אני חושב שכשקיימת תופעה שהיא כל כך ברברית ופרימיטיבית כמו ברית מילה, או בר-מצווה או עינוי התרנגול המסכן ביום כיפור, או שחיטה יהודית כדאי למען שנחשוב שרמת האנשים גבוהה היא, שיהיו מעטים שתומכים באקט הברברי הזה של עינוי תינוקות חסרי ישע למען שביעות רצונו של איזה "אל" (יהוה) שמלא בסתירות עצמיות.

She Dolphin

New member
כמו שאתם מתארים לעצמכם...

יש לי הרבה מה להגיד בנושא. אני אנסה לעשות את זה מסודר, כדי להיות ברורה
. באילו מקרים אני מתיחסת לנושא הברית בפורומים אחרים:
כשנושא הברית מועלה על ידי מישהו/י בהקשר של דאגות ומצוקות כתוצאה מביצוע ההליך, או (וזה מאוד נדיר) כשמישהו מעלה את השאלה האם בכלל למול.
כשמישהו מעלה נושא שבעיני מתקשר לנושא הברית, בדרך כלל דרך נושאים כמו שונות חברתית ואסתטית, זכותו של ילד על גופו, הליכים רפואיים הכרחיים או לא, וכדומה. במקרים כאלו, אני מקפידה להביא את תפיסת עולמי, ואת החוויות האישיות שלי, כשאני מנסה לא לשפוט אף אחד על החלטותיו לגבי ילדיו, אם כי זה מאוד קשה לנטרל את זה, כמו גם במקרים שבהם אני מגיבה להודעות הורים שמשבחים שיטות כמו "5 הדקות", או כל מיני שיטות חינוכיות אחרות שמקוממות אותי. מה גם, הורה שמישהו מביע עמדה ביקורתית לגבי בחירותיו, בדרך כלל מתקשה לקבל בשלוות נפש את הביקורת. גם לי קשה לשמוע ביקורת עלי, אבל אני מפרידה בין ביקורת לגיטימית, (במיוחד במקרים שבהם אתה עצמך בוחר לפרוס את משנתך באינטרנט) לבין התקפות והשמצות. ההבדל בין שני אלה הוא לפעמים דק ויש אנשים שעוברים אותו בקלות. נושא ברית המילה ראוי לעלות בהרבה פורומים, (ובדיון הנוכחי נדגיש את פורומי החינוך וגידול הילדים למיניהם), פשוט כי הנושא הזה מעסיק הורים רבים, ולא רק אותנו, שלא מלנו את בנינו, ועובדה שהנושא מועלה לפרקים על ידי כל מיני אנשים, ולא רק על כותבי פורום ברית מילה הקבועים. בפורום "להיות הורים" לדוגמא, מועלים נושאים רבים מאוד, חלקם אפילו לא קשורים בכלל לנושא ילדים, מעצם אופיות החברתי של הפורום, ואני מעדיפה במקרים כאלה, בכלל לא להגיב בהם, א. כי זה לא מעניין אותי. ב. כי האמת היא, שאני לא רוצה לעודד את התפתחות הויכוח, ואני מעדיפה שהוא ירד למטה מהר
.. כן, אולי לא כל כך מנומס להגיד, אבל ככה אני מרגישה. לעומת זאת מעולם לא שקלתי אפילו להתערב במקרים כאלה ולכתוב משהו על הזכות של הכותבים לעסוק בנושא זה או אחר. אף אחד לא מכריח אותי לקרוא, או להגיב למה שאני לא רוצה, או לא מעניין אותי. בפורום "הנקה" היה לא מזמן דיו ארוך בענייני נידה שמי שלקח בו חלק היו בעיקר המשתתפות הדתיות של הפורום. הנושא הזה לא קשור אלי בכלל ואני לא מבינה בו כלום, ואני בטוחה שכמוני משתתפות רבות אחרות בפורום ההוא, ובכל זאת לא נשמע ציוץ משום מקלדת בעניין. לא מעניין אותי - לא קשור אלי, אני לא מגיבה. מעניין אותי - אני קוראת ומגיבה או לא. מה כל כך קשה? כאב לי מאוד לראות שאף משתתף בפורום "להיות הורים" לא הניד עפעף בפעם האחרונה, כשהתחילו לעוף שם השוואות לגבלס(!) ולפלשתינאים (יופי, יש לנו היטלר חדש). את דעתי בקשר לסגנון של החתולה אמרתי לה, וכן, אני חושבת שהיא היתה יכולה להיות קצת יותר עדינה, אבל עדיין מה שהלך שם כולל השמצות פראיות וכוללות של כל מי שכותב בפורום שלנו, ויחוס שאיפות מסיונריות (וואו, בואו נשתמש במילה בעלת קונוטציות נוצריות כדי להראות מי אתם באמת) לאנשים שכאן, זה מאוד פוגע ודוחה במיוחד. בכל הפעמים שמישהו נכנס לפורום הזה בבקשה תמימה להמלצות על מוהל, כשהיה די ברור שהוא לא קרא את הודעת המנהלת, ולא מבין את מהות הפורום הזה, אני (אם אני מספיקה, כמובן) דבר ראשון שולחת אותו לפורום "להיות הורים" בידיעה ששם הוא יוכל לקבל המלצות, מהסיבה הפשוטה שרוב משתתפי הפורום שכאן לא מלו את ילדיהם ולא יכולים או רוצים להמליץ על מוהלים כל שהם, ובצורה זאת, מאפשרת לו לשאול ולהתעניין "למה בעצם לא מלתם?" או להבין שהוא נקלע למקום הלא כל כך נכון, וללכת בשקט למקום שבו יעזרו לו. כבר קרו כמה פעמים (כמו במקרה המפורסם של "אמא של אולג") שכתוצאה מכך, הואשמו אנשי הפורום שלנו בנסיון ל"הפצה והחדרת הדיון" לפורומים אחרים, ובכך להפיץ את רעיונותינו המשוקצים ברבים!! נו, באמת. אתה מנסה לעזור למישהו ואתה חוטף סטירה על הפרצוף. בקיצור, למרות שהנושא הזה הוא במובן מסויים פרה קדושה בעיני רבים, האינטרנט בעצמו הוא נחלת רבים ומי שמשוטט בו, כדאי שיקבל את העובדה שהוא עלול להתקל גם בדברים יוצאי דופן או שלא יהיו מקובלים עליו, והוא תמיד יכול לבחור לא לקרוא או לא להשתתף. שום פורום פה, הוא לא נחלתו הפרטית של אף אחד (למרות שנחמד לראות שהרבה אנשים מרגישים בו בבית) ולכן כולם מוזמנים להכנס ולהשתתף, גם אם זה לא תמיד נעים לקרוא הכל.

ציפי ג

New member
הדיון על הנידה הוא דוגמא טובה

העלתה את השאלה אשה שרצתה לחזור ולשמור על דיני נידה, ולא היתה בטוחה מה עליה לעשות. נניח שמישהי היתה שואלת על רחצה בים קודם חלוף 6 שבועות משכב הלידה, האם זה טוב או רע ואני כתגובה הייתי עונה לה בסגנון זה: איזה מן דבר זה, לים את מתלבטת האם ללכת ולשמור על הלכות טהרה לא? מה היית אומרת אז? כך שאלה מישהי שאלה על עגילים, וקבלה תשובה על ברית מילה.יש פשוט ענין של תגובה בהקשרה.

She Dolphin

New member
מצטערת, צפי, אבל אני לא מסכימה איתך

מותר לכל אחד להגיב באיזו צורה שירצה בשרשורים, גם אם מטרתו לפתח את הדיון לכיוון קצת אחר. יש אנשים שיגיבו בדיוק לעניין (אני משתדלת לעשות את זה בדרך כלל, ולאו דווקא בעניין ברית מילה), ויש אנשים שירצו "להשתמש" בשאלה שנכתבה, כדי לפתח דיון בנושא שנראה להם קשור. זה לגיטימי, וקורה כל הזמן בפורומים, ואף אחד לא פוצה מקלדת ומצפצף! אני מבינה שיש אנשים שההשוואה בין ניקוב תנוכי אזניים מסיבות אסתטיות וחברתיות וחיתוך עורלתו של תינוק (במיוחד כשהמניעים הם דתיים) נראית להם לא לעניין ולא נכונה, אבל, האם את יכולה להבין איך בעיני (אחרי שקראת פה ושם את תפיסת עולמי בפורומים
) יש קשר בין הדברים, (גם אם לא תסכימי איתי)? ואם אנחנו לא מסכימות, אז מה? זה בסך הכל אינטרנט. אני קוראת בפורומים 30 דברים ביום שבא לי לבכות בגללם ולא תמיד אני מגיבה עליהם, במיוחד עם אני לא רוצה לעודד את הדיון בהם, למה אי אפשר שזה יהיה כך גם בנושא ברית המילה? למה זה צריך להגיע למצב שמנסים למנוע ממישהו להביע את דעתו ולספר על תחושותיו? וכמובן, שכל מה שאני כותבת כאן, לא סותר את העובדה שעדיף בעיני (בכל נושא שהוא) לא להתבטא באגרסיביות ובצורה שיפוטית וביקורתית, למרות שמעצם היותך מביע דעה אחרת (ובמקרה הזה גם לא מקובלת) יוצא שאתה שופט ומבקר, ונגד זה אין כל כך מה לעשות. לא לכולם (לפעמים גם לא לי
) יש יכולת ניסוח מבוקרת ומעודנת כדי לא לעבור את הגבול הדק הזה.

ציפי ג

New member
אין לי שום בעיה עם אי הסכמה כשלעצמה

שהרי בודאות איני מסכימה עם כמעט כל העולם על כמעט כל נושא, שהרי אני אדבידום . זהו. אין לי יותר מה להוסיף כאן. מן הסתם אכנס לקראת יום שישי, לאחל לאמיר ברית כהלכה לבנו הרך. שיהיה לו הרבה במזל טוב. שירבו שמחות בישראל. בבנין ירושלים ננוחם.

למעלה