איזו עברה יותר גרועה לדעתכם
??

ettie

New member
../images/Emo45.gif דיון לא רלוונטי כלל

ובעצם כפי שנכתב על ידי שחר של טללים חלוקה לא רלוונטית ובכלל לא דיון.

avivbarnoy

New member
אף אחד לא הכריח אותך להשתתף../images/Emo41.gif

אף אחד לא כפה עליך לקרוא ובטח שלא לכתוב בדיון... לא מעניין אותך תמשיכי הלאה! למה אנשים תמיד מרגישים את הצורך לבקר אחרים בצורה לא עיניינית ובדברים שבכלל לא נוגעים להם!!!!!!!!!!!

anashim beadom

New member
שאלה מוטעית

אני משוכנע שאתה מאוד איכפתי בנושא ואיני רוצה שתחשוב בהמשך אחרת. לעצם העניין מאחר ואני רואה שרשור מאוד ארוך אני מרגיש צורך להעלות שעצם העלאת השאלה כפי שהעלית אינה נכונה. החלוקה שלך לא נכונה וכנראה גם המחשבה שמאחוריה. אין עבירות כאלה וכאלה, עבירה היא עבירה ומהותה לעבור על החוק(אם הוא טוב או לא,זו שאלה אחרת). כל עבירה יכולה לגרום לתאונה כי זו מהות המילה.עבירה,- לעבור על החוק. אם עבירה זו או אחרת מפריעה לציבור זה אישי וכל אחד יכול לפרש זאת אחרת. אך המחוקק קבע חוקים ומאותו רגע תם הוויכוח הציבורי.הנהג לא יתחיל להתווכח עם השופט.הבאת לדוגמא נוסע על השוליים וכאילו זה לא מפריע לך, אתה יודע כמה אנשים קיפחו את חייהם בגין עבירה זו? זו כבר לא רק אי התחשבות, כאן מדובר בחיים ומוות. הבעייה שלנו היום היא לא כי החוקים לא טובים, הבעייה שלנו היא שהמחוקק בזמנו לא ידע עם מי הוא צריך להתמודד בעתיד! יש לעדכן את החוק לנהג, העכשווי, נהג אלים, נהג לא ממושמע. בברכה שמואל אייל

avivbarnoy

New member
תודה...

אתה הראשון שלא מסכים איתי ובכל זאת כותב בצורה יפה ועיניינית אז קודם כל תודה על הכבוד... החלוקה שלי לא נועדה כמו שאנשים מסויימים חשבו על מנת להצדיק את אחת העברות, אני דווקא יצאתי מתוך חיפוש על ההשפעה והנזק של כל אחת מהם. תן לי להסביר מעט: לא רציתי להגיד זאת בהתחלה כי אז התשובות היו שונות אבל אותי עניין לאיזה סוג עברות יש השפעה בתווך הארוך על תרבות הנהיגה. מה יותר 'מסוכן' עברה אחת שאדם עושה שמסכנת אחרים בצורה רצינית, או עברה שאינה מסכנת חיים ממש אבל עלולה לגרם לאחרים (מעצבים בד"כ) לנהוג בצורה שתסכן אותם אחר כך וכך עברה זאת מסכנת את חייהם אולי אף יותר... אני אגב דיברתי על עקיפה על השוליים בפקק במהירות איטית- לא על לעקוף במהירות כי משהו נוסע לאט בשמאלי (אם תקרא שוב תראה שזה מה שכתבתי), אז לידיעתך על מקרה כזה אף אדם בארץ עדיין לא קיפח את חייו.

avivbarnoy

New member
עוד משהו???/מישהו???

עוד איזשהם הערות מעניינות??? תודה על כל התגובות נורא שמחתי...

שייגעצה

New member
כן.

הבריונות וההידחפות בתור הינה אחת מגורמי הסיכון לתאונות הגדולים ביותר. אפילו מעבר לעובדה שזה יוצר ציבור של נהגים עצבניים שזה לכשעצמו מסוכן. צריך לנהוג בסובלנות ובסבלנות בכביש. אבל מעבר לזה, זה ממש ממש מסוכן. למה? כי אנשים לומדים ככה שאם הם רוצים לשמור על מקומם בתור עליהם להיות צמודים צמודים לזה שלפניהם. מכאן יוצא שאנשים מתרגלים שלא לשמור מרחק. חוץ מזה, מי שמצפצף על אחרים מצפצף גם על החוק. אי אפשר לעשות מזה שני סוגים של עבירות. כשאתה נדחף בתור - גם זו עבירה על החוק. אם משטרה תתפוס אותך גונב תור תשלם קנס. כשאתה לא עוצר בעצור למשל - אם היית אומר שזה רק פגיעה בחוק בלי לפגוע באחרים אזי טעות בידך. כי ריבוי עוברים על החוק גורם לאחרים לא לנסוע בבטחה. כי אנשים לומדים שאין לדעת מה יקרה. גם אם זו זכות הקדימה שלהם, הם עלולים להיפגע. ככה שזה בעצם פוגע בתחושת הבטחון שיש לכולם על הכביש. ולגבי נהיגה מהירה - לכשעצמה אינה חייבת להיות מסוכנת. בתנאי שבצמיגים שלך יש חנקן ולא אויר רגיל, שהרכב שלך תקין, שהכביש טוב ושהראות טובה. ...

avivbarnoy

New member
אז אתה אומר ש...

שגם העברות ה'קטנות' האלה הם בעצם מסכנות מאוד באותה מידה כמו אדם שנוסע מהר?? אגב אני לא רואה שום דבר פסול בכל שאנשים מרגישים לא בטוחים כשהם נוסעים- אני אישית מסתכל ימינה ושמאלה לפני כל צומת שאני חוצה עם האוטו בעיקר אם אני ראשון ברמזור, אם רק חוסר בטחון יגרום לנהגים אחרים לפעול כמוני אזי שחוסר הבטחון הוא דבר חיובי כי לעולם אי אפשר לדעת מה יבוא מעבר לצומת...

avivbarnoy

New member
יש אמצעים שונים...

יש הרבה שיטות ליעל את שיטות הבטיחות של הרכב אבל זה לא בדיוק מצדיק נסיעה מהירה על דעת עצמך... אולי יש צורך מצד המדינה לחוקק חוק שמאפשר לנהגים עם חנקן בגלגלים לנסוע מהר יורת (לא ממש ראלי) או חוק שמחייב שבכל צמיג יהיה חנקן (גם לא כל כך ראלי) אבל אדם לא יכול על דעת עצמו להחליט שבגלל שיש לו צמיגים טובים יותר מותר לו לנסוע מהר יותר..

למעלה