אכילת לא מכוונת

קשר חדש

New member
חברה היא שבועיים אחרי ניתוח שרוול

שאלתי אותה בדיוק את זה.
אם עכשיו היא במצב של הצפה ריגשית מה היא עושה? איך היא מרגישה?
סיפרה לי, שבדיוק היה לה אתמול, בעייה בלימודים, שהביאה אותה למצב של הצפה חמורה.
מיד היא רצתה לאכול, כחלק מההרגל. אבל אי אפשר. זה לא יורד. אם יצליח לרדת זה יצא בהקאה לא רצונית. אחרי ניתוח שרוול פשוט אי אפשר טכנית לאכול.
ואז היא היתה במצב, שההצפה שיגעה אותה ולא היו לה כלים חלופיים.
סיפרה לי שהיא צילצלה לכל החברות שלה, דיברה עם כולן, לשמוע עצות מה לעשות. דיברה דיברה דיברה עד שבסוף אחרי כמה שעות עבר לה.
פעם ראשונה שלה, שהצפה ריגשית לא מסתיימת באכילה.
היא אמרה שזו חוויה מעצימה מאד.
הידיעה שהיא מסוגלת לעבור את זה גם בלי האוכל. הידיעה ששיחות/חפירות עם חברות יכולות להוציא מהצפה ריגשית, ולהחזיר למצב רגוע.
אז,
מחקרים של בעלי עניין כמו חברות תרופות מוטלים בספק בעיני בדרך כלל, ועכשיו אחרי התיאור הזה של חברה שלי בפרט.
הרצון לאכול/תחושת הרעב שנובעת מהצפה ריגשית, קורית גם למי שלא מסוגל לאכול כי הוא אחרי ניתוח קיצור קיבה.
הניתוח לא פותר את הבעייה.
אגב, לפי קריאה באינטרנט על הניתוח, הבנתי שיש 30 אחוז שלא מצליחים לרדת גם אחרי הניתוח (בודקים שנה אחרי). האוכלוסיה שבסיכון לכך שהניתוח לא יצליח עבורה, היא אלו שהם "מכורים למתוק וגלידה". כי תחושת הרעב כתוצאה מחוסר ויסות רגשי קיימת גם אחרי הניתוח. מי שבד"כ היה פותר אותה על ידי גלידה או מילקשייק, יכול להמשיך לעשות זאת גם אחרי הניתוח (אולי לא בימים הראשונים, אבל אחר כך בטוח). זה מחליק בגרון. זה פחות גורם להקאה לא רצונית. וזה משמין ברמה כזאת, שאם אוכלים כמויות גלידה, לא יורדים במשקל.

Ron W

New member
מהיכן הסקת שהיא חוותה הצפה ריגשית ולא גל רעב?

לדעתי השיחות והחפירות שתארה היו פעולת סרק ותחושת ההעצמה היתה
לגלות שגל רעב שהיא נוטה לקשר ללחץ מלימודים חלף מאליו, לא טוען שאין קשר כלל.
מנגד יש אכילה מנטלית מורכבת ומטפלים בה ע"י הדחקה שכנוע עצמי או תרופות ניאורולוגיות או שיחות סרק כנ"ל
לדעתי קיימת סכנה לתסבוכת ריגשית מהנסיון לפרש גל רעב כהצפה רגשית
אגב, השרוול פחות מוצלח מקצור קיבה שממש מפחית רעב בטני

קשר חדש

New member
לא הסקתי שהיא חוותה הצפה ריגשית ולא גל רעב

אולי היא גם היתה רעבה באמת. אין לי מושג.
היא סיפרה לי, שהיא היתה בהצפה ריגשית. לא נכנסה לפרטים, אבל אמרה שזה היה משהו מסעיר מאד שקרה בלימודים שלה.
היא מכירה את עצמה ויודעת שהיא במקרים כאלה רצה למקרר. הפעם היא מאד רצתה לעשות את זה, אבל פיזית לא יכלה.
יכול להיות שהיא גם היתה במקביל רעבה באמת ולא יכלה לאכול. כי אחרי הניתוח כמעט ואי אפשר לאכול.
מה שהיא עשתה בפועל, זה חפירות עם חברות, ובסופן היא עברה את הסערה.
סיפרה שזה היה מעצים לדעת, שאפשר ללכת במסלול אחר מאשר ההרגל לעשות פשיטה על המקרר במקרים כאלה.
אצלה זאת לא היתה החלטה, שהיא לא הולכת למקרר במקרה הזה. אלא הניתוח לא איפשר לה לבצע את ההרגל.

ניקנוR

New member
ורק חידוד קטן:

שים לב שגם בתת שרשור שלנו הזה, המשכת לכאורה לתמוך במגוון דעות, פרשנות אישית,
אבל בפועל לא באמת נתת מקום לפרשנות שונה משלך... חבל.

ניקנוR

New member
תסתכלי בתגובה שלך באותו שרשור..

כתבת ״אין אצלי ויתורים. אני לא אוכלת אכילה ריגשית (זה מוריד כמות ניכרת). אני גם לא אוכלת מטריגר (מוריד עוד כמות ניכרת)״.
יכול להיות שלא הבנתי אותך נכון
ובכל מקרה- שלא יובן בטעות כאילו אני מנסה לחפש אותך בניסוח כזה או אחר.
פשוט באיזשהו שלב הפוסטים שלך התחילו לבלבל אותי והתחלתי להרגיש שאני כבר לא מבינה מה המטרה שלך ומה העקרונות
והיה לי קשה להבין אותך.
בגלל זה אני שואלת, מנסה להבין

ניקנוR

New member
כתבתי את התגובה הזאת לפני שראיתי את ההסבר שלך

אני עדיין לא בטוחה שהבנתי אותך לגמרי, אני אקרא שוב את מה שכתבת בתגובות האחרונות ואנסה להפנים

תודה על התשובות המפורטות

למעלה