אני רוצה להגיד משהו

SupermanZW

Well-known member
אז זה מה שאמרתי: להגיד שיאמינו אם רוצים, ולא לענות. זה אפשרי רק כשברור מהשאלה שחושדים בי יותר, כמו כששואלים אם עשיתי רע. אם השוטר ישאל אותי אם שיקרתי, אוכל להגיד שרק נתתי לו בחירה במה להאמין אז לא שיקרתי.
לא רק. בכל סיטואציה אתה יכול לשתוק. אמרתי לך כבר, אי אפשר להשתמש בשתיקתך נגדך.

אם שוטר שואל אותך אם שיקרת פשוט אמור "לא" ואל תסביר "רק נתתי לך בחירה במה להאמין אז לא שיקרתי", שוטר בוודאות ישאל אותך אחרי משפט כזה "לא שאלתי במה להאמין, שאלתי מהי האמת" ואחר כך ישתמש בתחבולות לגרום לך לומר דברים שאינך רוצה לומר, לעומת זאת, אין הרבה תגובות אפשריות למילה "לא". דבר קצר, ככל שתאמר פחות עדיף.

לא רק. בכל סיטואציה אתה יכול לשתוק. אמרתי לך כבר, אי אפשר להשתמש בשתיקתך נגדך.

אם שוטר שואל אותך אם שיקרת פשוט אמור "לא" ואל תסביר "רק נתתי לך בחירה במה להאמין אז לא שיקרתי", שוטר בוודאות ישאל אותך אחרי משפט כזה "לא שאלתי במה להאמין, שאלתי מהי האמת" ואחר כך ישתמש בתחבולות לגרום לך לומר דברים שאינך רוצה לומר, לעומת זאת, אין הרבה תגובות אפשריות למילה "לא". דבר קצר, ככל שתאמר פחות עדיף.
בכל מצב אפשר לשתוק, אבל שוטר יכול להבין שכשאני לא רוצה להגיד את האמת אני שותק ולדעת מזה מתי אני מסתיר ולכן עדיף לשתוק בעיקר על שאלות שבהן ברור שיחקרו יותר כי יודעים שיש לי מניע להסתיר. באמת לא כדאי להגיד למה לא שיקרתי, אולי כמו שמסתירים ראיות ועונים אפשר לשתוק ולהגיד תבחר אם להאמין. שופט יכול לנסות בכל כוחו להכריח לענות, אבל לא בטוח שיצליח. תמיד אפשר להתנגד לו ולא לענות. במדינה דיקטטורית יענו אותי כדי לקבל את התשובה, ואשתדל לשתוק ולא לענות. אגב, אני חושב שאם אגיד לשוטר או לשופט "תחליט אם להאמין לי", הוא ישאל "למה אתה מצפה שאאמין לך?".

SupermanZW

Well-known member
בכל מצב אפשר לשתוק, אבל שוטר יכול להבין שכשאני לא רוצה להגיד את האמת אני שותק ולדעת מזה מתי אני מסתיר ולכן עדיף לשתוק בעיקר על שאלות שבהן ברור שיחקרו יותר כי יודעים שיש לי מניע להסתיר. באמת לא כדאי להגיד למה לא שיקרתי, אולי כמו שמסתירים ראיות ועונים אפשר לשתוק ולהגיד תבחר אם להאמין. שופט יכול לנסות בכל כוחו להכריח לענות, אבל לא בטוח שיצליח. תמיד אפשר להתנגד לו ולא לענות. במדינה דיקטטורית יענו אותי כדי לקבל את התשובה, ואשתדל לשתוק ולא לענות. אגב, אני חושב שאם אגיד לשוטר או לשופט "תחליט אם להאמין לי", הוא ישאל "למה אתה מצפה שאאמין לך?".
לשופט אתה לא ממש יכול להתנגד, הוא יכול להעניש אותך על בזיון בית המשפט.

אם שוטר ישאל אותך "למה אתה מצפה שאאמין לך" אתה יכול לענות "אין לך סיבה לא להאמין לי", כמובן, הוא יכול להתווכח, אבל זה חלק מתחבולה וחשוב שלא תיפול בפח ותשתוק מתי שהוא גורם לך להתעצבן. כשאתה כועס אל תדבר. שימוש בכעס הוא טכניקה מאוד ידועה.

שופט לעולם לא ישאל אותך "למה אתה מצפה שאאמין לך", שופט לא שואל שאלות כאלה. הקטגור יכול לשאול אותך שאלה כזו, ואם הקטגור שואל אתה יכול לענות "אני לא מצפה, אני צריך לשכנע את השופט, לא אותך".

לשופט אתה לא ממש יכול להתנגד, הוא יכול להעניש אותך על בזיון בית המשפט.

אם שוטר ישאל אותך "למה אתה מצפה שאאמין לך" אתה יכול לענות "אין לך סיבה לא להאמין לי", כמובן, הוא יכול להתווכח, אבל זה חלק מתחבולה וחשוב שלא תיפול בפח ותשתוק מתי שהוא גורם לך להתעצבן. כשאתה כועס אל תדבר. שימוש בכעס הוא טכניקה מאוד ידועה.

שופט לעולם לא ישאל אותך "למה אתה מצפה שאאמין לך", שופט לא שואל שאלות כאלה. הקטגור יכול לשאול אותך שאלה כזו, ואם הקטגור שואל אתה יכול לענות "אני לא מצפה, אני צריך לשכנע את השופט, לא אותך".
ברור שאפשר להפעיל כוח כדי שאענה, אבל אני יכול להתנגד לכוח ולא לענות, פשוט כי אין לי ברירה אלא לא לענות. אני לא רוצה לגלות את המידע. אם בחר שלא להאמין לי, לא נותרה לי ברירה אלא לא לענות. חשבתי על זה. מישהו עם כוח כמו שוטר או שופט ינסה להכריח אותי לענות ולהראות, ובמקרה כזה מוטב לשתוק ולהסתיר מאשר להודות שלא רוצים לענות. כשהשואל אינו בעל כוח נגדי, אפשר להגיד שאני לא רוצה לשתף ושיחשוב מה שהוא רוצה, ואף להגיד שאני חושב שהוא לא צריך לדעת וזה לא עניינו. אגב, אם מישהו אומר שאינו מאמין לי, אולי אפשר להגיד שאם הוא רוצה שיאמין, ואם אז יגיד שהוא לא רוצה להאמין, אפשר להגיד שאם אחר כך ירצה שיאמין.

אולי גם לא כדאי לסרב במפורש להראות, אפשר להסתיר ולענות. כך אולי אפשר לשתוק ולהגיד שיאמינו אם רוצים. אתה מדבר אתי על המשמעות הרגשית של הדברים, ואני שואל על המשמעות ההגיונית הפשוטה.

נערך לאחרונה ב:

SupermanZW

Well-known member
אמרה ידועה ונכונה: "אדם ניכר בכוסו, בכיסו, ובכעסו"
השיכור מגלה את האמת
ניתן ללמוד הרבה על אדם מהדברים עליהם הוא מוציא את כספו
הכועס נופל בלשונו

לכן: לעולם אל תשתכר. לא עניין של אף אחד מלבדך על מה אתה מוציא את כספך, לעולם אל תתפאר בדברים שקנית. לעולם אל תענה על שאלות כשאתה כועס, דברים שתאמר מתוך כעס עלולים לגרום לך נזק רב.

השיכור מגלה את האמת
הכועס נופל בלשונו

לכן: לעולם אל תשתכר. לא עניין של אף אחד מלבדך על מה אתה מוציא את כספך, לעולם אל תתפאר בדברים שקנית. לעולם אל תענה על שאלות כשאתה כועס, דברים שתאמר מתוך כעס עלולים לגרום לך נזק רב.
גם כשלא עניינו של אף אחד, בדרך כלל מוטב לא לענות מאשר לשקר. לפעמים זה להפך: שקר מטעה יותר משתיקה. לפעמים אפשר פשוט להגיד: אני לא חושב שזה עניינך, אני לא מעוניין לענות.

השיכור מגלה את האמת
הכועס נופל בלשונו

על המשפט הזה המצאתי גרסה אבל לא אכתוב אותה פה כי היא גסה. אדם ניכר בכוסו, בכיסו ו....

למעלה