אקדמיית המטריה עונה 3🎓☔🌂

didalf

Well-known member
אותי קרע הקטע שהוא נפנף עם הידיים למעלה
חחחחח כן. כשאני אסיים את העונה אני אחפש גיפים.
מצאתייייי

לשם שינוי אני אתחיל במחשבות לפני שאני בכלל מסתכל על מה שעדי כתבה:
כמו שצריך!

אז זה שאליסון היא זאת שעשתה עיסקה עם רג'י - את זה קלטתי כשראיתי את הפרצוף הקר שלה בזמן שהיא חיבקה את ויקטור.
ובאמת עוד לפני הפרצוף זה הרגיש קל מידי שהיא פשוט חשבה על זה רגע וסלחה לו.
חשבתי שהפרצוף שלה חשוד ולא אמין אבל לא קישרתי שהיא זאת שעשתה איתו עסקה.

*אבל תכלס היא לא ממש עשתה הרבה בשביל לשכנע את כולם ללכת למשימה. כלומר היא פשוט הייתה נחמדה אל ויקטור ולות'ר. אבל אני ציפיתי שברגע האמת היא תנצל את היכולת על שלה כדי להכריח את כולם לעבור דרך מסדרון המראות.
תכלס:-0

האמנתי שהוא מאמין בקלאוס, האמנתי בהתנצלות שלו שהוא לא היה מספיק טוב בקו זמן האחר, האמנתי לו בשיחה שלו עם לות'ר.
ואז הוא רצח את לות'ר - פאק!!!!
ודחף את קלאוס לתוך הקוגל!
ידעתי שהוא נוראי ואיכשהו עדיין האמנתי בו.
נכון?? אני גם;-( למה אנחנו כאלה תמימים כמו קלאוס?:-D

עכשיו יחד עם זה שרג'י הוא חתיכת חרא ואלו שבחרו לא ללכת למשימה צדקו בכך שהם לא האמינו לו - זאת עדיין מרגישה כמו החלטה מטופשת לחלוטין.
הרי העולם עומד להסתיים והם עומדים למות יחד עם העולם. מה כבר כל כך נוראי במשימה הזאת שעדיף פשוט לחכות לסוף העולם?
לות'ר וסלואן רוצים לבלות את הזמן שנותר להם יחד - אם הם כל כך מאושרים למה לא לנסות להאריך את הזמן שלהם יחד?
ודייגו מודאג שמשהו יקרה לליילה בגלל שהיא בהריון - העולם עומד להסתיים אז בכל מקרה היא תמות.
חחחח נכון? אני גם חשבתי:-D מכפת לכם לנסות בכל מקרה או שתמותו או שתמותו.
ומה הקטע של זה שדייגו כועס כי לות'ר מת? הם כולם עמדו למות בכל מקרה עוד רגע.
תכלס עם כמה שזה היה עצוב שלות'ר מת, הוא בסך הכל התכוון למות איזה חצי שעה מאוחר יותר.
זה דווקא אני מבינה. יש הבדל בין לקבל שתמותו ביחד באפוקליפסה לבין זה שהוא נרצח. אני לא יודעת להסביר בדיוק מה אבל אני מבינה את הרגש.

בן אמר שנשארו 10 אנשים בעולם ועדיין לא הזמינו אותו למסיבת הרווקים, כולם ללא פקיד הקבלה זה 10 אנשים (קלאוס, דייאגו, אליסון, לות'ר, רג', חמש, בן, ויקטור, ליילה, סלאון) בלי פקיד הקבלה, אז יכול להיות מאוד שהוא רובוט
או שהם סתם לא סופרים אותו כי הם מרוכזים בעצמם:-D

זה היה שובניסטי, הבנים חוגגים ושותים והכלה תופרת שמלה |פנים| (והיה לה את ליילה ואליסון לחגוג איתן)
היא בקושי מכירה אותן ואחת במרמור על, אבל באמת באסה לה שלא עשתה מסיבת רווקות גם.

אני לא מצליחה להבין את השנאה שיש כלפי אליסון באינטרנט העונה
נכון שהיה לה התנהגות מגעילה, אבל זה היה התנהגות לגמרי מובנת אחרי כל מה שקרה לה, היא איבדה 2 אנשים שהיא אוהבת (קלייר גם פשוט לא קיימת אין לאיליסון אפילו קבר ללכת אליו) וגם העונה הזו אליסון היא אחרי מה שקרה לה בעונה 2 שגם שם היא כנראה הכי סבלה ונכון שהכמעט אונס של לות'ר זה נורא, אבל צריך להבין שמבחינתה הוא עוד מישהו שהיא איבדה (היא ידעה שלות'ר תמיד יהיה שם בשבילה ופתאום הוא מצא לו מישהי אחרת)
אז אומנם היה לה התנהגות מגעילה אבל לפחות היא היתה כתובה טוב והיה לה מניעים, אני רואה יותר מדי סדרות בהם הדמויות משנות התנהגות בלי שום דבר להוביל לזה
לאדעת על הנייר כן, יש לה סיבות יחסית טובות. אני לא יודעת אם זה הכתיבה או המשחק שלה אבל היא לא הצליחה לי לגרום להתחבר לזה ולרחם עליה אלא רק עצבנה אותי יותר ויותר. גם היא לא היחידה לאבד אנשים שהיא אוהבת שם.

כלומר אמרו לנו שקלאוס לא יכול למות. אומנם זה שהגוף שלו מעוכל על ידי חור שחור זה לא בדיוק מוות רגיל, אבל אני מניח שהוא יפגוש את לות'ר בעולם הבא ויחזור איתו.
או שפשוט באמת יאתחלו את היקום והכל יחזור להיות כמו שהיה.
או פשוט קו זמן חדש - תכלס זה אולי הכי הגיוני.
אולי אפילו נקבל את לות'ר בלי גוף של גורילה.
פייי אתה טוב:-0

חחחחח לא חשבתי על הקשר לספיידרמן. רק שקלאוס הרג את עצמו לפני כן ואני מניח שזה יהיה משמעותי
אההההההה אתה אומר שבגלל שהוא מת לפני שהוא התפוגג הוא לא נמחק מהקיום ולכן יכל לחזור? כאילו אם הוא היה מתפוגג הוא באמת לא היה חוזר? חכם שכמותו|מאוהב|

מי זאת? הבת זוג של רג'י שראינו בפרק סיום עונה 1?
האמת שבהתחלה חשבתי שתהיה לזה משמעות, אבל בעצם אולי זה יהיה כמו הקטע ההוא בתחילת פרק סיום עונה 1 שרואים את רג'י בעבר עם איזו אישה (ואז משחרר את האבק הקוסמי ההוא ואז מגיע לאמריקה) - ואז לא הייתה שום התייחסות לזה לאחר מכן.
מה זה הזיכרון הזה??????

טוני החתול

Well-known member
מנהל
סיימתי את העונה
אבל יש המון למה להגיב ומאוחר אז אני אכתוב כבר מחר
(אבל אם אני לא כותב זה אומר שאני מתעצל לחזור לזה וזה נורא מתאים לי אז תציקו לי שאני כן אגיב)

אני רק אומר את זה
לדעתי הייתה עונה מצויינת. לכל אורכה.
היו קטעים הורסים, היו קטעים מצחיקים,
הייתה עלילה גדולה מהחיים וטירוף שיאה לאקדמייה

אני לא חושב שהיא מתעלה על העונות הקודמות רק כי לדעתי גם הן היו מעולות.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
פייוו קלאוס שוב לא מת|מזיע| עכשיו הוא גם יכול לקפוץ מהמקום שהוא מת בו ולחזור לחיים במקום אחר.
כן יכולת מאוד מגניבה. חבל שאז בסוף הפרק הוא מאבד את היכולת שלו.
אוקי קרבות בלגנים כמה שימושים מגניבים בכוח ובסוף הם הגיעו למתג של איפוס העולם?
שימוש מגניב בכוח לרובם. או לפחות לחלקם.
כוח המשיכה של סלואן נראה לי נורא חזק, אבל היא בקושי הצליחה להשתמש בו נגד השומרים.
הכוח של דייגו היה אפילו יותר מאכזב מהרגיל. כביכול הוא אמור אף פעם לא לפספס עם הסכינים שלו, אבל הוא פיספס איזה 3 פעמים לפני שהוא הצליח לפגוע בעין של השומר, וגם אז זה כמובן היה חסר טעם כי זה רק סכין קטן. אני חשבתי שיהיה מגניב אם הוא יוכל להזיז את הגרזן בשרשרת הזה שהשומר זרק, זה נראה לי אמור להיות בטווח היכולת של הכוחות שלו. ראו כמה ליילה שמחה להיות לצד מישהו עם כוחות באמת יעילים שהיא תוכל לחקות.
גם אליסון ממש לא עשתה שום דבר עם הכוח שלה, אפילו שהוא השתדרג העונה.
העסקה של רג'י עם אליסון הייתה שהוא יאפס את העולם והיא תקבל את הבת שלה חזרה ואז בגלל זה הוא אמר לה לא לדרוך על הכוכב כי זה יהרוג אותה? אבל אז למה הוא נפטר מקלאוס הוא צריך 8, אחרת היא הייתה צריכה גם לעמוד שם. או שפשוט הוא התכוון להקריב אותה גם ולעזאזל העסקה כי הוא מניאק? גם אפשרות.
אני מניח שרג'י התכוון להקריב את אליסון גם על הדרך.
או אולי בעצם המכונה שלו לא עמדה להרוג אותם ומה שקרה כשאליסון לחצה על הכפתור בסוף היה קורה גם אם לא היו הורגים את רג'י - כלומר שהמכונה לא הייתה צריכה להרוג אותם, אלא רק לשאוב את הכוחות שלהם.
בעצם זה אומר שיכול מאדו להיות שלאליסון עדיין יש את הכוחות שלה בעולם החדש הזה.
הייתי נורא מבולבלת מזה שלותר חזר אבל אז הסתבר שקלאוס מחזיק אותו זה היה מרגש קצת האמת.
הייתי כמעט בטוח שזה רוח רפאים של לות'ר
והעולם שוב אופס8-*
אופס איי דיד איט אגיין?
איכשהו למצב שגם קלייר וגם ריי חיים בו זמנית כלומר ציר זמן חדש ומוזר עוד יותר.
אליסון הזאת חוצפנית השיגה גם את הבעל שהיא רצתה וגם את הילדה שלה. גרידי.
ובו גם אין להם כוחות יותר8-* לותר לא קוף סופסוף. אבל סלואן נעלמה כי היא לא קיימת בעולם הזה? ובן כן למרות שזה בן הרע?
מעניין שחשבתי על כך שאולי נקבל את לות'ר עם גוף נורמלי (השחקן בטח מאוד שמח)
תהיתי הרבה לגבי למה סלואן לא הייתה איתם אבל בן כן. אולי זה בגלל שבן היה במקור חלק מאקדמיית המטרייה. אבל אז הייתי מצפה שמי שיופיע איתם יהיה הבן שהם מכירים (זה שמת בעבר ואז הרוח רפאים שלו מתה עוד יותר בעונה 2).
אני מקווה שפשוט כל שאר אנשי אקדמיית הדרור חזרו לחיים במקום אחר.
ועכשיו רג'י הוא מנכל של תאגיד פיננסים? והזאת שבירח היא אישתו ופה היא חיה?
אני לא יודע למה את חושבת דווקא תאגיד פיננסים. אבל ממה שראו מהעיר היו כמה בניינים שהיה כתוב עליהם הארגריבס. לדעתי הוא איל הון שיש בבעלותו המון חברות. סוג של שילוב של אילון מאסק וג'ף בזוס (רק פחות חייזרי, מרושע ותסביך גדולה).
בכל מקרה עכשיו ברור לפחות למה הוא רצה לעשות איפוס ליקום גם לפני שהייתה אפוקליפסה. הוא יצא גדול מהכל + אשתו.
עדיין המון דברים לא ברורים לי. איך הם נולדו ביקום הזה? האם הם קיימים בו בכלל? יש להם כפילים? מי היה הבן הזה ברכבת? בן הרע או בן הישן או בן נוסף?
שאלות מעולות.
רק עכשיו עלתה לי תיאוריה שהבן הזה שראינו בסוף הוא בן המקורי של קו הזמן הזה. וזה בן שמקום שיקנה על ידי הארגריבס כשהוא נולד, המשיך לגדול בקוריאה (ולכן הוא על אותה רכבת שראינו את אמא שלו). אולי לו גם עדיין יש את הכוח שלו.
אבל האם זה אומר שלכל שאר חברי אקדמיית המטריה (ואולי גם אקדמיית הדרור) יש דופלגנגרים בעולם החדש הזה?
עוד אפשרות שעלתה לי היא שזה כן בן שראינו מגיח איתם מהמעלית, אבל הוא שיקר כשהוא עזב אותם ולמעשה הוא כן קיבל את מה שהוא רצה מהאיפוס של היקום.
אחרי הכל במקור גם בן עשה עיסקה עם רג'י. זאת העיסקה שהוא דיבר עליה עם פיי לפני כמה פרקים. וגם הוא הזכיר לרג'י בפרק הזה שהוא עזר לו בשביל סיבה.
עצוב שהם התפזרו בסוף:-(
כן. כרגיל הם לא מתפקדים כמשפחה.
העונה הראשונה בהחלט הייתה הטובה ביותר
אני דווקא ממש לא חושב ככה. העונה הראשונה הייתה הכי מפתיעה כי לא הכרנו את זה ולא ציפינו לטירוף. אבל לדעתי העונה הזאת ועונה 2 היו טובות באותה מידה.
הייתה עונה נחמדה שאפילו השתפרה ככל שהתקדמה.
אני אהבתי אותה עוד מההתחלה (במיוחד כשהקטע הכי מצחיק בכל הסדרה היה בפרק הראשון - סצנת הריקוד)
אז מסתברר שסר רג'י החייזר הבריטי בנה מלון על מעבר למקום אחר, המכונה מלון oblivion (תהום השכחה).
מאותו מקום ניתן לאתחל את העולם, ואת אותו מנגנון אתחול יצר האדם שהקים גם את העולם, לדברי רג'י.
בהחלט הזוי ולא ברור.
על מנת להפעיל את המנגנון יש צורך בשבעה אנשים, ועל המלון שומרים שלוש מפלצות.
אני לחלוטין ציפיתי שיהיו 7 שומרים
(נקודה למחשבה: האם באמת היה צורך לצלצל בפעמון ולזמן את המפלצות? למה פשוט לא לעמוד על הכוכבים ולהפעיל את המנגנון?)
באמת למה?|תוהה|
סתומרת הוא לא ידע איפה המנגנון ושלח אותם לחפש אותו אבל באמת לא הבנתי למה לשלח בהם את המפלצות8-* אולי הוא חשב שלהרוג שבעה מהם לא משנה איך זה מה שמפעיל את המנגנון?|תוהה|
אולי הדרך היחידה שאפשר למצוא את המנגנון היא אם מזמנים את השומרים. או אולי רג'י סתם חשב ככה.
*אגב, בערך באמצע הפרק קלטתי שזה לא מקרי שהוא דיבר על 7 פעמונים ושהוא היה צריך 7 מהם שיבואו איתו לאובליביון.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בזמן שהם עמדו על הכוכבים ורג'י הפעיל את המנגנון, התהליך החל לשאוב כל פיסת חיים מהם, עד שאליסון נכנסה לפעולה ועצרה את רג'י.
ולמרות שנראה שהתהליך הופסק, אליסון לחצה על משהו שגרם לאתחול כלשהו. לא ברור לגמרי למה גרמה הלחיצה הזו אז יש תחושה שיהיה המשך.
זהו, לא לחלוטין ברור אם זה שאליסון הרגה את רג'י עשה איזשהו שינוי. כי היא הרי לחצה על הכפתור בעצמה. אומנם הם יצאו בסוף חיים, אבל אולי גם אם רג'י היה לוחץ על הכפתור אז הם היו יוצאים חיים.
אולי בגלל שהתהליך לא הושלם האפוקליפסה תגיעה שוב?
אה, בגלל שהמכונה לא משכה את הכל מהם?
אני מקווה שלא. כלומר אני כן חושב שבעונה 4 תהיה אפוקליפסה חדשה, אבל אני מקווה שהיא תהיה קשורה למשהו אחר.
האיפוס החזיר את כולם ללא כוחות, את סלואן כנראה לטיים ליין שלה (?), החייה את לות'ר ואת אשתו של רג'י (איך ולמה?), ואת אליסון חזרה לבעלה והבת שלה.
זה ברור לדעתי שרג'י קיבל את אשתו בגלל שהוא הפסיק לתכנת את המכונה שתעשה את זה. ואליסון קיבלה את בעלה והבת שלה (איכשהו חיים באותו זמן) בגלל העיסקה שהיא עשתה עם רג'י (שבאופן מדהים הוא כנראה גם קיים).
לא חשבתי על הרעיון שסלואון חזרה לטיים ליין שלה. ראשית כי לא נראה לי שאצלם קיימים קוי זמן שונים במקביל. אם היו קוי זמן שמתקיימים במקביל אז לא הייתה ממש סיבה לפרדוקס (קוי זמן מקבילים היא הדרך שבה אפשר לקיים את פרדוקס הסבא בלי שיהיה באמת פרדוקס).
בכל מקרה זה לא יהיה הגיוני כי הבן שסלואן הכירה הגיע גם הוא עם שאר המטריות. (אלא אם כן זה בגלל שהוא במקור גם מאקדמיית המטריה)(או שזה קשור לעיסקה שהוא עשה עם רג'י בעצמו)
אחרי הקרדיט רואים את בן, ואם ניקח בחשבון שסלואן לא קיימת, אז מדובר בבן האמיתי! (כולם חזרו לחיים). והוא גם נמצא במדינת הבית שלו.
אנחנו לא יודעים שסלואן לא קיימת. יכול להיות שהיא פשוט חזרה במקום אחר. אולי אפילו שהיא קיימת בעולם הזה, אבל זאת גירסה אחרת שלה שלא זוכרת את אקדמיית הדרור.
אז יש שניים? כי בן הרע גם הגיע איתם לציר הזמן החדש.
מאוד מבלבל אם ככה.. אולי זה אותו אחד?
דיברתי על זה למעלה. יכול להיות שיש שניים ויכול להיות שזה אותו אחד. אני נוטה להאמין שיש שניים.
(אגב יהיה מגניב לגלות שבעצם יש 3 מהם במקביל - הבן של אקדמיית המטרייה שחזר לחיים, הבן של אקדמיית הדרור שחזר עם האחרים בלי הכוחות שלו, ובן אחר שלא ניקנה על ידי רג'י ב1989 וחי את חייו בקוריאה)
אז מה האתחול עשה? לדעתי, יצר עולם ללא אקדמיית המטריה. כולם נולדו רגילים, בלידה רגילה. רג'י מעולם לא אימץ אותם ומעולם לא הקים את אקדמיית המטריה. במקום זאת הוא הקים אמפרייה אחרת.
או שזה עולם שבו הם כן כולם קיבלו את הכוחות שלהם ב1989, אבל לאלו שהיו במלון אין את הכוחות שלהם בגלל שהם נשאבו על ידי המכונה.
אבל יש להם דופלגנגרים שכן יש להם כוחות, אבל מעולם לא הצטרפו לאקדמיית המטרייה כי רג'י לא יצר אותה.
אני עדיין תוהה מה היה קורה אם הוא היה מצליח לסיים את האתחול ולהרוג את כולם. איזה עולם היה נוצר? אולי פשוט המשך לעולם שהיה? הוא הרי מנע ממנה לדרוך על כוכב. האם זה על מנת להציל את המשך קיומה? כנראה שנצטרך להמשיך לחכות כדי לגלות מה התחמן הזה תכנן.
לי מרגיש שרג'י קיבל את כל מה שהוא רצה מאיתחול העולם. כלומר הוא ראש של חברה ענקית ויש לו את אשתו. מה עוד הוא צריך?
לא הבנתי והאמת גם אין לי כוח להבין חחח. הסדרה הזאת צריכה להסתיים בעיניי, אבל יש תחושה שכאילו אמור להיות עוד. אבל מה כבר יהיה בעונה רביעית? שוב אפוקליפסה? הרי זה כבר שלוש עונות אותו דבר למה שנצפה למשהו חדש? די כבר כפרה עליכם.
בהחלט צריך עוד אפוקליפסה. אבל גם יהיה דברים חדשים.
אני מסכים שסדרות כאלו צריכות להסתיים לפני שהן נמרחות יותר מידי. אבל מבחינתי הסדרה הזאת עוד ממש לא הגיעה לזה.
אין ספק שהדמות הטובה ביותר והעגולה ביותר עם המסע השלם ביותר בעונה היא אליסון. וגם רג'ינלד הרגריבס למרבה ההפתעה, אבל בעיקר אליסון. שזה נחמד כי מאוד התאמצו להשאיר אותה בצדדים עם הכוח שלה בעונות הקודמות, אבל הפעם היא הלכה all out. גם בעונה הקודמת הסיפור שלה היה מעניין אבל בעונה הזאת היא ה-דמות של העונה בעיניי.
באמת? היא הייתה לחלוטין בלתי נסבלת העונה מבחינתי.
אני לא מצליחה להבין את השנאה שיש כלפי אליסון באינטרנט העונה
נכון שהיה לה התנהגות מגעילה, אבל זה היה התנהגות לגמרי מובנת אחרי כל מה שקרה לה, היא איבדה 2 אנשים שהיא אוהבת (קלייר גם פשוט לא קיימת אין לאיליסון אפילו קבר ללכת אליו) וגם העונה הזו אליסון היא אחרי מה שקרה לה בעונה 2 שגם שם היא כנראה הכי סבלה ונכון שהכמעט אונס של לות'ר זה נורא, אבל צריך להבין שמבחינתה הוא עוד מישהו שהיא איבדה (היא ידעה שלות'ר תמיד יהיה שם בשבילה ופתאום הוא מצא לו מישהי אחרת)
אז אומנם היה לה התנהגות מגעילה אבל לפחות היא היתה כתובה טוב והיה לה מניעים, אני רואה יותר מדי סדרות בהם הדמויות משנות התנהגות בלי שום דבר להוביל לזה
אני כאן בצד של עדי. ואם תקראו את ההודעות שלי על הפרקים תראו שאני דווקא הגנתי על אליסון הרבה לאורך הדרך. אבל היא לחלוטין עברה את הגבול כמה פעמים - גם כמעט אנסה את לות'ר וגם הרגה את הארלן - ועוד סירבה להתנצל על שום דבר מזה או להודות שזה היה אולי לא בסדר. אני מסכים שהיא עברה משהו נוראי, אבל גם אחרים באמת עברו דברים נוראיים.
אני גם ממש לא חושב שהיא עברה מסע שלם - מסע של דמות כולל התפכחות כלשהי. ההתגלות היחידה שלה הייתה ששום דבר לא חשוב, אפשר לפגוע באחרים כמה שרוצים על מנת להשיג את מה שהיא רוצה. אולי זה היה מסע שלם אם הרעיון זה מסע שבו היא הופכת לנבלית של הסדרה, אבל גם לא הרגשתי שזה מה שקרה בסופו של דבר כי היא כאילו קיבלה טיפה רידמפשן בסוף. אבל גם לא ממש.
חוץ מזה מגניב שתוך כדי העונה הכוח שלה השתפר מאוד והיא סוף סוף לא צריכה לעשו את הקטע המוזר של לומר "I heard a rumor" אלא פשוט יש לה יכולת לגרום לאנשים לעשות דברים בפקודות ישירות. אבל גם זה חסר טעם כי היא בעצם אף פעם לא משתמשת בכוח הזה באופן שמשרת את העלילה. חשבתי שסוף סוף בסוף היא תעשה שימוש חשוב בכוח הזה כשהיא תצווה על רג'י להפסיק, אבל זה בכלל לא עובד עליו.
אני עדיין חושבת שהסדרה מאד כיפית, אבל לא היה אכפת לי אם העונה הזאת הייתה האחרונה אם היא לא הייתה נגמרת במתח, ואני מסכימה שהבאה צריכה להיות האחרונה כי כמה אפוקליפסות אפשר כבר? וגם כדי שלא יגיעו למצב שזה כבר לא כיף. בינתיים אני כן נהנית. אבל שתהיה עונה שיודעים מראש שהיא אחרונה כדי לסגור אותה כמו שצריך.
והם אגב אפילו לא מונעים את האפוקליפסות הם פשוט בורחים לציר זמן חדש בכל פעם שהיקום מתפוצץ:-D
אני לא רוצה שהעונה הבאה תהיה אחרונה. לדעתי הסדרה בהחלט יכולה להחזיק גם לעונה חמישית טובה.
ובהחלט אפשר עוד אפוקליפסה כי הרי הסדרה היא לא באמת על כיצד לעצור אפוקליפסות, הסדרה היא על משפחה לא מתפקדת של גיבורי על, הקשרים בינהם, מה שהם מוכנים ולא מוכנים לעשות, הקשר בינהם לאור זה שהם חולקים סוג של עבר טראומטי.
האפוקליפסה היא רק הרקע כדי ליצור תחושת לחץ.
ולכן הוא הכי הביע שנאה לרג'י כי כל האחרים כבר במשך חייהם כבר הביעו את השנאה הזו, ופה זה היה הפעם הראשונה של לות'ר שהוא יכול להתמודד עם אבא שלו עם השנאה
למרות שלות'ר גם כן פגש את רג'י בעונה 2. אפילו שזה היה רג'י של העבר, הגיוני שהוא כעס עליו מאוד גם אז. אני לא זוכר מספיק איך הייתה הפגישה שלהם אז.
זה היה שובניסטי, הבנים חוגגים ושותים והכלה תופרת שמלה |פנים| (והיה לה את ליילה ואליסון לחגוג איתן)
לא מרגיש לי שזה היה שוביניסטי. זה לא שנתנו לה את התפקיד של להכין את השמלה. זה מה שהיא רצתה לעשות בשביל עצמה לחתונה.
וכמו שעדי אמרה, היא לא ממש מכירה את ליילה ואליסון, אז הגיוני שהיא לא תרצה לבלות איתם באותה צורה שלות'ר רוצה לבלות עם האחים שלו.

קצת מחשבות נוספות:
רג'י יצר את המלון אובסידיאן לפני 1963, כלומר המלון (ומסדרון המראות) היו קיימים גם בקו זמן המקורי של עונה 1. אז מעניין למה רג'י של שם לא שלח את האקדמיה שלו לתוך אובליביון? אולי בעצם כי לא היו לא 7 תלמידים - בגלל שואניה הוא הסתיר את שיש לה כוחות, בן מת ו5 נעלם.
והאם זה באמת מתאים לרג'י שאנחנו מכירים שהוא יהרוג את עצמו רק כדי שהתלמידים שלו יתאחדו?
אני לא אתפלא אם לרג'י הייתה תוכנית איכשהו ש5 יצטרך לשלוח אותם חזרה בזמן וככה הוא ייצר קו זמן מקביל שבו כן יהיו לו תלמידים לשלוח לתוך אובליביון. (כלומר אין לי מושג איך הוא יכל לתכנן משהו כזה, אבל זה רג'ינלד הארגריבס)

לא גילינו בסוף מי היא ג'נפיר מתקרית ג'ניפר של בן. :-(

כמעט שכחתי מזה ש5 איבד את היד שלו - מה שמתאים לזה של5 הזקן לא הייתה יד. אבל אז כשהעולם אופס חזרה לו היד. האם זה אומר שהיד שלו תכרת שוב בעתיד או ששינו את קו הזמן?

בעצם אם הם בסוף הגיעו לעולם שבו יש להם דופלגנגרים אז הדופלגנגר של 5 אמור להיות מישהו שבגיל של האחים שלו.

Lhuna3

Well-known member
ההוא עם השיער הארוך הוא קופי של בלאמי מה-100, וזה הזכיר לי פתאום שגם בלאמי וגם מרפי היו בחלום שחלמתי הלילה (ולמרפי היה שפם).
(אני לא הצטרפתי אליכם, רק ראיתי את הסצינה בסרטון שניק שם)

Aranel Nenharma

Well-known member
אני כאן בצד של עדי. ואם תקראו את ההודעות שלי על הפרקים תראו שאני דווקא הגנתי על אליסון הרבה לאורך הדרך. אבל היא לחלוטין עברה את הגבול כמה פעמים - גם כמעט אנסה את לות'ר וגם הרגה את הארלן - ועוד סירבה להתנצל על שום דבר מזה או להודות שזה היה אולי לא בסדר. אני מסכים שהיא עברה משהו נוראי, אבל גם אחרים באמת עברו דברים נוראיים.
אני גם ממש לא חושב שהיא עברה מסע שלם - מסע של דמות כולל התפכחות כלשהי. ההתגלות היחידה שלה הייתה ששום דבר לא חשוב, אפשר לפגוע באחרים כמה שרוצים על מנת להשיג את מה שהיא רוצה. אולי זה היה מסע שלם אם הרעיון זה מסע שבו היא הופכת לנבלית של הסדרה, אבל גם לא הרגשתי שזה מה שקרה בסופו של דבר כי היא כאילו קיבלה טיפה רידמפשן בסוף. אבל גם לא ממש.
אני לא מסכימה עם האמירה שגם האחרים עברו דברים נוראים והם מתנהגים בסדר אז לה אסור, אי אפשר להשוות רגשות של אנשים. כשלאחיין שלי נופל גלידה מהגביע והוא בוכה אני לא אומרת לו לשתוק כי יש ילדים שאיבדו דברים חשובים יותר, לא אני מחבקת אותו ומנחמת אותו ואומרת לו שזה בסדר להיות עצוב. אז נכון שהיא החליטה ללכת לדרך הקיצון ברגשות שלה, אבל לא צריך להשוות את זה לאיך שהאחרים מתמודדים עם זה.
אני אחזור ואגיד שאני בשום אופן לא מצדדת בפעולות שהיא עשתה ומסכימה שהמעשים היו נוראים, אבל אני כן חושבת שהכותבים התמודדו עם הדמות טוב מאוד. האונס של לות'ר היה נוראי אבל אליסון כן הבינה את הנוראות במעשה הזה והפסיקה את זה.זה לא שהכותבים כתבו את הדמות הזו בלי מחשבה שזה אונס ואז אחרי שזה שודר והיו המון תגובות על כך שזה אונס הכותבים אמרו אופסי.... לא, הכותבים בכוונה כךבו את זה כך שהדמות של אליסון בעצמה תבין שבמקרה הזה היא הלכה לקיצון.
גם כל ההרג של הארלן, אם חושבים על זה אז הארלן לא היה חף מפשע הוא בכל זאת רצח את האמהות שלהם וגרם לפורודוקס ולסיים העולם, נכון שהוא לא נבל והוא לא עשה את זה בכוונה אבל עדיין הוא לא שושנה בשדה קוצים. אם כבר אז ויקטור היה לא בסדר שהוא ידע על זה ובחר לא לשתף את האחרים ולא מדובר פה על משהו שמשפיע רק אליהם, זה משהו שמשפיע על כל היקום. ולמה אליסון אשמה בהרג של הארלן יותר מהרציחות שהאחרים עשו, זה לא שזה היה ההרג הראשון בסדרה הזו, חמש רצח את כל הדיקטרון בעונה הקודמת ולא אמרו לו כלום על זה, גם ליילה רצחה בפלאשבק את שני השומרים כדי ללכת לראות סרטון של אמא שלה (וגם פה כמו אליסון היא היתה בכאב מאובדן אימה) אז למה ההרג של הארלן נוראי יותר מההרג של האחרים, כי אנחנו מכירים את הדמות ואת השם שלו??? בניגוד לדמויות האחרות, אני לא מסכימה עם זה.
אז כן הדברים שאליסון עשתה הם נוראים ולהתחשב בעובדה שעד עכשיו היא הייתה האחות הטובה והסלחנית אז זה בולט אצלה יותר, אני לא מצדיקה את המעשים שלה, אבל אני לא חושבת שצריך לשנוא את אליסון באופן מיוחד בגלל מעשים אלו, במיוחד לא לשנוא אותה בתור דמות (שלדעתי כתובה טוב)
ולגבי זה שלא ראינו שהיא נהיית הנבלית ולא ראינו סיבה להתנהגות הזו, אז הסיפור שלה לא הסתיים, בניגוד לעונות קודמות שם זה הרגיש שכל עונה סיימה את הסיפור שלה ובסצנה האחרונה היה ניצנים למה יהיה בעונה הבאה, אז העונה הסיפור ממש לא הסתיים ויש יותר שאלות מאשר תשובות. בסוף כולם חזרו והם חזרו למצב ההתחלתי שלהם (חמש עם הזרוע ולות'ר עם גוף של אדם) אבל אליסון חזרה עם התחבושת על הזרוע שלה מהפציע שלה, כלומר הסיפור שלהם העונה ממש לא הסתיים ויש מצב היא חזרה בכלל לקו זמן אחר או משהו, אבל בעונה הבאה אנחנו כנראה עדיין נעקוב אחרי הדמות של אליסון שעוצבה בעונה הזו ונראה את ההמשך שלהם וכנראה יהיה קישור לכל המעשים שהיא בחרה לעשות העונה (כלומר, לא ישכחו לה אותם בעונה הבאה....)

reasonforall

Active member
אני לחלוטין ציפיתי שיהיו 7 שומרים
נכון. שהקרבות יהיו אחד-על-אחד.

אולי הדרך היחידה שאפשר למצוא את המנגנון היא אם מזמנים את השומרים. או אולי רג'י סתם חשב ככה.
האמת שבשנייה הראשונה שהם נכנסו ראיתי את הכוכבים על הרצפה וחשבתי שזה יהיה זה.
סתם מדובר בחור בעלילה, שבטח לא יתייחסו אליו בעונה הבאה.

זהו, לא לחלוטין ברור אם זה שאליסון הרגה את רג'י עשה איזשהו שינוי. כי היא הרי לחצה על הכפתור בעצמה. אומנם הם יצאו בסוף חיים, אבל אולי גם אם רג'י היה לוחץ על הכפתור אז הם היו יוצאים חיים.
כאן בטוח יהיה הסבר בעונה הבאה. אולי אליסון בכלל מתה ומדובר בסוג של אשליה.
אולי מפעיל המנגנון אמור למות ורג'י תכנן להקריב עצמו. כן בטח 🤣

זה ברור לדעתי שרג'י קיבל את אשתו בגלל שהוא הפסיק לתכנת את המכונה שתעשה את זה. ואליסון קיבלה את בעלה והבת שלה (איכשהו חיים באותו זמן) בגלל העיסקה שהיא עשתה עם רג'י (שבאופן מדהים הוא כנראה גם קיים).
לא חשבתי על הרעיון שסלואון חזרה לטיים ליין שלה. ראשית כי לא נראה לי שאצלם קיימים קוי זמן שונים במקביל. אם היו קוי זמן שמתקיימים במקביל אז לא הייתה ממש סיבה לפרדוקס (קוי זמן מקבילים היא הדרך שבה אפשר לקיים את פרדוקס הסבא בלי שיהיה באמת פרדוקס).
בכל מקרה זה לא יהיה הגיוני כי הבן שסלואן הכירה הגיע גם הוא עם שאר המטריות. (אלא אם כן זה בגלל שהוא במקור גם מאקדמיית המטריה)(או שזה קשור לעיסקה שהוא עשה עם רג'י בעצמו)
לי מרגיש שרג'י קיבל את כל מה שהוא רצה מאיתחול העולם. כלומר הוא ראש של חברה ענקית ויש לו את אשתו. מה עוד הוא צריך?
כשרג'י הפעיל את המנגנון הוא נגע שם בכל מיני דברים. אולי באמת הוא יכול לשלוט בתוצאה.
נראה לי שה end game שלו היה להציל את אשתו הרי, לא?

דיברתי על זה למעלה. יכול להיות שיש שניים ויכול להיות שזה אותו אחד. אני נוטה להאמין שיש שניים.
(אגב יהיה מגניב לגלות שבעצם יש 3 מהם במקביל - הבן של אקדמיית המטרייה שחזר לחיים, הבן של אקדמיית הדרור שחזר עם האחרים בלי הכוחות שלו, ובן אחר שלא ניקנה על ידי רג'י ב1989 וחי את חייו בקוריאה)
כחלק מהעסקה שלו. מעניין..

didalf

Well-known member
ההוא עם השיער הארוך הוא קופי של בלאמי מה-100,
תודהההההההההההה אני אומרת את זה כל הזמן ולא מתייחסים אלי!!!!!!
וזה הזכיר לי פתאום שגם בלאמי וגם מרפי היו בחלום שחלמתי הלילה (ולמרפי היה שפם).
חחחחח תפרטי בבקשה. אני גם רוצה לחלום על בלאמי ומרפי|מאוהב| אבל בלי שפם.

לדעתי הייתה עונה מצויינת. לכל אורכה.
היו קטעים הורסים, היו קטעים מצחיקים,
הייתה עלילה גדולה מהחיים וטירוף שיאה לאקדמייה

אני לא חושב שהיא מתעלה על העונות הקודמות רק כי לדעתי גם הן היו מעולות.
מסכימה, לאדעת למה אנשים מתמרמרים על העונה הזאת.

הכוח של דייגו היה אפילו יותר מאכזב מהרגיל. כביכול הוא אמור אף פעם לא לפספס עם הסכינים שלו, אבל הוא פיספס איזה 3 פעמים לפני שהוא הצליח לפגוע בעין של השומר, וגם אז זה כמובן היה חסר טעם כי זה רק סכין קטן. אני חשבתי שיהיה מגניב אם הוא יוכל להזיז את הגרזן בשרשרת הזה שהשומר זרק, זה נראה לי אמור להיות בטווח היכולת של הכוחות שלו. ראו כמה ליילה שמחה להיות לצד מישהו עם כוחות באמת יעילים שהיא תוכל לחקות.
גם אליסון ממש לא עשתה שום דבר עם הכוח שלה, אפילו שהוא השתדרג העונה.
נכון.

או אולי בעצם המכונה שלו לא עמדה להרוג אותם ומה שקרה כשאליסון לחצה על הכפתור בסוף היה קורה גם אם לא היו הורגים את רג'י - כלומר שהמכונה לא הייתה צריכה להרוג אותם, אלא רק לשאוב את הכוחות שלהם.
אה אתה חושב שזה רק שאב להם את הכוחות ובגלל זה אין להם?:-0
בעצם זה אומר שיכול מאדו להיות שלאליסון עדיין יש את הכוחות שלה בעולם החדש הזה.
וואלה כי באמת היא לא יצאה עם השאר ראינו אותה ישר בLA עם הבת שלה, אולי באמת לה לא נשאב הכוח???:-0

אופס איי דיד איט אגיין?
איי פלייד ויט יור הרט, גוט לוס אין דה גיים

אליסון הזאת חוצפנית השיגה גם את הבעל שהיא רצתה וגם את הילדה שלה. גרידי.
ממש:-D
לא הבנתי בכלל איך זה מתקיים באותו טיימליין אבל מישהו כתב בפייסבוק שרג'י הכניס פרמטרים למכונה ובעצם יצר את העולם שהוא רצה אז כנראה זאת הייתה העסקה עם אליסון.

אני לא יודע למה את חושבת דווקא תאגיד פיננסים. אבל ממה שראו מהעיר היו כמה בניינים שהיה כתוב עליהם הארגריבס. לדעתי הוא איל הון שיש בבעלותו המון חברות. סוג של שילוב של אילון מאסק וג'ף בזוס (רק פחות חייזרי, מרושע ותסביך גדולה).
נו לזה התכוונתי בתאגיד פינססים:-D

אני דווקא ממש לא חושב ככה. העונה הראשונה הייתה הכי מפתיעה כי לא הכרנו את זה ולא ציפינו לטירוף. אבל לדעתי העונה הזאת ועונה 2 היו טובות באותה מידה.
אני לא זוכרת מספיק אבל בתחושה שלי הראשונה הכי טובה, אבל 2 ו3 נהדרות באותה רמה.

*אגב, בערך באמצע הפרק קלטתי שזה לא מקרי שהוא דיבר על 7 פעמונים ושהוא היה צריך 7 מהם שיבואו איתו לאובליביון.
ברור. הכל סובב סביב המספר 7 בסדרה הזאת.

אה, בגלל שהמכונה לא משכה את הכל מהם?
אה אז אולי יש בהם ניצוץ של הכוח שיחזור? מעניין מה היה קורה אם רג'י היה ממשיך אז.

(קוי זמן מקבילים היא הדרך שבה אפשר לקיים את פרדוקס הסבא בלי שיהיה באמת פרדוקס).
לכן קווי זמן מקבילים זאת תיאוריה המסע בזמן ההגיונית היחידה. בערך. כי מסע בזמן אף פעם לא לגמרי הגיוני.

אנשים כאלה אף פעם לא לגמרי מרוצים.

אני לא רוצה שהעונה הבאה תהיה אחרונה. לדעתי הסדרה בהחלט יכולה להחזיק גם לעונה חמישית טובה.
אני רוצה להיות עצובה כשסדרה שאני אוהבת מסתיימת, ולא לשמוח שגואלים אותה מיסוריה אחרי מריחה מוגזמת.

למרות שלות'ר גם כן פגש את רג'י בעונה 2. אפילו שזה היה רג'י של העבר, הגיוני שהוא כעס עליו מאוד גם אז. אני לא זוכר מספיק איך הייתה הפגישה שלהם אז.
ממה שזכור לי הוא נעלב ממנו ממש. ואז היה את המפגש הזה עם כולם. אבל לא היה לו מספיק זמן להוציא עליו את כל הכעס שלו כמו העונה.

לא מרגיש לי שזה היה שוביניסטי. זה לא שנתנו לה את התפקיד של להכין את השמלה. זה מה שהיא רצתה לעשות בשביל עצמה לחתונה.
|כן|

רג'י יצר את המלון אובסידיאן לפני 1963, כלומר המלון (ומסדרון המראות) היו קיימים גם בקו זמן המקורי של עונה 1. אז מעניין למה רג'י של שם לא שלח את האקדמיה שלו לתוך אובליביון? אולי בעצם כי לא היו לא 7 תלמידים - בגלל שואניה הוא הסתיר את שיש לה כוחות, בן מת ו5 נעלם.
שאלה טובה מאד, אבל התשובה שלא היו לו 7 אפשרית בהחלט.

אני לא אתפלא אם לרג'י הייתה תוכנית איכשהו ש5 יצטרך לשלוח אותם חזרה בזמן וככה הוא ייצר קו זמן מקביל שבו כן יהיו לו תלמידים לשלוח לתוך אובליביון. (כלומר אין לי מושג איך הוא יכל לתכנן משהו כזה, אבל זה רג'ינלד הארגריבס)
זה ממש מוגזם אם כן:-D איך הוא יכול לתכנן מה יקרה לו ב3 טיימלנים שונים?:-D

לא גילינו בסוף מי היא ג'נפיר מתקרית ג'ניפר של בן. :-(
נכון. וגם אתה כותב ג'ניפר עקום כי זאת מילה מעצבנת:-D

בעצם אם הם בסוף הגיעו לעולם שבו יש להם דופלגנגרים אז הדופלגנגר של 5 אמור להיות מישהו שבגיל של האחים שלו.
נכון??? גרר אני צריכה עונה 4 אני צריכה תשובות.
למרות שלפעמים הם מסיימים במתח ואז לא ממש מתייחסים אליו. נגיד הרי בסוף עונה 1 הם הפכו לילדים ובכל זאת הגיעו לדאלס בגרסאות המוכרות שלהם, סתומרת לסיום עם ההפיכה לילדים לא הייתה שום משמעות.
אז אולי גם חלק מהדברים שנשארו פתוחים עכשיו יאופסו קצת.

אם כבר אז ויקטור היה לא בסדר שהוא ידע על זה ובחר לא לשתף את האחרים ולא מדובר פה על משהו שמשפיע רק אליהם, זה משהו שמשפיע על כל היקום.
אני לא מבינה איך זה משנה שהארלן גרם לפרדוקס כשהם כבר 30 שנה אחרי. זה לא שהם יכלו לעשות משהו בנושא.

אז למה ההרג של הארלן נוראי יותר מההרג של האחרים, כי אנחנו מכירים את הדמות ואת השם שלו???
בלי קשר ספציפית לאליסון והרלן, 100% כן. זה נכון לכאן, לנוקמים, ל100 ולכל סדרה וסרט אי פעם ובמיוחד בז'אנר הזה שמתים בו על ימין ועל שמאל וגם הדמויות הראשיות הורגות לפעמים. מוות של דמות עם שם שאנחנו מכירים ומשמעותית לנו או משמעותית לדמות שמשמעותית לנו חשוב/נורא/משמעותי יותר מסתם ניצבים בלי שם. בדיוק כמו שחיים של ויז'ן אחד שווים יותר מכל צבא ווקנדה.
בקשר לכל מה שכתבת חלק מהטיעונים נכונים טכנית אבל כמו שאמרתי הכתיבה והמשחק שלה לא הצליחו לפנות לצד הסלחן שלי (ואנחנו יודעים שהוא מאדדדדד סלחן לפעמים) והיא בעיקר עצבנה אותי.
נכון. שהקרבות יהיו אחד-על-אחד.
אה זה יכל להיות מגניב דווקא. אבל לא לכולם יש כוח חזק מספיק.

Aranel Nenharma

Well-known member
אני לא מבינה איך זה משנה שהארלן גרם לפרדוקס כשהם כבר 30 שנה אחרי. זה לא שהם יכלו לעשות משהו בנושא.
נכון ההרג של הארלן לא שיעזור עם הפרדוקס, מה שציינתי זה שלהרוג אותו זה לא להרוג אדם תמים, אליסון כן הרגה אדם שגרם לאסון גדול
בלי קשר ספציפית לאליסון והרלן, 100% כן. זה נכון לכאן, לנוקמים, ל100 ולכל סדרה וסרט אי פעם ובמיוחד בז'אנר הזה שמתים בו על ימין ועל שמאל וגם הדמויות הראשיות הורגות לפעמים. מוות של דמות עם שם שאנחנו מכירים ומשמעותית לנו או משמעותית לדמות שמשמעותית לנו חשוב/נורא/משמעותי יותר מסתם ניצבים בלי שם. בדיוק כמו שחיים של ויז'ן אחד שווים יותר מכל צבא ווקנדה.
אני בסדר עם לשנוא דמות כי היא פשוט לא באה טוב בעין או כי היא פגע בדמות אחרת שאני אוהבת, אבל מרגיש לי שכולם שופטים את המעשים של אליסון כמעשים ולא במי היא פגע ובכללי יש אליה שנאה עזה כאילו היא המפלצת של העונה, ואם כל השאר היו מושלמם אז אולי אבל כל שאר הדמויות ממש לא מושלמות
בקשר לכל מה שכתבת חלק מהטיעונים נכונים טכנית אבל כמו שאמרתי הכתיבה והמשחק שלה לא הצליחו לפנות לצד הסלחן שלי (ואנחנו יודעים שהוא מאדדדדד סלחן לפעמים) והיא בעיקר עצבנה אותי.
לי זה מרגיש שבגלל שיש המון שנאה כלפיה באינטרנט זה משפיע על הרגשות של צופים אחרים ולא רואים אותה בצורה אובייקטיבית

didalf

Well-known member
מה שציינתי זה שלהרוג אותו זה לא להרוג אדם תמים, אליסון כן הרגה אדם שגרם לאסון גדול
דווקא הוא כן נראה לי אדם תמים. הוא ילד אוטיסט שקיבל כוחות שהוא לא מסוגל לשלוט בהם כל חייו ורק הרסו לו את החיים יותר ויותר. גם את האמהות הוא לא הרג בכוונה. אפילו לא בטעות כמו שסטנלי ירה בקלאוס כאילו מאיזה קרבה אליהן או רשלנות בשימוש בנשק או משהו כזה. ליטרלי הכוחות שלו הגיעו למרחק אלפי קילומטרים מאיפה לו לדעת שהוא מסוגל לזה אפילו?

לי זה מרגיש שבגלל שיש המון שנאה כלפיה באינטרנט זה משפיע על הרגשות של צופים אחרים ולא רואים אותה בצורה אובייקטיבית
לגמרי קורה לי שכשיש שנאה לא מוצדקת בעיני לדמות שאני אוהבת גורם לי לגונן עליה יותר ויותר. אבל לא קראתי כלום במהלך הצפיה אז לא ידעתי מה תגובת האינטרט, אבל אני יודעת שהיא עיצבנה אותי לפני שראיתי דעה של אף אחד שתשפיע לכאן או לכאן.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ההוא עם השיער הארוך הוא קופי של בלאמי מה-100, וזה הזכיר לי פתאום שגם בלאמי וגם מרפי היו בחלום שחלמתי הלילה (ולמרפי היה שפם).
(אני לא הצטרפתי אליכם, רק ראיתי את הסצינה בסרטון שניק שם)
למרפי היה שפם בחלום שלך?!?
אני כבר חסמתי אנשים על פחות מזה.

אני לא מסכימה עם האמירה שגם האחרים עברו דברים נוראים והם מתנהגים בסדר אז לה אסור, אי אפשר להשוות רגשות של אנשים. כשלאחיין שלי נופל גלידה מהגביע והוא בוכה אני לא אומרת לו לשתוק כי יש ילדים שאיבדו דברים חשובים יותר, לא אני מחבקת אותו ומנחמת אותו ואומרת לו שזה בסדר להיות עצוב. אז נכון שהיא החליטה ללכת לדרך הקיצון ברגשות שלה, אבל לא צריך להשוות את זה לאיך שהאחרים מתמודדים עם זה.
את צודקת כאן שזה לא נכון להשוות איך מתמודדים עם אבל. זה שאחרים התמודדו טוב יותר לא אומר שאליסון צריכה הייתה להתמודד טוב יותר עם זה.
אני אחזור ואגיד שאני בשום אופן לא מצדדת בפעולות שהיא עשתה ומסכימה שהמעשים היו נוראים, אבל אני כן חושבת שהכותבים התמודדו עם הדמות טוב מאוד. האונס של לות'ר היה נוראי אבל אליסון כן הבינה את הנוראות במעשה הזה והפסיקה את זה.
זה לא שהכותבים כתבו את הדמות הזו בלי מחשבה שזה אונס ואז אחרי שזה שודר והיו המון תגובות על כך שזה אונס הכותבים אמרו אופסי.... לא, הכותבים בכוונה כךבו את זה כך שהדמות של אליסון בעצמה תבין שבמקרה הזה היא הלכה לקיצון.
כאן זה עניין של פירוש מה שהיה על המסך. לי זה בכלל לא הרגיש שאליסון הבינה שמה שהיא עושה נוראי. או ליתר דיוק, הגיוני שהיא כן הבינה שזה נוראי, אבל לא נראה לי שהיא הפסיקה את זה בגלל שהיא הבינה שזה נוראי. איך שזה נראה לי זה שאחרי שהיא פקדה על לות'ר לחשוק בה הוא התקדם מהר ובאופן מלחיץ, היא ניסתה לעצור אותו (בלי הכוח) וזה לא עבד. כלומר לדעתי היא נבהלה מאיך שהוןא התנהג ובגלל זה בסוף עצרה בו. בכל מקרה אם היא ממש הייתה מקבלת שזה נוראי אז היא הייתה מתנצלת.
גם כל ההרג של הארלן, אם חושבים על זה אז הארלן לא היה חף מפשע הוא בכל זאת רצח את האמהות שלהם וגרם לפורודוקס ולסיים העולם, נכון שהוא לא נבל והוא לא עשה את זה בכוונה אבל עדיין הוא לא שושנה בשדה קוצים. אם כבר אז ויקטור היה לא בסדר שהוא ידע על זה ובחר לא לשתף את האחרים ולא מדובר פה על משהו שמשפיע רק אליהם, זה משהו שמשפיע על כל היקום. ולמה אליסון אשמה בהרג של הארלן יותר מהרציחות שהאחרים עשו, זה לא שזה היה ההרג הראשון בסדרה הזו, חמש רצח את כל הדיקטרון בעונה הקודמת ולא אמרו לו כלום על זה, גם ליילה רצחה בפלאשבק את שני השומרים כדי ללכת לראות סרטון של אמא שלה (וגם פה כמו אליסון היא היתה בכאב מאובדן אימה) אז למה ההרג של הארלן נוראי יותר מההרג של האחרים, כי אנחנו מכירים את הדמות ואת השם שלו??? בניגוד לדמויות האחרות, אני לא מסכימה עם זה.
כאן עדי כבר די ענתה במקומי:
דווקא הוא כן נראה לי אדם תמים. הוא ילד אוטיסט שקיבל כוחות שהוא לא מסוגל לשלוט בהם כל חייו ורק הרסו לו את החיים יותר ויותר. גם את האמהות הוא לא הרג בכוונה. אפילו לא בטעות כמו שסטנלי ירה בקלאוס כאילו מאיזה קרבה אליהן או רשלנות בשימוש בנשק או משהו כזה. ליטרלי הכוחות שלו הגיעו למרחק אלפי קילומטרים מאיפה לו לדעת שהוא מסוגל לזה אפילו?
הארלן יצר את הפרדוקס באותה מידה שמישהו שחזר בזמן יוצר פרדוקס כי הוא דורך על פרפר. בעצם הרבה פחות כי הארלן עצמו לא חזר בזמן. לא הייתה לו שום בחירה במה שקרה. הוא לא כעס על זה שואניה לא חזרה לעזור לא ובגלל זה נקם, פשוט משהו שהוא לא הבין קרה לו ולא היה לו מושג איך למנוע את זה.
אם כבר אז 5 וויקטור הרבה יותר אשמים ביצירת הפרדוקס.
לגבי זה שגם 5 רצח הרבה יותר אנשים - אלו היו חברי דירקטוריון ארגון הזמן הזה שעד כמה שראינו היו חלאות. אבל יותר חשוב זה שהם לא היו חשובים לאף אחד אחר מהמשפחה של 5. לעומת זאת אליסון ידעה שהארלן מרגיש כמו משפחה בשביל ויקטור.
ועל כל זה צריך להוסיף את זה שהארלן הציל את החיים של כל חברי אקדמיית המטרייה כשהדרורים תקפו אותם במלון. איכשהו שני פרקים אחרי שזה קרה כולם הספיקו לשכוח מזה.
אז כן הדברים שאליסון עשתה הם נוראים ולהתחשב בעובדה שעד עכשיו היא הייתה האחות הטובה והסלחנית אז זה בולט אצלה יותר, אני לא מצדיקה את המעשים שלה, אבל אני לא חושבת שצריך לשנוא את אליסון באופן מיוחד בגלל מעשים אלו, במיוחד לא לשנוא אותה בתור דמות (שלדעתי כתובה טוב)
ולגבי זה שלא ראינו שהיא נהיית הנבלית ולא ראינו סיבה להתנהגות הזו, אז הסיפור שלה לא הסתיים, בניגוד לעונות קודמות שם זה הרגיש שכל עונה סיימה את הסיפור שלה ובסצנה האחרונה היה ניצנים למה יהיה בעונה הבאה, אז העונה הסיפור ממש לא הסתיים ויש יותר שאלות מאשר תשובות. בסוף כולם חזרו והם חזרו למצב ההתחלתי שלהם (חמש עם הזרוע ולות'ר עם גוף של אדם) אבל אליסון חזרה עם התחבושת על הזרוע שלה מהפציע שלה, כלומר הסיפור שלהם העונה ממש לא הסתיים ויש מצב היא חזרה בכלל לקו זמן אחר או משהו, אבל בעונה הבאה אנחנו כנראה עדיין נעקוב אחרי הדמות של אליסון שעוצבה בעונה הזו ונראה את ההמשך שלהם וכנראה יהיה קישור לכל המעשים שהיא בחרה לעשות העונה (כלומר, לא ישכחו לה אותם בעונה הבאה....)
נכון שבעצם הגיוני שהסיפור שלה לא הסתיים. אני התייחסתי בהודעה שלי לכמה דברים שונים שאנשים כתבו לגבי אליסון, ואחד מהם היה מה שאוסווין כתב ש"אליסון היא הדמות שעברה מסע הכי שלם בעונה הזאת". אני לא מסכים שהיא עברה מסע שלם כי היא לדעתי לא עברה הגיע לסיום כלשהו. אני באמת מקווה שהיא כן תגיע אל סיום מספק בעונה הבאה.
אגב גם, ויקטור (אז ואניה) לא הגיע לסיום מספק של המסע שלו בעונה 1. והטיפול בהמשך המסע שלו בעונה 2 היה לדעתי קצת מאכזב, כי עד כמה שזכור לי לא ממש התמודדו עם איך שהעניינים נגמרו בין כולם.
אני בסדר עם לשנוא דמות כי היא פשוט לא באה טוב בעין או כי היא פגע בדמות אחרת שאני אוהבת, אבל מרגיש לי שכולם שופטים את המעשים של אליסון כמעשים ולא במי היא פגע ובכללי יש אליה שנאה עזה כאילו היא המפלצת של העונה, ואם כל השאר היו מושלמם אז אולי אבל כל שאר הדמויות ממש לא מושלמות
אולי עליך זה משפיע.
אני לא קראתי שום דבר באינטרנט על העונה הזאת. אפילו גיפים לא ראיתי.
בכל מקרה אני גם לא שונא את אליסון. אני פשוט חושב שהיא התנהגה באופן נוראי בעונה הזאת וזה היה לי חבל.
חוץ מזה גם לא הרגשתי שהיא כתובה כל כך טוב. בין היתר יש כל מיני דברים מוזרים. כמו זה שהיא לא קלטה שאם הם בקו זמן אחר אז סיכוי גבוה שהבת שלה לא קיימת. או זה שלא מוסבר בכלל איך היא בעצם עזרה לרג'י בתוכנית שלו. אבל בעיקר ההחלטה שלה להרוג את הארלן לדעתי פשוט לא מתאימה לדמות שלה. אבל מעבר לזה, הכותבים החליטו שהיא תהרוג את הארלן, נראה לי שרגע כזה משמעותי בחיים שלה זה משהו שהיינו צריכים לראות.
בכל מקרה ברור שהיא לא המפלצת של העונה. קודם כל המפלצת של העונה הוא רג'י. מעבר לזה בן ופיי היו בני אדם נוראיים כמעט כל העונה. העניין הוא שכמובן שמגיבים יותר באופן קשה לגבי המעשים של אליסון בגלל שהיא דמות שהרגישו שהיא טובה. זה נראה לי תגובה מאוד הגיונית.

Lhuna3

Well-known member
חחחחח תפרטי בבקשה. אני גם רוצה לחלום על בלאמי ומרפי|מאוהב| אבל בלי שפם.
למרפי היה שפם בחלום שלך?!?
אני כבר חסמתי אנשים על פחות מזה.
חחח האמת שגם אני הופתעתי, אבל זה דווקא לא נראה עליו רע כמו שאתם חושבים.
לצערי אני לא מצליחה לשחזר בזכרוני יותר פרטים מזה שראיתי שם את שניהם. אוף אמנזיית-החלומות זה כזה מעצבן!

נ.ב. זה נשמע לי שיעל מגינה פה על דמות שכולם כועסים עליה, אז אני בצד של יעל.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לצערי אני לא מצליחה לשחזר בזכרוני יותר פרטים מזה שראיתי שם את שניהם. אוף אמנזיית-החלומות זה כזה מעצבן!
אוי, הציור הזה מאוד מדויק. זה כל כך מתסכל.
באמת מתאים גם לך להגן על דמות שמעצבנת אחרים.
אולי צריך לפתוח קבוצת תמיכה לאנשים שמגנים על דמויות שאחרים כועסים עליהם.
אבל בעצם אני חושב שלכולנו יש גם דמויות כאלו.

Aranel Nenharma

Well-known member
|מאוהב| |מאוהב| |מאוהב| |מאוהב| :love::love::love::love::love::love:
אני רק רוצה לציין שאני לא כזה אוהבת את הדמות של אליסון והיא תמיד היתה לי פרווה כזו
פשוט העונה אני ממש לא הרגשתי צורך לכועס עליה ואני כן הרגשתי שלכותבים יש מטרה עם הדמות שלה (הקטע שהיא לא קלטה שקלייר לא תהייה קיימת בקו הזמן הזה הפריע גם לי)
בגלל איזה מעשה של חוסר צדק שקרה לי השבוע אז אני קצת הוצאתי עצבים ורצון לטיעונים עליכם, אוהבת את כולכם|מאוהב|
אולי צריך לפתוח קבוצת תמיכה לאנשים שמגנים על דמויות שאחרים כועסים עליהם.
הכי כיף זה הפוך, לשנוא דמות שכולם אוהבים

didalf

Well-known member
בגלל איזה מעשה של חוסר צדק שקרה לי השבוע אז אני קצת הוצאתי עצבים ורצון לטיעונים עליכם, אוהבת את כולכם|מאוהב|
giphy (6).gif

מי עצבן אותך? ספרי שנכנס בו.

הכי כיף זה הפוך, לשנוא דמות שכולם אוהבים
חחחח אני לא אוהבת. בעיקר כי לרוב אני בצד האוהב דווקא ואז מתסכלים אותי אלה שמנסים להיות מיוחדים ולשנוא דווקא את הדמויות האהובות.
ואם במקרה אני בצד הלא אוהב אז מתסכל אותי שכולם טועים:-D
מסקנה: כולם צריכים להסכים איתי:-D

Lhuna3

Well-known member
חחחח אני לא אוהבת. בעיקר כי לרוב אני בצד האוהב דווקא ואז מתסכלים אותי אלה שמנסים להיות מיוחדים ולשנוא דווקא את הדמויות האהובות.
ואם במקרה אני בצד הלא אוהב אז מתסכל אותי שכולם טועים:-D
מסקנה: כולם צריכים להסכים איתי:-D
כן אני כמוך פה (חוץ מזה שצריכים להסכים איתי :p )
ניסיתי גם למצוא דמויות שאני שונאת וכולם אוהבים, ולא בטוחה שיש לי. אולי ג'ק וקארן בוויל וגרייס (לא בטוחה שגם היום הייתי שונאת אותם, אבל בזמנו האנוכיות שלהם הטריפה אותי ולא הצחיקה). אבל יש לי בעיקר כאלו שאני אוהבת וכולם שונאים ;-(

מילי08

Well-known member
תמיד הייתה לי בעיה עם הסדרה הזאת, והיא נוכחת גם בצפייה בעונה הזאת - אני לא מרגיש אותה. לא כזה אכפת לי שם מאף אחד, ואני מרגיש שהיא יותר עסוקה ב"להיות מגניבה" ובלעשות סצנות אקשן בהילוך איטי. יש קטע שליילה ו5 הולכים מכות וממש מנסים להרוג אחד את השני, אבל זה לא הגיוני בכלל כי הם צריכים אחד את השנייה? ולא ברור למה מנסים למכור לי שהם מנסים לרצוח אחד את השניה כשזה ברור שהם תכף יפסיקו וילכו לעבוד ביחד? ואז זה באמת מה שקורה?
כאילו תמיד היא צפייה כיפית, הסדרה, זה תמיד נחמד לראות, אבל אני לא מרגיש יותר מידי לאף אחד מהדמויות.
אני לא אוהב את העניין עם דייגו והילד, מרגיש לא אורגני בסיפור ותלוש מהמציאות. לא מבין למה ליילה היא ליילה של כעבור 13 שנים? והיא נראית אותו דבר רק בלונדינית?
אליסון והילדה שלה, כל העונה השנייה היא בקושי דיברה עליה ועכשיו היא ה-דבר. כל הפרק הראשון היא בטוחה שהיא תלך למצוא אותה, כשהיא כבר יודעת שהיא בעולם מקביל. איך היא לא הבינה שזה יכול לקרות, שהבת שלה לא קיימת? היה לי מוזר.
הדרורים, זה נחמד שהם מתים על ימין ועל שמאל. כאילו אף אחד לא בטוח. אבל זהו, כל הלא-חשובים מתים אז עכשיו הם פחות יהרגו.
אני לא אוהב את השחקן של בן, הוא מוגזם בקטע לא טוב בעיניי, אני שונא אותו לא כי הוא זה-שאוהבים-לשנוא, אלא כי הוא לא משחק ככ טוב בעיניי את התפקיד.
אני זוכר שראיתי איפשהו שדיברו על זה, אבל זאתי, מספר 3, זה עורבים מה שיש לה לא? וזה גם בכל הפוסטרים וזה, אבל הם אקדמיית הדרורים..
חוזר לנקודה שמרגיש לי שהסדרה מנסה להיות מגניבה, האח הזה שהוא פשוט קוביה. זה לא מצחיק. כאילו זה פשוט לא בדיחה מצחיקה. איך הוא קוביה?? זה אמור להיות מגניב כאילו? "חה חה הוא קוביה ולא מדברים על זה". שמישהו יגיד משהו גאד דאמיט!
הו וקרייג מדגראסי פה! אבל הוא כבר מת.
זהו אני בסדר עם לצפות בזה חחחח אמשיך.
בגדול זה מה שהרגשתי בעונה הראשונה. זה היה כזה בסדר ולא יותר.
אני לא יודעת מה קרה בעונה השניה ששינה את דעתי. אולי אני החלטתי לשחרר ולראות אותה כסדרת FUN נטו וככזאת אני מאוד נהנית ממנה.
מסכימה לגבי הסיפור של הקוביה. זה היה סתמי ומפגר. מילא אם היו מראים לנו שיש לו יכולת להפוך לכזה אבל זה שהוא פשוט היה קוביה בלי הסבר זאת סתם עצלנות תסריטאית.
האמת שהיא הייתה הכי מעניינת כשהם היו תקועים בדאלאס הגזענית. [אליסון]
|כן|
אבל אז אליסון מגלה שהוא הרג את ההורים שלהם וכאילו מה אתם רוציםםםם זה היה לפני 30 שנה ולא בכוונה. אתם עדין אשמים בפרדוקס לא הוא!! או יותר נכון ויקטור כרגיל שתמיד איכשהו מביא לאפוקליפסות. אז כנקמה היא מביאה אותו מתנה לדרורים. כלבה. לא הבנתי אם היא הביאה אותו מת או חי.
|כן|. אליסון לגמרי איבדה את זה העונה. לא הצלחתי להתחבר לכאב שלה בכלל. כמו שאוסווין כתב, היא היתה אמורה להבין שבעולם המקביל שהם נמצאים בו קלייר עלולה לא להתקיים, אבל היא היתה כל כך מרוכזזת בעצמה כל העונה הזאת והיתה בלתי נסבלת. אני חושבת שזה אפילו לא היה כאב על קלייר שלא קיימת אלא סתם התנהגות של דרמה קווין
מי זאת הג'נפיר הזאת? הם אומרים שבן מת בתקרית ג'ניפר ואני לא זוכרת מה זה, בעוד בן החדש מצייר מישהי בשם ג'נפיר שוב ושוב8-*
גם אני לא זוכרת בכלל
לותר מציע לסלואן נישואים גיזס אתם ביחד דקה וחצי|פנים| אוקי מאיך שהעולם נראה מהגג שלהם לא נראה כבר שנשאר הרבה מה להציל. ומצד שני איפה שקלאוס ואבא נסעו הכל נראה נורמלי.
חח, נכון! לא חשבתי על זה |פנים|
דאמממממממממממממממממממממ רג'י הזה חלאה!!! ואני כבר כמעט האמנתי לו גם.
זאת היתה התחושה שלי גם! ממש חשבתי שהוא השתנה כאן. אבל לא הבנתי למה בעצם הוא היה צריך לאמן את קלאוס. מה זה נתן לו בסוף אם קלאוס מגלה איך לחזור מהמוות?
הייתי נורא מבולבלת מזה שלותר חזר אבל אז הסתבר שקלאוס מחזיק אותו זה היה מרגש קצת האמת.
כןןןן. קלאוס היה מהמם שנתן לו לחזור
איכס הם הדרורים הכי מגעילים גם בכוחות גם מראה וגם באופי, שמחתי שהם מתו.
גם אני שמחתי שהם מתו אבל מבחינת כוחות הם יותר שווים מאלו של המטריה, חוץ מאשר ויקטור וחמש (אני מנסה להיזכר אם לחמש יש שם אבל לא מצליחה)
בעונה הקודמות הרגיש שממש פספסנו את השחקן שמשחק את בן והוא היה יכול להיות מעולה.
פה הדמות לא טובה, וגם השחקן לא מוצלח במיוחד.
מסכימה
לא נראה לי שנאמר שהוא יצר את אלה עם הכוחות על. אנחנו ראינו שאנשים עם כוחות נוצרו מהחלקיקי זהב המעופפים האלו. שבעונה הראשונה ראינו שרג'ינלד הוא זה ששיחרר אותם לאוויר העולם.
לדעתי הארלן פשוט בכאב שלו הרג את רוב הנשים שהיו קרובות ללהיות בקשר עם החלקיקי זהב של הכוחות. וזה הגיוני בגלל שהוא אמר שהוא מרגיש אנשים עם כוחות.
לא זכרתי את זה בעונה הראשונה.
הארלן לדעתי הוא הדמות הכי טראגית בסדרה. נכפה עליו מצב שאין לו שליטה עליו ואין לו הדרכה ומי שיעזור לו. הכעס והעצב שלו היו ממש מובנים (בניגוד לאליסון האיומה)
אחרי הקרדיט רואים את בן, ואם ניקח בחשבון שסלואן לא קיימת, אז מדובר בבן האמיתי! (כולם חזרו לחיים). והוא גם נמצא במדינת הבית שלו.
אווו, אהבתי. יהיה מגניב לגלות שזה בן האמיתי
אין ספק שהדמות הטובה ביותר והעגולה ביותר עם המסע השלם ביותר בעונה היא אליסון. וגם רג'ינלד הרגריבס למרבה ההפתעה, אבל בעיקר אליסון. שזה נחמד כי מאוד התאמצו להשאיר אותה בצדדים עם הכוח שלה בעונות הקודמות, אבל הפעם היא הלכה all out. גם בעונה הקודמת הסיפור שלה היה מעניין אבל בעונה הזאת היא ה-דמות של העונה בעיניי.
אוי, בעיני ממש לא. הכאב שלה היה מאוד שטחי לדעתי
אני לא יודע. בעיקרון השפעה של אלכוהול קשורה גם למשקל הגוף השותה, אז בלי קשר לגיל המערכות הפנימיות שלו הוא אמור להיות מאוד מושפע בקלות.
אוי, האמת שאני חשבתי בקטע הזה שהוא לא שיכור אלא שהוא עומד לפגוש את עצמו האחר, ושהוא זה שסגר עסקה עם רג'י. כשהם הגיעו ליקום הזה נדמה לי שחמש אמר להם שאם הם ירגישו חולים זה סימן שהם קרובים לעצמי האחר שלהם. בקיצור, זה מה שחשבתי שיהיה כאן איכשהו
אולי אפילו נקבל את לות'ר בלי גוף של גורילה.
איזה מעולה שאתה מצליח לנחש מה באמת יקרה!
מצאתייייי
זה גיף מעולה. והאמת שרואים שכולם ממש נהנים כאן
לאדעת על הנייר כן, יש לה סיבות יחסית טובות. אני לא יודעת אם זה הכתיבה או המשחק שלה אבל היא לא הצליחה לי לגרום להתחבר לזה ולרחם עליה אלא רק עצבנה אותי יותר ויותר. גם היא לא היחידה לאבד אנשים שהיא אוהבת שם.
|כן|
עוד אפשרות שעלתה לי היא שזה כן בן שראינו מגיח איתם מהמעלית, אבל הוא שיקר כשהוא עזב אותם ולמעשה הוא כן קיבל את מה שהוא רצה מהאיפוס של היקום.
אחרי הכל במקור גם בן עשה עיסקה עם רג'י. זאת העיסקה שהוא דיבר עליה עם פיי לפני כמה פרקים. וגם הוא הזכיר לרג'י בפרק הזה שהוא עזר לו בשביל סיבה.
מעניין
אני מקווה שלא. כלומר אני כן חושב שבעונה 4 תהיה אפוקליפסה חדשה, אבל אני מקווה שהיא תהיה קשורה למשהו אחר.
אני דווקא מקווה שלא תהיה אפוקליפיסה אלא שזה יתמקד בחיים שלהם
מדויק
שמחה שאין לי סבלנות לשוטט באינטרנט בשביל זה. ככה אני באה נקיה ובד"כ גם לא יודעת הרבה על הפרמיס של העונה

למעלה