ארוחת טעימות בכתית

הגרגרן

New member
קינוח 1: אדום, שחור, לבן

תותים מתובלים, קרם גבינה וקוונטרו, עגבניות ערבה קונפי, קראמבל יוגורט, זיתי טאסוס מסוכרים, פיח שוש, גלית וניל וג'ינגר

הגרגרן

New member
קינוח 2: מחווה למשחקי ילדות

קרמו שוקולד וקרמל, פולנטה, תירס מצופה שוקולד לבן, מרציפן, ריבת חלב עזים, גבינת קרמל נורווגית, פופקורן מקורמל, גלידת חלב מרוכז, אבקת במבה

החתולית

New member
זה קינוח הקמפרי אשכוליות

טעמתי אותו בפגישה במזללה ואהבתי כל ביס ממנו (למרות שאסור לי לאכול אשכוליות
)

בונבון הקמפרי המצורף למנה, הוא המצאה נפלאה בעיני. הצילום של התוספת הפך לשומר המסך בטלפון שלי, כי הכלי בו הבונבון מוגש יפהפה בעיני.

מיתר44

New member
קניתי! הרעיון לאמץ מנה מרגשת

כשומר מסך ראוי בהחלט לחיקוי. מחווה אמיתי של מי שאוהבת
אוכל.
אגב, מה יש באשכולית שעושה אותה לאסורה?

Gרר

New member
לא רק אשכולית כל פירות ההדר המרירים

אסורים למי שלוקח סטטינים. על אשכולית לא היה לי בעיה לוותר אבל פומלה זה כבר ויתור יותר כואב כי אני ממש מת על פומלות... כיוון שהשילוב עם התרופה can kill you במלוא משמעותה של המילה אז אני מוותר ברצון... כל עוד זה רק זה אז מילא.

אני מאוד אוהבת פומלית....

מה זה סטטינים?..

אני שמעתי שאשכוליות מורידות לחץ דם ומי שסובל מלחץ דם נמוך אסור לאכול אותן, אבל שהיא עוזרת למי שחולה בסכרת כי היא מורידה גם את רמת הסוכר.....

אגב, לפני כמה חודשים דובר בטלויזיה על זה שלנשים שלוקחות גלולות אסור לאכול אשכוליות, פומלות ופומלית וכדאי להימנע מפרות הדר...

תרופות נגד כולסטרול

לא מכירה את מה שאת מתארת כאן אבל בפשטות יש באשכוליות חומר שפוגע בפירוק התרופה ולכן יוצר סכנה של מינון יתר ומעלה את הסכנה לתופעות לוואי.

תודה על התשובה...

עכשיו כשאני קוראת את ההסבר אני נזכרת שאבי ז"ל לא אכל אשכוליות בגלל התרופות של הלחץ דם...

Gרר

New member
צריך להגדיל משמעותית

בין לחץ דם לבין כולסטרול

לשניהם יש פתרונות תזונה שכוללים רשימות של דברים שמותר לאכול ודברים שמומלץ להמנע מהם. בהקשר זה מחשיבים אשכולית כעוזרת להורדה של לחץ דם. גם לכולסטרול יש את המאכל ואל תאכל משלו.

גם לכולסטרול וגם ללחץ דם יש אנשים שפתרונות תזונתיים לא פותרים את הבעיה אצלם ולכאלה נותנים טיפול תרופת.

טיפול תרופתי להורדת כולסטרול נעשה על ידי לקיחה יומית של סטטינים. למי שלוקח סטטינים אסור לאכול פירות הדר מרים במקביל לנטילת הסטטינים.

אם למישהו כזה יש גם בעיה של לחץ דם אז הוא ייאלץ לטפל בה בדרך שלא כוללת אכילת אשכוליות.

מקווה שעשיתי סדר

גסטרו

New member
וזה תלוי כמות אין דין פלח סימלי של אדוני כדין

כוס מיץ אשכוליות מדי יום.

Gרר

New member
בהתחלה גם זה לא אמרו

אחר כך התחילו להגיד אשכולית אבל הרציניים אומרים פירות הדר מרירים שכולל אשכולית ופומלה אבל למזלי לא לימון שמסתבר שנחשב חמוץ ולא מריר... לך תדע

Gרר

New member
אם את רוצה את הרשימה המלאה

אז הנה זה כאן:

From the handful of studies on the effects of pomelo on drug metabolism, it looks like pomelo and pomelo juice act much like grapefruit and grapefruit juice.

Grapefruit and pomelo aren't the only fruits that affect drug metabolism. Lab studies suggest that black mulberry juice, wild grape juice, pomegranate juice, and black raspberry juice also interfere with CYP3A4.

מצד שני יש הטוענים שלא מדובר על מניעה מלאה מאכילתם אלא רק להרחיק את זמן האכילה שלהם ככל האפשר מזמן נטילת התרופה.

מכאן והלאה... כל אחד כבר עושה את ההעדפה שלו אבל מה שאמרו לך הוא מידע חלקי בלבד.

הגרגרן

New member
קינוח 3: טארט קמפרי אשכוליות

סבלה שמן זית, קרם תפוז דם, קציפת רוויון, קרם ג'ינג'ר, טוויל טפיוקה, גלידת שמן זית ושוקולד לבן, אבקת עלי ורדים והיביסקוס

הגרגרן

New member
קינוח 4: מדבר

קינוח זה הגיע כצ'ופר OTH, לכבוד יום ההולדת שלי, או סתם כך

פרפה שוקולד, קרם פורצ'יני, קרם שוקולד והל מעושן, קראמבל דלעת, "חלת דבש", "ענפי" שוקולד, מרנג פורצ'יני, רוטב שרף, טופי ערער, גלידת חמאה חומה

trilliane

Well-known member
מנהל
אי אפשר לטעום דרך המחשב אבל שטפתי ת'עיניים

והאוכל נראה מעניין, מסקרן, מגרה ומהנה (אם כי לעתים אני תוהה אם לא חבל לקלקל או שזה לא מעט מדי אוכל בצלחת...). תודה על הדיווח והתמונות המושקעות! הוא מתווסף לדיווחים קודמים שגרמו לי להוסיף את האכילה שם ל-WL שלי (הדברים שאעשה כשיהיה לי יותר כסף...
).

למעלה