בינג' פרינג' - עונה 1 (שרשור מקורי)

Lhuna3

Well-known member
אני לקראת סוף עונה 1 (בפרק האחרון שלה).

אני הבנתי שגם ליון עושה בינג' (לא ראשון שלו) ושאולי עוד אנשים ירצו להגיב.

ואולי עוד אנשים ירצו להצטרף לצפיה ראשונה - אף אחד לא מצפה ממכם לעמוד בקצב שלי :p אבל אם מישהו יכתוב גם על פרקים אז אני אשמח לקרוא ולהגיב.

ובשבילי זו צפיה ראשונה, אז לחובבי הסדרה שכבר צפו בכולה - אל תיקחו את זה אישית אבל לא על כולכם אני לגמרי סומכת בעניין ספוילרים :-D אז אני מבטיחה כן לקרוא הכל, אבל יתכן שרק בהמשך, אחרי שאצפה הלאה. אל תכעסו ;-#

אבל בבקשה בכל מקרה לציין באזהרת ספוילר עד לאיזה מקום בסדרה זה ספוילר מה שכתבתם.

מילי08

Well-known member
אני אנסה לפנות שוב לדודים אבל אולי אני רק אגיב פה על מה שאני זוכרת (שזה לא הרבה) כי גם ככה הקצב שלי הרבה יותר איטי

LeAnnDyIan

Well-known member
אתמול סיימתי עם סהר לצפות בעונה 5, ונפער לי בור ענק בלב שאני לא יודעת איך למלא.
אני לא זוכרת איך מילאתי אותו בפעם הקודמת אבל עכשיו הוא אפילו יותר גרוע כי בצפייה חוזרת נהניתי יותר מבצפייה ראשונה;-(
אז נראה לי שאין ברירה ואני צריכה לעשות צפייה חוזרת🥳
וטוב יאללה אני אקפוץ לעונה 2 איתך לונה🤩

Lhuna3

Well-known member
סיכום עונה 1

בכל אופן הנה מה שאני יודעת, או חושבת שיודעת, עד עכשיו.
כמובן שבטח לא הכל מדויק.

יש יקומים מקבילים.
מצד אחד היה מרגש אותי יותר אם לא הייתי יודעת את זה מראש, מצד שני אם לא הייתי יודעת את זה מראש אז לא הייתי לעולם צופה בסדרה. מלכוד.

יש דרכים שהתגלו לעבור בין היקומים, או לפחות בין שניים ספציפיים מהם.
היקום השני הזה, אם קלטתי נכון, הוא "קצת לפני" שלנו מבחינה היסטורית וטכנולוגית.

יש ארגון סודי בעולם שלנו, שנקרא ZFT או FZT או משהו דומה, שהמטרה שלו היא להתכונן למלחמה בין 2 העולמות, מתוך הבנה/אמונה שאין מנוס מזה ושאחד מהעולמות יחריב את השני.
מי שייסד את הארגון הזה וכתב את הספר שלפיו הם עובדים, הוא וויליאם בל, המייסד והבעלים של Massive Dynamic, אולי בשיתוף עם וולטר בישופ. ואולי בכלל היוזמה היתה של וולטר, מעורבותו לא ברורה עדיין לחלוטין בגלל שהזכרון שלו חלקית נמחק והוא בעצמו מגלה את הפרטים as we go.

אבל מה שבטוח זה ששניהם יחד אחראים לסדרת ניסויים מדעיים שהם עשו בסודיות על ילדים בשנות ה-70-80, וביניהם היתה אוליביה.
המטרה היתה, אם הבנתי נכון, להפוך אותם לסוג של חיילי-על במלחמה העתידית הזאת, ע"י חומר שמעכב או מונע מהם לאבד יכולות על-טבעיות שבני אדם נולדים איתן. כמו כוחות של טלקינזיס למשל, שליטה מחשבתית בחפצים וחלקיקים.
הילדים האלו או חלקם גדלו מבלי לזכור את זה, אבל מתוך מטרה להפעיל ולגייס אותם בבגרותם לארגון.

הם גם עשו עוד הרבה ניסויים מדעיים קיצונים, שהתוצאות שלהם התגלגלו לכל מיני ידיים מפוקפקות ועושות הרבה צרות מוזרות.
נראה לי בעיקר סוגים שונים של נשק ביולוגי, אבל גם דברים כמו טלפורטציה.

בסוף העונה, דיוויד ג'ונס (השחקן מצ'רנוביל), שבעבר עבד אצל וויליאם בל והעריץ אותו, ולאחרונה ברח מהכלא בגרמניה ע"י טלפורטציה בעזרת הארגון, גנב מנינה שארפ המנכ"לית (?) של מאסיב דיינמיק יחידת אנרגיה שיכולה לפתוח פורטל בין העולמות.
המטרה שלו היא להגיע אל בל, שנמצא (כפי שאפשר היה לנחש) ביקום השני, ולהוכיח לו... שהוא ראוי או משהו.

לוולטר יש "פקק" שסוגר פורטלים כאלה, שהוא יצר והחביא פעם ובהנחיית "האובזרבר" (האיש הקירח שלא ברור בכלל מאיפה הוא הגיע ומה המטרות שלו) הוא נזכר ומצא אותו וכולם הגיעו בזמן למנוע מג'ונס לעבור בפורטל שפתח.
(לא בטוחה למה בעצם, ואיך בכלל הוא לא בכלא אחרי שהסגיר את עצמו בשביל לגייס את אוליביה וכל זה).

חוץ מזה גילינו שפיטר בישופ נפטר בילדות ווולטר ככל הנראה גנב את פיטר שאנחנו מכירים מהיקום השני.
גם כן ניחשתי כשזה נרמז קצת קודם אז לא הופתעתי כשראינו את הקבר שלו בסוף, אבל הייתי דווקא רוצה שיהיו 2 פיטר, כאילו בשלב מסוים בעונה אני קיוויתי שאוליביה תתקל בפיטר השני, שיזיז את עצמו קצת יותר מהר בקטע הרומנטי :-D
כי אני מתחילה לפחד שזה לעולם לא יקרה... (לא להגיד לי!)

ואוליביה יכולה לעבור בלי פורטל בין העולמות, למרות שכרגע לפחות זה קורה לה באופן בלתי נשלט.
אני רוצה שהיא תפגוש את אוליביה השניה. (ואז בטח יעשו שאחת מהן מסתפרת או נפצעת איכשהו כדי שנוכל להבדיל ביניהן, ככה נהוג בז'אנר בד"כ).

Lion_Heart

Well-known member
סיכום עונה 1

בכל אופן הנה מה שאני יודעת, או חושבת שיודעת, עד עכשיו.
כמובן שבטח לא הכל מדויק.

יש יקומים מקבילים.
מצד אחד היה מרגש אותי יותר אם לא הייתי יודעת את זה מראש, מצד שני אם לא הייתי יודעת את זה מראש אז לא הייתי לעולם צופה בסדרה. מלכוד.

יש דרכים שהתגלו לעבור בין היקומים, או לפחות בין שניים ספציפיים מהם.
היקום השני הזה, אם קלטתי נכון, הוא "קצת לפני" שלנו מבחינה היסטורית וטכנולוגית.

יש ארגון סודי בעולם שלנו, שנקרא ZFT או FZT או משהו דומה, שהמטרה שלו היא להתכונן למלחמה בין 2 העולמות, מתוך הבנה/אמונה שאין מנוס מזה ושאחד מהעולמות יחריב את השני.
מי שייסד את הארגון הזה וכתב את הספר שלפיו הם עובדים, הוא וויליאם בל, המייסד והבעלים של Massive Dynamic, אולי בשיתוף עם וולטר בישופ. ואולי בכלל היוזמה היתה של וולטר, מעורבותו לא ברורה עדיין לחלוטין בגלל שהזכרון שלו חלקית נמחק והוא בעצמו מגלה את הפרטים as we go.

אבל מה שבטוח זה ששניהם יחד אחראים לסדרת ניסויים מדעיים שהם עשו בסודיות על ילדים בשנות ה-70-80, וביניהם היתה אוליביה.
המטרה היתה, אם הבנתי נכון, להפוך אותם לסוג של חיילי-על במלחמה העתידית הזאת, ע"י חומר שמעכב או מונע מהם לאבד יכולות על-טבעיות שבני אדם נולדים איתן. כמו כוחות של טלקינזיס למשל, שליטה מחשבתית בחפצים וחלקיקים.
הילדים האלו או חלקם גדלו מבלי לזכור את זה, אבל מתוך מטרה להפעיל ולגייס אותם בבגרותם לארגון.

הם גם עשו עוד הרבה ניסויים מדעיים קיצונים, שהתוצאות שלהם התגלגלו לכל מיני ידיים מפוקפקות ועושות הרבה צרות מוזרות.
נראה לי בעיקר סוגים שונים של נשק ביולוגי, אבל גם דברים כמו טלפורטציה.

בסוף העונה, דיוויד ג'ונס (השחקן מצ'רנוביל), שבעבר עבד אצל וויליאם בל והעריץ אותו, ולאחרונה ברח מהכלא בגרמניה ע"י טלפורטציה בעזרת הארגון, גנב מנינה שארפ המנכ"לית (?) של מאסיב דיינמיק יחידת אנרגיה שיכולה לפתוח פורטל בין העולמות.
המטרה שלו היא להגיע אל בל, שנמצא (כפי שאפשר היה לנחש) ביקום השני, ולהוכיח לו... שהוא ראוי או משהו.

לוולטר יש "פקק" שסוגר פורטלים כאלה, שהוא יצר והחביא פעם ובהנחיית "האובזרבר" (האיש הקירח שלא ברור בכלל מאיפה הוא הגיע ומה המטרות שלו) הוא נזכר ומצא אותו וכולם הגיעו בזמן למנוע מג'ונס לעבור בפורטל שפתח.
(לא בטוחה למה בעצם, ואיך בכלל הוא לא בכלא אחרי שהסגיר את עצמו בשביל לגייס את אוליביה וכל זה).

חוץ מזה גילינו שפיטר בישופ נפטר בילדות ווולטר ככל הנראה גנב את פיטר שאנחנו מכירים מהיקום השני.
גם כן ניחשתי כשזה נרמז קצת קודם אז לא הופתעתי כשראינו את הקבר שלו בסוף, אבל הייתי דווקא רוצה שיהיו 2 פיטר, כאילו בשלב מסוים בעונה אני קיוויתי שאוליביה תתקל בפיטר השני, שיזיז את עצמו קצת יותר מהר בקטע הרומנטי :-D
כי אני מתחילה לפחד שזה לעולם לא יקרה... (לא להגיד לי!)

ואוליביה יכולה לעבור בלי פורטל בין העולמות, למרות שכרגע לפחות זה קורה לה באופן בלתי נשלט.
אני רוצה שהיא תפגוש את אוליביה השניה. (ואז בטח יעשו שאחת מהן מסתפרת או נפצעת איכשהו כדי שנוכל להבדיל ביניהן, ככה נהוג בז'אנר בד"כ).
ה "צופה" היה ממש תעלומה בשבילי בעונה הראשונה , הסנדויץ שהוא אכל,השפה שבה הוא כתב ...דרך ההתנהגות שלו, הכל היה כל כך מוזר[, SPOILER]

Lion_Heart

Well-known member
מה שאני ממש אהבתי בסדרה היא שהיא הרגישה כמו פאזל ענקי, שבהתחלה לא הבנתי כלום ובסוף ראיתי איך כל פיסה קטנה מתאימה למקום

LeAnnDyIan

Well-known member
חח אולי אין הסכם הסגרה בין ארה״ב וגרמניה🤷🏻‍♀️
הצחיק אותי אבל שעל זה נתקעת😂
בא לי להגיב לך עם הכל עכשיו, אבל אני במיטה עם הטלפון וזה לא הכי נוח לכתיבת חפירות, אז תכף אתעורר ואגיב כמו שצריך.
אבל בינתיים אני רק רוצה להגיד שפרק הסיום של עונה 1 היה אחד מפרקי הסיום האהובים עליי. אני זוכרת שלאורך כל העונה הראשונה היה לי פחות או יותר מענין מספיק כדי להמשיך אבל תחושת הגועל של המקרים הדוחים קצת פגעה לי בהנאה. אבל הפרק סיום ממש סחף אותי וגרם לי להתעלם מכל השאר, ואז מעונה 2 (בלי ספוילרים) כבר הכל תפס תאוצה ולא הסתכלתי לאחור יותר.

אגב כדי למנוע איזה בעיה של ספוילרים, אני צריכה לשאול אותך דרך איפה את צופה.
כי בזמן השידור המקורי במהלך עונה 2 הם שישדרו איזה פרק לא קשור שהם שלפו מהבוידעם או משהו, עכשיו אחרי שראית את עונה 1 את כבר תדעי מה לא בסדר בו (ובכל זאת אני לא אכתוב) אם אני לא טועה זה אמור להיות איפשהו בין פרק 9 ל-14 של עונה 2. אבל נגיד אצלי עכשיו כשאני רואה דרך HBO שמו אותו בסוף עונה 1, כלומר אחרי הפרק האחרון, והוא היה מאוד לא קשור שם (אפילו שטכנית הוא שייך לעונה 1)
אבל אצל סהר נגיד שצופה ב-DVD הרשמי של העונה פשוט הורידו את הפרק הזה בכלל, ואז נוצר מצב שיש לו פחות פרקים משלי אז אם נגיד רושמים ספוילרים לפרק 212, יש מצב שלא נדבר על אותו הפרק אם אצלך הוא קיים.
אז תוכלי רק לבדוק כמה פרקים יש לך בעונה 1 וכמה יש לך בעונה 2?

עריכה:
בדקתי עכשיו והוא מופיע כפרק 211, ואיתו אמורים להיות לך 23 פרקים בעונה בלעדיו 22 (כמו אצלי)

Lhuna3

Well-known member
אגב כדי למנוע איזה בעיה של ספוילרים, אני צריכה לשאול אותך דרך איפה את צופה.
כי בזמן השידור המקורי במהלך עונה 2 הם שישדרו איזה פרק לא קשור שהם שלפו מהבוידעם או משהו, עכשיו אחרי שראית את עונה 1 את כבר תדעי מה לא בסדר בו (ובכל זאת אני לא אכתוב) אם אני לא טועה זה אמור להיות איפשהו בין פרק 9 ל-14 של עונה 2. אבל נגיד אצלי עכשיו כשאני רואה דרך HBO שמו אותו בסוף עונה 1, כלומר אחרי הפרק האחרון, והוא היה מאוד לא קשור שם (אפילו שטכנית הוא שייך לעונה 1)
אבל אצל סהר נגיד שצופה ב-DVD הרשמי של העונה פשוט הורידו את הפרק הזה בכלל, ואז נוצר מצב שיש לו פחות פרקים משלי אז אם נגיד רושמים ספוילרים לפרק 212, יש מצב שלא נדבר על אותו הפרק אם אצלך הוא קיים.
אז תוכלי רק לבדוק כמה פרקים יש לך בעונה 1 וכמה יש לך בעונה 2?

אוקיי אני באמת ראיתי שיש מקומות שיש פרק 1X21 אבל אצלי יש 20 פרקים בעונה 1, וליתר בטחון גיגלתי וראיתי שבכל המקומות הרשמיים כתוב באמת 20 פרקים בעונה 1, אז זה בלבל אותי אבל הנחתי שאין באמת 1X21.

בעונה 2 יש לי 23 פרקים.

אז מה זה הפרק הבוידעם הזה, ומתי אני אמורה באמת לצפות בו? או שזה לא משנה?

LeAnnDyIan

Well-known member
אוקיי אני באמת ראיתי שיש מקומות שיש פרק 1X21 אבל אצלי יש 20 פרקים בעונה 1, וליתר בטחון גיגלתי וראיתי שבכל המקומות הרשמיים כתוב באמת 20 פרקים בעונה 1, אז זה בלבל אותי אבל הנחתי שאין באמת 1X21.

בעונה 2 יש לי 23 פרקים.

אז מה זה הפרק הבוידעם הזה, ומתי אני אמורה באמת לצפות בו? או שזה לא משנה?
זה פרק שהיה אמור להיות משודר באמצע עונה 1 (לפי האינטראקציה בין הדמויות) אבל החליטו שלא לשדר אותו פור וואטאבר ריזן.
ואז בעונה 2 מסיבה לא ידועה הרשת כנראה אמרה לעצמה ״טוב, צילמנו אותו אז שיהיה, בואו נשדר אותו״
הוא לא מקדם את העלילה הכללית ובתאכלס את יכולה לוותר עליו. הדבר היחיד שנחמד בו זה שיש שם קטע חמוד של אחת הדמויות. אבל את בטח תצפי בו ב-x2 אז זה בסדר.
רק תודיעי לנו כשאת מגיעה אליו כדי שנדע שהמספור פרקים שלנו הוא נכון.

limors2

Active member
אוף ממש בא לי גם לראות. אבל אין מצב שיהיה לי זמן לזה, אני עדיין באמצע סנדמן ובאמצע דברים אחרים אפילו יותר ישנים 😔 יום אחד. אולי

LeAnnDylan

Well-known member
אוף ממש בא לי גם לראות. אבל אין מצב שיהיה לי זמן לזה, אני עדיין באמצע סנדמן ובאמצע דברים אחרים אפילו יותר ישנים 😔 יום אחד. אולי
אבל אם את רואה דברים ישנים אחרים, אולי תדחי אותם. אני מבינה את הרצון לראות דברים חדשים כדי להימנע מספוילרים או כדי שיהיה עם מי לדבר עליהם, אבל דברים ישנים תמיד אפשר לראות מתי שרוצים אם לא עושים צפייה משותפת. לא? |תוהה|

מילי08

Well-known member
:-D לגמרי מלכוד
אבל יש מספיק דברים אחרים שיפתיעו אותך בהמשך. כמו שיש דברים שכתבת והפתיעו אותי כי לא זכרתי כלום :-D. ממש באסה שזה לא משודר במקום רשמי בארץ
כי בזמן השידור המקורי במהלך עונה 2 הם שישדרו איזה פרק לא קשור שהם שלפו מהבוידעם או משהו
מעניין אותי עכשיו מה אני ראיתי. אני מניחה שבדרך שאני צפיתי לא היה את הפרק הנוסף
כל הקטעים האלה בינו לבין אסטריד תמיד משעשעים אותי
נכון! גם אני אהבתי את האינטראקציה שלהם. כי וולטר יכול להיות קצת טו מאץ' כשהוא לבד אבל ביחד עם העוזרת הוא הופך לילד כזה (לא נראה לי שזה ספוילר למשהו)

למעלה