בנות, חכו שתשמעו על זה!

מצב
הנושא נעול.
תיקון = משבוע 28

והשאלה:
אני בהריון שבוע 30, הריון IVF ICSI משבוע 38 יש ריבוי מי שפיר והעובר גדול ב-3 שבועות מגילו. כששאלתי בפורום אחר הרופא אמר לי שזה קשור לאיקסי. אני עצמי גדולה, נולדתי 4720 בקיסרי. האם יש קשר בין איקסי לעודף מי שפיר ועובר גדול? אם כן מה הקשר?? האם היית ממליץ על בדיקות נוספות? (מי שפיר, סקירות וחלבון עוברי תקינים, מהלך הריון תקין.)
תיקון = משבוע 28

Daniel Seidman

New member
לדעתי אין קשר

והשאלה:
אני בהריון שבוע 30, הריון IVF ICSI משבוע 38 יש ריבוי מי שפיר והעובר גדול ב-3 שבועות מגילו. כששאלתי בפורום אחר הרופא אמר לי שזה קשור לאיקסי. אני עצמי גדולה, נולדתי 4720 בקיסרי. האם יש קשר בין איקסי לעודף מי שפיר ועובר גדול? אם כן מה הקשר?? האם היית ממליץ על בדיקות נוספות? (מי שפיר, סקירות וחלבון עוברי תקינים, מהלך הריון תקין.)
לדעתי אין קשר
בין גודל העובר ועודף מי השפיר לICSI, דווקא מחקרים הורו על משקלים מעט נמוכים יותר בקרב ילדים שנולדו לאחר הפריות, ונראה שעשית את כל הבדיקות הדרושות וכדאי לשקול ביצוע העמסת סוכר מלאה של 100 גר' בצום.

lupi lupi

New member
פרופ' זיידמן שלום!

אנא שרשרו שאלות לכאן
פרופ' זיידמן שלום!
קודם כל רציתי להגיד לך המון המון תודה על כל מה שאתה עושה! החיוך, מילות עידוד ואופטימיות שלך - יש להם ערך עצום ! זה כל כך עוזר עוזר לעבור את התהליך הלא נחמד הזה בהרגשה יותר טובה... ועכשיו לשאלתי - רציתי לשאול עד כמה אתה רואה השפעה של הגורם הנפשי בכל התהליך? האם עצם העובדה שבשבועיים אחרי ההחזרה אני נמצאת במצב של לחץ נפשי (מסיבות אחרות לא קשורות לIVF) יכולה להשפיע לרעה על הקליטה או אין לזה ממש משמעות? עד כה עברנו רק IVF אחד (הבעיה שלי היא חצוצרה חסומה וגם השניה כנראה לא "להיט", מעבר לזה אנחנו בריאים ויחסית צעירים(31)). היו עוברים מצויינים שגדלו לבלסטוציסטים, רירית 12 ועדיין זה לא נקלט... מה היית מציעה כדי להגדיל סיכויי קליטה? שוב המון המון תודה לך!

Daniel Seidman

New member
ברור שלמרכיב הנפשי יש השפעה

פרופ' זיידמן שלום!
קודם כל רציתי להגיד לך המון המון תודה על כל מה שאתה עושה! החיוך, מילות עידוד ואופטימיות שלך - יש להם ערך עצום ! זה כל כך עוזר עוזר לעבור את התהליך הלא נחמד הזה בהרגשה יותר טובה... ועכשיו לשאלתי - רציתי לשאול עד כמה אתה רואה השפעה של הגורם הנפשי בכל התהליך? האם עצם העובדה שבשבועיים אחרי ההחזרה אני נמצאת במצב של לחץ נפשי (מסיבות אחרות לא קשורות לIVF) יכולה להשפיע לרעה על הקליטה או אין לזה ממש משמעות? עד כה עברנו רק IVF אחד (הבעיה שלי היא חצוצרה חסומה וגם השניה כנראה לא "להיט", מעבר לזה אנחנו בריאים ויחסית צעירים(31)). היו עוברים מצויינים שגדלו לבלסטוציסטים, רירית 12 ועדיין זה לא נקלט... מה היית מציעה כדי להגדיל סיכויי קליטה? שוב המון המון תודה לך!
ברור שלמרכיב הנפשי יש השפעה
על ההצלחה. הזוגות הרבים שהרים ללא טיפול תקופה קצרה לאחר שילדו ילד מטיפולים מרמזים על כך. עם זאת מרבית המטופלות שלי בלחץ ולמרות זאת התוצאות מצוינות ורובן נקלטות די מהר. נראה לי שיש לך צפיות קצת גבוהות מדיי, צריך לזכור שמרבית הזוגות לא ייקלטו בטיפול הפרייה ראשון גם אם לכאורה הושגו עוברים נהדרים. הסיבה העיקרית לאי-הצלחה היא עוברים שאינם איכותיים מספיק ברמה הגנטית. נראה שאת צריכה פשוט לנסות עוד פעם-פעמיים עד שיימצא עבורך העובר המוצלח.

אiר בקצה

New member
שלום פרופ' זיידמן

אנא שרשרו שאלות לכאן
שלום פרופ' זיידמן
לאחר שלא נמצאו כלל תאי זרע אצל האיש הופנינו ל- IVF + ICSI. השאלה שלי היא - למה מעולם לא שלחו אותי לבצע צילום רחם ? האם למרות שהבעיה כביכול ידועה,אין אני זקוקה לצילום רחם ? לתשובתך אודה.

Daniel Seidman

New member
מאחר ונמצא אצלכם סיבה חד-משמעית

שלום פרופ' זיידמן
לאחר שלא נמצאו כלל תאי זרע אצל האיש הופנינו ל- IVF + ICSI. השאלה שלי היא - למה מעולם לא שלחו אותי לבצע צילום רחם ? האם למרות שהבעיה כביכול ידועה,אין אני זקוקה לצילום רחם ? לתשובתך אודה.
מאחר ונמצא אצלכם סיבה חד-משמעית
להפרעה בפריון, הרי שבמידה ואין לך גורמי סיכון, כמו הפלות בעבר, ניתוחים בבטן או באגן, דלקות באגן, הרי שאת לא חייבת לעבור צילום רחם. כמובן שבמידה וחשוב לך לשלול בעיה בחלל הרחם את יכולה לבקש מהרופא שיפנה אותך לביצוע בדיקת היסטרוסקופיה, למרות שזו תהיה מיותרת במרבית המקרים עם סיפור כשלך.

ללה33

New member
הריון שלא כ"כ רוצה להסתיים

אנא שרשרו שאלות לכאן
הריון שלא כ"כ רוצה להסתיים
אני בת 33, לאחר כמעט שנתיים של טיפולים (איקקלומין ולאחר מכן גונאל) נקלטתי בטיפול ה5 (הזרעה) אך ביום ה12 תוצאת הבטא היתה 14 והרופא טען כי היא נמוכה מדי ויש לשמור על אופטימיות זהירה. לאחר שהבטא עלתה ל183 (היה מתאים מבחינת זמנים) ול606 (לא עלה לפי הרצוי)הרופא שלי ביקש שאמתין ואתן להריון הספק כימי ספק חוץ רחמי להיספג ללא גרידה. שאלתי, בטא 606 היתה ב13.11 פרוגרסטרון היה תקופה מאוד ארוכה גבוה יחסית. עד היום הבטא עדיין חיובית (היום תוצאה של 17)
מדוע לוקח לבטא כ"כ הרבה זמן לרדת {36 יום} ?
האם נתקלת במקרה כזה? והאם אין סכנה שהגוף עדיין "בהריון" ?
האם הסיכוי שלי לאחר שהבטא תתאפס גבוה יותר להיקלט טבעי? (אני פוליציסטית כמעט ללא ביוץ טבעי), אנשים סביבי מדברים על "רחם חם" שיכול להיקלט טבעי אחרי הפלה. תודה מראש ללה

michalgi

New member
הפלות חוזרות

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
ביום שני בבוקר יהיה אצלנו אירוח. יתארח אצלנו לא אחר מאשר פרופ' דניאל זיידמן, האיש והאגדה. פרופ' זיידמן הוא רופא בכיר ביחידת ה-IVF בתה"ש ובאסותא. אבל בעצם - יש כאן מישהי שלא מכירה אותו?... אז קדימה, בנות, תתחילו לשרשר את השאלות שלכן מ-ע-כ-ש-י-ו. כל המרבה הרי זה משובח! עתליה (~שמאוד מרוצה מעצמה לשם שינוי) נ.ב. צר לי לאכזב אתכן - אני לא בהריון (אבל עובדים על זה...) - ע.
הפלות חוזרות
שלום לך,ותודה תודה על תרומתך לענות לנו על שאלותייך בפורום !! בת 30,אני מטופלת IVF כבר למעלה משנתיים, בהיסטוריה שלי 7 טיפולי IVF ועוד כמה מחזורים של מוקפאים. במרץ האחרון נקלטתי בטיפול מוקפאים. בשבוע 9 התחיל דימום,נגשתי לאולטראסאונד (לא נצפה דופק-לאחר שבשבוע 6 כבר ראינו דופק),נשלחתי לגרידה, נאמר לי שזה קורה ב 25% מההריונות- קיבלתי את זה... לפני כחודש-נקלטתי בהריון ספונטני (שזה לכשעצמו מוזר:אצלי 2 חצוצרות חסומות,ואצל בעיה בעיית תנועה),ושוב אותו סיפור,כמעט:דימומים,נגשתי לאולטראסונד,שבוע 7+כמה ימים לא נצפה דופק (גם לא היה קודם), מבנה שק לא תקין (כך אמר הרופא), שוב נשלחתי לגרידה. לי אישית יש הרגשה שזה לא צירוף מקרים,ויש משהו נוסף שאני צריכה לבדוק,רק שאני לא יודעת מה,ואשמח באם תאמר לי איזה בדיקות. ושוב תודה תודה, וחג חנוכה שמח!

הריונות ספונטניים - הפלות חזורות

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
ביום שני בבוקר יהיה אצלנו אירוח. יתארח אצלנו לא אחר מאשר פרופ' דניאל זיידמן, האיש והאגדה. פרופ' זיידמן הוא רופא בכיר ביחידת ה-IVF בתה"ש ובאסותא. אבל בעצם - יש כאן מישהי שלא מכירה אותו?... אז קדימה, בנות, תתחילו לשרשר את השאלות שלכן מ-ע-כ-ש-י-ו. כל המרבה הרי זה משובח! עתליה (~שמאוד מרוצה מעצמה לשם שינוי) נ.ב. צר לי לאכזב אתכן - אני לא בהריון (אבל עובדים על זה...) - ע.
שלום פרופסור זיידמן, בת 31 ללא ילדים, בשנה האחרונה 4 הריונות ספונטניים. 3 מהם הסתימו בשבוע 8 לאחר שנצפה דופק בשבוע 7, באחד התפתח שק הריון בלבד. בדיקות הסטרוסקופיה, פרופיל הורמונלי, קרישתיות יתר,קריוטיפ, זרע, חיידקים - תקינות. בהריון האחרון טופלתי למרות הנ"ל בזריקות קלקסן ובזריקות פרגניל. שאלותי הן: האם לדפוס החוזר (בדיוק אותו שבוע לאחר שכבר נצפה דופק) אין חשיבות ומשמעות באבחון הבעיה? בהנחה והעובר תקין כרומוזומלית - האם למעשה יש רק גורם אמהי ש-"מפיל" את ההריון? האם ייתכן שהוא יישאר "לא ידוע" ובכל זאת יהיה הריון תקין? האם אין דבר כזה "איכות ביציות" ו-"איכות זרעים" שיכולים לאפשר הריון אך לא את תקינותו? תודה רבה וחג חנוכה שמח.

עדיובל

New member
DHEA

שלום פרופסור זיידמן, בת 31 ללא ילדים, בשנה האחרונה 4 הריונות ספונטניים. 3 מהם הסתימו בשבוע 8 לאחר שנצפה דופק בשבוע 7, באחד התפתח שק הריון בלבד. בדיקות הסטרוסקופיה, פרופיל הורמונלי, קרישתיות יתר,קריוטיפ, זרע, חיידקים - תקינות. בהריון האחרון טופלתי למרות הנ"ל בזריקות קלקסן ובזריקות פרגניל. שאלותי הן: האם לדפוס החוזר (בדיוק אותו שבוע לאחר שכבר נצפה דופק) אין חשיבות ומשמעות באבחון הבעיה? בהנחה והעובר תקין כרומוזומלית - האם למעשה יש רק גורם אמהי ש-"מפיל" את ההריון? האם ייתכן שהוא יישאר "לא ידוע" ובכל זאת יהיה הריון תקין? האם אין דבר כזה "איכות ביציות" ו-"איכות זרעים" שיכולים לאפשר הריון אך לא את תקינותו? תודה רבה וחג חנוכה שמח.
DHEA
פרופ' זיידמן שלום, מה דעתך על ה- DHEA? האם נתקלת במקרים שהתוסף גרם להרעה ולא להטבה בכמות ובאיכות הביציות?? כמה זמן נוטלים את הDHEA עד שיודעים שאין לזה השפעה חיובית ? מתי מפסיקים? תודה.

Daniel Seidman

New member
הDHEA הינו עדין פול נסיוני לחלוטין

DHEA
פרופ' זיידמן שלום, מה דעתך על ה- DHEA? האם נתקלת במקרים שהתוסף גרם להרעה ולא להטבה בכמות ובאיכות הביציות?? כמה זמן נוטלים את הDHEA עד שיודעים שאין לזה השפעה חיובית ? מתי מפסיקים? תודה.
הDHEA הינו עדין פול נסיוני לחלוטין
אין לנו מושג מהו המינון הנכון ולמי מומלץ לתת אותו. עם זאת, גם מנסיוני נראה שישנן נשים שמשיגות יותר ביציות בטיפולי הפרייה לאחר שנטלו מספר חודשים DHEA. הנסיון המוגבל שהצטבר ודווח מארה"ב מורה שיש ליטול את הDHEA לפחות 4 חודשים לפני שמושגת השפעה משמעותית. אין עדיין עבודות מחקר שמורות לאחר כמה זמן מוצה היתרון שבנטילת התרופה. עד כה לא פגשתי נשים שDHEA פגע בתגובה שלהן, מעבר לעליות ולירידות הצפויות ממילא אצל נשים עם תגובה שחלתית נמוכה.

קורל 37

New member
שלום פרופ' דניאל זיידמן

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
שלום פרופ' דניאל זיידמן
אני בת 40 , הריון ראשון, מנסים 6 חודשים, בנסיון השני הריון כימי (בטא 14) עדיין ל א מבינה את ההסבר להריון כימי , מה זה אומר? האם זה רע או טוב? מעיד על בעיה מסויימת? בזרע ? בביצית? בכל אופן מחזור סדיר כל 28 יום , ביוץ תקין , בדיקות פרופיל הורמונלי תקינות, ממתינים לתשובת בדיקת הזרע של בעלי,חשש לרחם דו קרני או בעל מחיצה, בבדיקה נוספת אצל מתמחה כנראה רחם בעל קשת קלה, לא עשיתי עדיין היסטרוסקופיה, האם רחם כזה יכול להשפיע על הקלטות להריון? איך אתה מציע להתקדם מכאן? השעון הביולוגי מתקתק ואין אנו רוצים לבזבז זמן יקר אודה לך על תשובתך והמלצתך .

שולית23

New member
קורל שלום!

שלום פרופ' דניאל זיידמן
אני בת 40 , הריון ראשון, מנסים 6 חודשים, בנסיון השני הריון כימי (בטא 14) עדיין ל א מבינה את ההסבר להריון כימי , מה זה אומר? האם זה רע או טוב? מעיד על בעיה מסויימת? בזרע ? בביצית? בכל אופן מחזור סדיר כל 28 יום , ביוץ תקין , בדיקות פרופיל הורמונלי תקינות, ממתינים לתשובת בדיקת הזרע של בעלי,חשש לרחם דו קרני או בעל מחיצה, בבדיקה נוספת אצל מתמחה כנראה רחם בעל קשת קלה, לא עשיתי עדיין היסטרוסקופיה, האם רחם כזה יכול להשפיע על הקלטות להריון? איך אתה מציע להתקדם מכאן? השעון הביולוגי מתקתק ואין אנו רוצים לבזבז זמן יקר אודה לך על תשובתך והמלצתך .
קורל שלום!
רציתי לשאול אותך בבקשה מכיוון שאני יש לי רחם חד קרני ואני מחפשת בחורות שיש להן רחם כזה כדי לשאול אותן כמה דברים האם איבחנו כבר איזה סוג רחם יש לך ומההודעה שלך לא הבנתי אם יש לך ילדים כבר ? מצטערת שנידחפתי לך ככה להודעה פשוט מהרגע שנודע לי אני רק מנסה לדלות פרטים ולא ממש מאמינה לרופאים לכן אני מחפשת מישהי שיש לה רחם כזה או דומה דרך אגב אני נמצאת בטיפולי פוריות אני אחרי טיפול שני שנגמר בהריון חוץ רחמי . שוב מצטערת עם חדרתי לך לפרטיות שיהיה לכם בהצלחה בהמשך

Daniel Seidman

New member
הריון כימי מאובחן כאשר מתועדת

שלום פרופ' דניאל זיידמן
עלייה ברמות הורמון ההריון (HCG) בשתי בדיקות דם עוקבות, אך ההריון מסתיים בטרם הודגם שק הריון בעזרת א"ס בתוך הרחם. הפלות מסוג זה שכיחות באופן כללי ושכיחותן עולה באופן תלול בין גיל 40 לגיל 45, כאשר מעל גיל 43 רוב ההריונות יסתיימו בהפלה.

Daniel Seidman

New member
המשך: באופן כללי גם הריון כימי נחשב

עלייה ברמות הורמון ההריון (HCG) בשתי בדיקות דם עוקבות, אך ההריון מסתיים בטרם הודגם שק הריון בעזרת א"ס בתוך הרחם. הפלות מסוג זה שכיחות באופן כללי ושכיחותן עולה באופן תלול בין גיל 40 לגיל 45, כאשר מעל גיל 43 רוב ההריונות יסתיימו בהפלה.
המשך: באופן כללי גם הריון כימי נחשב
סימן טוב, כי הוא בכל זאת מורה שהחל תהליך השתרשות, למרות שהעובר כנראה לא היה תקין גנטית ועל כן לא המשיך להתפתח. רחם קשתי בדרך כלל לא נחשב גורם שמשפיע על סיכויי ההצלחה.

pamp1

New member
שיפור איכות ביציות ועוברים אחרי 40

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
אני בת 41. ילדתי שני ילדי IVF לפני גיל 40. בנסיונות לילד השלישי (מזה כשנה), אחוז ההפריות ואיכות העוברים בטיפולים ירדה באופן משמעותי. מה אפשר לעשות כדי לשפר ? תודה.

Daniel Seidman

New member
איכות העוברים נקבעת על פי

אני בת 41. ילדתי שני ילדי IVF לפני גיל 40. בנסיונות לילד השלישי (מזה כשנה), אחוז ההפריות ואיכות העוברים בטיפולים ירדה באופן משמעותי. מה אפשר לעשות כדי לשפר ? תודה.
איכות העוברים נקבעת על פי
איכות הזרע והביצית, ולצערנו מעבר לגיל 40 אנו רואים ירידה חדה באיכות הביציות. עם זאת, לא צריך לאבד תקווה מאחר וייתכן ואפילו סביר להניח שבגיל 41 עדיין נותרו אצלך גם ביציות תקינות. עם זאת את בהחלט צריכה לצפות שתזדקקי ליותר טיפולים, וליותר יצירתיות בפרוטוקולים התרופתיים, עד שיושג הריון.

m i t z a

New member
האם יש עוד משהו שלא עשינו ויש לנסות

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
שלום פרופ' זיידמן ותודה מראש על הזמן שמצאת להקדיש כאן לכולנו. אז ככה: אני בת 28.5 , פוליציסטית (מחזור מופיע כל 4-5 חודשים אם אין התערבות) ובעלי בן 29 עם בעיית זרע (כמות נמוכה ומורפולוגיה נמוכה- 94% בלתי תקינים). לאחר 3 מחזורים עם איקקלומין, שאליו לא הגבתי כלל, עברנו ישר לזריקות וניסיונות טבעיים. לאחר 3 מחזורים של גונל F (פרוטוקול קצר) וניסיונות טבעיים שלא הביאו לדבר המיוחל, הרופא המליץ לעבור ישר ל- IVF ולדלג על שלב ההזרעות (זאת כאמור לאחר שהגיעו שתי תוצאות של בדיקת זרע שלא היו מעודדות). שוב, פרוטוקול קצר של גונל F ולקראת הביוץ שתי זריקות דקפפטיל (0.1 כל אחת מהן). בוצעה שאיבה, נשאבו 30 ביציות, הופרו 22 ביציות (1/3 מהביציות הופרו באיקסי ו 2/3 רגיל). יש לציין כי באותו היום איכות הזרע נמצאה טובה מאוד (להפתעת כל הצוות המטפל). 2 עוברים הוחזרו (7-8 תאים יפים וללא שברים) ו 20 הוקפאו. IVF ראשון נכשל. לאחר מכן, עשינו 3 מחזורים של החזרת מוקפאים (5-6 פרוגינובה ביום, כל פעם רירית בעובי 10 מ"מ, ולאחר החזרה 2 קרינון - אחד בוקר ואחר ערב). בכל החזרה של מוקפאים הוחזרו תמיד עוברים בדרגה טובה (7-8 תאים, ללא שברים). בפעמיים האחרונות הוחזרו 3 עוברים. כל שלושת מחזורי המוקפאים לא נחלו הצלחה. לאחר הכישלונות האלה הופנתי לביצוע היסטרוסקופיה (הממצאים תקינים לחלוטין ונשללה בעיה מבנית), במהלכה כבר בוצע גם פיפל בשביל החזרת המוקפאים הבאה. בעוד כחודש צפויה ההחזרה הבאה של מוקפאים (נשארו עוד 9 עוברים). ולאחר כל הרקע הנה השאלה - האם יש משהו נוסף שלא חשבנו עליו שאפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההשתרשות? (שכחתי לציין שבמהלך השנה האחרונה אני נוטלת גם גלוקופאז' - 2 ביום וגם מיקרופרין - 1 ביום וכי במהלך אחת מהחזרות המוקפאים ביצעו גם הנצה, אך זה לא עזר). האם עליינו להמתין בסבלנות ולהמשיך בדיוק אותו הדבר עם החזרת המוקפאים עד שבסוף מתישהו זה ייקלט? האם יש משהו נוסף שאפשר לבצע? מצטערת על האורך ומודה מראש על התשובה...

Daniel Seidman

New member
כמו שאת מספרת לנו, ניסית כבר

שלום פרופ' זיידמן ותודה מראש על הזמן שמצאת להקדיש כאן לכולנו. אז ככה: אני בת 28.5 , פוליציסטית (מחזור מופיע כל 4-5 חודשים אם אין התערבות) ובעלי בן 29 עם בעיית זרע (כמות נמוכה ומורפולוגיה נמוכה- 94% בלתי תקינים). לאחר 3 מחזורים עם איקקלומין, שאליו לא הגבתי כלל, עברנו ישר לזריקות וניסיונות טבעיים. לאחר 3 מחזורים של גונל F (פרוטוקול קצר) וניסיונות טבעיים שלא הביאו לדבר המיוחל, הרופא המליץ לעבור ישר ל- IVF ולדלג על שלב ההזרעות (זאת כאמור לאחר שהגיעו שתי תוצאות של בדיקת זרע שלא היו מעודדות). שוב, פרוטוקול קצר של גונל F ולקראת הביוץ שתי זריקות דקפפטיל (0.1 כל אחת מהן). בוצעה שאיבה, נשאבו 30 ביציות, הופרו 22 ביציות (1/3 מהביציות הופרו באיקסי ו 2/3 רגיל). יש לציין כי באותו היום איכות הזרע נמצאה טובה מאוד (להפתעת כל הצוות המטפל). 2 עוברים הוחזרו (7-8 תאים יפים וללא שברים) ו 20 הוקפאו. IVF ראשון נכשל. לאחר מכן, עשינו 3 מחזורים של החזרת מוקפאים (5-6 פרוגינובה ביום, כל פעם רירית בעובי 10 מ"מ, ולאחר החזרה 2 קרינון - אחד בוקר ואחר ערב). בכל החזרה של מוקפאים הוחזרו תמיד עוברים בדרגה טובה (7-8 תאים, ללא שברים). בפעמיים האחרונות הוחזרו 3 עוברים. כל שלושת מחזורי המוקפאים לא נחלו הצלחה. לאחר הכישלונות האלה הופנתי לביצוע היסטרוסקופיה (הממצאים תקינים לחלוטין ונשללה בעיה מבנית), במהלכה כבר בוצע גם פיפל בשביל החזרת המוקפאים הבאה. בעוד כחודש צפויה ההחזרה הבאה של מוקפאים (נשארו עוד 9 עוברים). ולאחר כל הרקע הנה השאלה - האם יש משהו נוסף שלא חשבנו עליו שאפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההשתרשות? (שכחתי לציין שבמהלך השנה האחרונה אני נוטלת גם גלוקופאז' - 2 ביום וגם מיקרופרין - 1 ביום וכי במהלך אחת מהחזרות המוקפאים ביצעו גם הנצה, אך זה לא עזר). האם עליינו להמתין בסבלנות ולהמשיך בדיוק אותו הדבר עם החזרת המוקפאים עד שבסוף מתישהו זה ייקלט? האם יש משהו נוסף שאפשר לבצע? מצטערת על האורך ומודה מראש על התשובה...
כמו שאת מספרת לנו, ניסית כבר
מספר גישות לטיפול, ועל פניו נראה שאת צריכה להמשיך בנסיונות האלה עד שיימצא העובר האיכותי שכן ישתרש.

ofekbd

New member
שלום פרופ' זיידמן

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
שלום פרופ' זיידמן
הריון ראשון אחרי 2 מחזורי גונל F וחצוצרה שמאלית סתומה. לידה תקינה. הריון שני ( בארה"ב) לפני שנה וחצי , אחרי מחזור אחד של גונל F, עדיין עם חצוצרה סתומה. ההריון הסתיים בלידה מוקדמת בשבוע 19, בעיקבות זיהום כתוצאה מבדיקת מי שפיר. כיום נמצאת אחרי 3 מחזורים של גונל F (לפני צילום רחם) ועוד 2 אחרי צילום רחם וצנתור חצוצרה שמאלית. כיוון שבמקום בו אני חיה כרגע, הרופאים אינם ממליצים על טיפול , אלא מעדיפים שאני אחליט עליו בעצמי (פחד מתביעות, כמובן), יש לי 2 שאלות: 1. כל מחזור זריקות עורך כ- 9 ימים וביום העשירי- OVIDREL. הרירית בדר"כ 9 מ"מ והזקיק 20-21. האם, מניסיונך, אלו תנאים מספיק בשלים להיריון, או שיש לדעתך להעריך את מתן הזריקות? 2. כמה מחזורים, לדעתך, עלי עוד להמשיך לפני שאפנה ל- IVF (הרופא כאן טוען, שכרגע אנחנו כמו כל זוג רגיל, שסיכוייו להרות בחודש הם 25%)? תודה מראש

מצב
הנושא נעול.
למעלה