בנות, חכו שתשמעו על זה!

מצב
הנושא נעול.

menasa

New member
מה "מותר" ומה "אסור"?

אנא שרשרו שאלות לכאן
מה "מותר" ומה "אסור"?
פרפ' זיידמן שלום, אני יודעת שהרבה בנות מתלבטות בשאלה, ושאין תשובה מוחלטת הרבה מעבר ל"כל אחת צריכה לעשות מה שהיא מרגישה נוח איתו" ובכל זאת הייתי שמחה לשמוע גם מפיך, אם יש דברים שעדיף להימנע מהם אחרי החזרה (קפה, יין?), ואולי גם להך - דברים שמומלץ לעשותם (לנוח?). תודה מראש.

Daniel Seidman

New member
תשובה

מה "מותר" ומה "אסור"?
פרפ' זיידמן שלום, אני יודעת שהרבה בנות מתלבטות בשאלה, ושאין תשובה מוחלטת הרבה מעבר ל"כל אחת צריכה לעשות מה שהיא מרגישה נוח איתו" ובכל זאת הייתי שמחה לשמוע גם מפיך, אם יש דברים שעדיף להימנע מהם אחרי החזרה (קפה, יין?), ואולי גם להך - דברים שמומלץ לעשותם (לנוח?). תודה מראש.
תשובה
אין ספק שכדאי להמנע לחלוטין מעישון ומשתיית אלכוהול. לדעתי דווקא פעילות גופנית מתונה, כמו שחייה או הליכה, מסייעת להפגת המתח ואולי אף תורמת לזרימת הדם לרחם, והינה גישה סבירה יותר ממנוחה לאחר החזרת עוברים. תזונה נכונה וכל פעילות שתסייע להפיג את המתח ולשמור על השפיות בזמן ההמתנה לתשובה המיוחלת עשויה לסייע בהצלחת הטיפול.

ממי101

New member
עד כמה מסוכנים

אנא שרשרו שאלות לכאן
עד כמה מסוכנים
כל טיפולי הפוריות הללו שיש בהם התערבות הורמונאלית . יש לי ילדה בת 1.5 ואני רוצה להרות שוב אבל לא רוצה לסכן את חיי . הילדה הראשונה נולדה מהריון ספונטני , בלי בעיות בגיל 37.5 . יש לכך השלכות כלשהן על כניסה להריון ספונטני שני או לא ? השאלה היא מחמת גיל 40 ובשל ניתוח קיסרי חיקרומי עקב אי התקדמות של הלידה . תודה

Daniel Seidman

New member
תשובה

עד כמה מסוכנים
כל טיפולי הפוריות הללו שיש בהם התערבות הורמונאלית . יש לי ילדה בת 1.5 ואני רוצה להרות שוב אבל לא רוצה לסכן את חיי . הילדה הראשונה נולדה מהריון ספונטני , בלי בעיות בגיל 37.5 . יש לכך השלכות כלשהן על כניסה להריון ספונטני שני או לא ? השאלה היא מחמת גיל 40 ובשל ניתוח קיסרי חיקרומי עקב אי התקדמות של הלידה . תודה
תשובה
למיטב ידיעתנו, טיפולי הפריון אינם קשורים לסיכונמם משמעותיים בטווח הארוך. עם זאת, ברור שהם מיותרים ולא מומלצים למי שיכולה להרות ספנטוני או שהשאיפה ל ילד נוסף אינה מרכזית אצלה, מאחר והגיל הינו הגורם המשמעותי ביותר לקביעת הסיכוי להרות, בכל זאת מומלץ לכל אישה שמתקקבת לגיל 40 וחושבת על ילד נוסף לפנות למומחה לייעוץ. יש לזכור כי גם גישות שאינן חושפות את האישה להרומונים, כגון הזרעות במחזור טבעי, עשויות לשפר מאוד את הסיכוי להשיג הריון.

Starulkin

New member
4 חודשים לאחר לידה...

אנא שרשרו שאלות לכאן
4 חודשים לאחר לידה...
שלום פרופ', ילדתי לפני 4 חודשים (תוצאה של IVF - עקב שחלות פולציסטיות, מחזור לא סדיר ...) אני עדיין מניקה חלקית. שאלתי היא: עדיין לא קיבלתי מחזור, האם זה בגלל ההנקה או שנגזר עליי להביא את ילדיי באמצעות טיפולים? תודה מראש.

Daniel Seidman

New member
תשובה

4 חודשים לאחר לידה...
שלום פרופ', ילדתי לפני 4 חודשים (תוצאה של IVF - עקב שחלות פולציסטיות, מחזור לא סדיר ...) אני עדיין מניקה חלקית. שאלתי היא: עדיין לא קיבלתי מחזור, האם זה בגלל ההנקה או שנגזר עליי להביא את ילדיי באמצעות טיפולים? תודה מראש.
תשובה
סביר להניח שהעיכוב בהגעת המחזור קשור להנקה בשלב זה. עם זאת, הריון לא פותר בד"כ את ההפרעה בביוץ. ייתכן שבתקופה שבה תהיי פחות לחוצה להרות, בכל זאת יתמזל מזלך לבייץ ואת תהרי וכולנו מכירים מקרים כאלה. רק עם הזמן נדע האם יהיה עלייך להעזר שוב בטיפול הפרייה על מנת להרות.

איך מתנהגים אחרי החזרה?

אנא שרשרו שאלות לכאן
איך מתנהגים אחרי החזרה?
שלום פרופ' זיידמן יש לי תאומות בנות שנה מטיפול IVF , ועכשיו אני ב"ה אחרי החזרה של 2 עוברים שעשיתי ביום שלישי. רציתי לדעת איך צריך להתנהג אחרי ההחזרה? האם צריך לנוח רב היום ולשכב? האם מותר לי להרים את בנותיי? (בערך 8.5 ק"ג כל אחת?) האם מותר לי להתכופף ולהרים חפצים מהרצפה? ובכלליות על מה צריך לשמור בעיקר אחרי שמחזירים עוברים? תודה ויום טוב!

Daniel Seidman

New member
תשובה

איך מתנהגים אחרי החזרה?
שלום פרופ' זיידמן יש לי תאומות בנות שנה מטיפול IVF , ועכשיו אני ב"ה אחרי החזרה של 2 עוברים שעשיתי ביום שלישי. רציתי לדעת איך צריך להתנהג אחרי ההחזרה? האם צריך לנוח רב היום ולשכב? האם מותר לי להרים את בנותיי? (בערך 8.5 ק"ג כל אחת?) האם מותר לי להתכופף ולהרים חפצים מהרצפה? ובכלליות על מה צריך לשמור בעיקר אחרי שמחזירים עוברים? תודה ויום טוב!
תשובה
כל המחקרים שנעשו עד כה לא מצאו ערך למנוחה לאחר החזרת עוברים. אין גם הגיון שתהליך טבעי כמו קליטת עוברים יהיה מותנה במנוחה. עם זאת, סביר להמנע ממאמצים חריגים שמתישים אותך. לגבי הרמת הילדים, זה תלוי בעיקר בקושי שזה יוצר עבורך ועל כך תצטרכי להחליט בעצמך.

cg20

New member
../images/Emo140.gif שלום לפרופ' זיידמן - שאלה:

אנא שרשרו שאלות לכאן
שלום לפרופ' זיידמן - שאלה:
אני בת 37, אחרי שתי לידות, אחת ספונטנית, השניה כתוצאה מאיקקלומין וכוריגון, רוצה הריון שלישי. בצילום רחם קיבלתי את התשובה הר"מ, ואני די מופתעת: רחם במבנה תקין. צוואר הרחם אינו מורחב ואין סימנים לאי ספיקת צוואר הרחם. משמאל הודגם פגם מילוי בקרן, חצוצרה משוכה כלפי מעלה עם מעבר ופיזור. מימין פגם מילוי בקרן עם הדגמה מאוחרת של החצוצרה, מעבר ופיזור קלושים. נצפתה אינטרוואזציה של חומר ניגוד. עד כמה המצב רע? והאם יש סיכוי להריון טבעי בכזה מצב? מה זו אינטרווזאציה ומה משמעותה בתוצאה? האם כמות ההורמונים בטיפולי IVF עלולה להיות בעלת השפעות מסוכנות לבעיית שד פיברוציסטית ממנה אני סובלת שנים? מקווה שלא התעייפת משאלותיי, פשוט הנושא לא נותן לי מנוח, ואיני יודעת מה להחליט. תודה מראש על תשובתך.

Daniel Seidman

New member
תשובה

שלום לפרופ' זיידמן - שאלה:
אני בת 37, אחרי שתי לידות, אחת ספונטנית, השניה כתוצאה מאיקקלומין וכוריגון, רוצה הריון שלישי. בצילום רחם קיבלתי את התשובה הר"מ, ואני די מופתעת: רחם במבנה תקין. צוואר הרחם אינו מורחב ואין סימנים לאי ספיקת צוואר הרחם. משמאל הודגם פגם מילוי בקרן, חצוצרה משוכה כלפי מעלה עם מעבר ופיזור. מימין פגם מילוי בקרן עם הדגמה מאוחרת של החצוצרה, מעבר ופיזור קלושים. נצפתה אינטרוואזציה של חומר ניגוד. עד כמה המצב רע? והאם יש סיכוי להריון טבעי בכזה מצב? מה זו אינטרווזאציה ומה משמעותה בתוצאה? האם כמות ההורמונים בטיפולי IVF עלולה להיות בעלת השפעות מסוכנות לבעיית שד פיברוציסטית ממנה אני סובלת שנים? מקווה שלא התעייפת משאלותיי, פשוט הנושא לא נותן לי מנוח, ואיני יודעת מה להחליט. תודה מראש על תשובתך.
תשובה
צילום רחם הינו בדיקה מדויקת למדיי כאשר הכל נמצא תקין, אך כאשר מוצאים בעיה במחצית המקרים מדובר למעשה בפגם טכני בצילום ולא בבעיה של ממש. לדוגמה, לא נדיר שרוב הנוזל שהוזרק לרחם "יברח" לחצוצרה אחת וכך, כמו אצלך, החצוצרה השנייה תודגם בצורה פחות תקינה. על מנת לאשר את מצב החצוצרות יש לבצע לפרוסקופיה, בדיקה שאינה םשוטה וכרוכה בהרדמה כללית. באופן מעשי אצלך, מאחר וחצוצרה אחת הודגמה כתקינה לא נראה שיש צורך בבירור נוסף, מאחר ואת יכולה להרות באמצעות חצוצרה זו. ההורמונים שניתנים במסגרת טיפולי IVF עלולים לעתים לגרום לרגישות בשדיים אך לא ידועה לנו השפעה שלילית מוכחת בטווח הארוך.

שלום פרופ' זיידמן../images/Emo26.gif

אנא שרשרו שאלות לכאן
שלום פרופ' זיידמן

אנחנו בסוף שנות ה-20 ללא ילדים. אני פוליציסטית ובנוסף התגלתה אנדומטריומה בגודל 30*45 על שחלה ימין, שאר הבדיקות תקינות ונאמר לי שבגלל הגודל של הציסטה, כדאי לשקול בחיוב לפרסקופיה שתאבחן מה באמת קורה שם בפנים
השאירו בידיי אופציה נוספת והיא להתחיל איקקלומין/גונל בטיפול IUI. אני מתלבטת וחוששת מהתערבות כירורגית בשלב כ"כ מוקדם, מצד שני חוששת שהזרעות יכולות להחמיר את המצב ואף לגרום נזק לשחלה המוגדלת. אשמח לשמוע את דעתך בנידון. תודה מראש!

Daniel Seidman

New member
תשובה

שלום פרופ' זיידמן

אנחנו בסוף שנות ה-20 ללא ילדים. אני פוליציסטית ובנוסף התגלתה אנדומטריומה בגודל 30*45 על שחלה ימין, שאר הבדיקות תקינות ונאמר לי שבגלל הגודל של הציסטה, כדאי לשקול בחיוב לפרסקופיה שתאבחן מה באמת קורה שם בפנים
השאירו בידיי אופציה נוספת והיא להתחיל איקקלומין/גונל בטיפול IUI. אני מתלבטת וחוששת מהתערבות כירורגית בשלב כ"כ מוקדם, מצד שני חוששת שהזרעות יכולות להחמיר את המצב ואף לגרום נזק לשחלה המוגדלת. אשמח לשמוע את דעתך בנידון. תודה מראש!
תשובה
הדילמה שאת מציגה היא אמיתית ומצד אחד הניתוח עצמו יכול לגרום לפגיעה קשה ברקמת השחלה והיווצרות הדבקויות סביב השחלה, שיחיבו טיפולי הפרייה בעתיד. מצד שני לא נדיר שבעקבות טיפולים הורמונליים לגירוי הביוץ האנדומטריומה תגדל. אני באופן אישי שייך לאסכולה שגורסת לנסות מספר טיפולים לפני ניתוח, אם כי חייבים כמובן להתרשם באופן ישיר מהממצא בשחלה על מנת לתת המלצה אישית.

תודה על תשובתך ו...

תשובה
הדילמה שאת מציגה היא אמיתית ומצד אחד הניתוח עצמו יכול לגרום לפגיעה קשה ברקמת השחלה והיווצרות הדבקויות סביב השחלה, שיחיבו טיפולי הפרייה בעתיד. מצד שני לא נדיר שבעקבות טיפולים הורמונליים לגירוי הביוץ האנדומטריומה תגדל. אני באופן אישי שייך לאסכולה שגורסת לנסות מספר טיפולים לפני ניתוח, אם כי חייבים כמובן להתרשם באופן ישיר מהממצא בשחלה על מנת לתת המלצה אישית.
תודה על תשובתך ו...
האם כוונתך לנסיונות של טיפולי הזרעה טרם הניתוח? ושוב תודה על זמנך.

panda321

New member
בכל מקרה אל תקחי איקקלומין

שלום פרופ' זיידמן

בכל מקרה אל תקחי איקקלומין
איקקלומין מזיק במקרה של אנדומטריוזיס יותר מגונל, אז עדיף לדלג עליו.

../images/Emo140.gifד"ר זיידמן היקר../images/Emo13.gif

אנא שרשרו שאלות לכאן
ד"ר זיידמן היקר

אשמח מאוד לשמוע את דעתך על פרשת תרופת ה- DES. האם נתנו אותה בתל השומר?, האם אתה מטפל ונתקל בנשים שאמא שלהן לקחה את הDES והבנות בטיפולי פוריות ובעיות? ובעיקר האם יש סימנים מיוחדים במבנה או כל דבר אחר שיכול להחשיד שהאמא קיבלה את התרופה? אני אשמח מאוד שתענה לי על השאלות. תודה משנה מזל היחידה

Daniel Seidman

New member
DES

ד"ר זיידמן היקר

אשמח מאוד לשמוע את דעתך על פרשת תרופת ה- DES. האם נתנו אותה בתל השומר?, האם אתה מטפל ונתקל בנשים שאמא שלהן לקחה את הDES והבנות בטיפולי פוריות ובעיות? ובעיקר האם יש סימנים מיוחדים במבנה או כל דבר אחר שיכול להחשיד שהאמא קיבלה את התרופה? אני אשמח מאוד שתענה לי על השאלות. תודה משנה מזל היחידה
DES
DES ניתן בישראל עד תחילת שנות השבעים. הוא ניתן בד"כ במסגרת רופאי הנשים ולא בבית חולים מסוים. את יכולה לברר עם האמא, האם קיבלה תרופות למניעת הפלות או לידות מוקדמות במהלך ההריון עימך. ניתן לראות בצילום הרחם מבנה אופייני לחשיפה ל- DES, חלל רחם בצורת האות T וצוואר רחם בעל מבנה טיפוסי.

Daniel Seidman

New member
יש בהחלט מחקרים שמורים שהנצה יכולה

הנצה
פרופ' זיידמן שלום. מנסיונך, עד כמה הנצה משפרת את סיכויי ההשתרשות, אם בכלל?
יש בהחלט מחקרים שמורים שהנצה יכולה
יש בהחלט מחקרים שמורים שהנצה יכולה לשפר את סיכויי ההשרשה בכ -10%, בייחוד בנשים מעל גיל 40 שנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה