דיוני סדרות #25

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כל מי שיש לו משהו להגיד על סדרת טלוויזיה ולא רוצה לפתוח נושא במיוחד מוזמן לכאן

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי
פרק ממש טוב.
היה ברור שיהיה אקשן, אבל זה הלך מהרבה בחינות שונה מאוד ממה שחשבתי.

קודם כל אוסיירה היא נבלית הרבה יותר מורכבת ממה שחשבנו. האמת שחלק מהזמן חשבתי שאולי היא כן משקרת לאדמירל ויש לה דרך למנוע מההולוגרמה לעלות על זה. אבל זה דווקא הרבה יותר מעניין שהיא רצינית. יש לה אינטרס אמיתי להצטרף לפדרציה והיא מוכנה לעשות המון ויתורים מטעם האמרלד צ'יין בשביל זה.
זה אפילו יכול להיות מוצדק הדרך שבה היא הגיעה לשם אם היא רוצה שלום אמיתי. ומהבחינה הזאת זה שהקצינים על הדיסקברי מורדים קצת מסבך עניינים דווקא.
אבל הצעד היותר מידי עבורה זה להסכים להשפט על פשעים שהיא עשתה. והאמת שאני לא בטוח אם זאת החלטה נכונה של האדמירל שהוא שם את המשפט של אוסיירה כאולטימטום לכל העיסקה. כי זה אולי לא מושלם, אבל הגיוני שהוא יכול לעזור להרבה הרבה יותר אנשים אם הוא היה מסכים.

המדען של אוסיירה נראה כמו בחור נחמד באמת, אבל כנראה לא ממש קיבל שה"שיטות" של אוסיירה הן לא דבר טוב.

הבחור הרע מהפרק השני לעונה חזר כמו שציפיתי - הוא לא קפא למוות אלא שרד ועכשיו רוצה נקמה (אם כי הוא לא ממש יכול להשיג נקמה).

מייקל היא קומנדו של מוות לאורך כל הפרק כי כמובן הגיבורה חייבת להיות מייקל.
זה שהיא שיגרה בסוף את פול מחוץ לספינה היה באמת נוראי מצידה. אני חשבתי שדווקא יהיה מגניב אם הם יקפצו חזרה לנבולה כשהספינה עדיין בעימות, אבל עכשיו איך זה יקרה אם הוא לא שם?

וכל הפרק ציפיתי לרגע שהתודעה של האורב תעזור להם אבל זה קרה רק בסוף. יכול להיות מעניין לראות מה יהיה עם זה פרק הבא.
אבל כמובן גם צריך לראות מה קורה עם האנשים שעל הפלנטה בנבולה.

Lhuna3

Well-known member
ניסיתי לצפות בספיישל של נטפליקס לסיכום שנת 2020 מהיוצרים של מראה שחורה.
באמת שניסיתי.
מה נהיה ממך צ'ארלי ברוקר? :-(
נגיד שספוילר, למרות שלא ממש לדעתי.
מצחיק זה לא. מביך זה כן. כשמגיעים לסיקור של ג'ורג' פלויד זה נהיה קרינג'י ממש כי הטקסטים נאלצים להפסיק לנסות להצחיק, אבל עדיין מוקראים מפיהן של דמויות שאמורות להיות כאלו, וזה יוצא... פשוט לא. לא יודעת מה זה יוצא.
הסיקור גם קצת יותר מידי ממוקד אמריקה ובריטניה לטעמי, שזה לגיטימי אבל גם קצת מאכזב ושגוי בשנה שהמשבר העיקרי בה היה כלל עולמי, ואירועים כמו הפריימריז של הדמוקרטים בין ביידן וברני סנדרס בתחילת השנה... את מי זה מעניין עכשיו להזכיר את זה בכלל?? והדמויות השמרניות הסאטיריות שקופות ולא מצחיקות.
נשברתי אחרי כ-45 דקות מתוך השעה ו-10 דקות של זה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
באמת שניסיתי.
מצחיק זה לא. מביך זה כן. כשמגיעים לסיקור של ג'ורג' פלויד זה נהיה קרינג'י ממש כי הטקסטים נאלצים להפסיק לנסות להצחיק, אבל עדיין מוקראים מפיהן של דמויות שאמורות להיות כאלו, וזה יוצא... פשוט לא. לא יודעת מה זה יוצא.
הסיקור גם קצת יותר מידי ממוקד אמריקה ובריטניה לטעמי, שזה לגיטימי אבל גם קצת מאכזב ושגוי בשנה שהמשבר העיקרי בה היה כלל עולמי, ואירועים כמו הפריימריז של הדמוקרטים בין ביידן וברני סנדרס בתחילת השנה... את מי זה מעניין עכשיו להזכיר את זה בכלל?? והדמויות השמרניות הסאטיריות שקופות ולא מצחיקות.
גם ראיתי לפני כמה ימים ואני מסכים. בהחלט לא שווה צפייה.
אם כי אני כן המשכתי עד הסוף.
היו פה ושם דברים מצחיקים. כמה שאפילו אולי היו מצחיקים מאוד. אבל די few and far between

מילי08

Well-known member
Hanna עונה 2 עד פרק 5 כולל - איזו עונה מתסכלת!!!
האנה הגיעה להציל את קלרה, רק כדי לגלות שקלרה מבסוטה בכלא המשודרג שלהם ועכשיו גם האנה נכנעת ונשארת שם.
די נו. והבנות שם, שאחרי שנים של חסור אישיות, פתאום מתנהגות כמו נערות פוחזות ולכל אחת יש מין אישיות מוגדרת - הגיי, החסודה, המוזרה וכו'.. ואיך האנה לא מכפכפת אותן וממשיכה דבר איתן? ועוד עם קלרה שבגדה בה ככה.
והפסיכולוגית שבונה להם זהויות מזויפות... מישהו צריך לנער אותה ולהסביר לה שהיא פוגעת בילדות האלה.
מריסה ממשיכה לפתח את הרגשות האימהיים שלה כלפי האנה. הייתי בטוחה שהאנה הרגה אותה במאבק ביניהן... אבל לפחות היא בעד האנה.
כולם פשוט מעצבנים אותי, בעיקר קרמייקל. וגם די מאוס בעיני שבסוכנות הזאת כולם חושדים בכולם וכולם מנחשים מה הצעד הבא של הצד השני, כי ככה אין באמת נצחון לאף צד.
עונה מתסכלת נורא.

Aranel Nenharma

Well-known member
באמת שניסיתי.
אני די נהנתי מזה
זה העביר שעה עם כמה קטעים שממש צחקקתי

Aranel Nenharma

Well-known member
בלאקספייס
סדרה גנרית עם רצון להיות חיקוי של אמריקאית

משהו שם לא עובד.
זה תסריט גנרי, צילום גנרי ובימוי גנרי באמת שאין שם שום דבר ייחודי
הדרך היחידה שהסדרה יכולה להתעלות עליה היא אם נגלה שהרוצחים הם בעצם המורים

וזה רק אני או שהדמויות של האחים התאומים הולכים לכיוון גימי וסרסי ממשחקי הכס? כי לזה אני באמת לא מוכנה בסדרה ישראלית גנרית

Lhuna3

Well-known member
וזה רק אני או שהדמויות של האחים התאומים הולכים לכיוון גימי וסרסי ממשחקי הכס? כי לזה אני באמת לא מוכנה בסדרה ישראלית גנרית
וואלה, בדיוק אחרי פרק 5 עלתה לי גם מחשבה כזאת! זה יהיה מאוד מפתיע אם הם באמת הולכים לשם, אבל היתה קצת תחושה כזאת.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בלאקספייס
סדרה גנרית עם רצון להיות חיקוי של אמריקאית
בלי שאני רואה, אלא רק לפי הטריילר זה חלקית מה שחשבתי.
חלקית כי לא הייתה אף פעם סדרה אמריקאית שבמרכזה school shooting
אבל זה לחלוטין מרגיש כמו הסדרה שמתישהו יעשו על זה
(אני בטוח שיש איזשהו מפיק בהוליווד שמחזיק תסריט למשהו כזה כבר שנים רבות, אבל יודע שזה יהיה רגיש מידי להוציא את זה זמן קצר אחרי אירוע כזה במציאות. הבעיה היא שכל כמה חודשים יש אירוע כזה שם)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי את הפרק השבועי של "פעם בשבוע עם תם אהרון" וידעתי שזה סוף עונה,
אבל מסתבר שהסדרה לחלוטין מסתיימת. :-(
אבל כנראה תם אהרון עובד עם כאן 11 על משהו חדש כבר.

עוד מישהו כאן היה צופה בזה לפעמים?

didalf

Well-known member
ראיתי את הפרק השבועי של "פעם בשבוע עם תם אהרון" וידעתי שזה סוף עונה,
אבל מסתבר שהסדרה לחלוטין מסתיימת. :-(
אבל כנראה תם אהרון עובד עם כאן 11 על משהו חדש כבר.

עוד מישהו כאן היה צופה בזה לפעמים?
מידי פעם אם הטלוויזיה הייתה על ערוץ 11 או אם בטעות זה היה צץ לי בפייסבוק. הוא באמת ממש טוב אבל לא תפס אותי מספיק כדי לצפות בקביעות משומה.

nerdkey treky

Active member
Dollface - סדרה של הולו משנת 2019 בכיכובה של קאט דנינגס (עכשיו כשאני חושב על זה, שנת 2019 היא מלפני שנתיים.... איך הזמן רץ וואו). קומדיה משוגעת עם טקסטים רצים ובדיחות שעפות אחת על השניה. אני לא מת על הומור מטורף, לפעמים זה מוצלח (ברוקלין 99) ולפעמים זה לא (קימי שמיט). הבעיה הכי גדולה מבחינתי זה שאין עלילה. ככה זה עם רוב הקומדיות, ואם ההומור לא מוצלח, איך לי סיבה להמשך לסדרה. הפסקתי אחרי 4 פרקים. אבל מקולי קאלקין הופיע בפרק אחד אם זה מעניין מישהו

dory30

Well-known member
האם זה בכלל הגיוני שאדם שעבר ניתוח בעין ואמור לשכב עם קומפרס במיטה, על אף היותו בלש מנוסה- מצליח להביס אדם בקרב פנים אל פנים? כי זה מה שדוידי עשה לאבא של איתמר. עוד פחות הגיוני, זה למה אותו אבא (שנראה די דומה לגדי טאוב) מזמין את דוידי לקרב, ביודעו שמדובר בקצין משטרה מנוסה, שעבורו להרביץ זה כמו בשביל אדם מן היישוב לצחצח שיניים)? אשמח לקבל תשובות.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
Dollface - סדרה של הולו משנת 2019 בכיכובה של קאט דנינגס (עכשיו כשאני חושב על זה, שנת 2019 היא מלפני שנתיים.... איך הזמן רץ וואו). קומדיה משוגעת עם טקסטים רצים ובדיחות שעפות אחת על השניה. אני לא מת על הומור מטורף, לפעמים זה מוצלח (ברוקלין 99) ולפעמים זה לא (קימי שמיט). הבעיה הכי גדולה מבחינתי זה שאין עלילה. ככה זה עם רוב הקומדיות, ואם ההומור לא מוצלח, איך לי סיבה להמשך לסדרה. הפסקתי אחרי 4 פרקים. אבל מקולי קאלקין הופיע בפרק אחד אם זה מעניין מישהו
ראיתי את הסדרה לפני מספר חודשים.
אומנם נראה לי שלא כתבתי עליה כאן, אבל היא כן הייתה נחמדה מספיק כדי שאני אמשיך גם לעונה 2 (שמסתבר שתהיה)

קאט דנינגס היא כמובן כיף גדול. אם כי היא לא הייתה מספיק כדי שאני אשאר עם הסדרה הישנה שלה "two broke girls".
אבל הסדרה הזאת חמודה הרבה יותר.
יש בסדרה משהו מההומור של Man Seeking Woman, אבל במינון הרבה יותר נמוך.
דווקא לא הרגשתי דימיון בהומור לזה של קימי שמידט או של ברוקלין 99. כן הייתה תחושה כזאת של קומדיות הולו כמו Shrill או Casual. כלומר לפעמים מתקרב לדרמטי. אם כי פחות מתקרב לדרמטי משתי אלו.

בתכלס הסדרה עוסקת בבחורה שנפרדת מהחבר שלה אחרי 5 שנים ומבינה שהיא איבדה כל קשר עם החברות שהיו לה.
יש כל מיני דברים שלא התחברתי אליהם בסדרה לגבי כל הקטע של קליקות של בנות ואחווה נשית. אבל זה היה חמוד מספיק.

זה שיש הופעת אורח של מאקולי קאלקין זה גדול. בעיקר פשוט בגלל שזה כל כך נדיר והוא כזה אייקון של הילדות שלי.

nerdkey treky

Active member
דווקא לא הרגשתי דימיון בהומור לזה של קימי שמידט או של ברוקלין 99.
ההומור לא זהה, אצל כל סדרה הומור משוגע יכול לבוא לידי ביטוי באופן שונה. הנקודה היא שזה לאו דווקא בדיחות מתחכמות או הומור פיזי, יותר אוירה מאוד משונה אבל כל הדמויות מתנהגות עם זה בטבעיות.

dilia snake

Well-known member
ראיתי עכשיו בסוף ובמקום ללכת לישון זה מה שאני עושה.

קודם כל אוסיירה היא נבלית הרבה יותר מורכבת ממה שחשבנו. האמת שחלק מהזמן חשבתי שאולי היא כן משקרת לאדמירל ויש לה דרך למנוע מההולוגרמה לעלות על זה. אבל זה דווקא הרבה יותר מעניין שהיא רצינית. יש לה אינטרס אמיתי להצטרף לפדרציה והיא מוכנה לעשות המון ויתורים מטעם האמרלד צ'יין בשביל זה.
זה אפילו יכול להיות מוצדק הדרך שבה היא הגיעה לשם אם היא רוצה שלום אמיתי. ומהבחינה הזאת זה שהקצינים על הדיסקברי מורדים קצת מסבך עניינים דווקא.
אבל הצעד היותר מידי עבורה זה להסכים להשפט על פשעים שהיא עשתה. והאמת שאני לא בטוח אם זאת החלטה נכונה של האדמירל שהוא שם את המשפט של אוסיירה כאולטימטום לכל העיסקה. כי זה אולי לא מושלם, אבל הגיוני שהוא יכול לעזור להרבה הרבה יותר אנשים אם הוא היה מסכים.
זה קצת הפתיע אותי שזו בסוף הייתה המטרה שלה, אבל אני חושבת שהאדמירל צודק בסופו של דבר לפחות באופן חלקי. ואם המטרות שלה היו טובות והיא רק ביצעה אותן בדרך הנוראית שיש למה שהיא לא תיקח אחריות על המעשים שלה ותשלם עליהם? זה רק מראה שיש עוד מניע מתחת שהוא לא בהכרח חיובי.
המדען של אוסיירה נראה כמו בחור נחמד באמת, אבל כנראה לא ממש קיבל שה"שיטות" של אוסיירה הן לא דבר טוב.
(y).
וד"א השחקן הזה גילם בעונות הקודמות כמה קלינגונים ולפני כמה חודשים אבחנו שיש לו ALS (אז הוא באמת צריך כיסא גלגלים וכ'ו).
הבחור הרע מהפרק השני לעונה חזר כמו שציפיתי - הוא לא קפא למוות אלא שרד ועכשיו רוצה נקמה (אם כי הוא לא ממש יכול להשיג נקמה).
*גלגול עיניים*
זה שהיא שיגרה בסוף את פול מחוץ לספינה היה באמת נוראי מצידה
זה שבר לי את הלב הקטע עם פול.

והמחשבות שלי:

"לכי תצילי את העולם" המילים שמייקל הכי אוהבת לשמוע :-P:.

קצת עיצבן אותי שלא ראו מה קרה בנבולה עם סארו ו-יו והאחרים.

ואולי טילי לא לגמרי גרועה תוך קפטן.

היה לי ברור שהבחור הכחול ימות כבר באמצע הפרק, ואולי זה מה שיגרום לבחור הנכה לעזור לצוות של דיסקברי, עכשיו שהוא ראה את פרצוף האמיתי של אוסיירה.

הסוף היה דיי צפוי, אבל שיהיה.

מילי08

Well-known member
אני לא מת על הומור מטורף, לפעמים זה מוצלח (ברוקלין 99) ולפעמים זה לא (קימי שמיט)
אולי אתה באמת התאום האבוד שלי?
זה בדיוק מה שאני חושבת, ופעם אפילו ניסיתי להסביר לניק למה קימי שמידט פחות עבדה לי.
בכל מקרה, עשית לי חשק לנסות אותה בכל מקרה

מילי08

Well-known member
סיימתי את Hanna עונה 2. בשני הפרקים האחרונים הסדרה סוף סוף חזרה לעצמה. מסתבר שאני לא היחידה שלא אהבה את השתלשלות העניינים בעונה הזו. ב IMDB יש הרבה ביקורת על זה.

אוקיי, וואו... התחילה ממש שונה מהעונה הראשונה, אבל חלק מהעלילות מוזרות וחלק מופרכות.
ככל הנראה עברה חצי שנה ואנחנו מגלים את זה רק באמצעות MK, אבל זה לא מוסבר טוב, או בכלל, לגבי סאני.
MK נמצא באיזה מנזר ולומד להשתמש בכוח שלו בחוכמה. אני מבינה שהוא רוצה להציל את אמא שלו/ סאני/ וייל וכולם, אבל לא נתנו לנו שום סיבה טובה להבין למה הוא או אחרים כל כך רוצים לברוח משם. גם - לא עדיף שתלמד קודם כמה שאתה יכול על הכוח שלך לפני שאתה בורח?
סאני נמכר לעבודה במכרות?! בסוף העונה המלח הפושע ההוא אמר שלאיש עם יכולות כמו שלו יש שימוש טוב, וזה מה שקיבלנו? חשבתי שימכרו אותו לאיזה אציל אחר או מישהו ששוב ישתמש בו כשומר ראש.
כנראה חשבו שהסדרה כבדה מידי אז הביאו אתנחתא קומית בדמות באז'י. גיליתי לאחרונה את ניק פרוסט והוא נהדר, אבל הסייד-קיק ה"מצחיק" ממש לא נחוץ.
ואז הם פוגשים באיזה קליפר אחר שברח/ פרש והוא איתם, בעצם הוא נגדם, לא, בעצם הוא איתם, רק כדי שנגלה שהוא סתם רוצה להילחם שוב. וגם השחקן היה ממש גרוע. וגם כל סצינת הקרב איתו היתה מטופשת, עם ההילוך האיטי והלבנים המתפרקות.
העלילה הכי מטופשת כנראה, הולכת לוייל והברון שעבר ששכחתי את שמו: ראינו את סאני דוקר אותו ומשאיר אותו לדמם. כל המטרה היתה שהוא ימות אבל התסריטאים לא באמת רוצים לוותר עליו, לכן וייל הצילה אותו, רק כדי שהיא תשקר לו בנוגע לגידול שלו. נו באמת... אם לא רצית שהוא יחיה, היית יכולה לסובב את הראש ולא לשים לב. "שבועת הרופאים" והרצון שלה לעזור תמיד לא ממש מסתדרים כשהיא משקרת לברון לגבי הגידול שלו.
די מאכזב..

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
למעלה