האמת שיש לי טיעון רציונלי מאוד למה כו להחזיר את החטופים, לא שזה היה משכנע אותי

DANIAVNI

Well-known member
אבל רמת הדיון של התומכים בהחזרת החטופים בכל מחיר כזו נמוכה שכנראה לא נזכה לשומעו .

DANIAVNI

Well-known member
אם המשפחה שלך היתה חטופה בעזה
היית חושב אחרת
אז מה אתה טוען בעצם
שהפרמטר הקובע הוא שים את עצמך בנעליהם של מי שלקרובם אירע X שדורש ביצוע Y
ואם הם היו מחליטים לבצע את Y תעשה זאת גם אתה.

האם הבנתי אותך נכון ?

xyxy210

Well-known member
אז מה אתה טוען בעצם
שהפרמטר הקובע הוא שים את עצמך בנעליהם של מי שלקרובם אירע X שדורש ביצוע Y
ואם הם היו מחליטים לבצע את Y תעשה זאת גם אתה.

האם הבנתי אותך נכון ?
הפרמטר היחיד שקובע הוא שמדינת ישראל הפקירה את אזרחיה, וגרוע יותר , היא שלחה חיילים וחיילות לשמור על הגבול וגם אותם היא הפקירה.
רק בור "שדן ברמה נמוכה" לא מבין את זה.

evglev1

Well-known member
מנהל
אם המשפחה שלך היתה חטופה בעזה
היית חושב אחרת
משפחה של חטוף מסוגלת לחשוב רציונאלית? הוא דיבר על רציונאלי, ברור שאם אנחנו מאמינים שהיהודים הם כולם משפחה אחת גדולה, ההחלטות לא יהיו רציונאליות, ולכן אף מדינה אחרת לא הייתה מסכימה לא לעיסקת שליט ולא לעיסקת טטנבאום ואפילו לא לעיסקת גלדווסר ורגב שכל העיסקאות היו לא רציונאליות בעליל.

Cranio

Well-known member
משפחה של חטוף מסוגלת לחשוב רציונאלית? הוא דיבר על רציונאלי, ברור שאם אנחנו מאמינים שהיהודים הם כולם משפחה אחת גדולה, ההחלטות לא יהיו רציונאליות, ולכן אף מדינה אחרת לא הייתה מסכימה לא לעיסקת שליט ולא לעיסקת טטנבאום ואפילו לא לעיסקת גלדווסר ורגב שכל העיסקאות היו לא רציונאליות בעליל.

החובה של המדינה להחזיר את האזרחים והחיילים החטופים!
הרציונל הוא שהמדינה שהפרה את החוזה עם אזרחיה , הייתה חייבת להחזיר אותם מזמן ורק אז לצאת למלחמה .

dory30

Well-known member
הרציונל הוא שהמדינה שהפרה את החוזה עם אזרחיה , הייתה חייבת להחזיר אותם מזמן ורק אז לצאת למלחמה .
הרכב הממשלה של נתניהו לא רציונלי. זאת חבורה של כלומניקים, מושחתים ומלקקים. גיורא איילנד הזהיר עוד ב-2019 שנתניהו מרוקן את מפלגתו שלו מאנשים חיוניים והופך אותה לחבורת יסמנים. בצה"ל שהוא מכיר לפחות, אין דבר כזה. תמיד יש פרקליט שטן ששואל את השאלות הקשות.

Cranio

Well-known member
הרכב הממשלה של נתניהו לא רציונלי. זאת חבורה של כלומניקים, מושחתים ומלקקים. גיורא איילנד הזהיר עוד ב-2019 שנתניהו מרוקן את מפלגתו שלו מאנשים חיוניים והופך אותה לחבורת יסמנים. בצה"ל שהוא מכיר לפחות, אין דבר כזה. תמיד יש פרקליט שטן ששואל את השאלות הקשות.
דווקא ההרכב של ממשלת הסמרטוטים מאד רציונלי כי הוא מתאים לגחמות ולשאיפות של המשפחה המחורבנת .

evglev1

Well-known member
מנהל
דווקא ההרכב של ממשלת הסמרטוטים מאד רציונלי כי הוא מתאים לגחמות ולשאיפות של המשפחה המחורבנת .
אכן עוד בתקופת הקורונה לפני שבנט הפך לראש ממשלה ביבי אמר לפני הבחירות לשולמנים שהוא צריך 61 יסמנים שעושים כל מה שהוא אומר.

evglev1

Well-known member
מנהל
נכון כי הרציונאליים החליטו שלא יכול להיות ראש ממשלה תחת כתב אישום, אבל החוק קובע אחרת, וגם בג"צ זרק מכל המדרגות את העתירה נגד הקמת ממשלה בראשת נאשם ועדיין מחרימים את ראש הממשלה או את ראש המפלגה הגדולה ביותר ודוחקים אותה לקואליציה לא רציונאלית. נכון שעצם הרצון לנהל מדינה ומשפט במקביל הוא לא רציונאלי, אבל זה כבר עניין לפסיכיאטר שיאבחן את ביבי.

dory30

Well-known member
נכון כי הרציונאליים החליטו שלא יכול להיות ראש ממשלה תחת כתב אישום, אבל החוק קובע אחרת, וגם בג"צ זרק מכל המדרגות את העתירה נגד הקמת ממשלה בראשת נאשם ועדיין מחרימים את ראש הממשלה או את ראש המפלגה הגדולה ביותר ודוחקים אותה לקואליציה לא רציונאלית. נכון שעצם הרצון לנהל מדינה ומשפט במקביל הוא לא רציונאלי, אבל זה כבר עניין לפסיכיאטר שיאבחן את ביבי.
אתה לא מדייק בלשון המעטה. אין חוק שמחייב ראש ממשלה שהוגשו נגדו כתבי אישום להתפטר- אבל היה מצופה ממנו שיעשה כן. אני אכן בעד שפסיכיאטר יאבחן את נתניהו- ויקבע (יש לקוות למען כל תושבי המדינה) שאיננו כשיר.

DANIAVNI

Well-known member
למדינה יש גם חובה להגן ולשמור על אזרחיה הקיימים
ולא רק על אלה שנחטפו
עיסקת חטופים מבישה מהווה הפרת חוזה של ההתחייבות הזו.
כפי שאנחנו רואים ישנם שני חובות הסותרים זה את זה .

1ספי11

Well-known member
מה זאת התגובה הפטרוניסטית המכוערת הזאת? אתה יכול לחשוב רציונלי?
מדינת ישראל עשתה עיסקאות עם הטרוריסיטים כל פעם שלא מצאה דרך לשיחרור אלים.

evglev1

Well-known member
מנהל
מה זאת התגובה הפטרוניסטית המכוערת הזאת? אתה יכול לחשוב רציונלי?
מדינת ישראל עשתה עיסקאות עם הטרוריסיטים כל פעם שלא מצאה דרך לשיחרור אלים.
רציונאלי ונכון לא תמיד חופפים, בניתוח של עלות מול תועלת, במקרה של עיסקת ג'בריל, עיסקת טטנבאום, עיסקת שליט ועיסקת רגב וגלדווסר היה משתלם יותר להפקיר את החטופים לגורלם ויהיה עוד רון ארדים מאשר לשלם את מחיר העיסקאות. אה בעצם אם היו מפקירים את חטופי עיסקת ג'בריל לגורלם, אז לא היו מרגישים בושה ולא הייתה בעיה לשלם את המחיר שנדרש על רון ארד שדווקא היה רציונאלי, אבל במצטבר על רון ארד לאחר עיסקת ג'יבריל היה צריך להציל את כבודה האבוד של המדינה שנרמס בעיסקת ג'בריל.

1ספי11

Well-known member
רציונאלי ונכון לא תמיד חופפים, בניתוח של עלות מול תועלת, במקרה של עיסקת ג'בריל, עיסקת טטנבאום, עיסקת שליט ועיסקת רגב וגלדווסר היה משתלם יותר להפקיר את החטופים לגורלם ויהיה עוד רון ארדים מאשר לשלם את מחיר העיסקאות. אה בעצם אם היו מפקירים את חטופי עיסקת ג'בריל לגורלם, אז לא היו מרגישים בושה ולא הייתה בעיה לשלם את המחיר שנדרש על רון ארד שדווקא היה רציונאלי, אבל במצטבר על רון ארד לאחר עיסקת ג'יבריל היה צריך להציל את כבודה האבוד של המדינה שנרמס בעיסקת ג'בריל.
אתה כהרגלך לוקח בעלות על הנכון.

xyxy210

Well-known member
אבל רמת הדיון של התומכים בהחזרת החטופים בכל מחיר כזו נמוכה שכנראה לא נזכה לשומעו .
נהיית מוישה גרויס......"רמת הדיון של התומכים נמוכה".....
יותר טוב שאעצור כאן ולא אמשיך הסופרלטיבים כמו שחברך סטילשמוק נוהג...

DANIAVNI

Well-known member
נהיית מוישה גרויס......"רמת הדיון של התומכים נמוכה".....
יותר טוב שאעצור כאן ולא אמשיך הסופרלטיבים כמו שחברך סטילשמוק נוהג...
נכון
כי נמאס לי מכל מיני תשובות מתוחכמות ומתחכמות כמו
אני שואל שאלה
והתשובות למשל : "אותך ואת ביבי הייתי מחזיר"
או " התשובות שלי פזורות בפורום"
זאת לא רמת דיון ...מצטער .

Cranio

Well-known member
נכון
כי נמאס לי מכל מיני תשובות מתוחכמות ומתחכמות כמו
אני שואל שאלה
והתשובות למשל : "אותך ואת ביבי הייתי מחזיר"