היום ראיתי אמא שמאכילה את תינוקה

ELLA31

New member
אני יודעת שבתינוקייה לפעמים

מאכילים ככה את חגי. לא התרגשתי. לילד שלום.

mevav1

New member
אני כותבת כאן תגובה כללית..

לאור התגובות נראה לי כאילו אתן חושבות שאני שופטת את האם(לא שאכפת לי מה שאתן חושבות) אבל זה ממש לא ככה,כלומר,כואב לי לראות את התינוק מביט באמא שלא מביטה בו זה הכל,אה ועל שהיא לא מראה לו חום בעת ההאכלה. אבל באמת מה אכפת לי. ומי אני שאנסה לחנך ובטח שאני לא רוצה ולא אמרתי לאם כלום,זה כמו שיראו את בתי ישנה ואני לא שמה לב כשהיא בעגלה למשל ע"מ שאוריד לה את משענת הגב. זו לא הייתה הערה חינוכית כי מי אני שאחנך אחרים? אבל לא חשבתי שאם אכתוב פה סתם מה שראיתי ושעשה לי ולעוד כמה אמהות שם לא טוב אז אקבל כאלה תגובות. מה שאומר שכנראה צריך לדעת למי מספרים דברים וזה אומר דרשני. אגב,למי שאמרה לגבי המנשא,אז גם לי מעירים על זה וזה לא הכי אכפת לי כי זה נראה להם מוזר ומפחיד ולכן זה לא הכי מזיז אם כי זו שאלה טמבלית במקצת שכן ברור שאם היה להם סיכוי ליפול חס וחלילה אז לא היו מניחים אותם בזה. ואם היו מאכילים ככה את בתי הייתי נורא כואבת אם זה כל הזמן ככה. ובגלל שחשוב לי החום והאהבה אז כבר כשבתי נולדה אני רציתי להאכילה בתינוקיה שבבית היולדות ולא האחיות ולכן ביקשתי שיקראו לי כשהיא מתעוררת. ואותו הדבר כשהיא הייתה בט.נמרץ ובאינקובטור,הייתי חייבת להאכילה רק אני ואבוי שאחרים אלא אם אין ברירה. ובאמת לא אמרתי שהיא לא אם טובה,חבל שאתן מכניסות מילים לפה..כאילו,מי אמר????? חבל באמת חבל.

צודקת! גם אני לא אהבתי את התגובות

להן זכית לקבל! העלת מצב שצרם לך לעיין... נוו שויין...ככה זה במדיה שכזו-לא כל דבר שנכתב יתקבל בברכה... את בסדר את!

א ס נ ת י

New member
אני איתך!

גם לי זה צורם לראות שמאכילים כך תינוק ועוד בו חודשיים שזקוק לאהבה וחום, אני לא חושבת ששפטת אותה והתגובות שקיבלת קצת מוגזמות... אל תתרגשי...

mevav1

New member
תודה אוסנתי../images/Emo24.gifתראי,התגובות

לא מזיזות לי,פשוט העליהום,כאילו מה אמרתי..כולה סיפרתי פה מה שכאב לי לראות את המדובר פה. אבל באמת שזה לא מזיז לי..אם אנשים הופכים מילים של חבר'ה פה אז באמת חבל"ז. תודה מתוקה
מירב.

את צודקת-זה באמת צורם לעיין...

אבל לא הייתי מעירה לה-בדיוק כמו שלא הייתי מוכנה לקבל בשום פנים ואופן ביקורת ממישהי שאני לא מכירה ועוד סתם כך במקום ציבורי... היא היתה "זוכה" ממני מיד לתגובה לא סימפטית בכלל...(ואני בדרך כלל עדינה...)

mevav1

New member
תודה לך מלאה באהבה..ובאמת שאני

לא הערתי לה על איך שהיא מאכילה אותו. אמרתי לה רק שהוא נרדם ולא הייתי אומרת אלמלא היא הייתה רואה שבדיוק הוא נרדם ובלי בקבוק,רק רציתי שהיא תשים לב לכך כי זה מסוכן. וגם אני שונאת שמעירים לי דברים שלא במקום,אבל פה זו הייתה הערה לתשומת לב ולא הערת ביקורת חלילה וחס. כי שוב,מי אני שאני אעביר ביקורת? זה לא דבר כה מסוכן או לא יודעת מה.

אנדראה

New member
תשמעי

אני מבינה מאוד ההרגשה שלך- גם אני ראיתי דברים והרגשתי בדיוק כמוך שזה כואב לראות תינוק כזה קטן שלא מקבל מספיק צומי וכו'. אבל, אין לנו מה לעשות.... אם יש דברים שמפריעים לנו ואנחנו לא מסכימות אנחנו צריכות לדאוג שלא נעשה אותם עם הילדים שלנו וזהו. גם אל תשכחי, שלפעמים מבחוץ דברים נראים אחרת- אולי התינוק הזה מקבל המון אהבה בבית? אני פשוט מנסה לא לראות דברים כאלו.

באמת מעצבן שיש כאלה אנשים

אבל אנחנו בטוח לא נשנה את העולם . מרב את נשמה טובה באמת ולא בצחוק כי אכפת לך מתינוקות שאת רואה אבל זה בעצם לריב עם תחנת רוח האמא הזו לא תשתנה אין מה לעשות.

mevav1

New member
תודה רבה לשתיכן אנדראה ואגם../images/Emo24.gif

וממש לא ניסיתי לשנות את העולם,אפילו לא אמרתי לאם כלום רק שהיא תראה שתינוקה נרדם עם בקבוק,זה הכל..אבל לא משנה..אני לא אשנה אף אחד ואני גם לא רוצה,כי לא מעניין אותי מאף אחד,אלא מילדיי ומשפחתי וכל אחד שיעשה מה הוא רוצה,אבל כל עוד זה תינוק לא שלי...אבל את מסכימה איתי שאי אפשר להתעלם מתינוק שנרדם עם בקבוק מלא חלב בפה,נכון? חוץ מזה שאני לא אעיר לאנשים כאלה,אני יכולה להעיר כשמעשנים ליד בתי(שבזכותה אגב, הפסקתי לעשן),אבל ממש לא בדברים כאלה. נכון,אולי היא באמת אם יותר טובה ממני,לא שאני האמא הטובה ביותר,אבל זה מעבר לגבול יכלתי להעלים עין המקרה עם התינוק. רק מה????למדתי למי לספר דברים. אגב,ראיתי אמא אחת כשהייתי בהריון,איך שהיא צעקה על בנה בן ה 3 לערך ואיך שדיברה אליו ולמרות שכמעט ובכיתי ועל קצה הלשון היה לי לומר לה שתשים לב כמה מסכן בנה אבל מי אני שאומר דבר כזה? אז שתקתי..אבל באמת שיש דברים שהם מצמררים. ותודה לכן על התגובות
מירב.

דאדא3

New member
מירבי

מירבי תמשיכי להיות איכפתית, חשוב שיהיו אנשים שמאירים עיניים מי שירצה יקבל ומי שלא לא.

1במיה

New member
mevav זכותך להביע דעה בנושא ואת

לא צריכה להתנצל אח"כ על מה שזה עורר בך. מי שמתנפל עליך זה בד"כ אדם שנוהג או נהג בדרך שאותה את מבקרת. זכותו לנהוג איך שהוא רוצה וזכותך לבקר אותו גם אם את טוענת שלא באת לבקר אף אחד עדיין מותר לך ותתעלמי מכל ההתקפות. שוב כתבתי בעבר אין לי שום בעיה עם דעות שונות ואפילו מנוגדות לשלי יש לי בעיה עם סגנון ודרך וחבר'ה תביעו חופשי אבל למה לא לענין?! ומזוית אישית - כשרוני נולדה סבלתי מדיכאון די רציני ומצאתי את עצמי לא פעם משאירה אותה עם הבקבוק לבד דבר שעד היום כואב לי לחשוב עליו ושי שקודם ינקה ואח"כ קיבלה בקבוק אכלה מהידיים של אמא עד היום שבו התחילה להראות סימני התנגדות... אפילו כיום אני מנסה להאכיל אותה והיא מתרגזת ומשתוללת לי בידיים.

אימאית

New member
OMG.... התגובות...

טוב, אז אני לא רואה שום פסול בהסבת תשומת ליבה של האם לבנה...אני אפילו סבורה שהייתי מעירה לה גם. תרצה לקבל את הערתי - בשמחה, לא תרצה - אין לי מה לעשות בנושא. נראה לי שכמה לקחו פה את הצורך שלך להעיר באופן אישי יותר מדי... לא נורא... אני מניחה שכל אחת יודעת עמוק עמוק בפנים מה היא עושה טוב ומה לא... אני לא מאחלת לאף אחת ללמוד על בשרה מה טוב ומה לא, ולצערי, אנחנו רואות פה בכמה מהתגובות שאכן, זה מה שקרה. אצלי הילדה לעולם קשורה... בין אם זה בסלקל או בעגלה, כמו שלעולם לא אעזוב אותה באמבטיה... כמו שלעולם לא אסתמך על המדחום לבדיקת המים החמים, אלא בבדיקה ידנית, וכנ"ל לגבי האוכל שלה (לא סומכת בשיט על המדחום של B-FREE), ועוד ....

לימיצ

New member
את יודעת, אפרופו ה"מדחום" של הבי

פרי- יש לנו שני בקבוקים שלהם, ובאחד הצינורית הזו ורודה באופן קבוע ובשניה היא סגולה באופן קבוע. אז חס וחלילה לסמוך עליו...את צודקת. וחוץ מזה נראה לי שהגברת טרולית (לפחות ככה אני מקווה...)

אני איתך.

גם לי מאד מפריע לראות תינוקות רכים מואכלים בסלקל. אני אף פעם לא מעירה, אבל זה נראה לי לא לעניין...בגיל הזה (ובכלל) הם כל כך צריכים חום ומגע... אני מניחה שרוב התגובות כאן פחות אוהדות בעיקר בגלל ההערה שהערת לאם. כולנו הרי שומעות בלי הפסקה הערות חסרות טעם של זרים שמנסים "לעזור" לנו לגדל את ילדינו...

Tamo daleko

New member
אני איתך

אני חושבת שזה נורא להאכיל ככה תינוק. גם בגלל העדר היחס (ואם כבר בקבוק בגיל הזה, לפחות שהתינוק יהיה מחובק וירגיש אהוב), אבל גם ובעיקר בגלל סכנת החנק ועששת הבקבוק. אני חושבת שזו חוסר אחריות לא לחגור ילד בכסא בטיחות או בעגלה (כשיש לו יכולות מוטוריות שמאפשרות לו להתהפך. בגיל חודש זה אולי פחות קריטי). חבל לי שיש עדיין אנשים הנוקטים בגישת ה"לי זה לא יקרה". אבל עם כל זאת, אני לא מעירה. לכל אמא זכות לגדל את תינוקה כמו שהיא מבינה. סביר שבמקרים חמורים במיוחד (שכנה שמכה את בנה, למשל) הייתי מדווחת ולו מפאת חובת הדיווח החלה עליי עפ"י חוק, אבל מעבר לזה - כל אחד עושה את מה שהוא מוצא לנכון והוא גם זה שנושא בתוצאות. לא אני ולא הילד שלי, ככה שזה ממש לא ענייני. וכמו שאני שנאתי ששואלים אותי אם הילד יכול לנשום במנשא ("כנראה שלא, אני בודקת כמה זמן הוא יכול להסתדר בלי"
), אני לא מעירה לאחרים. לתקן את העולם הרי לא נתקן..

mevav1

New member
תודה לכן ונראה לי שלא הבנתם את

כוונתי ומה שאמרתי לאם. אני אמרתי לאמא שתינוקה הפעוט מאוד שכב על כרית ולא בסלקל כאשר האם עם חצי גב אליו והוא מביט ל.....בקיצור,אמרתי לה שהוא נרדםזה הכל,רק שהוא נרדם כגי מסוכן לאכול ולישון..אני לא הערתי לה על צורת ההאכלה ולא הערתי לה שום דבר אחר פרט להנ"ל. אני גם לא חושבת שאני צריכה להעיר לאמא איך להאכיל את ילדה,אני יכולה להאיר את עיניה פן היא לא מודעת לעניין אבל בטח שלא אני היא שצריכה לחנך אותה. אגב,אני אספר סיפור שאני לא חושבת שסיפרתי וזה ממחיש הכל נראה לי. כשאהובתי הייתה בט.נמרץ אז לא משנה ולא מגיע לי מדליה חלילה שלא ישנתי בכלל ורציתי להניקה ואח"כ גם להאכילה בחלב שלי השאוב ורק אני האכלתי אותה ורק(פרט לאחיות הקרובות ביותר כשאני איננה לשניה) אני ליטפתי אותה והייתי עמה למרות היותה באינקובטור כמה ימים לא משתי ממנה וכל הזמן נגעתי בה ושרתי לה והבטתי בה ונתתי לה כל מה שיכלתי לתת לה...וכל עוד היא הייתה בודדה באינקובטור
(אני בוכה כשאני נזכרת בזה) אני הייתי סביבה למרות מחאת האחיות שגם אני בן אדם. ולבתי שהייתה צהבת מאוד מאוד גבוהה מעבר לאפשרי
ועברה החלפת דם ועוד מיני עכניינים והייתה סכנה אמיתית לחרשות והשם יישמור אז כשהיא יצאה מהט.נמרץ היו כמה שאמרו לי שבמצבה,היה לה מזל שאני אמה ושהייתי לידה כל היום והלילה ונתתי לה כל שנתתי. וכשהייתי עמה בהתפתחות הילד של הפגיה הפיזיוטרפיסטית השתגעה איך היא בגיל חודשיים לערך יוצרת עמי קשר עין כה טוב ומה שזה מראה וכמה היא מפותחת לאחת שעברה את מה שעברה. אז סליחה על האורך,אבל למרות הכאב והכי שלי כעת,הייתי חייבת להסביר כמה שהקשר עין והרוך וכל מה שאפשר לתת לכאלה קטנים,כמה שזה חשוב. אנימ קווה שהייתה לכן הסבלנות לקרוא זאת ותודה למי שכן ובאמת סליחה על אורך מילותיי. מירב.

למעלה