הסקר על האושר בפורום

ברור.

השתתפתי בדיון הזה, ומסתבר שגם בסקר ההוא (למרות שלא זכרתי
).
ומעניין לקרוא את ההסברים השונים.
ובכל זאת, זה מלמד משהו על היכולת ליצור התדיינות שלמה סביב משהו כל כך תלוש ...לא?

מצד שני הדיון הסתעף לנושאים

שאפשר לדון עליהם גם במנותק מהסקר ההוא כגון האם אלהורים מאושרים יותר מהורים? מתחרטים יותר? למה סקרים באופן כללי בפורומים יכולים לתת תוצאות שונות ממחקרים כלליים?

prizman

New member
לא, זה דווקא נחמד.

למרות שאין לי מושג מהו אושר.
יש לי בת זוג נהדרת, יש לי עוד כמה ידידות, יש לי חברים נפלאים בישראל, אני קורא המון,
יש לי לא מעט תחומי התעניינות שחלק מהם אני לומד וחלק אחר מכיר טוב, זה מה שאמור להפוך
אותי למאושר?
אין לי מושג מהו אושר חוששני.

מצער אותי שזה הרושם שהותרתי אצלך

"ניסה להשמיץ את הפורום"

"מישהו שבסה"כ עסק בעיקר בלשכנע את עצמו שיש פה אנשים שלא לטעמו"

אמירות לא פשוטות...

אבל את יודעת, אמירות לא פשוטות קל לומר, במיוחד כשלא צריך להתאמץ כדי להסביר לקוראים על מה האמירות מתבססות. מה קשה יותר? לנסח סקרים, לנתח אותם סטטיסטית, ולהביע דיעה הגיונית על התוצאות, זה בהחלט קשה יותר מאשר סתם לזרוק ססמאות לאוויר, אבל לדעתי גם מתגמל יותר, אם רוצים לפחות לנסות לקבל תחושה מציאותית יותר של מה קורה סביבך.

עוד נתונים לסקר

שלום לחברי הפורום ולקוראים. אני חדש יחסית בפורום ולא יצא לי להתיחס לסקר בזמן שהועלה לפורום ואשמח להוסיף את השקפותיי .
1.דת: אני בין חילוני לאגנוסטיקאי.
2, פוליטי: שמאל כלכלי/חברתי .
3. "לגדל ילד" זה לחשוב ולדעת את העתיד.
4. אני ילד משלי לא אעשה בגלגול הזה.
5. מגיל צעיר .
6. אני איני בזוגיות והשקפתי זו מפריעה לי על חבירה לזוגיות.
7. מידת אושר נוכחי: קשה לי לכמת כי החיים זה אוסף של רגעים ובחלקם יש אושר רב ובחלקם אושר מועט . תלוי גם בהגדרה של אושר כנראה באזור 5 .
8. ביטחון עצמי.
9. מקור האושר זה לחשוב כמה שפחות על העתיד ולחוות ולהנות מהרגע הנוכחי במלואו . (לאכול אוכל טעים, לחוות פורקן מיני, להקשיב למוסיקה שמסבה לך הנאה, לעסוק בתחביבים שלך) בגדול זה להנות מדברים שתלויים בך וברצונותיך ולדעת שיש דברים שתלויים גם באחרים ושמהם תהנה בחלקם אם בכלל .
10. "עתיד רחוק" לא קיים אצלי בלקסיקון .

לגבי הורים מול אל-הורים אני חושב שילודה של ילדים זה שריד אוולוציוני מתקופה קדומה שבה הוודאות הקיומית היתה יותר נמוכה וש"העמדת צאצאים" נתפסה ככלי השרדותי להמשכיות של המין או החברה ולא כמקור של משמעות או אושר ההורים. כיום כבני אדם אנחנו עסוקים בהשרדות כפרטים ולא כמין אנושי והאושר שלנו כפרטים (אל-הוריים או הוריים) בחיים יכול לנבוע מ"הרגעים הקטנים " (כמו מראה מלבב או מוסיקה טובה או אוכל טוב) ומה"הצלחות הגדולות" (בקריירה או ב"מעמד") וגם ממימוש פוטנציאלים אישיים (כמו הורות). לא כל הורה ייעשה מאושר ולא כל איש מאו שר יייעשה להורה . האושר נמצא אצל כל אחד בבחירות שהוא עושה למה שיסב לו הנאה ולמה שהוא יוכל לעמוד במיצוי המקסימום למימוש.

בשורה התחתונה

בדומה לאל-הוריים האחרים שענו לסקר, גם אתה מאוד לא מאושר מחייך (5/10, בעוד הממוצע בישראל הוא 8/10).
&nbsp
בדומה למרבית האל-הוריים האחרים שענו לסקר, גם אתה לא בזוגיות. כמה אתה מעריך שהעדר הזוגיות תורם למצבך הלא מאושר הנוכחי?

אני לא חושב

שהייתי יותר מאושר אם הייתי בזוגיות אבל אני בלי זוגיות תקופה ארוכה ויכול להיות שאני טועה. מה אתה חושב? כמה הזוגיות שלך תורמת לתחושת האושר שלך?. מצד אחד יש ימים שזה חסר לי מצד שני להיות ללא זוגיות משאיר לך בלבד את ההחלטות מה לעשות בזמן הפנוי שלך. אבל אני לא מדד כי אני לא האדם הכי חברתי שיש וכמו שאני לא רואה בילדים מקור לאושר אני לא חושב שצריך לחפש במערכת יחסים את המקור לאושר .

כשאני לא בזוגיות

בסופי שבוע זה מאוד מפריע לי. כן, בהחלט פוגם באושר.
&nbsp
הייתי בזוגיות שהיה פער בין מה שאני והיא רצינו לעשות בזמננו הפנוי, והזוגיות לא שרדה. כיום זה לא כך.

אני שמח בשבילך

שמצאת זוגיות עם תחביבים דומים ובדעה כמו שלך לגבי נושא האל-הורות.

KallaGLP

New member
לא הבנתי את המשמעות של סעיף 3.

"לגדל ילד" זה לחשוב ולדעת את העתיד. - איך אפשר "לדעת את העתיד"? אני לא מכירה אף אחד שיודע את העתיד או אפילו רק משוכנע שהוא יודע. יש אולי אנשים שמשערים מה לדעתם סביר שיקרה בעתיד, אבל הם מודעים לכך שזה לא ידיעה אלא ספקולציה שממש לא בטוח שתתממש.

זו בדיוק הסיבה

שאני אל-הורי. להביא ילד לעולם זה חוזה לא כתוב של מחויבות שלך לעתיד , זו אחריות לגדלו ולדאוג לרווחתו עד היותו בגיר ובמציאות של ימינו גם מעבר לגיל הזה . וכמו שכתבתי בסעיף 10 ,עתיד רחוק זה משהו שלא קייים אצלי בלקסיקון. השאלה בסקר היתה מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כששומעים "לגדל ילד" (במובן של כן להיות הורי) וזה מה שעלה לי לראש .

למעלה