הצעה לדיון: התפטרות אולמרט - כן או לא?

ואת זה אומר האיש הכי "אובייקטיבי" בתפוז...

מר לקקני, המסעדה הגדולה, מחבורת ביזון בע"מ.

B o X e r

New member
לדעתי צריך ללכת לבחירות

לתת לעם להחליט. איך אפשר לסמוך על אדם שניהל מלחמה כושלת? (ע"פ מסקנות דוח הביניים), שיצא למבצע קרקעי בלי סיבה מוצדקת אחרי שהושג הסכם הפסקת אש (גם כן "הסכם"...)? שני האחראים (פרץ וחלוץ) האחרים עזבו / התפטרו ורק מר אולמרט דבוק לכיסא. רה"מ הגרוע ביותר שהיה למדינת ישראת

דןמור

New member
מה הקשר בין עזיבת אולמרט לבחירות?

זו לא שיטה בישראל - אין בארץ שיטת בחירות ישירה. בישראל בוחרים מפלגה ולא ראש ממשלה. אם לא מרוצים מראש הממשלה והוא מתפטר או שמצליחים להדיח אותו - אין שום בחירות. נשיא המדינה אז מפקיד את המושכות בידי מי שהוא מאמין שיכול להקים ממשלה חדשה ויש לו כ-4-6 שבועות לעשות כן.

B o X e r

New member
נכון, אבל לצערי אני לא רואה את אולמרט

מתפטר, או מוחלף ע"י משהו מקדימה. ולכן אני מקווה שברק יתפטר ויגרור את המע' הפוליטית לבחירות. (גם כאן אני פסימי) מה גם שהממשלה כולה אחראית לכשלון המלחמה ועל כן יש לפזר אותה.

Spook77

New member
היה תקדים למצב

אחרי מלחמת יום כיפור כשגולדה התפטרה הלכו איתה מרבית שרי המפלגה הבכירים אשר היו אחראים לכשלון. לא הקדימו את הבחירות אלא מונה לתפקיד שר זוטר יחסית בזמנו - יצחק רבין.

timeless1

New member
2 דברים לי אליך:

א. אין ספק שהתשובות שלך ארוכות ומנומקות... ב. זה דור אחר של פוליטיקאים לפחות מהבחינה של היושר האישי והציבורי. וזה משהו שאינך יכול לקחת מאיש.

Ja Tomer

New member
2 תשובות לי אליך

א. לא תמיד צריך 5 פסקאות בשביל להגיד משפט אחד ב. אין ספק שיושר אישי וציבורי... הוא מדד חשוב... אבל הם היו כשלונות.

נתניהו לא משלם לו להיות אובייקטיבי

ראית פעם הודעה שלו שהתייחסה באובייקטיביות, או שלא לוותה בסגידה בלתי נלאית לפטרונו נתניהו?

timeless1

New member
אני לא ראיתי הודעה אחת שהיא היתה יותר מהכותרת

לכן זה לא קשור כלל לאובייקטיביות, אלא סתם מעניין אותי לדעת אם הוא יודע עוד משהו פרט לזריקת סיסמאות.

Paranoid Eyes

New member
שיתפטר

אם מסתכלים על הפוליטיקאים שלנו, זה רק גורם לי לרצות לברוח ולבכות. כולם מאכזבים . כולם גרועים. אבל אני רוצה בחירות.

../images/Emo45.gifבחירות, יש להחזיר את המנדט לעם.

על אולמרט לגלות אחריות, להמציא מצפון - וללכת. הביתה, לאחד מבתיו.

timeless1

New member
ומה אז?

ומה אם שוב פעם נתינהו לא יהיה זה שיבחר? מה עם היציבות השלטונית? אולמרט יכול ללכת הביתה, ואף חייב לטעמי לעוף הביתה. במקומו יכולה להתמנות ציפי לבני.

למעלה