"השכינה משכה אותו לתוך המים"

aryeh201444

New member
שאלה עקרונית

אילו יבואו בפניך 3 מיליון בני אדם ויספרו לך אחד לאחד שאלוהים נגלה לפניהם ונתן להם תורה ומצוות.

האם זה יהווה הוכחה שאותו מעמד אכן התקיים?

nightjar

New member
אענה בכנות- אינני יודע. אצטרך לדעת פרטים רבים נוספים

האם 3 המליונים הם כל הנוכחים או שיש אחרים שלא שותפים להתגלות?
3 מליון אנשים תופסים מקום רב, האם איכות העדות של כולם דומה?
האם הם מצויים במצב תקין נפשית למתן עדות?
האם המעידים סובלים מהתייבשות עקב שהות ארוכה באזור מדברי?
האם המעידים שתו לפני כן חליטת שיכרון סיני?
האם עמד מולם בחור כריזמתי והסביר להם מה הם רואים, או שכל אחד מהם הבין את מה שהוא רואה בזכות עצמו?

aryeh201444

New member
יש פה שתי שאלותמ נפרדות

1. האם המעמד אכן התקיים?
2. בהנחה והמעמד אכן התקיים, האם הפרשנות שהם נתנו לה שהתגלה אליהם בורא העולם היא נכונה או שזה היה סוג של אחיזת עיניים, דמיון וכו'?
ואם אנסח את זה בצורה שונה. האם הם שקרנים? והאם הם טועים? וזה 2 שאלות נפרדות לחלוטין.

Hameln

New member
אמונות בעל טבעי בדר"כ גדושות בהשערות מבטלות.

big ass blue

New member
לא צריך להאשים את אלוהים בכל דבר

אתה יודע שאין אלוהים, אז אולי אתה תפסיק לשבת בחיבוק ידיים ותעשה משהו?

כי לכולנו קל להאשים, להתבכיין, לחפש... קל מאוד אפילו.
כל הפורום הזה, זה תיבת דואר תלונות נגד חרדיים. חפירה אחת גדולה בגלל שלאנשים באמת אין מה לעשות.

התשובה שלו דווקא עניינית יחסית מאוד, אי אפשר לשפוט. פשוט מאוד.
אנחנו הרי על פי התנך נבראנו בצלם של אלוהים, אז כמ ושהוא מתעלם, גם אנחנו מתעלמים מהרבה דברים ופשוט בוחרים שלא לעשות כלום, לסובב את המבט שלנו לצד השני, ולחפש אשמים במקומות הלא רלוונטיים...

רקתבונה

New member
אז מה אתה מציע בעצם?

שנעזוב את הדתות בשקט?
כי מה... כי הן לא רלוונטיות ולא משפיעות על חיינו?
או שאתה לא חושב שהן מהוות עלבון לכבוד העצמי שלנו?!
&nbsp
לא חסר דמגוגים גם בקרב האתאיסטים. אתה הוכחה חיה.
אז כל הכבוד לך שאתה לא מתלונן. קודוס!! שיחקת אותה. אתה ״מעל כולנו״.
&nbsp
האמת, אני גם בטוח שאתה עושה הרבה פחות מכולנו. כי אם היית פועל לפי מה שאתה כותב היית עסוק מדי להיות בפורום הזה בכלל.
&nbsp
אז אל תבזבז לי את הזמן.
יום טוב.

big ass blue

New member
הדת לא משפיעה

היא אכן גורם חזק. גורם של עצמה וכוח... גורם של הפחדה. וכל מיני סיבות. אז מה? לי לא אכפת בכלל.
אני יודע שנגעתי בנקודה רגישה וכתבתי שאתה לא עושה כלום חוץ מלהתלונן כל הזמן, אבל זה המצב...
אני לא באמת הרבה, אני לא איזה פעלתן, לא מפריעה לי הדת, לא מעניין אותי שאני אתאיסט, אני בנאדם שלא מאמין בשום דבר, אלא בעצמי בלבד, יש לי תאג'נדות שלי שאני מתנדב בהם אבל זה ממש לא קשור לדת ולא קשור לפורום הזה.
אתה רוצה לשנות משהו, כל כך חשוב לך? לך ל100 שערים ותגיד להם מה אתה חושב, נראה איזה ביצים יש לך...
ויש לי זמן בשפע אפילו שאני עסוק כל הזמן, אתה יודע לא צריך מחשבה גדולה בשביל לכתוב פיסקה או שתיים.

רקתבונה

New member
אני חולק עליך

לא צריך מחשבה בשביל לכתוב פיסקה או שתיים. אבל בהחלט צריך מחשבה בשביל לצקת משמעות לפיסקאות שאנחנו כותבים.
&nbsp
אם אתה חושב שהדת לא משפיעה עלינו זו כמובן זכותך. זו מדינה דמוקרטית. אז אני לא חולק על הזכות שלך לדעתך אבל אני כן חושב שאתה מפגין סממנים של עייפות מנטלית או ״טמינת ראשך בחול״, אם תרצה, לנוכח האתגר העצום שהדת והאמונה באלוהים מהווים עבורינו. כי הדת והמנטליות שלה מקיפים אותנו ומשפיעים על חיי כולנו בהמון מובנים. ולרוב לרעה. צריך לרצות לראות את זה.
&nbsp
קח למשל את אחד התהליכים המפחידים ביותר (עבורי). זהו תהליך סמוי. לעולם לא ניתן ״לשים עליו את האצבע״ (כמו שאומרים) ואני מתכוון לסיטואציה שבה הילד שלך הולך לבית הספר.
ילדים הם יצורים בעלי מנטליות רכה/נקייה ופגיעה. בבסיסה של כל דת עומדים עקרונות בזויים של טרור. אלה מכוונים זרקור לתודעה בנושאים של פחד מהמוות, משמעות החיים, החיים שאחרי המוות והזהות שלנו. באופן יומרני ובזוי הדתות תובעות בעלות על מושגים אלה וטוענות שרק להן הידיעה.
הילדים שלנו יושבים שם בכיתות, תמימים למהדרין, ולא יודעים שבכל יום שעובר הם חשופים לשטיפת מוח בלתי פוסקת עטופה בפולקלור, שקרים ומנטרות תיאולוגיות שאט אט משתלטות על מוחם של הילדים ונוטעות זרע.
&nbsp
השנים חולפות. שנים של מסורות משפחתיות תרבותיות. בחיים יש אתגרים ומהמורות וקשיים. וזה נורא מפחיד לחשוב שהבן שלי לדוגמה יבחר לאבד את היכולת לחשיבה ראציונאלית בגלל אותו זרע שנטמן במוחו לפני שנים כה רבות כדי להתמודד עם הקשיים בחיים והשאלות של מהותם.
&nbsp
דתות הן דוקטרינות טוטליטאריות מסוכנות. הן לא הורגות אותנו פיזית,כמו חיידק אלים, כמובן רק מעצם האמונה אבל הן משתלטות על היכולת שלנו לחשוב עצמאית, לבקר, להטיל ספק והם נוטלות מאיתנו את החירות שלנו במובן הכי בסיסי של המילה. לא החירות הפיזית - החירות התודעתית וכל זה נעשה כמו איזה גידול ממאיר שעובר מדור לדור כי כמובן שלדתות יש meme מובנה ויש לו משקל רב.
&nbsp
וזו רק דוגמה אחת קטנה על קצה המזלג.
&nbsp
אז אתה לא חושב שיש מה לעשות, או שצריך לעשות משהו. זו זכותך כמובן. אולי בחרת להתעלם מההשפעות מסביב או לקבל אותן. אבל אני לא. והדרך שבה אני בוחר לשנות היא באמצעות דיון. באמצעות המילה הכתובה. אני רוצה להציב מראה של היגיון בפני כל דתי ומאמין לגבי כל דבר שמעוור אותם בגלל הדת.
בכלל לא מדובר פה בהאשמה של אלוהים. אלא בהצבת מכשולים רציונאליים בפני אלה שחיים את חייהם בצורה לא-רציונאלית לחלוטין.
&nbsp
אין לי גם שום עניין במשחקי אגו. אז לא מעניין אותי גודל הביצים שלי ואין לי שום עניין להיכנס לגוב האריות (=100 שערים). לא שמעת את הביטוי ״שינויים קורים בשוליים״?
&nbsp
אני מאמין שאתאיזם הוא ערך שצריך לשאוף אליו.
אני מאמין שככל שיהיו יותר אתאיסטים כך ייטב לכולנו.
אני מאמין שכל אחד מאיתנו (מה שלא קרה מעולם כי אתאיסטים הוצאו להורג בעבר) צריך לפתוח את פיו ולהראות לעולם את הדרך להיגיון ולחופש כמיטב יכולתו/ה.
&nbsp
אז אני חושב שכן צריך להיות אכפת לך. אבל גם אם לא אז לפחות אל תעמוד בדרכם של אחרים להשמיע קול של היגיון אל מול הטירוף המוחלט של הפאגניות, הברבריות, המיסטיקה, העל-טבעי, הבורות, ההשחתה, האנאכרוניזם, ההומניזם, השוביניזם, הזנופוביה...
&nbsp
אמרתי לך... הרשימה ארוכה.

big ass blue

New member
הדת לא מאתגרת אותי בכלל

זה עניין של מנטליות. כן, יש לי פה ויש המון דברים שאני לא אוהב, אבל מה שאני לא אוהב קשורים לאנשים ולא באמונה שלהם, גם אם בנאדם רוצח אנשים בזכות הדת, אני לא אאשים את הדת, כי זה קל, אני אאשים את האדם עצמו, כי זה מה שהוא בחר, הוא נתן תירוץ לאלוהים למעשים שלו, ואנשים חלשים כמו הרבה פה בפורום בולעים את זה. וחבל שכך. יותר מזה?

רקתבונה

New member
אבל זה משול

לזה שאתה תאשים רק את הרוצח השכיר ברצח ולא את מי ששכר את שירותיו או את הבוס של משפחת בפשע ששלח אותו. אתה מבין את הכשל פה?
&nbsp
צריך להילחם מלחמת חורמה בדוקטרינה הדתית עצמה ולא באנשים עצמם. האנשים מהווים אמצעי כדי להעביר מסר. כי את מוחם ונפשם אתה מבקש לשחרר.
&nbsp
כמו הפתגם ״אי אפשר לומר שכל הדתיים אינם שפויים אבל אפשר לומר שכל הדתיים הם אנשים שפויים עם מחשבות לא שפויות״

big ass blue

New member
יש הבדל בין שכיר ולמה שהתכוונתי

אבל ההבדל הוא קטן, השכיר אוכל אותה ומי ששכר את שירותיו, אלוהים לא שוכר אף אחד, כי זה דבילי להגיד את זה אפילו.
פשע זה פשע, כולם אוכלים אותה בסופו של דבר, זה מגיע בסופו של דבר גם לראשי משפחת פשע...
אין מה להילחם בדת, כי אין שום דבר רע בדת, הדת וכל מה שכתוב עליה היא מוסר השכל פשוט מאוד, איך לא להתנהג, מה לא לעשות, מה נכון ולא נכון... הדת היא הסברה פשוטה למי שאוכלים את זה שלא משנה מה, מי שפשע, חוטא, נענש בסופו של דבר...
האנשים הם אלה שבוחרים לקחת משהו קטן כמו דת ולייצר לזה משהו אחר, ורע.
אנשים בלבד.
אני אומר לך את זה בתור מישהו שלא שם בכלל על הדת ולא מאמין לזה, אבל יודע לכבד את כולם, מאמינים ולא מאמינים, אין טעם לחפש סיבות מאחורי דלתות שאי אפשר לפתוח, התשובה תמיד נמצאת באדם עצמו.

רקתבונה

New member
אני קורא את הדברים שכתבת

בזמן שמישהו בפורום אחר בדיוק כותב לי שבגלל שאני כופר כל ישראל נענשים.
ואתה אומר לי שאין שום דבר רע בדת?
אני הבנתי שאתה לא מאמין אבל אין לי גם ספק שאתה לא אתאיסט. אתה נשמע אגנוסטי. שזו השקפה יפה לצורך דיונים אבל ממש לא לאורך חיים. כי לשבת על הגדר לא עוזר במאומה. זה משול לח״כ שמצביע נמנע כל הכהונה שלו.
&nbsp
אתה מכבד את כולם?! שיבושם לך. אני לא מכבד מי שלא מכבד אותי. אני לא מכבד מי שנושא בדעות חשוכות שמנסה לכפות עלי אותן כדי להחשיך גם את עולמי.
&nbsp
אין שום דבר רע בדת??? מאיפה אתה מצמיד את המילים האלה?
אם כבר אז אין שום דבר טוב בדת!!! וגם הדברים הטובים כביכול שאנו נעיד שקיימים אינם בבעלותה של שום דת. מוסר אינו המצאה של דת. הוא קיים בנו ברמה בגנטית.
&nbsp
הייתי מקבל את דבריך הרבה יותר אם הדת הייתה משהו שאנשים עושים בבית שלהם ורק שם. אבל הדת בכל מקום כמו זיהום אויר.

big ass blue

New member
אני מכבד את כולם.

אני מכבד גם את אלה שלא מכבדים אותי. אני לא צריך להסתכל על אחרים.
הספק שלך בהיותי אתאיסט או לא, זה בכלל לא משנה, לי לפחות.
ברמה גנטית אין לנו מוסר בכלל, זה מעיד על כל הדברים הרעים שעושים הבני אדם, ולא הכל סובב סביב דת. יש אנשים שהורגים אחרים, רק בשביל להרוג.
הדת תהיה תמיד 50%, לא משנה מה, היא אפילו לאט לאט תרד, כי לאנשים לא אכפת מאוכל כשר, לאנשים כבר לא אכפת ממקומות שעובדים 24 שעות כולל שבתות, הצורך של האנשים תמיד יהיה בחופש, ולכן הדת לא מטרידה אותי בכלל.
בגלל אנשים כמוני הדת תיעלם מהעולם לאט לאט, בגלל אנשים כמוך שמפחדים ממנה, יש לה עוד סיכוי בקטנה להיות באוויר... אבל אני לא מושפע מזה.
וזה מה שהופך אותי לבנאדם עם מחשבה עצמאית, לא תלוי באף אחד, לא מושפע מהצרכים של אחרים, אלא מהצרכים שלי.

רקתבונה

New member
לא יכול שלא להגיב. מצטער

תחפש מידע על מוסר וגנטיקה. בטוח תראה למה אני מתכוון. לא המצאתי לך דברים סתם כי אני לא דמגוג. אני יכול לטעות. אבל אני לא ממציא דברים. מוסר וגנטיקה זה נושא למחקר בשנים האחרונות. עקרונות מוסריים נמצאו בבעלי חיים תאמין או לא.
&nbsp
אתה עושה את הטעות של לבלבל בין קיום המוסר לשימוש בו.
&nbsp
"הדת היא עלבון לכבוד העצמי האנושי. איתה או בלעדיה, תמיד יהיו אנשים טובים שיעשו מעשים טובים ואנשים רעים שיעשו מעשים רעים. אבל כדי שאנשים טובים יעשו מעשים רעים, לכך יש צורך בדת". (סטיבן ויינברג)
&nbsp

big ass blue

New member
אתה מאשים את הדת, אני מאשים את האנשים.

פשוט מאוד.
שמע אפשר לחקור על כל דבר ודבר... זה לא באמת משנה.
תמיד אפשר למצוא אם ממש מחפשים את זה חזק, או אם מאמין בקיום של זה. אנשים תמיד ימצאו להעסיק את עצמם בכל מיני דברים שהם לא באמת חשובים.

BravoMan

Active member
חתיכת שקרן אתה, אה? מכבד את כולם? באמת?

כל מה שאתה עושה בפורום הזה מהיום הראשון שהופעת פה, זה להגיד לאנשים כאן כמה הם מסכנים, דפוקים, צריכים עזרה פסיכולוגית ממך דחוף.
&nbsp
אלק כבוד.
&nbsp
אם אתה "מכבד" אנשים בסביבה האמתית שלך כמו שאתה "מכבד" אנשים פה, או שאין לך חברים, או שאתה מקבל מכות הרבה...

big ass blue

New member
אני אשם שהרוב פה משוגעים על כל הראש?

לא. אני לא אשם.
לכבד אנשים, זה להגיד את האמת בפרצוף מבלי לפגוע כמובן, אתה כל מה שאתה מנסה זה לנסות לפגוע ברמה האישית, שזה ללא הצלחה רבה, היות ואתה לא מכיר אותי באמת והיות ורואים שברגע שמישהו נוגע בנקודה רגישה אצלך אתה ישר מעביר נושא, מחפש דלת נוספת שאולי תעזור, מנסה להיתפס על מילים שאינן חשובות וכל מיני... זה לא עובד, זה עובד על ילדים בעיקר, זה עובד לאנשים שהם בריונים מטבעם... זה להתעלם או אגרוף בפרצוף, אז אגרוף בלתי אפשרי פה, אז אני פשוט מתעלם מבורות פשוטה. זה בעיקר לטובתי, לגביך? אין לי מושג, אי אפשר להציל אותך, אתה פנאט נגד חרדיים, ומשוגע על כל הראש.

למה למשל אתה לא כותב בפורום דתיים ומנסה להוכיח להם כמה הם טועים, או שבטח ניסית שם פעם וזרקו אותך לעזאזל... כי דיון תרבותי אינך מסוגל לנהל, גם לא מטעמים של בגרות...

BravoMan

Active member
אם "לכבד אנשים, זה להגיד את האמת בפרצוף" אז למה אתה

בעד להחביא את מיצג האבולוציה?
הרי זו אמירת האמת!
&nbsp
ואם כאשר האמת פוגעת צריך לשקר, אז למה אתה לא משקר לי ואמר כמה אני צודק?

big ass blue

New member
הם לא מחביאים את המיצג. הוא עדיין קיים

רק שההבדל הוא שרק מי שרוצה יכול לראות אותו. אין בזה שום בעיה. נתפסת על משהו לא רלוונטי.
זו לא אמירת אמת, הם לא מחביאים.
האמת פוגעת, מה לעשות, אבל האמת אינה חשובה לך, ולכן אתה כל הזמן משקר, לעצמך, משקר לי? ממש לא אכפת לי, לי זה ברור.

למעלה