התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

John the Savage

New member
יש מדיניות, אבל זה תלוי גם בשיקול הדעת של הפקיד

בכניסה לארה"ב, קודם כל אתה עובר ראיון ראשוני קצת מול קצין הגירה. בראיון הראשוני הזה לא עורכים חיפוש בחפציפ שלך או במכשירים האלקטרוניים שלך. אצל רוב הנכנסים לארה"ב, הפרוצדורה מסתיימת בשלב הזה, אבל במידה וחושדים אותך, תישלח לחדר צדדי ל-secondary inspection. ובשלב הזה בהחלט יכולים לערוך חיפוש במכשירים האלקטרוניים שברשותך.

ההחלטה מתי לערוך חיפוש כזה נתונה לשיקול דעתו של קצין ההגירה ב-secondary inspection, וזה במקרה בו קצין ההגירה מאמין שהמכשירים האלקטורניים שאליך עשויים להכיל מידע שיחשוף כוונה לעבור על חוקי ההגירה. מה שכן, התקנות קובעות שיכולים לערוך חיפוש אך ורק בקבצים שמאוכסנים על המכשיר עצמו ולא מידע שנמצא בענן, ויש תקנות שמגבילות את המקרים בהם עושים חיפוש מעמיק יותר תוך העתקת המידע למכשיר חיצוני.

https://www.cbp.gov/newsroom/nation...border-search-electronic-device-directive-and

John the Savage

New member
כן, זה מה שצריך

אין דרישה לצרף דרכון או ת.לידה של המהגר בשלב הזה. כרגע צריך רק לצרף את המסמכים שמראים שקיים בסיס חוקי לבקשה. ובכל מקרה תצטרכו להציג מסמכים מזהים של המהגר בשלב מאוחר יותר.

לגבי תמונות, שים לב שאתם צריכים לצרף שתי תמונות פספורט של כל אחד ממכם.

לגבי הוכחות אמיתות הנישואין, יש לכם די והותר. בייחוד מאחר ויש לכם ילדים משותפים שזו ההוכחה ההכי חזקה שאפשר. לא יזיק לצרף גם כמה תמונות משפחתיות, אבל זו לא חובה במקרה שלכם.

Kender00

New member
תלוי אם אתם עובדים או לא

אם אתם סטודנטים אז לפי עלות של סטודנט (מופיע באתר ביטוח לאומי) אם אתם לא עובדים אז יש סכום מינימום (גם מופיע באתר של ביטוח לאומי)
אם אתם עובדים אז יש לשלם 12 אחוז מהמשכורת הקובעת

zuki3

New member
תשובות

- נכון ,הזמן שלוקח היום לקבל ויזת הגירה הוא כשנה - שנה וחצי
- בן זוגך (כמו שכתבת ) צריך להיות בעלך החוקי, ארצות הברית לא מכירה בזוגיות אחרת.
- אין חובה לעבוד עם עורך דין, אבל אם תקחי אחד, הוא יתן לך את כל התשובות
- הקריטריונים שהם אמורים לעמוד בהם :
אין להם בעית בריאות שמזיקה שמסכנת את הציבור
הם קיבלו את כל החיסונים הנדרשים
אין להם עבר פלילי בעיתי
אין להם עבר הגירתי בעיתי
ובעלך נשוי לך כחוק והבת של היא הבת שלך
- הקריטריונים שאת אמורה לעמוד בהם :
את אזרחית אמריקאית,
הגשת דוחות מס כחוק כמו שנדרש מכל אזרח אמריקאי ולא משנה איפה הוא גר,
את יכולה להיות הסופנסרית הכלכלית של משפחתך, שמבחינתך (כשאת לא עובדת בארצות הברית) זה אומר יכולת להראות שיש לכם 78 אלף דולר ברכוש נזיל, או אם לא, למצוא אזרח אמריקאי שגר בארצות הברית ומוכן לקחת חסות כלכלית עליהם.
ואת צריכה להוכיח דומיסיל, להוכיח שאת גרה בארצות הברית או מתכוננת ברצינות לעבור ועושה פעולות שמוכיחות את הרצון שלך.
- בעלך וביתך יקבלו בישראל ויזת הגירה, לא גרין קארד,
תוקף הויזה הוא חצי שנה מיום הבדיקות הרפואיות שהם יעשו לפני הריאיון, כך שיהיה להם פחות מחצי שנה לעבור לארצות הברית מרגע קבלת הויזה, בכניסה הם יהפכו להיות בעלי גרין קארד, אם הם לא יכנסו לארצות הברית בזמן תוקף הויזה, היא תבוטל ותצטרכו לעבור הכל מההתחלה.
- ברגע שהם יהיו בעלי גרין קארד, הם מחויבים לגור בארצות הברית, זה לא אומר שהם לא יוכלו להכנס, להפעיל את הגרין קארד, ולחזור לישראל לזמן קצר לסידורים,המעבר לא חייב להיות באותו הרגע, בשנה הראשונה בדרך כלל מקילים, אבל אי אפשר להמשיך לגור באופן קבוע בישראל.
- אין הרבה סיכוי שתמצאו עבודה ובית וסידורים כל עוד אתם בישראל,
זה סוג של מלכוד 22, אם תחכו עד שתהיה לכם עבודה מסודרת בארצות הברית לא תעברו אף פעם, אתם תעשו כמו רוב האנשים האחרים, תהגרו, תפעילו את הגרין קארד, תגורו בהתחלה במלון, עד שתמצאו דירה להשכרה כשאתם בעיר שהחלטתם, ואז תחפשו עבודה, זה לא באמת ישים לעשות את זה הפוך.

zuki3

New member
ויזה בולטין

באתר ויזה בולטין , מעדכנים כל חודש את נתוני ההמתנה של ויזות הגירה שיש בהם מכסות שנתיות, כמו הגירה על סמך אחים ואחיות,
לפי האתר עוד כשנתיים יפנו אליכם למלא טפסים,
כרגע בשלב הריאיון מטפלים בבקשות שהוגשו בנובמבר 2004,
ומתחילים לטפל בבקשות שהוגשו במאי 2005
אתה יכול להכנס כל חודש ולראות באיזה תאריך בקשות מטפלים היום, ולראות בערך עוד כמה זמן יש לך ,
התור כמובן לא מתקדם באותו הקצב, לפעמים יותר מהיר ולפעמים יותר לאט.

https://travel.state.gov/content/tr...ulletin/2018/visa-bulletin-for-july-2018.html

ilanvag

New member
הטבלה המעניינת ביותר היא טבלה 6, בעמוד 6,

אשר בה אפשר לראות השוואה לשנים קודמות.

בגדול, יש עלייה של 20% בדחייה של בקשות ל- L1B, מאזור 24-25 אחוז בשנתיים האחרונות של ממשל אובמה, לסביבות 30 אחוז בשני הרבעונים הראשונים של 2018.

זו עלייה משמעותית, אבל ת'אמת -- ציפיתי למשהו יותר דראסטי. חשבתי שהקפיצה תהיה הרבה יותר משמעותית במספר הדחיות... לטראמפ יש עוד לאיפה לשאוף, ויש עוד הרבה ויזות הגירה שאפשר לבטל/לדחות...

John the Savage

New member
אין מדיניות חד-משמעית בעניין

מה שחשוב זה שהיא תעשה ביומטרי לא יאוחר מהתאריך בהזמנה. מבחינת USCIS לא משנה איפה בארה"ב היא תעשה את זה. בהרבה מקרים אפשר פשוט ללכת ל-application support center במקום אחר ו/או בתאריך מוקדם יותר ולהיכנס. אבל זה תלוי במדיניות של הסניף הספציפי ובעומסים שלהם.

אם אין אפשרות להגיע לסניף ב-LA, אני מציע להגיע פיזית ל-ASC הקרוב אליה לפני התאריך בהזמנה, ולשאול אותם.

klemiki

New member
מה?! מה פתאום אלוהים לא

לא זה לא יעבוד ממליון סיבות, אתן למנוסים ממני לענות לך.
אבל בקצרה, לא ולא לא לא לא

Kender00

New member
לגבי העבודה, מבחינת החוק היבש זה אסור!

כמו כן יש גם עבירה של העלמת מס (אני מניח שאתה לא התכוונת לדווח על זה)
לא מובן לי למה לקחת סיכונים במיוחד עם הרוח של המפקד הג׳ינג׳י)
&nbsp
לגבי התוכנית לעבור עם ויזה תייר ואז לבקש שינוי סטטוס, היתה החמרה בנושא הזה (בעבר היה ניתן לבצע את זה אחרי 60 יום), אז היום זה יותר בעייתי אבל אין מספיק מידע (בגלל שזה לא עבר זמן רב מאז שינוי הנוהל)
לגבי ויזה תייר שים לב שיכול להיות ולא תקבל בכניסה אפשרות לשהות מעל 3 חודשים, הכל תלוי בפקיד ההגירה.

Kender00

New member
לגבי 1, ניתן אבל יש סיכוי גדול יותר לסירוב

בגדו״ בהוצאה של ויזה תייר אתה צריך להראות קשרים למדינת מקור, ובקשה לוייזת הגירה די סותרת את זה.
אז סיכוי יותר גדול לסירוב, אם תצליח להוכיח שאתה צריך את הויזה לביקור קצר ואז אתה חוזר לישראל על מנת להמשיך את תהליך הגרין קארד, ויש לך סיבה טובה לנסיעה (למשל כנס, אירוע משפחתי וכדומה) אז יכולים לאשר
&nbsp
היה פה מקרה לפני מספר שבועות של מישהו באותו מצב (אני חושב שבמקרה שלו הדרכון אבד או משהו כזה ולכן היה צריך ויזה חדשה) והוא קיבל.
&nbsp
בכל מקרה לא לשקר, להגיד רק אמת (זה תמיד נכון) גם בבקשה אונליין וגם אם אתה נשאל, לא חובה לנדב מידע שלא נשאלת עליו, אבל על מה שאתה נשאל להגיד רק אמת
&nbsp
לגבי 2 אני לא יודע
&nbsp
בהצלחה

ilanvag

New member
יעזור אם תפרט מה מילאת, ואיפה... ואז גם אשר יוכל להתייחס...

מניח שמדובר על Joint Filing בעתיד, עם ויזות H?

תן לי לנחש מה מילאת:

A - מילאת "1"
B - מילאת "1"
D - מילאת "1" (כי אתה לא עובד)
E - מילאת "4" (2 נקודות לכל אחד מ-2 הילדים)

אני בכיוון עד כאן?

אצלי, נדמה לי שביקשתי השנה 5 נקודות מהמעסיק (ולפי זה ההורדות השוטפות), אבל זה לפי מה שהיה בשנה שעברה, קרי לפני "רפורמת" המס של טראמפ.

בכל אופן, 7 נשמע לי די גבוה, אבל ייתכן שזה נכון. מבחינתי, אני מעדיף לטעות כלפי מטה בנקודות הזיכוי, כלומר לשלם יותר מסים מדי חודש, ולקבל החזר בסוף השנה (כלומר בתחילת השנה שאחרי). במלים אחרות, הגישה שלי היא להלוות כסף בחינם לדוד סאם, ואז לקבל בחזרה. גם דורון, מנהל הפורום השני, דוגל בגישה הזו. מבחינתי, זה עדיף מאשר לקבל "שטוזה" של כמה אלפי דולרים שצריך לשלם בסוף השנה, כשאין לי את זה במזומן... הייתי שם פעם אחת, בטעות. זה לא נעים.

יש פה כמה בפורום שיאמרו שאני פראייר, והם מעדיפים לנסות ולחשב על האגורה, או להיות חייבים קצת לדוד סאם, ובשום מקרה לא לתת לדוד סאם כסף שלא מגיע לו (קרי הלוואה בחינם). למיטב זכרוני, בוסטון גיא הוא מייצג נאמן של הגישה הזו.

בשורה התחתונה, זה רק עניין של גישה, אין פה "נכון" או "לא נכון". תלוי מה מתאים לך. בכל מקרה, אם אתה משלם את כל חובות המס עד ל-15 באפריל (היה ויש לך חובות), אז אין על זה קנסות (אשר, אתה יכול בבקשה לאמת את ההצהרה האחרונה הזו שלי?)

euchechon

New member
בהחלט

ז"א, את תהיי הספונסרית המשותפת (כי האזרח הוא הספונסר שלך)
אם יש לך הכנסות/כספים בארה"ב והם ימשיכו להיכנס גם לכשתעברי - בהחלט תוכלי להשתמש בהכנסה/כספים אלו כדי להוכיח יכולת התקיימות, ואפילו לא תצטרכי למלא טופס ספונסר משותף (i864A) כי הבקשה היא בשבילך

13Oliv

New member
ניו יורק

קראתי באתר המיועד , לא בדיוק מוסבר שם כמה זמן ההסמכה ..
יש לי את כל התרגומים האפשריים לתארים שלי.
באמת אולי עדיף לפנות לאחד מבתי הספר היהודים שמחפשים מורים ולהתייעץ איתם
תודה רבה,
:)

doronf65

New member
כן עשיתי זאת

אבל חייתי בארה"ב באותו זמן, והילד בא אלי לגור לתקופה. לצורך זה עשיתי לו GC (בתאום מלא עם האמא, שנשארה בארץ.) ה- GC הפך לאזרחות ברגע שהוא דרך בארה"ב.
&nbsp
אבל - - - מהשאלה הזו יכול להשתמע (לפי הקישור לחוק הסבא) שיכול להיות שהאבא האזרח חי בארץ. במקרה זה, זהו מצב שונה משלי. אם זה נכון, עדיין נראה לי שניתן לאזרח אותו על פי חוק הסבא, למיטב ידיעתי (אבל אני לא מומחה) עניין הגירושין אינו משנה.

חיים2121

New member
לא קיבלנו כלום...

אבל ניכנסתי לאתר של ההגירה שמתי את הפרטים האישיים שלי מספר דרכון וראיתי שיש לי אישור
להיות כאן 6 חודשים.

גמל חום

New member
בענייני בחירות ובענייני בטחון = גם כן...

וזה עצוב שממנים שופטים על פי כישורי ההונאה שלהם בתקווה לנצח בעזרתם במערכת הבחירות. ((שופטים פוליטיים אידאולוגיים נאמנים לעצמם))

Kender00

New member
החישוב הוא לפי המשכורות האחרונות (3 חודשים או 6 חודשים)

הגבוה מבינהם ויש תיקרה יומית
&nbsp
״איך מחושבת הקצבה?
סכום הקצבה היומי שתהיי זכאית לו הוא הגבוה מבין השניים:
השכר שלך ב- 3 החודשים המלאים שקדמו להפסקת העבודה, לחלק ב-90
השכר שלך ב-6 החודשים המלאים שקדמו להפסקת העבודה, לחלק ב-180
כלומר, אם הפסקת לעבוד באמצע חודש יולי, הקצבה שלך תחושב לפי ממוצע השכר שלך בחודשים אפריל עד יוני, או בחודשים ינואר עד יוני, הגבוה מבין השניים. ״
&nbsp
מ https://www.btl.gov.il/benefits/maternity/Childbirth_Allowance/Pages/ShiureyLeda.aspx
&nbsp
משכורת ממוצעת של כ 18 אלף ש״ח בחודש מספקת את זה.
&nbsp
אבל אל תשכח שבגלל שהיא לא ילדה בישראל היא זכאית גם הוצאות אישפוז שעומדות היום על 13,705 ש״ח (אני מניח שזה היה קצת פחות שהיא ילדה)
למי שיולד בישראל ביטוח לאומי משלם ישירות לבית החולים (בגלל זה בתי החולים אוהבים יולדות בתור לקוחות ואלו המחלקות הרווחיות ביותר של בית החולים)
אז אני מניח ש 52 אלף כולל גם את זה. מה שמוריד את המשכורת הממוצעת לכיוון 13 אלף ש״ח לחודש
&nbsp

למעלה