התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

13Oliv

New member
תואר ראשון בחינוך גופני ואמ.איי במזרחנות

השאלה כמה זמן ההכשרות הללו לחנ״ג והיסטוריה נניח, או אחד מהתחומים.
האם אפשר לעבוד במקצוע תוך כדי על בסיס הויזה הזו של הלימודים [עד שמקבלים סטטוס אחר - נניח A professional ]

תודה,

zuki3

New member
לא, לא ולא

1. לא, את לא יכולה לקבל ויזת סטודנט ללמוד להסבה לתעודת הוראה אמריקאית,
התנאי הראשון של קבלת ויזת סטודנט, זה הוכחת קשר לישראל ורצון לחזור לישראל אחרי הלימודים,
מה תעשי עם תעודת הוראה אמריקאית בישראל ? אין לה שימוש,
לכן לא תקבלי ויזה סטודנט.
2. לא, בתור סטודנט ללימודי תעודה אסור לעבוד בשום עבודה.
3. לא, אין שם סיכוי שתקבלי סטטוס אחר אחרי הלימודים,
אין באמת סיכוי שמישהו יבקש עבורך ויזה עבודה בתור מורה זרה.

כולם יצאו מההנחה שאת אזרחית אמריקאית, שמחפשת לאן לעבור,
אם את לא אזרחית אמריקאית / בעלת גרין קארד, אין לך אפשרות להגר לארצות הברית בעזרת מקצוע ההוראה.

13Oliv

New member
1. תעודת הוראה אמריקאית בישראל

נותנת את האפשרות להתשלב בצוות של בית הספר האמריקאי באבן יהודה.

2. מדוע לסטודנט לתעודה [לאחר שני תארים, לא מדובר בתעודת מניקור ופיישלס ] אסור לעבוד, ולסטודנט מן המניין מותר לעבוד [כמה שעות אבל זה לא עקרוני] ?

3. יש משרות אחרות במערכת החינוך ולא רק בבית הספר או בארגונים וקרנות אשר ניתן להשתלב, רשיון של הסטייט הוא בגדר חובה בכל הנוגע לחינוך , מן הראוי, לכל אחד מהתפקידים.

zuki3

New member
בהצלחה

את מנסה לשכנע את עצמך שזה אפשרי,
אני מעריך שכל השלבים בלתי אפשריים
את יכולה לנסות, אני משער שאת תתקעי בשלב הראשון
1. כדי לקבל ויזת סטודנט, את צריכה להתקבל לבית ספר יעודי שמקבל סטודנטים זרים ויכול לתת טופס I-20 ,להערכתי יש סיכוי טוב שרוב בתי הספר שמלמדים לתעודת הוראה בסטייט מסוים, לא מיועד לסטודנטים זרים, ולכן הוא לא יכול לתת את הטופס, ואת לא תוכלי לקבל ויזה.
2. תעודת הוראה של סטייט מסוים, מיועד לאותו הסטייט,
אני משער שהקונסול שיצטרך לתת לך ויזה לא יקנה את התירוץ שבית הספר האמריקאי בישראל דורש תעודה הוראה של ניו יורק או קליפורניה, אלא אם תראי לו מכתב רישמי מבית הספר, מה שאנחנו יודעים שלא תקבלי, כי אין צורך בזה.
3. זה לא משנה איזה תארים יש לך או אין לך, ויזת סטודנט ללימודי תעודה אוסרת על כל עבודה, והוא גם אוסר על שינוי סטטוס בארצות הברית, את אפילו לא תוכלי לשנות מויזת M (תעודה) לויזת F (סטודנט רגיל).
4. ואחרי כל אלו, אין סיכוי שמישהו יבקש עבורך ויזת עבודה במקצוע שלך,
ואין סיכוי שתקבלי ויזה כזו.
לא בתור מורה, ולא בתור כל תפקיד אחר.
לא חסרים מורים בארצות הברית, שזה התנאי הראשון לקבל ויזה.
כדאי שתבדקי איזה אנשים ומקצועות מקבלים ויזות עבודה, ותראי שהם כמעט כולם מהנדסים / מנהלים / אנשי אקדמיה.
מורים זרים הם בדרך כלל או שליחים של מדינה שבאים לזמן קצר - כמו שליחי הסוכנות שבאים לזמן קצר וחייבים לעזוב.
או מורים דתיים של זרם מסוים שחסרים בו מורים, קהילה יהודית קטנה, כמו זרם חרדי, יכול להביא מורים מאותה קהילה מישראל ולבקש עבורם ויזת דת,
מה שאני מבין לא רלוונטי עבורך, את כנראה לא חרדית.

הסיכוי הכי טוב שלך, זה להגר בדרך אחרת, לקבל גרין קארד בדרך אחרת,
על ידי זכיה בהגרלה / חתונה עם אזרח אמריקאי,
ואז לעשות תעודת הוראה, ולחפש עבודה.
הגירה מקצועית במקצוע שלך בלתי אפשרית לדעתי.

zuki3

New member
אגב, באתר בית הספר האמריקאי בישראל כתוב

שיש להם מורים עם תעודות הוראה מכל העולם,
אין שום צורך או דרישה בתעודת הוראה אמריקאית כדי ללמד בבית ספר.

13Oliv

New member
נכון

שיטת ההוראה הינה אמריקאית ובשפה האנגלית.
ברור שזו לא חובה , אבל יכול לתרום מאד .
&nbsp
&nbsp

13Oliv

New member
תודה

למידה לא שכנוע.

יותר לכיוון חשיבה התפתחותית :)

הבנתי לגבי אחוזי ההצלחה לקבלת ויזות כאלה או אחרות. אני מודה לכולכם על העזרה .

מניחה שאין בקרב הקהל מי שהמיר את תעודתו לא בהוראה ולא במקצוע אחר
ולכן אין תשובה חד משמעית מנסיון ישראלי לגבי אורך זמן ההמרה , אילו בתי ספר למורים ישנם או באילו אוניברסטאות עדיף להסב, ועם מי מתקשרים ישירות.

אין שום קשר לאחוזי ההצלחה לקבלת ויזה או לא.
נניח שהיה זה אדם בעל גרין קארד או ויזת משקיע או כל אופציה אחרת . זו לא הנקודה הייתה.

ilanvag

New member
יש כמה דברים בסיסיים שאת לא מבינה

1. ארה"ב אינה מדינה שמעודדת הגירה. היא לא כזו כבר עשרות שנים, ובייחוד מאז שהנשיא האחרון עלה לשלטון. למעט הגירה מאוד מוגבלת במקצועות מאוד מצומצמים בהם יש צורך מחד (מחסור חמור בעובדים מקצועיים), ומחסור מאידך -- למשל מקצועות טכנולוגיה ספציפיים, כגון מהנדסי תוכנה, חומרה וכדומה -- אי אפשר לקבל ויזת עבודה. פשוט כך. ומורים יש בלי סוף בארה"ב, ממש לא צריך להביא מחו"ל.

2. ויזת סטודנט לארה"ב מיועדת, הפלא ופלא, בשביל לימודים. המטרה היא שהסטודנט הזר יגיע, ישאיר כמה עשרות אלפי דולרים בשנה אשר יעזרו לכלכלה המקומית (אוניברסיטה/קולג', מסעדות, וכדומה), ולאחר סיום התואר הוא/היא אמורים להסתלק בחזרה לארץ מוצאם. אין שום רצון מצד הממשל האמריקני שאותו סטודנט זר יישאר בארה"ב וייקח עבודות מאמריקנים; ועל אחת כמה וכמה, אין שום רצון שזה יקרה תוך כדי הלימודים שלו. בגלל זה, ויזות סטודנט אוסרות באיסור חריף עבודה מכל סוג שהוא (למעט עבודות זניחות בתוך האוניברסיטה עצמה, וגם על זה יש מגבלות). כולנו מכירים סיפורי הצלחה על סטודנטים שהגיעו לפה והצליחו להישאר -- בדרך כלל סטודנטים לתארים מתקדמים (מאסטר ואילך), ובתחומים מאוד ספציפיים. מה שאנשים לא מכירים זה את הסיפורים על אלו שלא הצליחו להישאר בארה"ב, והם הרוב... ואני מכיר רבים שכאלה אישית, כי רוב הסטודנטים הזרים שלמדו אתי פה לתואר שני לא הצליחו להישאר בארה"ב, ונאלצו לחזור למדינות המוצא שלהם.

תקראי כמה פעמים את מה שכתבתי, תביני את הדברים ותפנימי אותם, ואז את תביני מדוע לתוכנית שלך יש אפס סיכוי להצליח. לא סיכוי קלוש, וגם לא סיכוי קטן -- אפס סיכוי.

iris mom of two

New member
לא חסרים מורים בארה"ב

אלא אם כן יש לך כבר אפשרות חוקית להיות ולעבוד בארה"ב אין לך סכוי עם המסלול הזה.

Guy mp

New member
תודה ג'ון!! אז באופן הכי ישיר -

נניח אנחנו יכולים לגור בכל מקום בארה"ב, בכל סטייט ובכל עיר.
איפה התהליך של הגרין קארד וההתאזרחות הוא הכי יעיל ומהיר?
זה פשוט נראה שישנם הבדלים משמעותיים בין מקומות.
קראתי כאן בבלוג הבא את הקטע של הבדלי הזמנים בדרום פלורידה כדוגמה -
https://www.boundless.com/blog/uscis-data-green-card-processing-times-field-office-florida/

אשמח ל-insights ולעצות של כאלו שעברו את התהליך.
בטוח אתם יודעים יותר ממני והשגתם ניסיון מזה.

תודה רבה!

guy56782

New member
תכנס לאתר שלהם

ותקבל הצעת מחיר להעברה. אתה מעביר להם את הכסף בשקלים (העברה לחשבון ישראלי) והם מטפלים בזה משם. לא צריך לדבר עם הפקיד בסניף ולא צריך להתמקח...

euchechon

New member
בטופס 864 שאת ממלאת בכול מקרה

יש שם את הסעיף של ה sponsorship ששם את מציינת הכנסה של הספונסור,
תקראי את חלק הזה בזהירות ותראי שמצויין שם 2 דברים:
1. אם אין מספיק הכנסה אפשר להראות יכולות קיום ע"י נכסים בשווי 5 שנים (3 אם נשואים למעלה משנתיים) של ההכנסה הצפויה
2. ניתן להשתמש בהכנסות/נכסים של המהגר המיועד (intendent immigrant)
&nbsp
ואז שם את ממלאת את הסכומים שיש לך (אני אניח שמדובר על כסף נזיל בבנק), אל תשכחי להוסיף הוכחות דוגמת דפי חשבון (אם הבנק אמריקאי זה אפילו טוב יותר),
חשוב שהמסמכים שאת שולחת יהיו מ-3 החודשים האחרונים לכול היותר, ואם החשבון אמריקאי תזכרי שהם יכולים לדגום אותו, כך שלהכניס כסף, להוציא דפי חשבון ולהוציא אותו עלול לעשות לך בעיות,
&nbsp
ותקנו אותי שאר חברי הפורום - כי אני מדבר מהזיכרון (אומנם טרי אבל זיכרון) ואין לי ניסיון מעשי בזה

laura331

New member
אוקיי זה פשוט מבלבל אותי

וקראתי הרבה דברים סותרים באינטרנט לגבי זה.
הבנתי שלשם כך אנחנו אמורים לחיות יחד באותה כתובת 6 חודשים לפחות? לא יודעת אם זה נכון או לא.
אני גרה בישראל והוא בארה״ב, עושים את התהליך מהארץ.ֿ
לי יש עסק בארה״ב על שמי בלבד ושם יש כספים בחשבון בבנק אמריקאי.
האם זה רלוונטי לגביי או שזה רק לתהליך מתוך ארה״ב?

euchechon

New member
תלוי מה המצב שלך

תקראי פה
https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-864winstr.pdf?download=1
&nbsp
הסעיף הקשור אליך הוא part 5, item 8-22, הסעיף השני מתאר אותך (משתמשים בהוכחות הכנסות של המהגר)
&nbsp
אם אין לך הכנסות קבועות (ואת רוצה להשתמש בכספים נזילים) צריך שיהיה לו גישה לשם (שהרי הוא מחויב למדינה ולא את) ולכן החוק זה או שאלו כספים "שלו" או שתגורו פיזית ביחד (אני לא רואה את המגבלה של 6 חודשים)

laura331

New member
אבל אנחנו לא גרים באותה מדינה

אז זה כנראה לא רלוונטי לגביי

Fellowship

New member
הכל נכון, כולל הסכמה על הגישה

הגידננגישאישתי מילאה במסגרת המעבר למשרה מלאה ב NIH כרופאה וחוקרת לאחר שעברה ל H1B,
וכעת עלינו גם לשלם מיסים פדראלים.
נגיש

הגעתי ל 7 בדיוק לפי החישוב שהצגת,
גם אני מעדיף לשלם קצת יותר,
לא הרבה יותר אבל בטח לא פחות.

אני תוהה האם המספר 7 הגיוני ולא פספסנו משהו, נגיש במשותף על ויזות H.

Fellowship

New member
אני רואה שתפוז "שיפרו" לי את ההודעה, להלן התגובה המתוקנת:

אישתי מילאה במסגרת המעבר למשרה מלאה, קלינית, ב NIH, כרופאה וחוקרת,
וזאת לאחר שעברה ל H1B ולכן עלינו גם לשלם מיסים פדראלים (לפני כן היה לנו פטור).
אנו נגיש יחד, במשותף, על ויזות H.

הגעתי ל 7 בדיוק נמרץ לפי החישוב שהצגת.
גם אני מעדיף לשלם קצת יותר, לא הרבה יותר, אבל בטח לא פחות.

אני תוהה האם המספר 7 הגיוני ולא פספסנו משהו.

למעלה